Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

andree01
14. bře 2009

Ahoj holky, muzete mi prosim poiradit? predevcirem mi vysel pozit TT, vcera v krvy slabe zvysena hodnota Hcg, pred tyden mi skoncila normlani menstruace a od te dby, tj. tyden porad spinim, na utz nic videt nebylo-takze doktro rekl, ze jsme bud potratila nebo je to mimodel. mam se ted pres vikend hlidat, kdyby neco tak okamzite mam prijet. to cekani je hrozny, v po mi znova vezmou krev a pkud klesne, tak ok, pokud nee, tak se uvidi. mam hrooznej strach, skoro nespim, jen s ehlidam, kdyby nahodou neco. Picha me uz tak 4 dny na preve strane od pupiku, takze i to mi neprida...mate nejaka zkusenost? dekuju moc, Andrea

pismenko
14. bře 2009

Ahoj Andree, já zažila mimoděložní těhotenství na podzim roku 2007. V den očekávané menstruace //,žádné tlustice, ale byly tam. Takhle jsem testovala 3dny, ale čárky nesílily, ale v podstatě ani neslábly.po třech dnech jsem začla špinit, ale ne něják brutálně, tak jsem naklusala k Dr.Na UTZ nic nebylo, vzaly mi krev. Podle krve to bylo těhu jak vyšité, takže za tři dny znovu na UTZ, ale kde nic tu nic. takže do nemocnice na podrobnější ulrazvuk a tam mrňouska našly v levém vejcovodu.takže laparka, odstarněný levý vejcovod 😔 😔.

Ale nic není ztraceno, viz mé album 😵 😵 😵

Každopádně ti přeju moc štěstíčka, uvidíš jak to dopadne 😉 😉

svena
14. bře 2009

andree no ja som si mimomaternicovel zazila zial 2x za sebou ☹ a to spom pritom 1x normalne otehu, zial skoncilo sa to MA v 11tt.
no podla toho co pises tak to vyzera skor na to mimomaternicove. U mna to zakazdym tak prebiehalo, najskor tehu test, potom mrcha a potom slabe spinenie a bolesti.... raz na lavej strane pri vajecniku a druhy krat na pravej strane pri pupku.
To cakanie je najhorsie ☹ Prajem vela sil a daj vediet ako si dopadla.

zuzka.o
14. bře 2009

andree: jak píšou holky, slabá čárky, nesílila ... hcg nízké, ale pomalu rostlo. Pořád nebylo nic vidět na utzv. Dostala jsem žádanku donemocnice, ale to jsem už byla v 6tt. Mimi bylo v pravém vejcovodu. Říkali, že se při laparce juknou a pokud uvidí zvětšený vejcovod, vezmou mi ho. A od 5tt jsem špinila, tak mi při laparce udělali i revizi dělohy.
Je to nepříjemné, ale lepší, když se na to přijde včas, vejcovod by taky mohl prasknout a byl by velký průšvih.... byla jsem na operaci 26.1.2009 a už se můžeme snažit o miminko .... já jsem hrozná posera a zvládla jsem to. I ta bolest není tak strašná, přežila jsem to bez injekcí na bolest ... 4.den jsem byla doma, po týdnu v práci.

To čekání bylo nejhorší, musela jsem na verdikt čekat týden!

Přeju hodně štěstí, ať se mimoděložní nepotvrdí 😉 Dej vědět, jak jsi dopadla ... všechny tady na tebe myslíme 😉

myska77
14. bře 2009

Ahoj Andree, taky Ti napsat moji zkusenost. Ja byla tehu v prosinci 2007, mela jsem poz.test 3 dny po vynechani MS, to byl patek, pak dalsi ctvrtek jsem zacala slabe krvacet, nejdriv tedy spinit, dali mi Utrogestan a Ascorutin v nemocnici a v nedeli me manzel ve 24:00 odvezl s brutalnimi krecemi do Motola a ve 3 rano me akutne operovali, bsylo to tesne pred prasknutim. Vzali mi pravy vejcovod. Pak jsem otehotmela po IVF.

