Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

hul
9. říj 2015

@ slunicko01 snad. Ono to bylo dobrý aspoň k tomu, že jsem přestala kouřit. Říkala jsem si jestli to nemohlo být třeba trošku tím....

slunicko01
9. říj 2015

@hul to ti nepovim, já nekourila nikdy... Ale pro tebe dobrý, že ses toho zlozvyku zbavila ☺ tak aspoň k něčemu to bylo. Já si zas uvědomila, že to nejde vždycky tak hladce, jak jsem si myslela. Holt, každá zkušenost dobrá... I když bez něčeho bysme se určitě obešly 😑

hul
9. říj 2015

@slunicko01 to je dobře. Ono neni o co stát. Já bohužel procitla až teď. U nás to zase šlo až moc hladce. Prostě jsme to zkusili a další ms už nepřišla. Já čekala, že to bude třeba půl roku trvat. No a nakonec to dopadlo tak že jsem se svezla sanitkou a prodělala akutní operaci. Určitě bych se bez téhle zkušenosti obešla...

martinakl
9. říj 2015

Urcite bychom se bez tehle zkusenosti obesly, to je jasne.. Ja pred Kubou mela mimodelozni, pak potrat v 16tt, pak prisel konecne Kuba. Ted to beru tak, ze proste tohle mela byt cesta, ktera me dovedla k NEMU 🙂 i kdyz tedy byla pekne trnita, co vam budu povidat. Doted je mi divne, kdyz si na to vse nekdy vzpomenu. Ale stalo to za to 🙂
Snad to zaziju i podruhe (nebo i potreti? 🙂)
@hul
@slunicko01

slunicko01
9. říj 2015

@martinakl jj, budu držet palce ať zažiješ, je to super 😄

martinakl
9. říj 2015

@slunicko01 No u me to bude trosku komplikovanejsi tim, ze si musim nejdriv pro ta dalsi ditka najit tatinka 😀

slunicko01
10. říj 2015

@martinakl tak to je detail, ne... 😃

martinkamoj
10. říj 2015

Ahojky Holky, můžu se k vám přidat?? Po půlroce snažení, se nám na začátku září po vynechané MS ukázali // čárky na TT, za týden však jsem začala krvácet a běžela jsem k doktorovi,ten mi řekl,že tam nic není, vzal HCG vyšlo 480.. což odpovídalo těhu, po sléze krvácení ustalo, na druhé kontrole bylo HCG 102 a začalo opět silné krvácení myslela jsem že MS přišla pak jsem 14 dní zlehka špinila.. Nevěnovala jsem tomu moc pozornost, nic nebolelo, dělala sem ovu testy a čárky úplně svítili,zkusila jsem i těhu a ten tam taky byl.. pořád jsem tomu ale nevěnovala pozornost, v sobotu výšlap na Lysou Horu, v neděli vše v pořádku ani krvácení.. Ale v pondělí ráno okolo 7 mě začal pobolívat podbříšek pořád to bylo dobré, sem si říkala, že je to třeba je to před blížící se MS, no a okolo 10 jsem myslela, že chcípnu doslova bolest jako kráva v pravé části podbříšku, ani stát sem jen posedávala a kroutila se, oběd mi taky nechutnal a ve 12 jsem odešla z práce díky bolestem, ani ibalgin nefungoval... Dojela jsem domů, dala spršku, ležela a zůstalo o něco málo líp ale pořád žádná výhra, ve 14 hodin jsem jela k doktorovi, byla tam zastupujícící doktorka, takže mě vyšetřila, udělala UZ a alou vypsala papíry do nemocnice, volná tekutina v břiše- diagnoza- buď prasklá cysta v tom případě by se tekutina vstřebala do těla, pokud mimoděložní tekutina zůstane pořád na stejném místě.. V nemocnici zase samé vyšetření, UZ ale pořád nebyly o nic moudřejší než doktorka.. Druhý den -úterý opět UZ, opět vyšetření a po sléze došel primář, že by se rádi podívali donitř přeci jenom, šla jsem ve 12 hodin na operaci o půl třetí bylo po.. Po sléze mi došel primář říct, že to bylo na pravé straně mimoděložní.. Další den- středa přišla za mnou mrknout i lékařka co mě posílala do nemocnice tak ta mi řekla, že to už trošku krvácelo do břicha.. Jsem jí neskutečně vděčná, že mě poslala a řešila to.. Hned ve středu mě pustili domů s klidem na lůžku byla jsem bez bolestí a komplikací.. Byla jsem přesvědčená, že můj gynekolog zanedbal situaci, taky že ano, přiznal svoji chybu, omlouval se a údajně si myslel, že je to tzv. biochemický potrat, kdy hcg zůstane na hranici zvýšení a pak klesne ale ve vnitř se nic nevyvíjí.. Naštěstí mi nic nevzali kromě šmpuntíka, hodní na mě byly taky moc.. Teď si tak pročítám kdy je vhodné se snažit o další.. A strašně se to liší.. Co byste řekli vy?? 🙂

