Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

maova
9. črc 2008

Ahoj holky, bohužel vám musím napsat smutnou zprávu. Od pondělí jsem byla v nemocnici, měla jsem jít na nějaký zákrok, ale mělo to moc rychlý průběh a včera mi praskla plodová voda a došlo k potratu.

marcelli
9. črc 2008

Ahoj holky,chodím sice na jinou diskusi (laparoskopie),ale vy mi můžete taky poradit.Před deseti lety mi vzali vejcovod kvůli miděložnímu těhotenství,teď se marně snažíme rok o mimi a nic.Spermiogram přítele vyšel super,takže mě čeká laparoskopie.Je možné,že i druhý vejcovod není průchodný?Nemáte s tím někdo zkušenost?Dá se při laparce vejcovod zprůchodnit?Díky za info 😒

mila30
9. črc 2008

Marcell, při laparoskopii můžou jen zjistit zda je vejcovod průchodný nebo ne, pokud je neprůchodný, tak zprůchodnit nejde ☹ . Ale vím, že pokud se provede laparka a vše bude ok, tak ta většinou pak pomůže k miminku 🙂 . Tak zkus myslet pozitivně 😉 i když vím, že to je těžké....jen mě napadlo, pokud už si tak dlouho po mimoděložním nemáš srůsty???? Ty se odstranit dají, pak ti naordinují lázně a pak už budeš mít mimíska v bříšku 🙂 .

zuzan
autor
9. črc 2008

Martinko, nevím, co říct...snad jen, že ti posílám spousty síly, ať to všechno zvládnete a překonáte... Jen mě napadá poradit ti, ať o všem mluvíš, vyplač se, když se ti bude chtít, zůstaň nějakou dobu doma a odpočiň si... Čas nezahojí všechny rány, ale aspoň je částečně utlumí... Když se budeš chtít vypovídat, tak nezapomeň, že jsme tu a v tuhle chvíli jsme tu všechny pro tebe!!!

mila30
9. črc 2008

fedra gratuluji k mimískovi. Opatruj se 🙂 .

pajinkaa
9. črc 2008

Mao - to je strašně smutná zpráva! 😢 Je mi to strašně líto! Je hrozný, když je to v prvním trimestru, ale takhle pozdě už to je skoro nepředstavitelný... ☹ život je někdy nespravedlivej - taky jsem si to už víckrát říkala!
Snad jen čas pomůže, dáš se dohromady a za chvíli se budeš radovat z //! Držím palečky!

pajinkaa
9. črc 2008

Fedro - mooc gratuluju - to je krásnej pocit, viď? a můžu říct, že jsem naštěstí zažila dneska ten samý!! 🙂

tak jen, hlavně, aby to vydrželo!

takže u mě to bylo tak - dnes jsem byla u dr., na utz našli plod v děloze (byla jsem ráda už i za to, že to zas není mimoděložní), a byl tam gestační váček a s bijícím srdíčkem!!! 🙂 Sice teda dr. znova zopakoval rizika, a že se budem asi muset modlit za tu dělohu, ale jinak říkal, že v mém případě je riziko i to, že bych šla na potrat... že už bych třeba nemusela otěhotnět nebo tak něco. nícména nám dal 12 dní na rozmyšlenou... ale my na potrat nepůjdem! tak jen doufám, že to zvládne, jak miminko, tak i ta moje děloha a že se toho zdravého broučka jednou fakt dočkáme! 🙂

Marceli - může to být srůstama, jak říká Mila, operativně Ti je odstraní... já vlastně celý svůj plodný život žiju s jedním vaječníkem a těhu jsem už popáté... Většinou max do 6 měs... ale poprvé do 13 měs - než jsem se dověděla, že mám zakloněnou dělohu, pak jsme zkusili polohu zezadu a podařilo se hned... takže zkus i tuhle možnost!
hodně štěstí!

blanuleplus
9. črc 2008

Martinko, je mi to hrozně moc líto, myslím na Tebe celý odpoledne...vůbec nevím, co Ti říct...ráda bych Ti nějak pomohla a snížila tu bolest... Opatruj se, holčino. Jsme tu pro Tebe.