Jen Te chci podporit, ze i kdyz se clovek raduje z kazdych dvou carek na testu, tak vzdy tehu ridi plod a pokud je pro nej to prostredi nehostinne nebo se zalozi spatne ci jinde, tak si samo rozhodne, ze to ukonci a odejde. Clovek si tohle musi priznat a smirit se s tim a nesnazit se to zachranovat. Clovek by stejne resil genetiku v 5.mesici. Mimodelozni tehu je velice nebezpecne, tak se opravdu hlidej a jak Te bude to bricho bolet vic, hned jed do spitalu. Drz se, pa

misa1982
16. bře 2009

zuzi ahojky ja se mam dobre ve stredu jdu na kontrolu tak uvidim o kolik fazolka 😉 vyrostla uz se tesim!a co snazilky snazite se podstive? 😉

jarka09
16. bře 2009

Ahoj holky, při pátrání na netu jsem narazila na vaši diskusi, tak dovolte prosím, abych se také přidala se svým zářitkem. Je to zrovna měsíc, co jsem začala cítit bolest v podbřišku. To už jsem tak nějak cítila, že jsem těhotná. MS jsem měla zpožděnou o pět dní. Bolesti začaly v sobotu ráno, nejdřív to vypadalo na močák, v neděli už to bylo celé břicho. V pondělí ráno jsem valila k doktorovi, ten mě s podezřením na mimoděložní těhotenství obratem poslal do nemocnice. Následovala laparoskopie, při té zjistili, že mám zřejmě od narození jeden vaječník a jeden vejcovod ☹ HCG jsem měla kolem tisíce, po laparoskopii začalo klesat, tři dny po zákroku slabě stouplo, pak opět pokles. po devíti dnech mě pustili domu, s tím, že diagnóza byla nejasná, buď missed abortion, nebo mimoděložní. Ale za dva dny se celá situace opakovala. Ihned jsme jeli zpět do nemocnice, zase jsem měla v břiše krev, takže znova laparo, i tak mi ten jeden vejcovod zachránili, za což jsem ráda. Bylo potvrzeno mimoděložní těh. Teď mě doktor trochu tlačí na vyšetření průchodnosti (za 3 měsíce), ale mě se to moc nechce podstupovat, tak si říkáme s manželem, že to za čas zkusíme a absolvovala bych to pouze v případě, že by se nám nedařilo. Když jsem si tak pročítala tuto diskusi, tak si říkám, že je to šílený, čím jste si prošly, ale na druhou stranu je povzbuzující, když slyším, že si tím někdo prošel a pak se mu podařilo mít děti. I když je to těžký, tak se snažím být optimistická. Zatím jsem na neschopence, tak se doma koušu nudou 🙄

zuzka.o
16. bře 2009

jarka: tak to je mi líto ... 2x po sobě na operaci .... Mně moc pomáhalo, když jsem tady pročítala diskusi, jak se holkám zadařilo a už mají mimi. Tak ať se ti jizvičky brzy zahojí 😉

sonag
17. bře 2009

Ahojte, ste tu?
Ja som mala mimomaternicové začiatkom roka (16.1. robená - laparoskopia, ☹ odstránený jeden vajcovod ), od vtedy som už mala aj MS 11.2. (po 26 dňoch, tak aj mávam), ale teraz som mala mať MS 8.3. a zatiaľ nič už je tomu týždeň (tehotná nie som) máte s tým niektorá skúsenosť? Mám ísť k doktorovi, alebo mám ešte čakať?
Ďakujem za radu

jarka09
17. bře 2009

Sonag: já jsem momentálně nastavená tak, že když se mi něco nezdá, tak jdu hned k doktorovi, pro jistotu. V klidu, ale nechci nic zanedbat. 😉

sonag
17. bře 2009

Chcela som sa dozvedieť či tu má niektorá podobnú skúsenosť... či to nie je dôsledok toho odstráneného vajcovodu, ale to by som sa mala asi opýtať doktora. Asi zajtra ráno zavolám doktorovi a uvidím čo povie.