slunicko01
10. říj 2015

@martinkamoj ahoj, tak snad už je teď dobře... Mně v nemocnici řekli, že vzhledem k mému věku 🙂 - je mi 36, tak by nečekal. Říkal jeden cyklus. Hned po laparoskypii jsem asi 3. den začala krvácet, to ale doktorka řekla, že jako cyklus není a ať počkám ještě jeden. Tak jsme počkali a hned potom to vyšlo 🙂
Ale nedělali mi revizi, jen vzali ten vejcovod. U revize se myslím musí čekat dýl ... Tak doufám, že jsem trochu pomohla. Hlavně se nestresovat, ono si tělo samo řekne, kdy je připravený a pak to vyjde. Tak držím palce ať moc dlouho nečekáš ...

martinkamoj
10. říj 2015

@slunicko01 Děkuju, mě doktorka řekla že MS dojde tak do 4 týdnů,po té laparoskopii jsem ještě trošku krvácela a špiním.. ale to říkali, že je naprosto normální.. Jojo teď je už dobře... Snad bude další pokus úspěšný a prcek najde správnou cestu a nešprajcne se někde.. 🙂

nathy80
10. říj 2015

@martinkamoj Tvůj příběh je strašně podobný tomu mému. S tím rozdílem, že já menstruaci dostala normálně v termínu, tudíž jsem vůbec netušila, že jsem těhotná. Taky jsem po jejím skončení různě špinila. Říkala jsem si, že jsem se nějak špatně vyčistila, nebo že mám horm. nerovnováhu a zatím to nechávala být. Až když jsem si po 14 dnech dělala ovu testy, byly neustále pozitivní. 5 den mi to už bylo podezřelé a udělala i těhu test - byl pozitivní. Rozhodla jsem se, že druhý den musím ke gynekologovi. To už jsem byla doma s teplotama, které jsem přičítala přicházející viroze. No a milá viroza večer praskla a já si volala záchranku. Na přijetí nic nenašli, až druhý den na velkém UTZ to lékaři konzultovali mezi sebou. To už jsem měla v břiše krev. Šup na sál a pravý vejcovod byl fuč. Otěhotněla jsem hned na druhý pokus. 🙂 Zpočátku jsem se bála, aby se to neopakovalo. Ale je vše v pořádku a už jsme v půlce těhotenství. Přeji hodně štěstí! Neboj, ono se to podaří. 🙂

hul
10. říj 2015

Ahojky ještě jednou. Dnes jsem dostala první menstruaci od výkonu. Strašně mě pobolívá pravá strana kde mi chybí vejcovod. Měli jste to taky tak??

martinkamoj
10. říj 2015

@nathy80 Tak mě ho naštěstí nebraly.. jenom mimčo.. ☹ také se už teď bojím, aby se to neopakovalo.. A co sme mohli změnit mi nějak vrtá hlavou, ale to budou asi ty hormony.. Po jaké době od zákroku si otěhotněla?? 🙂

nathy80
10. říj 2015

@martinkamoj My si udělali 3 měsíční pauzu. Pak to zkusili - nic. Následují měsíc jsme měli vynucenou pauzu skrz partnerovo onemocnění a dalsi mesic to hned vyšlo. Dumasumárum vcetne 4 mesicu nesnazeni se jsem byla za pul roku tehotna. 🙂 Ty první 3 měsíce jsem chtěla raději počkat, aby se dalo telo dokupy a zahojilo se. Navíc jsem si pulroku předtím prodelala ZT. Ale to je jiny příběh... 🙂 Neboj,kdyz se to povedlo jednou, druhe nebude dlouho trvat. 🙂 A mimco se usadí, kde má. 😉

