Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

jezura
28. říj 2011

@saronka Ahoj, děkuji za přivítání. Asi je to opravdu MS, začala jsem krvácet. Už bych ráda měla tohle období těsně po za sebou....

saronka
28. říj 2011

@jezura jojo to věřím.. a chcete se zase nějak snažit?? je to blbá náhoda 2x přijít o mimčo.. ☹

jezura
28. říj 2011

@saronka v nemocnici říkali,že náhoda,já už mám i podezření,že nějakej trest,nebo co.... chceme se snažit jak to jen půjde, je mi 32 a už moc času nemám. říkali 2-3 měsíce počkat,chci to dodržet a pak zkoušet znova. Ale mám strach, co zase bude, pokaždý jsem se těšila a ono nic... Já nečetla nazpátek diskusi, ty jsi měla mimo po prvním těhotenství?

elana
28. říj 2011

@saronka jinak Tobě moc gratuluju k těhotenství, jestli si vzpomínáš, tak jsme si písaly tady, když jsi měla GEU a ještě bylo před zákrokem (já si pak dala pryč ikonku, tak nevím, zda si mě vybavíš 🙂 ).

denousek
28. říj 2011

@jezura ahojky.. ja jsem mela mimone letos v breznu a po nem jsem se taky silene bla otěhotnet.... jeste jednou a mela bych po srande ,,,ms doraazila 2 dny po zákroku... to byll brezen.. a v červenci už jsem mela zase / / 🙂 takze za 4 mesice 🙂 než jsem otěhotnela mimodeložně taak to trevalo 9 měsíců takže mi byo bidně žeto tak dopadlo... ale ted už čekáme miminko za 3 týdny jsme v pulce... držím pěsti...
jinak ja jsem po zakroku necekala vubec ..ale prej se to musi ze by se vajco mohlo usadit v jizve po ,,ampuťáku,, a hrozi rupnuti delohy..2 mesice urcite pockej a pak hups na to..hodne štesti...

saronka
28. říj 2011

@elana jojo vím moc dobře..děkuju moc 🙂 snad to doklepeme do konce..

saronka
28. říj 2011

@jezura neboj, vyjde to.. až se budeš cítit na další snažení tak šup na to 🙂) držím pěstičky, určo brzo napíšeš, že čekáte miminečko..

elana
28. říj 2011

@saronka neboj, jistě ano. Mimčo má bezpečný bejvák a hnedtak ho neopustí🙂 Co to je, ještě netušíte?

saronka
28. říj 2011

@elana nene dělá tejného..vůbec šmířování nemůsí hihi..jako na poslední KO v 16tt tam nebylo nic, ale prý se to nedá říct, mimčo mělo nožičky hned u sebe takže říkala, že klidně může mít pindíka vepředu 🙂) no uvidíme..manžel umí holky i kluky..tak uvidíme co ukuchtil 🙂)

elana
28. říj 2011

@saronka jasně, ať je to co je to, hlavně že našel správnou cestu do dělohy...to se v naší bandě cení 😀 Tak krásný zbytek těhotenství, užívej si to.

martinakl
30. říj 2011

@jezura Ahoj, je mi moc lito, co vsechno se ti stalo ☹ ja jsem na tom podobne, akorat u me bylo prvni tehu mimodelozni. V prosinci 2010. Delali mi i revizi a MS jsem dostala po 4 tydnech. Ted v zari jsme prisli o miminko ve 4. mesici, byla to hodne postizena holcicka a nezvladla to. Ale uz jsme dostali vysledky z genetiky, kde jsme byli oba. Rekli, ze vse byla opravdu jen nahoda. Tak v to doufam a snad do tretice vseho dobreho...

saronka
30. říj 2011

@elana děkuju moc..
@martinakl jojo určo byla.. do třetice všeho dobrého 🙂)

perrolina
31. říj 2011

Mohu se k Vám přídat mám uplně stejný problém.Po 13letech konečně vytoužené //hcg.sice malé ale za týden narostlo na 500 ale bublinka nikde tak si mě hlídali.Za dva dny po kontróle strašné křeče .A na radu Mudr.jsem jela do nemocnice na nic jsme nečekali.V nemocnici potvrdili mé obavi že jde o mimoděložní těhotenstvý a okamžitě na sál vzali mi levý vejcovod a zbytek znáte asi také.Jsem ráda že se mohu tady někomu postěžovat.je to ještě příkíš čerstvé ale doufám že rány se zahojí a my začne bojovat znovu k vytouženému miminku.

