Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

monnni
17. říj 2008

Ahoj holky jdu Vás jen pozdravit...Lucinka mi dává trochu zabrat 🙂), ale jen co bude chvilka tak se stavím dočíst co jenového. Doufám, že jste všechny v pořádku .....zatím pááá.

martina26
19. říj 2008

Ahoj holky,

také Vás po delší době zdravím a co se týká těch lázní tak je taky vřele doporučuju. Já byla ve Františkových a po půl roce jsem objevila // a to i přes to, že nemám levý vejcovod a vaječník. Takže lázní se nebojte a říkejte si o ně. 🙂 😉

petrakalcik
21. říj 2008

Neme,
muzu se zeptat, jaky byl u tebe prubeh tehot.?
Ja jsem byla na 1.IVF (spatny spermiogram),tehotenstvi, nasledne rekli, ze mam anembryomola a sla jsem na revizi delohy. Za 14 dni 2. revizi delohy a za dalsich 14 dni mi rikaji, ze bych mela jit na laparku a odstraneni vejcovodu. Nicmene nejsou si uplne jisti. Hcg mi klesa, ale pomalu (z puvodnich 27 tis. v tehu, po 1. revizi na 4 tis., po 2. revizi na 2 tis., a ted mam 1 IU). Jak to bylo u tebe?

pajaa26
22. říj 2008

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli některá z vás, co máte jeden vejcovod taky cítíte když vám ten vaječník bez vejcovodu pracuje.....Tento cyklus jsem úplně cítila jak mi to tam pracuje a snaží se........A taky mi Murd říkala, že ten funkční vaječník s vejcovodem si dokáže vajíčko toho vaječníku bez vejcovodu "přetáhnout" nevíte o tom něco? 🙂

bruffik
22. říj 2008

ahoj pajo minuály tyden sem mela ovulku a taky sem citila naky pracovani,ale nevim jestli to bylo to same co mas ty.A to stim ze si ho dokaze z druhy strany chytit je pravda

pajaa26
22. říj 2008

ahoj bruffik, byl to takovy zvlastni pocit.......a ovu se potvrdila dalsim merenim BT 🙂 Ja tu stranu citim i na cviceni kdyz posilujeme bricho........trochu me tam pichalo....tak to je asi vetsi pravdepodobnost vicecetneho tehu, ze?

pajaa26
22. říj 2008

me by asi piclo, kdyby to druhe tehu bylo taky mimodelozni. Uplne se bojim ☹ a na druhou stranu si rikam, ze to nema cenu resit a neupinat se na to.....ach jo ☹

bruffik
22. říj 2008

to sme na tom stejne ale ja si nemuzu pomoc a stale na to myslim,doufam ze se nam to s pritelem tenhle mesic p ☹ ovedlo,mela bych to dostat 1.11 tak sem zvedava ale cetla sem ze si test muzu udelat po deseti dnech ovulace tak to by bylo ted o vikendu,ja mela taky mimodelozni v cervenci.Je to nespravedlivy plno lidi mimco nechce a muze ho mit kdykoliv a my:: ☹

pajaa26
22. říj 2008

neboj, vikend je za chvili...... 😉 ja budu testovat pristi tyden ve stredu......jojo, je to nespravedlive.....ja jsem byla nejdrive na revizi a 30.7. na laparo. A kdyz jsem potom v cekarne cekala na vysetreni a videla tam ty mlade holky, ktere vetsinou ani nevi s kym to maji, tak jsem byla nastvana jeste vice 😠

bruffik
22. říj 2008

ja mela jen laparku 1.7.dnes nebo zitra by se mi melo mimco spravne uhnizdit,muzu mit dotaz?kolik ti je?me je 21 moc to neni ale s pritelem sme uz 5 let a mimco bychom moc chteli

makkyta
22. říj 2008

Zdravím děvčata. Dlouho jsem tu nebyla, ale čtu vás, to jooooo. Jinak my se stále snažílkujeme. Máme za se bou jeden "plodnej" měsíc (ten, kdy ovuluju z vaječníku, který má vejcovod) a jeden "neplodnej" (ikdyž vím, že nemusí být neplodnej, pančto si může pro vajíčko ten vejcovod sáhnout) a stále nic. Teďka očekávám MS v sobotu 25/10 tak mi držte palečky.. Jako vždy mám příznaků tři prdy, takže "jsem sto pro těhu", ale bohužel už jim nevěřím... sice mě dvakrát nezklamaly, ale také jednou zklamaly... Dneska jsem si udělal testík, ač vím, že je brzy a nic.. ale zkusím ho zase v sobotu, když mrcha nepřijde... Jinak počkám ještě 2 cykly (takže do prosince) a pak se vrhnu na další "vyšetřování".. jak je na tom můj druhý vejcovod. Půjdu k doktorovi už po téhle MS,protože mám šíleně bolestivou ovulku (od té laparky) a chci se s ním poradit, jestli jsou na to nějaké přípravky, popř. bylinky.. no a poptám se ho, co by mě kdyžtak v tom prosinci a nebo lednu čekalo, pokud se nezadaří... Furt tak nějak věřím tomu, že to tentokrát vyšlo, ale zase si myslím, že už by byl aspoň malej stínek dneska tam...
přeju vám všem brzy pořádné // a hlavně mimi v děloze a se srdíčkem!!!

