Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

catchulinecka
20. kvě 2014

@kacaba1212 čauky, no já jsem teda už 3 týdny po laparoskopii byla na kole a nějaké to domácí cvičeníčko, ale ještě si dávám na čas s nějakými cviky na břicho, to až opravdu po těch 6 týdnech 🙂

moldanubia
21. kvě 2014

ahoj, já jsem začala právě po 6ti týdnech

martinakl
22. kvě 2014

@kacaba1212 Já jsem byla v nemocnici 6 dní, pak jsem dostala nakázáno se šetřit, ale ono to s tim našim prďolou moc nešlo. Manžel byl se mnou ještě týden doma, ale stejně jsem ho chovala a zvedala a tak..

moldanubia
22. kvě 2014

@ptjj ahojky, tak jsem ty lázně dostala....

ptjj
22. kvě 2014

@moldanubia fakt? no tak to je super, to ti moc přeju......kdy jedeš?.......já jsem to asi vzdala, nic v tom nepodnikám, protože do těch 3 měsíců po operaci to nestíhám

ptjj
22. kvě 2014

@kacaba1212 já jsem ještě cvičit nezačala ☹ bojím se srůstů, někde jsem četla, že by se mělo počkat aspoň tři měsíce, tak nevím

moldanubia
24. kvě 2014

@ptjj ahojky, do Františkových... nastupuju za 14dní, byl to fofr...právě že jsem to začala vyřizovat pozdě. Na jednu stranu se těším, na druhou se děsím toho, že budu tak ,,dlouho,, od manžela 🙂, hold jsme spolu teprve dva a půl roku, ještě jsme se nenabažili 🙂

ptjj
24. kvě 2014

@moldanubia tyjo, tak to je fičák 🙂 tak narychlo bych se asi ani nesbalila 😀

moldanubia
25. kvě 2014

@ptjj to mi povídej 🙂 obávám se, že to nestihnu taky🙂, hlavně aby to pomohlo...

ptjj
25. kvě 2014

@moldanubia tak to každopádně, držím moc pěsti 😉

jahudecka
29. kvě 2014

ahojky holky,chci se zeptat,našla bych tu někde nějakou diskuzi po dvou mimoděložních a tím pádem odebrání obou vejcovodů?Děkuji 🙂

elana
29. kvě 2014

@jahudecka myslím že přímo samotná diskuze tu není...ale třeba tady na té je @martinakl bohužel taky "majitelkou" dvou odebraných vejcovodů kvůli opakovanému GEU 😝

martinakl
29. kvě 2014

@jahudecka Ahoj, jj, jak píše @elana speciální diskuze tu asi není. Tak jestli ti budu stačit já 🙂

xaxanka
29. kvě 2014

v lednu sem si mimodeloznim taky prosla... po iui

jahudecka
29. kvě 2014

holky,děkuju za reakci... 🙂 @martinakl chtěla jsem se zeptat,jak jsi to měla s ms?Byla nebo je pravidelná? Protože mě připadá,že se mi tou laparkou rozhodila jako blázen,a je mi při ní úúúúúúúúúplně blbě 😖
A řešila jsi nějak ještě pak mimčo? nesleduju všechny příspěvky pokud jsi to tu už psala 🙂

catchulinecka
29. kvě 2014

@xaxanka ahojky a jak jsi na tom teď?

catchulinecka
29. kvě 2014

@jahudecka to je mi líto, ale IVF to jistí 😉 taky jsem v procesu, otěhotněla jsi pokaždé přirozeně?

catchulinecka
29. kvě 2014

Holky a jinak vás tedy všechny zdravím, hlavně ty 24.4. 😀 máte už MS? já stále nic, je to 5 týden, takže MS má dojít 5-6, tak jsem zvědavá...

somalicats
29. kvě 2014

Tak se přidávám, měsíc a půl nepoznaná GEU... Jsem týden po laparce, už se cítím celkem OK...