monnni
13. črc 2008

Marti je mi to moc líto. To je hrozně moc kruté a nespravedlivé. Vím, že ti žádná slova teď nepomůžou, ale jen čas, který ti nadělí další miminko. Drž se prosím bude líp, člověk někdy spadne na samé dno, aby se měl od čeho odrazit a pak jde zase nahoru a ty už půjdeš určitě jenom nahoru, protože tohle je na jednoho človíčka už moc!!

monnni
13. črc 2008

marcel, nemám také pravý vejcovod a další těhotenství se zadařilo až po roce s tím, že jsem si dala po operaci půl roku pauzu. Někdy to chce hodně trpělivosti. Průchodnost vejcovodu mi ale kontrolovali už pri laparce, kdy mi byl odstraněn pravý vejcovod. Jinak já jsem opět otěhotněla z pravého vaječníku, kdy si pak vajíčko prošlo levým vejcovodem.

lucikpetik
23. črc 2008

ahoj, po dlouhe dobe opet jenom zdravim, porad jeste nemam pc..
marti je mi moc lito, co te potkalo, mnoho sil....

mar26
24. črc 2008

Ahoj holky, jsem tady úplně nová,ale bohužel k tématu patřím 100%. Právě jsem po prodělaném mimoděložním těhotenství (laparoskopie 6.7.). Nebylo to ale vše úplně tak jednoduché a také na to přišli na poslední chvíli, než vejcovod prasknul.
Začalo to zjištěným těhotenstvím v půlce července, pak jsem 25.6. začala krvácet a jela na pohotovost do Krče v Praze, tam zjistili, že miminku v děloze nebije srdíčko (byla jsem 6+1). Měla jsem potvrzené děložní těhotenství. Druhý den jsem šla na revizi dělohy. 4 dny bylo vše ok, skoro jsem nekrvácela, břicho nebolelo,ale pak jsem zase začala nárazově krvácet. V Krči mi udělali kontrolni UTZ, zjistili že v děloze nic není, jen malé množství krve, tak že to nebylo špatně provedenou revizí. Nechali mě doma a dostávala jsem injekce -oxytocin na stahy dělohy, aby se dočistila (to trvalo od úterý). V sobotu jsem ale večer dostala křeče, fakt mě začalo bolet břicho a pořád jsem krvácela. Už jsem odmítla jet do Krče, kde mě chtěli znovu hnát na revizi dělohy. Jeli jsme tedy Na Homolku, kde pan doktor po UTZ určil, že mám i mimoděložní těhotenství v levém vejcovodu, který je už napraskaný, proto to krvácení. Kdyby prý prasknul úplně,pak je to krvácení do dutiny břišní s následkem i smrtelným. Hned v neděli ráno mě vzali na sál na laparoskopii a vzali mi lený vejcovod. Všichni říkají, že je to rarita mít děložní i mimoděložní tehoteství najednou. V Krči udělali chybu že mi nenabrali Hcg před výkonem a po něm,aby viděli, že hodnota neklesla. Mělo jim to být podezřelé a ne mě znovu hnát na revizi dělohy, když v ní nic nebylo. Ještě že jsme se rozhodli pro jinou nemocnici. Tak byl pan doktor z pohotovosti a i on mne operoval moc příjemný a musím říct, že mi dodával i hodně pozitivní energie. Je to sice smutné co se mi stalo - první těhotenství, které se zdařilo asi po 3 měsících snažení,ale hlavně že žiju. Jinak prý ostatní (vaječníky, dělohu u druhý vejcovod) mám v naprostém pořádku a mám počkat 3 menstruace a pak můžeme zkoušet znovu. Můj gynekolog mi ještě doporučil 800 tablet wobenzymu, který prý pomáhá zabránit možným srůstům. I když pan doktor Na Homolce říkal, že mi to hodně propláchl, aby tam nezůstala žádná krev a nemohly se srůsty udělat. Taky jsem měla 1den dren a z břicha mi toho do nádoby vyteklo docela dost. Četla jsem si vaše příspěvky i z loňského roku, hodně případů mi tady dodává sílu a víru, že se to podaří a pak jsou takové jako napříkla Maova, že má člověk z její situace husí kůži a slzy na krajíčku. Je mi jí moc, moc líto a nevím jak vyjádřit že cítím s ní a držím moc,moc palečky ať už to napotřetí vyjde na jedničku. A doufám, že nějaké genetické testíky dokážou odhalit příčinu těhle trápení. Jsem ráda, že jsem našla tuhle diskuzi, že se má člověk komu svěřit, s kým prožívat radosti i starosti. I když manžel mě podržel jak jen mohl, není to ženská a jen mi víme, jak se cítíme.