pajaa26
22. říj 2008

no ja byla nejdrive na revizi, protoze si mysleli ze uz jsem potratila. Jenze HCG neklesalo a v deloze jsem mela hodne tekutiny, tak me vzali na laparo a bylo to mimodelozni kvuli nepruchodnemu vejcovodu ☹ je mi 25......neboj, jsi mlada, priste nam to vyjde....... 🙂

halpa
22. říj 2008

Holky nezoufejte, určitě vám to vyjde, buďte trpělivé a věřte tomu. Hlavně si nepřipouštějte, že se to stane znovu. Všechno bude OK 😉

mar26
22. říj 2008

Holky, já měla jedno mimi v děloze a jedno ve vejcovodu - měli to být teda dvojčátka, na revizi jsem byla 26.6. a na laparce pak 6.7. Snažíme se teď druhý měsíc,tak uvidíme, zrovinak mám dny, kdy by měla být ovulka. Jinak mě bude letos 27,tak že už to není co to bývalo 😀

makkyta - taky mám teď už druhý měsíc docela bolestivou ovulku, na kontrolu po laparce jdu ještě 4.11., bude mi dělat UTZ,tak se ho na to zeptám, nejlepší by bylo, kdybych už byla těhu 🙂

makkyta
22. říj 2008

mar26 - já jsem byla hnedle po šestinedělí na kontrole a věchno bylo ok, MS se nstarotvala ukázkově po 28 dnech, ovulka byla bolestá, ale ne tolik a ty další dvě no děs, od té doby 2x cyklus 26 dní.. hlavně nemám tak bolestivé plodné dny, ale prostě den ovulace a pak následných dejme tomu 6 dní.. hrozný, jak menstruační bolesti. Ty skončej, nastoupěj citlivý bradavky a ty se držej až do MS. Tentokráte stejný průběh, jen se k bradavkám přidaly celý prsa a poslední dva dny i břicho.. ale MS má být po 26 dnech až v sobotu, takhle brzy nemívám MS bolesti břicha. No moje tělo si dělá co chce.. ráda bych už byla těhu, ti povim... ale moc to nevidim. Při tom mimoděložku jsem si dělala test asi 13 dpo a byla super slaboulinká čárka, takřka neviditelná a bylo to mimoděložko, takže i míň hormonu a dneska jsem si já blbaňa udělala test, ikdyž vím, že je brzy (12dpo) a ani stínek, nic... no snad mimís putoval do dělohy déle a bude hcg později.. a nebo ta blbá MS... Jak dlouho se chcete zkoušet snažit přirozeně a nebo teda bez dalších vyšetření?

bruffik
22. říj 2008

my se zacali snazit nekdy v cervnu,hned sem otehotnela ale mimodelozne.a ted doufam ze se minulej tyden zadarilo.myslim si ze tak rok bez lekaru,pak bych zacala uvazovat otehotnet za pomoci doktoru

neme
23. říj 2008

Petrakalcik,
já otěhotněla po roce a půl, kdy mi gynekolog říkal, že jsem zdravá a že ovoluji, ale mám delší cykly. Dřív 28, od ledna 2008 i 36 dní. Zkusil mi dát v červenci clostylbegyt a já hned otěhotněla. Ale bylo to divné, špinila jsem už 3 dny před očekávanou MS, pak týden nic a pak jsem opět 5 dní špinila. Můj gynekolog byl v té době na dovolené, tak jsem v neděli večer radši zašla do nemocnice, že jsem asi těhotná, ale pořád špinim.Nabrali mi HCG, těhotná jsem byla, v děloze nic, tak si mě tam nechali. Až ve čt zjistili že HCG klesá (max.2000, pak 1800 a drželo se pořád stejně.) Tak jsem šla ve čt pozdě večer na revizi, ale přitom mi udělali laparoskopii ☹ . Čekala jsem,že se probudim za 20 minut (tak dlouho prý trvá revize) a já se probudila po hodině a půl ☹ . Pak mi hlídali HCG, to kleslo, tak jsem šla domu. Bojim se, že i ten druhý bude neprůchodný.Je mi už 31 let, takže docela dost.Musím přizhat, že mám teprve první cyklus po zákroku, ovu se blíží a denně citím bolesti na té straně, kde byl levý vejcovod. Snad je to normální.Ach jo holky, moc nám všem přeji, aby se zadařilo. My bohužel tento měsíc nemůžeme, manža spadl na motorce a je celej sedřenej, tak nemůžeme 😢
držte se!