michamicha
18. bře 2009

ahoj holky, sorry, že vám sem do toho vstupuju, ale jsem na tom podobně jako andree s tím rozdílem, že mě skončilo krvácení v úterý (trvalo jen 2 dny), pak jsem cca další 2 dny slabounce špinila a teď nic, ale na testech je pořád slaboučká, v první den MS nebyla žádná....začínám se trošku bát...o víkendu a v pondělí mi bylo zle od žaludku, bolely mě strašně záda a hlava, ale teď je mi fajn, jen ty čárky nesílí... na gyndu se hnát nechci, chystám se změnit dr. a navíc 1.4. jdu na konzultaci do caru...

u mimoděložního těhu narůstá hcg pomaleji?

michamicha
18. bře 2009

jo a včera večer jsem nemohla usnout na břiše, cítila jsem tam takovej divnej tlak a píchání, ale teď je to zase OK 😕

jarka09
18. bře 2009

Michamicha: mě bylo v nemocnici řečeno, že u mimoděložního HCG narůstá pomaleji, ale myslím, že z běžně dostupných testů může člověk maximálně věštit 😕 Já bych si na gyndu zašla, takhle těžko dělat nějaké závěry, určitě to bude v pohodě, ale budeš mít jistotu 😉

mar26
18. bře 2009

sonag -já bych ještě vydržela-tak týden a pak bych k Dr. šla...já první MS po laparce měla po 28 dnech,pak po 32...tak že taky tak všelijak.

micha-hcg určitě narůstá pomaleji,ale ne zas o tolik.....v tuhle chvíli už by si asi měla fakt čárku silnější. A většinou bolesti u mimoděložního jsou až když už to vejcovod nezvládá a třeba napraská a je k tomu krvácení nebo špinění. Nezkazíš nic tím,když si zajdeš třeba k obvoďačce a zaplatíš si odběr na hcg.

jarka a ty jsi to měla ve vejcovodu? To se docela divím,že ti ho zachránili,protože mě řekli,že se to nedělá, protože pak je strašně velká pravdepodobnost opakování,protože v tom vejcovodu se udělají srůsty. A to ne jen v jedné nemocnici. Ale držím palečky,ať už je to příště bez komplikací...taky sis užila svoje

dennisa
18. bře 2009

jarka - taky se divím, že ti vejcovod nevzali. Já jsem se před operací ptala, jestli by to nešlo nějak zachránit a bylo mi řečeno, že při mimoděložním ve vejcovodu se vejcovod odebírá vždy......tak nevím.

Při podezření na mimoděložní bych se na testy vůbec nespoléhala, krev je průkaznější. Protože já jsem měla testy ukázkový, od slabý čárečky, která do týdne byla tlustá jak dálnice....no a měla jsem mimoděložní a HCG z krve jen kolem 250 jednotek.

mar26
18. bře 2009

dennisa -to je to co jsem psala miche,že by už testík měla silnější, tím,že detekuje těhu od nějakých 25 jednotek,tak třeba při 200 je už pěkně silný a to už by micha měla...když už má i po MS.