monnni
24. črc 2008

Ahoj Mar, přečetla jsem si tvůj příběh a ten můj byl hodně podobný, ale díky tomu, že mi nabrali hned Hcg tak jsem po krátkém asi třídenním pozorování, kdy hladina pořád neklesala skončila na laparce. Je smutné, že nás je čím dál víc, které tímto musí projít. Měla jsem pak hlavně velký strach, aby se to neopakovala a proto jsem se dostala, až na tyto stránky, kde mi podpora a podobné příběhy hodně pomohly. Uvědomila jsem si jako ty, že žiju a vaječníky mi nikdo nesebral a tudíž můžu mít děti další a i kdyby se to opakovala tak jsem se uklidňovala, že jsem plodná a můžu jít i případně na umělé oplodnění. Potřebovala jsem sama sebe ujistit, že děti mít budu...potřebovala jsem čas na to, abych se přesto dostala a neměla slzy v očích při pohledu na kočárek nebo těhotenské bříško. Čas a podpora mého manžela hodně pomohla a teď 🙂 mám strach, aby moje mimčo co nosím v bříšku zvládlo příchod na svět co nejlépe a bylo zdravoučké. Přeji ti hodně sil, aby jsi tohle období zvládla co nejlépe a pak už jen pohodové těhotenství.

pismenko
24. črc 2008

Mar, je mi to taky moc líto a protože jsem taky mimoděložní prodělala, vím jaké to je. Buď statečná, chce to hodně síly, ale věř, že bude lépe a nebude trvat dlouho a budeš se radovat z bříška a miminka. Držím Ti moc palečky a Vám ostatním těhulkám i snažilkám taky 😉 😉 🙂

maova
24. črc 2008

Ahoj holky, moc sem teď nechodím, potřebuju zase nabrat síly, tak jsem vás přišla aspoň pozdravit a dočetla jsem pár posledních příspěvků.

Mar26, tvůj příběh je smutný, ale je vidět, že se s tím hezky vyrovnáváš a to je moc dobře. Hodně důležité je, že ti pomohl manžel a i když to jako chlap necítí tak jako ty, hlavně, že je s tebou! Takže ti přeju, ať ti to teď rychle uteče, tři MS máš hned za sebou a hurá do dalšího snažení 🙂 Poprvé vám to vyšlo brzy, tak uvidíš, že i napodruhé se zase zadaří za krátkou dobu 🙂

Jinak vám holky všem moc děkuju, jste moc hodný. Dneska jsme byli u doktora, popsal nám o co by asi mohlo jít, šli jsme na krev kvuli dalším testům a v září náš čeká genetické vyšetření. Do tří měsíců budou výsledky a uvidí se podle toho co dál. Nejlepší by teď bylo, aby se na nějaký důvod přišlo, hlavně, aby nebyl genetický a dal se nějak léčit. Takže v to doufám a až budu zase něco nového vědět, určitě napíšu. Mějte se všechny moc hezky a já občas nakouknu.

mar26
25. črc 2008

Monnni, tak to jsi měla štěstí, že ti to Hcg nabrali a zjistili ti mimoděložní brzy. Koukám, že už jsi v 35tt, to je krásný a určitě bude už všechno v pořádku, pohodový porod, zdravé mimi a zdravá maminka.
Za jak dlouho se ti povedlo od mimoděložního otěhotnět?

Je opravdu čím dál tím víc žen, kterým se tohle stane. Přitom se uvádějí 2% ze všech těhotestvích. Na Homolce pan doktor také říkal, že je to rok od roku horší a že už se tím i začali pořádně zabývat,ale pořád nevím, proč se nárůst mimoděložních těhotenství zvyšuje. Je to smutný čím si musíme projít a že je nás tolik.