martinakl
29. kvě 2014

@jahudecka ms prisla skoro po 7 tydnech a to teda byla bolest skoro jako kontrakce 🙂 pak po 3 tydnech a pak uz po 4,ted ji cekam kazdym dnem,tak snad dorazi zase nejak normalne. Jak dlouho jsi po zakroku? Treba se ti to jeste ustali. Dalsi dite ted neresim. Chteli jsme misto ivf zkusit spis pestounstvi,ale mame problemy,tak z toho seslo. Pokud ale nemate jine potize,pak ivf z duvodu chybejicich vejcovodu ma dost vysokou uspesnost 😉

jahudecka
30. kvě 2014

@catchulinecka jj,vím,že jediná možnost je ivf,doktor mi to sdělil hned po zákroku,ale nemusel,počítala jsem s tím.... a jinak prvně jsem otěhotněla v roce 2012 - GEU,teďka to bylo v březnu - GEU a pokaždé to bylo přirozeně...i když předtím rokem 2012 jsem měla s otěhotněním dost problém... ale i když to dopadlo dvakrát mimoděložně,tak aspoň vím,že otěhotnět můžu,tak mi to dává naději k tomu ivf 🙂 a pokaždé jsem byla v 7.tt...poprvé jsem skončila na pohotovosti,protože jsem to ještě neměla potvrzené od mudr...podruhé mě mudr sledoval zhruba dva týdny,pak laparo....

@martinakl na zákroku jsem byla 3.4.,takže už to je skoro dva měsíce...první ms po zákroku byla hned 3.den,další regulérní 27.den cyklu,a teď na ní čekám už 30.den a pořád nikde nic...tak nevím,jestli to řešit,nebo co 😖 jej,to s těmi problémy je mi líto...jak kdyby člověk už tak neměl dost jiných starostí... jiné potíže zatím asi nejsou,přirozeně jsem teďka otěhotněla snad po měsíci nechráněného sexu,tak snad pak nebude problém ani s ivf...uvidíme 🙂

martinakl
30. kvě 2014

@jahudecka 30 dní bych asi zatím neřešila... žádný stres, nějaké ty menší výkyvy si tělo může po takovém "fičáku" dovolit 🙂
Já otěhotněla 4x napoprvé... takže jednou, jestli se k ivf vůbec dostanu, mělo by to snad jít lehce. A kdy půjdete? Doporučil vám doktor nějakou pauzu?

jahudecka
30. kvě 2014

@martinakl jj,zatím to neřeším...jen mě bolí břicho už přes týden,pořád lítám kontrolovat jak magor :D
pokud se k ivf někdy dostaneš,tak samozřejmě přeju hodně štěstíčka 🙂
Uvažujeme,že půjdeme příští rok...zatím si dáváme trochu času,protože je to ještě pořád celkem čerstvé...jinak pauzu mi mudr nedoporučil žádnou,prostě když bychom se rozhodli,že půjdeme na ivf,tak snad můžeme 🙂

martinakl
2. čer 2014

@jahudecka Tak co, už? 🙂

jahudecka
2. čer 2014

@martinakl jj,konečně v pátek večer...uf... ale bylo mi zle,no hruza :D

martinakl
2. čer 2014

@jahudecka U mě včera přesně po 30 (možná 31) dnech, tak to jde. Ani blbě mi moc nebylo, jen jsem vzteky rozmlátila včera talíř 😀

moldanubia
2. čer 2014

Já taky čekám a nic:(, při mém štěstí se ms dostaví při odjezdu do lázní...

elana
3. čer 2014

@moldanubia to máš jedno...gynekologické lázně jsou na 4 týdny proto, že každé ženě tam jeden týden na menses vyjde, s tím se prostě počítá, jinak běžně bývá léčba na týdny 3 (třeba srdce, kolena atd.). I během té doby chodíš na procedury, jen to nahlásíš a vyškrtají se sedací koupele s tampony, vag. výplach a gyn. plyn. Jinak cvičení, šlapací bazénky, masáže atd.-vše zůstává.

moldanubia
3. čer 2014

@elana aha 🙂, jsi zlatá, děkuji. Já teda mám na tři týdny a hrozí, že začátek bude s ms, ale co, hlavně že jsou a jen se vrátím, tak se začnem snažit...to budou nervy :( a co jinak děvčata, jak se máte? Nějak to tady utichlo...

elana
3. čer 2014

@moldanubia aha, to jsem netušila, že teď se dávají jen na 3 týdny. Já byla v r.2009, tak to už je přece jen nějaký pátek dozadu a šetřit se holt musí 😝