Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

ptjj
20. kvě 2015

@lenikova já prodělala laparoskopii loni v dubnu a letos se nám narodila holčička..........taky jsme počkali ty tři měsíce a pak to vyšlo napoprvé.......držím pěsti, ať to vyjde i u vás

lenikova
23. kvě 2015

@martinakl ; @elana ; @ptjj : Děkuju za zprávy! Končíme tento týden 6ti nedělí. Takže se mám ještě chránit? Podle toho co jste mi napsaly, tak by jsme se měli začít snažit až od července. Mě doktoři řekli, že jakmile se mi srovná MS, tak hned můžeme... Teď mi MS končí, tak tento cyklus ještě raději ne... 😨

martinakl
23. kvě 2015

@lenikova možná bych jeden cyklus přeci jen počkala 🙂

fructy
29. kvě 2015

Ahoj holky, nevím, zda sem ještě někdo chodí, ale určitě je spousta žen, které toto alespoň pročítají a snad mi některé z Vás poradí. Mám již dvě děti, první počato přirozenou cestou, druhé již IVF - mám PCO. Nyní, jsem spontálně otěhotněla po 6ti letech, ani jsem již nedoufala, bohužel to bylo mimoděložní. Laparoskopicky mi odstranily levý vejcovod dne 8.5.2015, tedy přesně před 3 týdny. Vše proběhlo bez komplikací. Za týden po operaci jsem šla na odběr krve a HCG kleslo z 1480 na 12. Stále mě pobolívá pravá strana vaječníku, ale krevní obraz a ultrazvuk nic nenašel, vše v pořádku, ptala jsem se zda to vypadá na ovulaci, tzn. 12 D.C. a bylo mi řečeno, že ani náznak, akorát se paní doktorce nezdála děložní sliznice, která je hodně vysoká. I když by ovulace být neměla hlídám se, testy byli negativní až do včerejška, ale čárka je slabší, jenže čárku slaboučkou mám i těhotenským testu, nevím jak je to možné. Nechráněný styk jsme měli těsně před laparoskopií a 11 D.C., bojím se, že by mohlo jít o těhotenství, máte s tím někdo zkušenost? Mimi bych chtěla, ale měli jsme povoleno až za 2-3 měsíce, 6ti neděli jsme dodržet nemuseli.....

elana
30. kvě 2015

@fructy přiznám se, že tomu moc nerozumím...chápu správně, že testy byly negativní, ale teď je na nich slabá čárka? jestli bude sílit, tak asi těhotná jsi, není příliš jiných situací, při kterých stoupá hcg a nejedná se o těhotenství 😕

styk teda byl 11.DC, 12.DC ti dr. řekla, že se ovulace ani náhodou nepřipravuje, ale sliznice je vysoká, chápu to správně? Něco takového jsem si vyslechla taky...a byla z toho dcera. Pravděpodobně jsem odovulovala pár dnů před tím uzv (hodně časně, vycházelo mi to taky tak nějak na 8.-9. max. 10.DC), takže proto dr. už neviděl folikul, ale viděl pěknou sliznici luteální fáze. Už jsem musela být pár dnů těhotná, když jsem na ten uzv šla.

uvidíš no, možný je všechno, jako spíš je ta šance asi malá, každému klesá hcg jinak (stejně jako jinak stoupá), může to být ještě pořád zbytkáč po tom GEU. Testuj obden, pokud bude test sílit, je to "jasný". Pokud ne, myslím že můžeš být vklidu, určitě to bude brzo negativní.

bajunka
30. kvě 2015

@fructy jako varianta, že jedno vajíčko se usadilo ve vejcovodu a druhé v děloze? Tak nic není nemožné, zavolala bych v pondělí k doktorce a objednala se na další kontrolu, mně si po mimoděložním tehu docela hlídali.

fructy
30. kvě 2015

Děkuji, myslíte, že pokud by se vážně jednalo o nové těhotenství je to velký problém, když jsem tak časně po laparoskopicke operaci, když všude doktoři říkají, ze snažení až za 3 mesice? My se tehdy vůbec nesnažili, ale už se hold stalo, doktor asi bude pěkně nadavat. ......

elana
30. kvě 2015

@fructy těžko říct, asi tě zrovna nepochválí, ale tak laparka není zas taková zátěž, ty dirky jsou malinké a do dělohy se nejde...myslím že kdyby tělo nebylo připravené, tak neotěhotníš, takže věřím že pokud ano, tak to bude v pořádku.