martinakl
31. říj 2011

@perrolina Ahoj. Jasneze se muzes pridat.. je mi to moc lito :( Po 13 letech, to je teda sila.. Nam se mimodelozni prihodilo po neplanovanem otehotneni a stejne jsem z toho byla dost v haji, takze tohle si opravdu snad ani nedovedu predstavit.. Musis byt moc silna. Drzim strasne moc palce, at je brzo lip a hlavne, at na dalsi // necekas zdaleka tak dlouho! 😉

petruska83
31. říj 2011

Ahoj holky, já sem také bohužel patřím. Měla jsem mimoděložní už v létě 2009-bylo v rohu děložním,pravý vejcovod dali pryč. Tenkrát mi řezali břicho jako při císaři, protože by se k tomu jinak nedostali. Rok jsem se musela hojit a teď se snažíme 16 měsíců a nic, byla jsem letos na laparu, vejcovod je průchodný jen z části, tak tomu dávám ještě čas do jara a objednávám se do Caru na ivf. Holky, moc vám přeju brzské těhu, protože po mimoděložním je to fakt mazec a moc si to zasloužíte....Já mám doma už naštěstí šestiletého chlapečka a ten mě celou dobu drží nad vodou, ale ta věta:"Mami, kdy k nám konečně doletí ten čáp?"....mě hodně bolí.

martinakl
31. říj 2011

@petruska83 Ahoj. Nam se po miodeloznim zadarilo po 5 mesicich hned, jak jsme se zacali snazit. Po prvnim UZ jsem byla nadsena, ze mimi je v deloze. Ale bohuzel, ve 4. mesici jsme o holcicku prisli. Tak snad priste se konecne nic takovyho neobjevi a vse pujde tak, jak ma.
To same preju i tobe, at jsou brzo // a at je prcek v deloze 😉 Byl by to treba pekny darek k vanocum co 🙂

kastanek
31. říj 2011

Ahoj, zdravím všechny. Tak já mám po roce od laparky na rukou týdenního chlapečka. Chtělo se mu na svět trošku dřív, ale vše je zatím ok. Rodila jsem císařem, protože se prcek neotočil. Holky, taky jsem na tom nebyla po zákroku vůbec psychicky dobře. Počkali jsme opravdu ty 3 měsíce a pak se zadařilo (chce to pohodu a nemyslet na snažení, prostě si to užít 🙂) Věřím, že i k vám všem přiletí ten vytoužený čáp!

martinakl
31. říj 2011

@kastanek Ahoj. Strasne moc gratuluju! Jakpak se jmenuje? 🙂 Preju hodne stesti a zdravi a at mate nadherny spolecny zivot...

petruska83
31. říj 2011

@martinakl To víš, že by to byl krásný dáreček k Vánocům. Synka jsem počali zrovna na Vánoce, ale já po takové době snažení už ani moc nedoufám.....spíš čekám a těžce šetřím na ivf....Ale jsem ráda, že aspoň někomu se po mimoděložnímu podařilo otěhotnět...

martinakl
31. říj 2011

@petruska83 To jo, ale mohlo to dopadnout lip...

petruska83
31. říj 2011

@martinakl Já vím, je to hrozné přijít o miminko, ale aspoň víš, že můžeš otěhotnět a příště to bude už určitě ok.

rosnatka
31. říj 2011

@petruska83 Neztrácej naději! Vloni, den před mými narozeninami se potvrdilo mimoděložní těhotenství. Bylo, tak jako u Tebe v rohu děložním. První dcera se mi narodila před 14 lety císařem a to mimoděložní mi nakonec museli také odebrat operativně. Rekonvalescence byla hrozně dlouhá. Asi psychika, brečela jsem, jakmile jsem byla sama a bulela jsem v nepravidelných intervalech vlastně celý další rok. Pak jsem zorganizovala návštěvu CAR a povedlo se hned prvni IUI. Je to pro mě pořád ještě jako zázrak, že se povedlo hned na poprvé. Teď jsem ve dvacátém týdnu. Jsem na rizikovém a po špatném screeningu a odběru choriových klků ve 12 tt se zdá být vše OK. Za týden jdu na ultrazvuk, tak doufám, že jsem nic nezakřikla, to víš, červík pochybností asi bude hlodat až do konce. Jen chci říct, že návštěvu CARu nemusí automaticky znamenat IVF a ohromné náklady na léčbu. Přeji Vám všem ať vytoužené těhu příjde včas a na jeho konci na Vás (Nás) čeká krásné zdravé miminko.