halpa
23. říj 2008

Neme - bolesti jsou normální. Vydrž holka a věř, že to bude dobré. Určitě si zažádej o ty lázně, je to ten nejlepší lék, jaký znám. Spolu s časem. Já otěhotněla za 9 měsíců po laparce a doktorovi se vůbec nelíbil můj druhý vejcovo, dokonce strašil, že má obavy, že je to znovu mimoděložní. Ale prcek se tentokrát probojoval až do dělohy. Nejlepším lékem na obavy je čas a myšlenky na jiné věci. Já vím, taky jsem tuhle větu nesnášela, ale s odstupem času zjišťuju, že je pravdivá. Já otěhotněla v měsíci, kdy jsme se nemohli snažit, protože jsem měla atb na gynekologický zánět, takže sex byl max. 3x za ten měsíc a úplně mimo ovulaci, takže jsem to úplně vypustila z hlavy a ... Holky, bude to dobré. Jo a neme, taky už nejsem nejmladší (28).

makkyta
23. říj 2008

neme - zdravím tě... měla jsem průběh na začátku podobnej.. cyklus 28 dni.. špinění 21-24 DC, pak nic, 27dc křeč v břiše, ha.. něco se děje, dělám test a pidiministínek téměř neviditelnej je tam... za týden jsem začala špinit a jdu k doktorovi, v děloze nic, nic si z toho nemám dělat, scorutin a vše bude v pohodě.. to byl pátek.. víkend, špinění i přes ascorutin přechází v čirou krev, ne moc, ale prostě čistá krev.. pondělí už krvácím a letím do špitálu.. konstatovali mi potrat v ranném stádiu.. odmítla jsem revizi dělohy, že to nechám odkrvácet. Změnila jsem doktora a po týdnu šla na kontrolu, vše v děloze vyčištěno, pro jistotu nabereme hcg.. ha, ono bylo 3x vyšší než týden předtím, než jsem začala "potrácet".. takže už mě připravil na mimoděložno a během týdne jsem šla na laparko, protoože hcg stoupalo hodně, pak už to i viděli na utz. Doktor nám dovolil se snažit po měsící.. máme za sebou tři... čekám MS v sobotu.. no a udělala jsem si dneska test (teda já ho dělal i včera, bez sebemenšího náznaku stínku) a po zaschnutí jsem ho tam uviděla... viditelný až u okna a po pořádném zadívání, ale je tam pidistíneček... ´Měla jsem radost asi 3 minuty... teď už si vyčítám, že jsem test dělala.. ještě to klidně můžu dostat (končí tak většina ranných těhu), a hlavně se bojím, jak to teda teďka bude... no holky, negratulujte prosím.. ale hnedle po víkendu dám vědět, jak jsem dopadla.. fakt se hrozně bojím..
ale jestli to vyšlo, tak jsem dalším důkazem, že to prostě jde (ač mi rozrušovali srůsty po slepáku a já si myslela, že i ten druhej bude neprůchodnej)... tak neme neztrácej naději.. příroda si udělá to, co uzná za vhodné a hlavně kdy to uzná za vhodné.... joa to jsme včera absolvovali rozhovor, co teda bude dál, když se do vánoc nezadaří... nakonec jsme se dohodli ,že po vánocích půjdu an průchodnost toho dalšího vejcovodu a pak kdyžtak na IVF.... tak hezky držte pěstičky a já dám vědět!!!

mar26
23. říj 2008

makkyta - no já počkám tak 6 cyklů a když nic tak alespoň spermio a hormonální profil

makkyta
23. říj 2008

mar26 - no já jsem se chystala taky počkat 6 sanžících cyklů, což by bylo do vánoc a pak pořešit s doktorem co a jak.. spermio my máme dobrý, teda v květnu jsme měli, byl tam mužík, protože se bál.. před osmi rokama měl chemoterapii, pančto měl rakovinu lymfatickej žláz na krku... tobě dělali průchodnost toho druhýho při té laparce?

mar26
23. říj 2008

jo,jo dělali a ten druhý byl v pořádku a ostatní taky jako vaječníky atd.,vše bez nálezu.
Tak uvidíš, do vánoc se toho dá ještě stihnout 😉

makkyta
23. říj 2008

mar26 - no to mě právě nedělali.. nebo o tom nevím.. vím jen orozrážení srůstů, to mi řekl zdravotní bratr ještě n aJIPce.. ale pak jsem si nechala z Motola poslat kompletní lékařskou zprávu a už je to měsíc a půl a ještě nedorazila.. takže se někde ztratila.. musím si jí tam dojít vyzvednout.. Každopádně pevně doufám, že ten stínek na testu bude mimís a bude vše v pořádku....