aguaverde
10. říj 2015

@hul mě pravá strana bolí stále, a to mi brali pravý vejcovod v únoru 🙄 první měsíc mě pravá strana bolela jen při ms, druhý při ovu a ms a teď už pobolívá tak nějak pořád 🙄 🙄 🙄 🙄

martinkamoj
10. říj 2015

@nathy80 Doufám, já se chci poradit s doktorem, kdy se můžeme opět snažit.. Nechci to uspěchat ať se zase něco nestane.. Ale pořád vevnitř doufám, že by to mohlo být brzy aby zahojilo rány po neúspěšném těhu ☹

hul
10. říj 2015

@aguaverde achjo....tohle je prostě něco co na sebe asi nenechá jen tak zapomenout :/

aguaverde
11. říj 2015

@hul bohužel ne 😢 😢
celkem mě to štve ty bolesti, ale vše je OK, tak to beru tak že tělo zatím se srovnává a hledá to co tam chybí no 😔 hlavně já už sem to měla za minutu 12 (no možná přesně ve 12) takže to možná je i tím 🙄

hul
11. říj 2015

@aguaverde no já právě taky. Byla jsem sama doma a po půlnoci mě chytli bolesti. Volala jsem si sanitku a po vyšetření hned na sál.

aguaverde
11. říj 2015

@hul já taky letěla hned na sál, meškala mi ms 10dní , test negativní, pak ms (sem si aspoň myslela že je to ms) došla, ale krvácela sem hodně a Přes 3 týdny....tak šup k dr a hned na sál, takže sem byla už hodně těhotná a taky mi z břicha odsávali hodně krve 😔

hul
11. říj 2015

@aguaverde no mně ms meškala 55dní a Hcg bylo kolem 8000. Maličko jsem špinila celou dobu a pak najednou bolesti a bylo vymalováno....Nicméně ani po té bolesti jsem nezačala víc krvácet. Asi mi to teklo hlavně dovnitř...

hul
11. říj 2015

@aguaverde teda kecám 35 dní...

aguaverde
11. říj 2015

@hul no já dost krvácela i tak právě 🙄 a břicho sem měla taky plné krve, mi dost odsávali a měla sem i drén 🙄 🙄 🙄 tak snad už to bude jen a jen lepší 😕

hul
11. říj 2015

@aguaverde dren se mi naštěstí vyhnul. Hlavně že už je to pryč....na tohle bohužel nikdy nezapomenu 😖 Hrozně bych chtěla aby se to napodruhé povedlo tak jak má

aguaverde
11. říj 2015

@hul povede!!!!!! Nic jiného nepřipadá v úvahu 😉

hul
11. říj 2015

@aguaverde snad.....jela jsi do lázní??? Přítel chce ať tam jedu když mám nárok.

aguaverde
11. říj 2015

@hul nejela 😕 😕

nathy80
12. říj 2015

@martinkamoj Doktor ti určitě poradí, kdy začít. Ikdyž se ty názory dost liší - někomu doporučili počkat cca 3 - 6 měsíců, někomu to zkoušet hned... :D Nejvíc asi záleží na tom, jak se žena cítí. 🙂

nonacek
12. říj 2015

@martinkamoj jsem také po mimodeloznim tehu a MUDr radil az pul roku po zakroku se snazit a ejhle
Po zákroku zjistil na kontrole ze tam je ještě jeden plod,ale ten už je v děloze 😉 kterému je dneska už 10let😀😀

aguaverde
12. říj 2015

@martinkamoj mě třeba nikdo nezakázal se snažit hned znova 😕 ani v nemocnici , ani můj dr, ani dr u které sem byla na KO pač můj dr nemohl 😉 a to sem to měla celkem komplikované, takže fakt co doktor to názor, já sem dala na svůj pocit a počkala sem dokud sem si nebyla "jistá" že je to ok, jestli mi rozumíš 😅