Všem jinak děkuji moc za podporu, pořád to bolí,ale snažím se myslet dopředu, na budoucnost a co nejrychleji se zregenerovat jak po fyzické, tak i psychické stránce. Je to ale těžký, když pořád někde potkávám budoucí maminy a těch kočárků ☹. Pak si ale říkám,že spousta z nich si třeba také prošla něčím takovým, než se dočkali vytouženého prcka.

Můžu se zeptat, kolik vám tak je let?

Maova - určitě to pro tebe i partera musí být hrozně moc těžké,ale je cítit,že máš sílu a chuť proti tomu bojovat a nevzdáváš se naděje, že příště už to bude vše v pořádku. Držím moc moc palečky, aby přišli na příčinu a dokázali ti pomoci. Je to obdivuhodné co ženský vydrží a udělají pro svůj sen všechno, pro mimíska, dát nový život. Kam v Praze chodíš na tu genetiku? Měj se každým dnem líp!!

maova
26. črc 2008

mar, když jsem měla to první mimoděložní, tak mi taky přišlo strašný vidět kolem sebe ty těhulky a kočárky. Podruhé to bylo taky divný a teď mi to kupodivu ani tolik nevadí. Je mi to samozřejmě líto, že taky nemám takové bříško nebo kočárek, ale prostě pořád doufám ... 🙂 Ve čtvrtek jsme se byli podívat na 14ti denní miminko od přítelový ségry, těšili jsme se, že budeme mít mimča krátce po sobě ... Trochu jsem se bála, jak to zvládnu, ale už kvuli přítelovi jsem chtěla, abychom tam zajeli. No a kupodivu úplně bez problému, byla jsem z miminka úplně unešená, takový malý uzlíček a prostě nádhera 😵
Jinak mě je 29.

maova
26. črc 2008

mar, ještě ta genetika. Půjdeme do Podolí, chodím tam už nějakou dobu, takže všechna vyšetření probíhají tam.

blanuleplus
28. črc 2008

Ahoj holčiny, jak se máte? Koukala jsem, jak vám rostou bříška... 😵
Martinko, jsi strašně silná ženská a nepochybuji, že se zdravého miminka dočkáte. Je vidět, že s otěhotněním problémy nemáte, tak budu držet palce, aby výsledky od doktorů byly v pořádku 😉 Možná si jen budete muset počkat na holčičku...moje babička přišla o 4 kluky, než měla mamku a pak zničehonic po deseti letech nečekaně ještě tetu. Proto jsem měla strach, když jsem věděla, že čekáme kluka a předchozí těhotenství dopadly špatně...ale taky jsme se nakonec dočkali 😉 Oni ti chlapi vvydrží asi trochu míň... Drž se. Vím, že je to těžký, ale hlídej si svůj optimismus, ať jsi na miminko připravená...

Mar, je mi líto, co se ti stalo a doufám, že už to alespoň trochu přebolelo... Já byla s mimoděložním taky v Krči a musím se jich zastat, že i přes složitou diagnózu to zvládli v mém případě velice dobře. Důležité ale je, že i ty jsi byla na Homolce spokojená a nic nebrání tomu, abys za pár měsíců rozšířila naše řady těhulek/maminek.

