Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

eleanthis
17. zář 2009

Dneska si Mateta delala test!!!! jsem zvedava!

jarka09
17. zář 2009

Čau holky, ach jo, to je dneska hnusný počasí, co?...
Se jménama vám přispěju pár kouskama z mého okolí, dnes jsem se smála, když jsme vyjížděli od baráku a kolem projelo auto a manžel říká: To byl Kája Mařík, tak jsem se přeptala, jestli to je přezdívka, nebo jméno a fakt jméno. A nejvíce mě teda dostal David Goliáš 😀 A pak se mě ještě líbí takový ty příjmení, co korespondujou s vaší profesí, tak vedle v obci je pan Kopřiva - zahradník, nedávno jsem se potkala s panem Skácelem - který kácí stromy a dělá pořezy pilou a s kým bych teda rozhodně nejela na dovolenou je CK Zabloudil v Brně. 😀

A jen tak mimochodem, můj synovec má křestní jméno Servác - no, naštěstí se to snad jinam než do křestního listu nepíše... 😒

eleanthis
17. zář 2009

jarus - chudak.... akcni sourozenci :D dorazil test?

jarka09
17. zář 2009

Veru, nevím, dneska mám v práci noční - no co byste tomu řekly!!! Jak na potvoru! ale zítra dopoledne to balím, vyzvednu testík a pak už žádný flákání 😀

zuzka.o
17. zář 2009

Ahoooj holky 😵

Teda KALI, tys nám ty kontroly kráásně vyšperkovala...paráda,díky 🙂

LUCIEMAR: Vánoce, to je hezký termín na početí mimíska. Budu ti držet palečky. Jo a vlastně i PETRA se chce na Vánoce začít snažít...jéééé, to budou zase 2těhulky najednou, super 😵

KALI: hlm, tak na břiše vtšinou nemůžu spát už teď 😖 A taky je to moje nej nej poloha.

Dneska mi od rána bylo ok, ale najednou to na mě skočilo, šla jsem do samošky něco koupit, polil mě studenej pot, hodila jsem jim tam peníze a fofrem ven na čerstvej vzduch. Tam jsem to rozdejchávala i celou cestu domů...blééé.

zuzka.o
17. zář 2009

Fuj, dneska je tak hnusně, že jsem ani neměla vylejzat z postele!

Tak teda Servác je hustý! Kája Mařík...hihihi...no a ty profese.....paráda! Já znám Špína a syn - malíři haha. Ale nej je teda zahradník Kopřiva 😀

JARUŠKo.... noční! Fuj! To ti teda nezávidím!

Večer jdeme se známejma na véču, snad to přežiju! Když jsem dneska studovala jejich jídelák, udělalo se mi blivno jen z těch názvů 😝 😀 🙄

eleanthis
17. zář 2009

zuzi ty me strasis, co me ceka :D - ja mam akorat tradicni ranni problem s jidlem, vsechno vypada na bliti a tak jim az kolem desate, kdy uz hlady svidram... dneska mi zbyla na obed vcerejsi chilli pizza, coz jsem stastna, predevcirem jsem si delala kure a chutnalo mi hnusne, vcera rybu a chutnala mi taky hnusne... s takovou priberu fakt jen ucebnicove :D max 8+12kg :D

andree01
17. zář 2009

tak jsem autorizovana inzenyrka...🙂 Mam radost.
Musim se pochvalit, ucim se, pracuju a jeste tehotnim a je mi blivno...

Jinak ja nafoukla nijak nejsem, spis mi prijde, ze naopak hubnu. je mi nevolno ruzne behem dne, ale neblindim a jen teda se mi mota casto hlava, normalne mam nizky tlak a ted, kdyz je deloho prokrvena a hlava min, tak mam motanici skoro porad. Obcas me pichne v brise, unavena zatim nejsem...no uvidim ted, stres opadne, tak je mozne, ze se to vsechno privali, ted jsem mela myslenky jinde a ted si konecne budu uzivat to tehuleni 🙂

jarka09
17. zář 2009

Andree: obrovská gratulace a hned dvojitá 😉 !!!!!

eleanthis
17. zář 2009

andree - gratuluju 🙂

taky se mi obcas mota hlava, hlavne v noci, kdyz vstanu na curani 🙂 jinak pohoda, trochu nechut rano jist, ale pak se to spravi. obcas me nekde pichne, zatahne, ale uz se tesim na KO, a az budu v klidu, ze je prcek tam, kde ma byt

eleanthis
17. zář 2009

jinak prave koukam na House a v tom prvnim dilu 5. serie ma holka mimodelozni uchyceny na strevech - husty husty

zuzka.o
17. zář 2009

ANDREE: mooooc gratulujuuuuuu!!! Jsi šikula!