fructy
31. kvě 2015

Dnes jsem si opět dělala těhotenský testík a čárka je o malinko tmavší. Budu muset hold sebrat odvahu a zítra se objednat k doktorovi. Hold se připravím na nejhorší. Holčinky držte mi palce, až budu vědět více, určitě napíšu... ☹

bajunka
31. kvě 2015

souhlasím s Elanou, pokud jsi opravdu těhotná, tak tě sice nepochválí, budou tě více hlídat,ale určitě to zvládneš 🙂

katka865
31. kvě 2015

@fructy hlavně klid, otěhotněla jsem 4 týdny po odebrání vejcovodu, při kontrole mi totiž doktor řekl, že se tam zatím nic nechystá, tak jsme to s manželem neřešili... taky jsem měla trochu strach, co na to doktor řekne, ale nebyl absolutně žádný problém

slunicko01
31. kvě 2015

@fructy já jsem taky po laparoskopii, nedělali mi revizi a doktor mi řekl, že hned po první menstruaci můžeme zase začít, že není důvod proč ne. Ale je to tím, že nebyla revize. Pokud ti řekli 2-3 měsíce, tak předpokládám, že ti ji taky nedělali. Držím palce ať ti to dopadne a vůbec se neboj a nestresuj ....

martinakl
31. kvě 2015

@fructy Mně po druhém "neúspěchu" řekl doktor, že máme čekat aspoň půl roku. Já po 4 měsících přišla těhotná a vůbec nic nevyčítal, jen mě víc hlídal, takže klid, toho bych se nebála 🙂
Určitě to dobře dopadne, moooc držím palce!

jarka.09
2. čer 2015

@fructy Myslím, že pokud by se jednalo o těhotenství, žádný velký problém to nebude, a už vůbec nevidím důvod, proč by vám měl doktor nadávat, neudělali jste to přece schválně. Snažila bych se být v klidu, vše se dá řešit, třeba tím, že si vás lékař více pohlídá. My neměli po mimoděložním žádnou pauzu nařízenou a to jsem k tomu měla velké komplikace, v nemocnici jsem byla ale tři týdny a pan primář řekl, že po Ms žádné omezení, až to přijde, tak to přijde. Držím palce, aby se vše vysvětlilo a dobře to dopadlo a pokud máte doktora, který vám nadává, tak bych uvažovala o změně 😉 Já to udělala, přešla jsem k moc milé a rozumné paní doktorce, a i ta tu změnu jsem moc ráda! 🙂

lulu_8
8. čer 2015

Holky, mate nektera zkusenost s lecbou mimodelozniho tehotenstvi metotrexatem? Dostala jsem injekci pred 12 dny, hcg kleslo vyrazne, ale netusim, jak dlouho jeste budu spinit, kdy muzu cekat MS, jestli staci cekat jen mesic, kdyz byla injekce jen jedna, nebo dele atd atd.

slunicko01
9. čer 2015

@lulu_8 někde jsem četla, že tady u toho musíš počkat dýl, aby tím nebylo ovlivněné budoucí miminko. Myslím, že těch 6 měsíců. Ale od doktora to nevím, někde na netu jsem to viděla...

elana
10. čer 2015

@lulu_8 tohle je vyloženě odborný dotaz, určitě se zeptej přímo doktora, který ti to dělal, bude s tím mít zkušenosti. V ČR se to moc neprovádí, naprosto většinou se GEU řeší laparoskopicky. Tím metotrexátem to dělají hodně v Německu, ale tady bych se fakt pídila po odpovědi jen od doktora, který se do u nás ne až tak běžného postupu pustil.

moobby
10. čer 2015

Ja mam po dvou mimodeloznich loni v kvetnu letos v dubnu doma mam jiz 4 deti ted jsme obednani do reprofitu na umele podstupoval to tady nekdo z vas bez vejcovodu???

lenikova
10. čer 2015

@moobby už máte 4 dětičky a chcete další? Jste jak moje mamka, nás sourozenců je 5 (všichni vlastní) 🙂 Mohu se zeptat kolik vám je let? No, jinak vám přeji hodně štěstí 😉

martinakl
10. čer 2015

@moobby taky mě to jednou čeká, tak jsem zvědavá na odpovědi 🙂 teda..páté dítě, klobouk dolů 🙂

lenikova
10. čer 2015

@moobby máte oba vejcovody pryč? Já jsem taky po laparoskopii - pravý pryč .... Teď zkoušíme přirozeně a co bude dál, to se uvidí časem.