neme
23. říj 2008

holky,
moc děkuju za všechny příspěvky. Je dobře, že když se někomu podaří otěhotnět, tak sem pořád píše a pomáhá tak ostatním. Já zkusím poprosit gynekologa o ty lázně.Mám z toho ale docela obavy, to jste tam holky byly 4 týdny samy a celou dobu neviděly manžela? Já vím, že to je hloupej dotaz, neznám nikoho, kdo byl v lázních. Já jsem ještě nikdy nebyla bez manžela déle jak 5 dní,dělám mu veškeré papíry a účetnictví ve firmě, tak nevím, kdo by to za mne ten měsíc dělal. Ale zdraví je samozřejmě důležitější, tak bych tam měla jet a vše ostatní si nějak zařídit.
Makkytko, držím palec, dej prosím vědět...
Halpi, děkuju za podporu. Máš pravdu,čas je nejlepší lékař, před měsícem mi bylo hrozně, teď už je to lepší. jen má člověk občas depku.
Slibuji, že pokud někdy otěhotním a vše dobře dopadne, tak sem taky napíši, abych ostatní povzbudila. 🙂

makkyta
23. říj 2008

neme - určitě dám vědět, sama vím, jak mě strašně pomáhalo, když sem některá z holek napsala, že se jim prostě zadařilo... já za tenhle rok měla tolik smůly mimo to špatné těhu, např. poslední snažení před 14ti dny jsme si udělali romatický víkend v Harrachově, s krásným pokojem , all inclusive, procedůrama.. přijeli jsme v pátek, to bylo snažení (bylo by to asi to "pravé") a v sobotu na výletě na Čertovu horu jsem upadla a natrhla si vaz v kotníku, takže horská služba, pohotovost a berle.. takže konec snažení a zrovna byli plodné dny...) rpobrečela jsem zbytek víkendu, jak jsem to zase zkazila, že musím prostě upadnou a snažení nikde, pančto jsem se bolestí nemohla hnout... no uvidíme, třeba jsem to ze sebe nevymlátila tím pádem z kopce..

neme
23. říj 2008

To je jako můj muž, naplánovali jsme si cestu na Slovensko ( o víkendu mám ovu), tam tedy jedeme, ale on je tolik na nohách sedřenej, už to má 14 dní, že nemůžeme nic. ☹ Nedá se nic dělat, musíme počkat na další měsíc.Mě koukli při laparo na ten pravej a měl by být v pořádku,ale to člověk nikdy neví. průchodnost mi nedělali.zvláštní je, že dost mých kamarádek otěhotnělo mimo ovu, třeba před MS, nechápul,ale opravdu. Možná že je opravdu problém hlavně v psychice...musíš doufat! 🙂

halpa
23. říj 2008

neme - já jsem se toho bála, jak čert kříže, než jsem odjela do lázní, pořád jsem testovala, jeslti jsem náhodou neotěhotněla, abych tam nemusela (taky to bylo kolem vánoc a chtěla jsem dát manželovi dárek pod stromeček, tak jsem mu dala letos aspoň dárek k narozeninám🙂). Ale v těch lázních je to úplně jiné. Seznámíš se tam se spoustou nových lidí, každý den pohoda, klídek, kafíčko, kultura, plavání, přijdeš úplně na jiné myšlenky. Manžel volal každý víkend (víkendy jsou nejhorší, to je smutno, přes týden máš spoustu procedur) a uteklo to jako voda. A dneska jsem ráda, že jsem to vydržela, protože věřím, že Ondrášek je výsledek tamních procedur.

halpa
23. říj 2008

Jo jo, já taky otěhotněla nějak záhadně mimo ovu 😉

pajaa26
23. říj 2008

holky, s tím otěhotněním po laparu a revizi mi 3 doktoři řekli každý něco jiného když jsem ležela v nemocnici. Jeden říkal 6 měsíců, druhý 4-6 a má doktorka při prohlídce po "šestinedělí" říkala že 3 cykly budou stačit........ono záleží na tom jak se ta děloha, sliznice a všechno tam uvnitř zase dají do pořádku.....já jsme dokonce na utz viděla vajíčko, sice mi to Murd musela ukazovat, ale viděla jsem ho. Taky mi nějak měřila tu sliznici a říkala že je to v pohodě 🙂 takže uvidíme....

pajaa26
23. říj 2008

strach a obavy o další těhu mám úplně neuvěřitelné, ale snažím se nemyslet na katastrofické scénáře a myslet pozitivně...........držím nám všem palce, aby to další dopadlo dobře 😉 a dopadne, uvidíte...... 😉