petruska83
31. říj 2011

@rosnatka Děkuji za hezké potěšující věty.....Já pořád věřím, nechci se smířit s tím, že malý bude jedináček. No, uvidíme. V březnu jdu na gyndu, nechat si vypsat papíry do Caru a uvidíme, co nám tam poradí....Třeba mi navrhnou i IUI když vejcovod je průchodný, ikdyž hůř....ale bojím se dalšího mimoděložního...A jak píšeš o tom bulení, tak já jsem po mimoděložním přes dva roky,ale při vzpomínce na to se mi taky derou slzy do očí pořád si říkám, jak už by to moje mimi bylo velké a malý by měl dávno sourozence....a to mě žere víc než to, že nemůžu teď otěhotnět....Opatruj se a přeji ti šťastný konec s miminkem v náručí.

petruska83
31. říj 2011

@rosnatka A můžu se zeptat, kam jsi chodila do Caru a druhý vejcovod jsi měla teda úplně ok?

rosnatka
31. říj 2011

@petruska83 Taky děkuju. Druhý vejcovod mi při té operaci nikdo nekontroloval. Ptala jsem se na to svého doktora, když mi prohlížel papíry z nemocnice, prý se to běžně nedělá, řeší se ten problém, který právě je. Měla jsem už i doporučení ní hysteroskopii - myslím, že tak se to jmenuje.Na laparo jsem po operaci nemohla. Primář v nemocnici na gyndě mi to rozmluvil, prý ať ještě chvíli počkám. No, čekalo se mi těžce. Nakonec jsem se objednala do Sanusu v Pardubicích, ani jsem si nevyřizovala doporučení z gynekologie, jen jsem tam nechala poslat zprávu z nemocnice. Já tu bezmoc a zoufalství chápu. Nepropadat depresím a sebelítosti je strašně těžké. Navíc, já měla pocit, že mi ujíždí vlak, letos mi bylo 38. Tak ještě jednou - mnoho štěstí! 🙂

denousek
1. lis 2011

@petruska83 ahojky... taky jsem mela mimodelozni..letos...po 9 mesicich snazeni.. .-( tak jsem ani nedoufala ze snad budu mit jeste stesti..ale po 4 mesicich jsem objevila // !!
preju totéž i tobe vim že to čekání je taková bezmoc..
zeeptam se kolik ti je,??jiste mas jeste cas tak klid.. je to vazne hodne o hlave bohuzel :_( car by ti pomohl ale jestli je to vaazne jen tou hlavou tak to bude tezke.. vis co doporucuji?kraniosakrální terapii .. me pomohla..apon si to myslim 🙂 bla jsem na ni tyden pred viteznou OVU .-) a tvymu chlapovi porid caj s kotvičníkem zemnim.. .-)

petruska83
1. lis 2011

@denousek Ahoj, je mi 28 a mám šestiletého nezbedníka....To si taky říkám, že to mám možná v hlavě, ale po letošním laparu si spíš myslím, že vejcovod není ok a vajíčko nezvládne projít...........

denousek
1. lis 2011

@petruska83 taak muzes jit znovu na laprku ne?a budes mit klid... neboj to zvladnes... ale tu terapii urcite zkus nevahej..je to zazrak...

petruska83
1. lis 2011

denousek.......Však já jsem byla letos v červnu na laparu srůstů a kontroly toho mého jediného vejcovodu a řekli mi, že kontrastní látka sice prošla, ale pod tlakem a tudíž vejcovod není moc ideální a nikdo neví, jestli můžu nebo nemůžu otěhotnět přirozeně.....Proto čeká do toho března, jestli otěhotním nebo ne.....A co je to za terapii?

perrolina
1. lis 2011

@martinakl Děkuji za milé přivítání ted se musím dát dohromady.Holky kdy jsete se začali ve snaženíčku nikdo mi nic neřekl tak počítám 2-3měsíce a skusím to znovu.Proto že mi je 37let a čas letí jak blazen.