makkyta
28. črc 2008

Ahojky, zdravím vás všechny. Jsem zde dnes poprvé,a le tak nějak si myslím, že vaší potdporu bud 100% potřebovat. 11.7. jsem podstoupila laparoskopii, jelikož mi bylo diagnostikováno mimoděložní těhu (díky změně doktora a tomu, že mi na kontrole po potratu (teda to si mysleli na Bulovce) inechal nabrat hcg a zjistil, že nám stoupá).Pak už jen týden sledování hcg a zákrok. Takže jsem bez levého vejcovodu. Teď jsem v šestinedělí, pak máme měsíc si dát oddych a pak prý se můžeme začít snažit znovat )prý se dobře hojím, jsem houževnatá, tak jsem ho prostě ukecala o jeden měsíc)... přijde mi, že po psychické stránce jsem na tom vcelku dobře, jen se bojím, jak to dopadne příště. Přeci jen mi řekli, že byl vejcovod poškozen po zánětu slepého střeva (měla jsem hodně velký zánět v dutině břišní, v 16ti letech)...jenže slepák je na pravo a já měla poškozenej levej!!!! Tak si nedovedu dost dobře představit, jak bude vypadat ten pravej ☹ . Chci se ještě zeptat dr., zdali dělají automaticky, když už tam nakukujou taky vyšetření toho "zdravého" vejcovodu... no bojím se, bojím, aby to zase nedopadlo špatně.. pak už holt hrozí jen umělé oplodnění.. nemám ještě žádné děti, tak mě mrzí, že u prvního máme takovéhle starosti.. ale jak zde vidím, nejsem v tom sama!!! Ještě jednou vás všechny zdravím a přeji příjemný den...

mar26
28. črc 2008

blanuleplus - už to trošku přebolelo, pořád se uklidňuji tím, že alespoň jsem na živu, relativně zdravá a to horší se nestalo (ža by mi vejcovod prasknul). Jinak ty jsi měla taky obojí těhotenství? Jak děložní tak mimoděložní? U mě byl právě ten problém, že si byli jistý tím děložním a víc neřešili. Hcg nenabírali a to moje krvácení řešili pícháním injekcí na dočištění dělohy. Pak pan doktor Tůma, který mi dělal i tu revizi mě viděl po týdnu a řekl mi, že bych na tu revizi mohla jít znova, že je to tak na hraně, ať se rozhodnu. Což mi nepřijde profesionální, jako laik nemůžu rozhodovat o svém zdraví. Jinak mi ještě dělal prohlídku jiný doktor, bohužel nepamatuju si jméno a byla jsem tam i u jedné doktorky. Tak že to viděli 3 lékaři a ani jednoho varianta mimoděložního těhotenství nenapadla. A sám jejich primář uznal, že Hcg každopádně nabrat měli. Vím, že jsem jeden případ z mnoha,ale já bych po téhle zkušenosti do Krče už opravdu nejela. Kamárádka tam ale rodila 2x a byla vždycky spokojená,tak chápu,že je to případ od případu. U sebe to z jejich strany beru trošku jako zanedbání.

Maova - Marti, v tom Podolí by měli být určitě profíci a věřím, že ti dokáží pomoct a říct pozitivní zprávy do budoucna. A jsi strašně statečná jak teď zvládáš ty "miminkovský nápory" z okolí. Hlavu vzhůru, dnešní medicína je mocná a jde každým dnem kupředu a ještě nějaký ten čas na miminko máš! Jestli ti pak na něco přijdou a bude se ti chtít, ráda se dozvím, co se stává při tvých těhotenstvích. Je to pro poučení, nikdy nevíme co nás v budoucnu čeká.

mar26
29. črc 2008

makkyta - ahoj, vím jak se cítíš, je to ještě moc čerstvé,ale jak pozoruji u sebe,tak každý den je to lepší a lepší. Jak po psychické,tak i po fyzické stránce. A je dobře, že sama na sobě vidíš, že to bereš v celku dobře. Taky mě už ani netrápí to co se stalo,ale víc to co bude příště. Spíš jsem zvyklá se dívat dopředu a tak i proto ta obava. Taky se bojím toho,aby se to neopakovalo. Po každé břišní operaci, tedy i po laparoskpii a odebrání vejcovodu hrozí nové srůsty. Mě na to můj gynekolog doporučil 800 tablet wobenzymu, prý je dobrý na pooperační stavy a proti srůstům,ale samozřejmě to pomoci nemusí. Já nikdy předtím na operaci nebyla a přesto prodělala mimoděložní těhotenství v kombinaci s děložním a potratem. Doktor z Homolky mi řekl, že druhý vejcovod mám teď průchodný, oba vaječníky i dělohu zdravou,tak z toho usuzuji,že mi testoval průchodnost druhého vejcovodu při té laparoskopii. Také vím, že v centrech kde dělají umělé oplodnění se můžeš objednat i na test průchodnosti vejcovodu. Trvá to asi 10 minut a do vejcovodu se vstříkne jehlou kotrastní látka a podle toho zjsití průchodnost. Prý je to nepříjemné,ale dá se to vydržet a "neřeže" se při tom do bříška,dělá se to spodem 🙂. Taky jsem o tom uvažovala před dalším snažením. U mě se tedy všichni shodli,že po mimoděložním alespoň 3 menstruace počkat. Že se vše musí zregenerovat a jestli prý nechci potratit znovu,tak to mám vydržet. Teď jsem také v šestinedělí, nezvedat nic těžkého, žádné koupání,ale už jen 14 dní, necelých, 7.8. jdu na kontrolu ke snému gynekologovi a doufám, že vše bude ok. Taky ti držím palečky, ať se vše rychle srovná a pak jsou na testíku brzy dvě // a krásné zdravé mimi. Je nás fakt čím dál víc, co se dočkají mimoděložního těhu. Jinak to bylo taky mé první těhotenství ☹