misa1982
18. bře 2009

Ahoj holky tak jsem dosla od doktorky a fazolka odpovida podle ultrazvuku 8+4 ma sfrdicko vse je zatim vporadku na dalsi kontrolu jdu 17.4. a to uz dostanu i prukazku a 14.4. jdu na podrobnejsi ultrazvuk na vylouceni vyvojovich vad stoji to sice 1000,-kc ale budu klidna ....a hlavne se snazte at jsou dalsi mimi ja jsem priklad ze to jde 😉

mar26
18. bře 2009

misa gratuluji k dobrý zprávám...těch příkladů je tu víc 😉
Já za NT screening v Pronatalu neplatila...ale je to jak kde, prý když je žádanka,tak to pojišťovny proplácí.
Nechápu proč to nevymění za triple testy,což je v podstatě na tytéž vady,ale triply jsou spolehlivé jen z 55% a NT až 95%..pak často po triplech posílají na plodovku.
Pak ještě aby byl ok velký utz ve 20-22tt a bude větší klid, viď? 😉

jarka09
18. bře 2009

Jo, měla jsem to ve vejcovodu, po té laparoskopii se mnou doktorka mluvila, říkala, že jelikož mám vejcovod jen jeden, tak že mi ho nechtěli vzít a odsoudit mě tak jen k umělému oplodnění. Jinak taky říkali, že se automaticky bere, ale že mi to nechtěli udělat. Na ty srůsty mě upozorňovali, taky mě proto chtějí hnát na ten test průchodnosti, ale mě se do toho moc nechce, prý je to dost bolestivé - absolvovali jste to některá? Při představě, že se tak zhruba za ty tři měsíce dám do kupy a znova půjdu do nemocnice a budou mě tam mordovat, tak bych si to asi radši odpustila 😒

dennisa
18. bře 2009

misa1982 - gratuluju k úspěšné kontrole 😉

jarka - aha, tak to jo. Já to nějak nečetla pozorně a přehlídla jsem, že ty jsi měla už před operací jen jeden vejcovod.
Kamarádka byla na průchodnosti vejcovodů a pohoda. Klasická laparka, byla v nemocnici necelý 3 dny. Pak měli pauzu od snažení jen šestinedělí a říká se, že po tomhle zákroku na průchodnost je nějaký čas vyšší šance na těhu 🙂
Taky by ti to dělali takhle laparoskopicky? Netuším, jestli jsou i jiný metody na zjištění průchodnosti....

Jinak mi dorazila druhá MS po operaci a naprosto přesně jak hodinky 🙂
Takže počkám ještě na třetí MS a hned po ní začínáme se snažením 😉

jarka09
18. bře 2009

Dennisa: to mě ten test na průchodnost popisovali jinak: že se to dělá za plného vědomí, pod rentgenem,spodem zavedou nějaký přístroj, prý takové kleštičky, těma trochu rozevřou čípek a pustí tam kontrastní látku a rentgenem sledují průchodnost vejcovodu - brr, hnus jen to popisuju 🤐 ale třeba to všude dělají nějak jinak...

dennisa
18. bře 2009

jarka - tak to teda nezní moc příjemně 😖 To se ti nedivím, že se ti do toho nechce....
Ale před dalším těhotenstvím to je asi důležitý, aby jsi věděla, jak na tom ten vejcovod je, aby se neopakovalo znova mimoděložní.
Já už bych to znova nechtěla zažít, i když mi můj doktor pořád říká, že se to klidně může opakovat ☹
Bojím, bojím....

mar26
18. bře 2009

jarka -to co poposiješ ty je jedna z možností...laparka je bezbolestná..já bych teda na to asi šla...bála bych se opakování,protože to riziko srůstu je hodně velké.
Opavdu se to dělá buď spodem nebo laparkou..jiná možnost už není.

Mě už by ten vejcovod stejně zchránit nešel, byl už rozpraskaný na více místech.
Opakovat se mimoděložní může...je o něco větší pravděpodobnost než u těch co ho nidky neměli,protože se neví,proč se to stalo,jestli špatně fungují ty řasinky co posouvají vajíčko,kvůli délce atd. a to samé může mít ten druhý vejcovod...ale tady se to stalo jen jedné holčině...člověk se prostě trošku pořád bojí 😔

sonag
18. bře 2009

mar26 - tak ja som to nevydržala ...dnes som bolo u doktora, dostala som injekciu tak uvidím, do 10 dní by som mala dostať MS (aj tak to bolo už 36 dní)
misa1982 - gratulujem 😀