Hm, tak nízkej mám taky a hlava se mi trochu motá ...ještě jsem nezvracela, ale ono to určitě přijde!
Jsem už hajsavka na pachy ..... a každej den letim fofrem na velkou!

a o úúúúúúúúúnavě mi ani nepovídejte. Bych celej den nejradši prospala!!! Uáááá ...zívám jenom o tom píšu 😀

andree01
17. zář 2009

to pichani me nekdy vyleka, jednou je to jak je vajecnik, pak uplne dole, pak na klidni kosti, pak u slepaku... porad jinde. No, ale kdyby nebolelo nic, to by mi prislo divny... 😝

daida
17. zář 2009

Ahojky, holky. K tématu mimoděložní těhotenství: mimoděložní těhotenství nemusí být jenom problém vejcovodu. Je pravda, že nejčastější je právě u vejcovodu po spontánním oplodnění, zvlášť pokud je jeden vejcovod neprůchodný. Ale mimoděložní může být i mimo vejcovod, embryo může cestovat dolů dělohou (před uhnizďováním) a může skončit třeba někde před děložním čípkem. Já jsem po IVF, zavedli mi 2 embrya přímo do dělohy ( takže to vejcovod vůbec nevidělo ). Jedno embryo odešlo hned a u druhého je podezření momentálně na mimoděložní těhotenství. Takže k mimoděložnímu těhotenství klidně může dojít i pod lékařským dohledem, za což oni nemůžou, protože po transferu do dělohy embrya dále cestují a hledají místo na zahnízdění. Takže je úplně jedno, jestli jde o spontánní oplodnění nebo IVF, protože tomu nikdo preventivně nezabrání. Zpravidla to poznají podle toho, že sice hladina TĚHOTENSKÉHO hormonu v krvi HCG je,jste tedy těhotná, ale stoupá velmi pomalu a jeho hladiny nejsou typické, ikdyž se do uznané tabulky ( do rozmezí )pro jednotlivou dobu těhotenství zpočátku každý týden třeba vlezete.Takže nezoufejte a pokud zjistíte podle TT z moče, že jste těhule, je lepší dlouho nečekat s gynekologem, ikdyž Vám řekne, jako třeba mně, přijďte až za měsíc od nedostání menstruace ( loni jsem naštěstí těhotná nebyla, pouze mi to bylo zdůrazněno ), dřív to nezjistím tak dobře. Mohlo by se Vám to vymstít na zdraví.

eleanthis
17. zář 2009

ahoj daidi - my si fandime 🙂 jedna z nas to ma uz potvrzene hodnotou hcg v moci, dve cekame, ale je nam dobre. mimodelozni jsme si prosli, tak samozrejme srovnavame, diky bohu zadna z nas neleze bolestma po zdi ani nekrvaci 🙂, testiky jsou krasne, silne cary a tak si drzime palce. pristi utery uz budeme chytre vsechny 🙂 .

je mi lito, ze jsi mela negativni transfer :( nezoufaj, urcite se dockas. budem na tebe myslet. klidne zajdi. jinak uz tu byl nekdo, kdo mel po ivf mimodelozni, zda se, ze je to celkem caste, bohuzel

eleanthis
17. zář 2009

jako stejne je to drsny, ze ti gyndar rekne - prijd az za mesic po vynechani MS... a my se tu vztekame nad 14 dny :D

zuzka.o
17. zář 2009

DAIDA....to je mi líto, že to takhle dopadlo. Jak píše Ele, každá už máme zkušenost z minulého mimoděložního a příznaky nejsou. Kontrola v 6.-7.týdnu je akorát, je lepší, že bude v děloze něco vidět. O týden dřív by nás jenom doktor postrašil, že tam nic není.