blanuleplus
30. črc 2008

makkytko, je smutné, jak se to tu zase rozrůstá, ale jestli ti dr. řekl, že se hojíš dobře, tak určitě co nevidět objevíš zas na testíku //
mar, mě dělali v Krči testy hcg skoro každý den, stoupalo úplně ukázkově a právě proto to vypadalo, že jsem těhotná normálně a už to i vypadalo, že se něco začíná tvořit v děloze...no a najednou mi prasknul vejcovod a bylo to ☹

evanek77
31. črc 2008

ahoj makkytko,
to je mi moc líto, že už patříš mezi nás, ach jo. K tomu druhému vejcovodu: mě ho při zákroku nekontrolovali, prý na to nebyl čas a standardně se to nedělá. No ale za čtyři měsíce jsem zas otěhotněla, tak nakonec průchodný byl. Ale ty nervy byly hrozné. No a ke snaženíčku: my začali po šestinedělí, ale když jsem pak otěhotněla po těch 4měsících, tak srůsty ještě dost bolely, tak bych počkala. Ale sama jsem necelé dva měsíce od porodu v 18tt a začínáme se snažit, i když nám řekli čekat půl roku. Tak v tomhle nejsem vzorem 🙂

makkyta
8. srp 2008

Zdravím děvčata, velice děkuji za příjemná slovíčka... je strasně důležité vědět, že v tom nejsem sama. Dneska jsem dostala svou první MS po zákroku... Cyklus přesně 28 dní (dnes jsem 29 dc a dostala jsem to). Tak jsem ráda, že jsem se asi dobře nastartovala.. tak teďka přežít tuhle MS, pak celý cyklus a pak můžeme pracovat na mimísovi... za týden půjdu na kontrolu, tak se zeptám, kterej vaječník mi po zákroku nastartoval, ať víme, které měsíce máme plodné 🙂
Všem vám přeju všechno nejlepší do dalšího snaženíčka...

mar26
8. srp 2008

Pěkný den všem 🙂 . To ti přišla MS krásně brzy. Já byla na laparoskopii 6.7. a včera jsem byla na kontrole u svého gynekologa a ptala se, kdy mám přijít, pokud bych MS nedostala a říkal tak 20.8. Ale dnes ráno jsem se vzbudila a mrška přišla 🙂, tak jsem ráda, že nikam nemusím a že tělo po 4 týdnech zase začíná fungovat "žensky" 😀 a taky že už mám od revize (25.6.) 6 neděl a můžu se věnovat sportům a plnit manželské povinnosti 🙂 , manžel byl statečný a vydržel,ale oba jsme se těšili. Tak teď ještě dva cykly a pak se můžeme snažílkovat, i když tyhle dva to budeme alespoň trénovat 😅 . Jinak fungovat budou oba vaječníky a šance prý není ob měsíc,ale můžeme otěhotnět každý měsíc. Vejcovod prý dokáže přebrat fukci toho chybějícího. Ptala jsem se na to v nemocnici i svého doktora. Jen může být více cyklů anovulačních. Tak že snaženíčko každý měsíc 🙂