svena
18. bře 2009

sonag - ja som po prvom mimomaternicovom mala 1xM po 26dnoch a 2x az po 43. kazda sme proste ina, a kazdej sa telo vyrovnava s tym inak. ale uz citam, ze si bola na vyvolavacku 😉

jarka - no ja by som na tvojom mieste urcite na to vysetrenie isla. Ak ti ten vajickovod nechali, tak je tam velka pravdepodobnost zrastov tak radsej to vediet, lebo bud by si mimomaternicove dostala opat alebo si sa dlho mohla snazit a sa vam nedarilo. Tak len ten strach prekonat............budem drzat palce 😉

s tou pravdepodobnostou ze sa to zopakuje aj 2x je 50 na 50. Ale to ze sa to stalo 1x este neznamena ze sa to stane opat....................ja som mala smolu, lebo prevdepodobne tie riasinky ci co to je vo vajickovodoch nepracovali tak ako mali a posuvali vajicko velmi pomaly

ale holky nebojte sa, vam sa to nabuduce podari 😉

jarka09
19. bře 2009

Jejej holky, vy jste mě nahlodaly, že o tom vyšetření začnu ještě uvažovat 😉 ale máte pravdu! Lepší vědět, na čem jsem. Poptám se, jestli by to v okolních nemocnicích nedělali laparoskopicky pod narkózou, to bych z toho takový strach neměla. Ach jo..

bettynka222
20. bře 2009

Ahoj Jari, ja som zo slovenskeho konika, ale tam uz do tejto temy nikto nepise. Prave lezim v nemocnici na pozorovani - este nevedia ci je to mimomaternicove, alebo to bol potrat. len som ti chcela povedat, aby si urcite na to vysetrenie sla. ja aj ked sa mi mimomaternicove nepotvrdi chcem na to ist, lebo sa velmi bojim. Nemas uz na co cakat, ked sa ti to uz raz stalo a to vajicko pojde znova cez ten isty vajecnik. Ale ked budes potom vysetreni, vajickovody budes mat preplahnute a nielen ze mozes tychlejsie otehotniet,ale podla mna sa aj znizuje sanca na mimomaternicove....
Fiiiiha ale som sa rozpisala 😀 baby prajem nam vsetkym, aby sme sa z tychto otrasnych zazitkov co najrychlejsie spamatali.

rusalka555
20. bře 2009

ahoj holky, nedá mi to a musím se připojit. Stalo se mi to už před 8 lety. Myslela jsem, že mám zpožděnou M, po 2 týdnech jsem si udělala TT a byl pozitivní, pamatuju si, že byl pátek, tak jsem si řekla, že v pondělí půjdu na gyndu. Celou tu dobu mně občas píchalo v břiše, ale myslela jsem, že to nic není. V neděli najednou přišel kolaps během hodiny a už mně vezli, vůbec jsem nevěděla co se děje. Bylo to těhotenství ve vaječníku, praskl, měla jsem břicho plný krve a říkali, že přivézt mně o 20 min dýl, nemusela jsem přežít. V tu dobu se u nás rušila nemocnice, takže doktor přiběhl ze zahrady ještě v holenách.Tak chvátali, že si pamatuju řez do břicha.Vzali mi vaječník i vejcovod a od tý doby se snažím marně otěhotnět. Takže můžu jen radit - vždycky běžte včas, jakmile se vám cokoliv nezdá.

samsa
20. bře 2009

Ahoj holky, prosím o radu. Mám 4 dny zpožděnou MS, jsem 17 DPO a dnes mi naměřili jen 45 jednotek hcg. Prý to může být mimoděložní. Už víc než týden mě píchá v levém podbřišku. V pondělí jdu na nový odběr a strašně se bojím. Asi to fakt může být mimoděložní, že?