moobby
11. čer 2015

Ano mam 4 deti 13 a 11 let holky 9a2 roky kluky 🙂 a 5 dite si moc moc prejeme ale osud nam nepreje.a ano mam oba vejcovody pryc @lenikova loni mi vzali jeden s tim ze to bude o.k a ze v pohode otehotnim a ejhle podruhe skoro po roce a opet mimodelozko a to uz mi pak ve spitalw rekli ze kdyz je to poprve ze je velke procento ze i po druhe takze nemam ani jeden vejcovod a 24 jdeme na pevni konzultaci do reprofitu ... Jen nevim co me tam ceka a co to bude stat

bajunka
11. čer 2015

mooby te´d mě děsíš :/, já měla mimoděložní, ale právě s nitroděložním tělískem, což mi i doktoři v nemocnici pak říkali, že při otěhotnění s tělískem je velká pravděpodobnost mimoděložního těhu. Tak jsme si ho hned nechala odstranit... no a teď po více jak dvou letech se jsme se začali snažit, tak doufám, že to půjde ok, doktor mi říkal, že žádná zvýšená pravděpodobnost druhého mimoděložního není tak doufám :(

moobby
11. čer 2015

To mi rikali taky kdyz jsem ybla na prvni laparoskopii kdyz jsem byla letos v dubnu tak uz mi rek ze se to dalo cekat ze je tam zvisene riziko a vetsinou to dopada opet mimodeloznim ale kamaradka ma jen jeden vwjcovod a deuhe dite ma v pohode tak asibjak ktera ano

bajunka
11. čer 2015

A ty jsi to první mimoděložní těhotenství měla taky přes tělísko nebo spontálně?

martinakl
11. čer 2015

@bajunka Ja myslim, ze pravdepodobnost se zvysuje o cca 15% po prvnim mimodeloznim. A je to spis tim, ze mas k tomu celkove predispozice. Pokud prvni bylo zpusobeno teliskem, ktere uz nemas, tak to bued v pohode, nebala bych se 🙂
Ja jsem tedy taky bohuzel prodelala dve. Ale po tom prvnim jsem otehotnela dvakrat, jednou potrat, pak se mi narodil syn a pak zase mimodelozni. Takze ja budu muset taky jednou na ivf.
Ale u me to bylo tim, ze jsem proste mela asi ty vejcovody spatne pruchozi od zacatku...

bajunka
11. čer 2015

Tak to já mám dvě holčičky naprosto v pořádku až pak skrz to tělísko mimoděložní a teď to zkoušíme znovu tak trošku obavy jsou,ale snad to bude dobrý 🙂

moobby
11. čer 2015

Nn telisko jsem nemela snazili jsme se o mimiska a tak to prislo samo. :( nemuzu nikde nikoho najit kdo je ve stejne situaci jako my :( kdo uz ivf prodelal chci pozjistovat co nejvic informaci

lenikova
15. čer 2015

Holky, to jsou starosti, nikdy v životě by mě nenapadlo, že můžou takové komplikace přijít. My by jsme chtěli naše první miminko a po necelých 2letech přišlo mimoděložní ... Dneska si kolegyně v práci dělala test a ejhle pozitivní 🙂 Už mi odešly 3kolegyně na MD a teď další "čerstvá" 🙂 Moc jim to přeji a ve skrytu duše doufám 😉 Ale obavy mám taky, že se to bude opakovat ☹

lulu_8
16. čer 2015

@slunicko01
@elana

Holky, dik za reakci, neziju v Cr, tak proto ta injekce 🙂 Praveze doktor mi tu rekl, ze cekat jen jeden mesic a po prvni ms se muzem snazit, ale na netu jsem nasla i ty 3 mesice, tak nevim. No, asi to nebudem riskovat a ty 3 mesice vydrzime ... Momentalne jsem stejne ve fazi, kdy mam paniku z toho, ze se to bude zas opakovat, takze bude asi lepsi pockat, az se dam trochu dohromady. Je to ale hrozny, ze az jednou zas na testu za objevim //, tak to pro me nebude znamenat stesti, ale naprostou paniku.