eleanthis
17. zář 2009

ty jo, ted jsem si sla ze srandy pro lepsi den koupit gravitest a nemeli mamatest a koukam, ze ten, co jsem koupila je citlivost 25 jednotek, tak koukam na mamatest, kolik je ten a on je taky 25 jednotek! myslela jsem si, ze jen 20. jsem z toho uplne prekvapena :D, a taky rada, protoze cim vetsi carka na cim silnejsim testu, tim lip 🙂 mimojine, zavidim ti ZUZI, ze uz jdes zitra na kontrolu... nejak se nemuzu dockat...

zuzka.o
17. zář 2009

ELE, čoveče, nezáviď.... já se normálka začínám trochu bát, aby bylo vše ok. Jsem blbá, co? Doteď jsem se nemohla dočkat a teď zase plaším! A musím se přiznat že k tomu blbýmu pocitu trochu přispěl i text od Daidy 😔 Zkrátka bojim bojim a zároveň už aby to bylo. 😅

jarka09
17. zář 2009

zuzko, nenech se vystrašit. Víš, že stres mimískovi neprospívá. Určo to bude v pohodě, to už bys měla nějaký příznaky nebo špinění, uvidíš, že to je všechno ok.!!!

luciemar
17. zář 2009

Jojo, přesně tak Zuzi, nenech se vyděsit! Teď už to prostě MUSÍ vyjít...Té smůly už bylo dost. Navíc, když máš tak ukázkové testíky...
Ale rozumím ti, myslím, že my, které jsme si jednou prošly mimoděložním, už nikdy nemůžeme být při spatření // úplně v klidu... Jsem zvědavá jednou na sebe... Asi budu taky strašně nervózní a prvního ultrazvuku se nebudu moct dočkat... 😉
Jinak, mě v nemocnici doktoři taky řekli, že až uvidím zase //, tak mám jít okamžitě k Dr., aby se zkontrolovalo HCG, ale myslím, že je lelpší chvilku počkat aspoň na dobu, kdy je možné na UTZ něco vidět. Jinak je to fakt o nervy...

zuzka.o
17. zář 2009

JARUŠKO a LUCI: díky holky za povzbuzení. To jsou jen ty obavy, které se mi prostě v hlavě míchají s pocitem štěstí a hrdosti, že jsem těhule. Těhotenství je opravdu běh na dlouhou trať s nejistým výsledkem.
Ale fakt se těším, až uvdím mimi na utz.

eleanthis
17. zář 2009

zuzi - muzu te ujistit, ze me ten text od Daidy taky popudil a poslal myslenky trochu nekam jinam... test mam krasnej, zase silnejsi nez pred dvema dny (za chvili nezbyde barva ani na tu kontrolni carku :D ), ale stejne, nejak mam zaludek na vode a plasim pred chvili jsem chtela volat na gyndu, jestli nemuzu prijit uz zitra... abych mela klid... clovek je fakt nervni, mozna tam i zitra zajdu pro jistotu. a budu mit po problemech.

eleanthis
17. zář 2009

holky, jdu tam ted! drzte palce!

jarka09
17. zář 2009

veru, tak drzim drzim pesti! 😉

pettrraa
17. zář 2009

ahojky Zuzi moc na tebe budu zítra myslet určitě je vše ok
taky teda koukám co psala deidy to jsem teda nevěděla že mimodel může být i po ivf to je síla teda. ☹
ele také se brzo kontroli dočkáš a určo bude vše ok holky všem vám to moc přeji po tom všem čím jste si prošli 😉
moje kámoška chudák letos přišla o dvě mimi o jedno asi v 8tt přestalo se vyvíjet a o druhé ve 22tt to je strašné chudák holka.Naštěstí má doma krasnou zdravou holčičku.

zuzka.o
17. zář 2009

Ele....držím palce, pěsti ...prostě cokoli!!!!!
Jsem jak na trní a čekám na skvělou zprávičku!!!!!!!

pettrraa
17. zář 2009

tak koukám než jsem to dopsala že ele už šla taky moc držím vše co máááám 😉 😉

luciemar
17. zář 2009

Teda, to je síla, co dovede jeden strašící textík... 😒 ELE: moooooc držím palce!!!!! Musí to vyjít!!!!!
Těším se, až to budete mít všechny tady potvrzené!!!

Petro: a vám řekli, že se můžete začít pokoušet za jak dlouho???

zuzka.o
17. zář 2009

PETRA: chudák kamarádka. Je strašný, čím musí některé prjít na cestě za miminkem. V tom 22týdnu to muselo být příšerné!!! Musí být statečná, když tím prošla.