makkyta
8. srp 2008

Mar26 - jeee, tak jsi to taky dostala?? Je to skvělý pocit, viď? Člověk se na tu mršku těší 😉
Jinak mě taky říkal gynekolog, že se může stát, že vaječník pustí vajíčko a ten vejcovod ho z druhé strany "ucítí" a chňapne si po něm a vcucne ho, takže může být pldný i zdánlivě neplodný měsíc, ale že to není jakoby úplně jisté... No mě dovolil snaženíčko už po druhé MS (jelikož mi v děloze nedělali žádnej zákrok, jenom si vzali na testy trošku sliznice... teda ono tam nebylo stejně co čistit, v době operace jsem měla sliznici 2mm), tak se těším na začátek září... my jsme měli v plánu dát "trénink" včera (doktor řekl 4 týdny bez sexu a bez koupání a tak) a jaksi to nevyšlo večer už jsem slabě špinila, tak jsme se na to vyprdli a počkáme po MS. Pak holt budeme muset chvilku s pláštěnkou a od září hurá na další snaženíčko.. ježííííš, jak já se těšííííím!!!!

mar26
11. srp 2008

makkyta - pocit to byl super, hlavně když jsem se ještě ten den na kontrole ptala gynekologa co dělat kdybych to nedostala 🙂. Manžílek si tedy užil jen jeden večer a teď zase musí čekat, než to zkončí. Ale vypadá to na dnešek nebo zítřek. Popíjím k tomu kontryhel, papám listovku a calibrum baby plan -oboje mi dal doktor a ještě wobenzym kvůli prevenci srůstů. Tak uvidíme jestli to všechno bude k něčemu -jestli brzy otěhotním a bude to příště ok.
Jinak to máš fajn, že ti nedělali žádný zákrok v děloze,ale jelikož bylo jen mimoděložní,tak to nebylo třeba. U mě zjistili nejdřív že miminku v děloze přestalo být v 6+4 srdíčko...a za týden,že mám i mimoděložní, tak jsem si prošla revizí i laparo. Ale čípek i dělohu mám prý už taky ok. Ještě za 3 měsícce na ten UTZ,tak snad to bude vše v pohodě. Taky teď musíme s pláštěnkou, i když to ani jeden nemáme rádi,ale co naděláme, prý teď neplatí ovulace atd.,tak že bysme mohli otěhotnět i v nečekanou dobu a mohlo by to být riziko. Taky se už těším,ale až na říjen 😀

makkyta
12. srp 2008

mar26 - tak to je teda sileny, mit takhle oboji tehu. Ja jsem si to taky myslela, pancto nejdriv mi na Bulovce diagnostikovali potrat (ale ja nemela od doktora potvrzeny tehu, bylo to tyden po vynechani MS), nic na utz nevideli,a le rekli, ze to byl potrat a pak mi doktor zjitil na kontrole dalsi tyden prave, ze hormon neklesa. V deloze si vzal ten doktor pri te laparo jen vzorek pro laborku, nemel co drhnout. No ja nam preju, at to brzy vyjde a hlavne, at je vse v poradku.. mam z toho hroznej strach... ale na mimise uz se tak moc tesim, ale kdo ne, ze??? dneska kdyz jsem ve zpravach videla tu matku, co s tim chlapem zavirali ty deti do kumbalu a ona je zase tehu, presto, ze ma nejakou phlavni nemoc a k tomu tam stoji, pupek snad v sedmem mesici a cigaro v ruce, tak bych ji umlatila... no nic, na osklive veci nemyslime, a drzime si palecky 😉

teksas
13. srp 2008

Ahoj holky snad už to můžu taky říct 🙂))
měla jsem mimoděložní těhotenství a odstranili mi pravý vejcovod .... 4.6. přišla mrcha a další měsíc jsme v období ovulace vyrazili na dovču.... mělo mi i končit šestinedělí no a v pondělí nám paní doktorka potvrdila že to není mimoděložní těhotenství a za 14 dní bude doufám i srdíčko.... i když ted člověk má pořád pěkný strach ...
tak vzhůru do boje 🙂))