Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

dennisa
27. říj 2009

No Zuzi, to jsou zas sny 😅 Hlavně nevím proč se Ti zdá o tom ze Superstar 😀 Asi Ti hodně utkvěly v paměti ty jeho zuby 😀

zuzka.o
27. říj 2009

DENNI....to jo, zuby má teda pořádný...ale proč ho jako učím plavat, to nechápu!!! 😅 😀
To je dobře, že se s zregenerovala a v pondělí budeš čilá do pracovního procesu. Přijdeš na jiné myšlenky a do jara to uteče jako voda.
Fakt se bojím, aby bylo vše v pořádku. Toho se už asi nezbavím.Jen kdyby už začali kopat a dávali tak každý den o sobě vědět....takhle je to jenom "nafouklé" břicho.

dennisa
27. říj 2009

No překvapuješ se sny čím dál víc 😀 Něco zahlídneš v televizi a šup, hned je z toho sen 😅

To jo, strachu už se nezbavíš, to je jasný. Já Ti ani nevím, kdy tak ucítíš pohyby. Myslím, jestli to není taky okolo toho 20tt, kdy jde určit už i pohlaví. Myslím, že tak nějak kolem půlky těhotenství začínají i pohyby. To si pak užiješ, až Tě budou kopat 4 nožičky 🙂 😅

jarka09
27. říj 2009

Ahoj holky,
no zuzko, ty máš teda sny... to by chtělo začít analyzovat 😀 ... a kontroly se neboj, bude to OK!!!

EL: to je síla, takový bolesti, to snad není normální, to bych radši na gyndu zašla... No vidíš, ten tvůj chlap je taky zlatej, buď ráda, že ho máš a koukej ho co nejdřív chytit do chomoutu 😀 😀 😀

Zuzan: jak tu holky psaly, bez otálení bych změnila doktora. Já to taky udělala a to ten můj byl celkem v pohodě, ale po mimoděložním jsem taky měla nějaký pochybnosti, tak jsem od něj odešla. A nebylo to pro mě úplně lehký, jsem z malýho města, moc na výběr tu není, tak jsem měla strach, abych nedopadla ještě hůř a nemusela se k němu vracet, ale dopadlo to dobře a jsem moc spokojená.

halpa
27. říj 2009

ele - to není legrace, mohlo ti v děloze něco zůstat, okamžitě bych letěla na pohotovost. Vyšetřila tě ta doktorka, nebo ti dala jen léky?

zuzka.o
27. říj 2009

DENNI: hezky napsaný....4nožičky ... se tam budou tak mačkat, že budou kopat i do sebe, tak snad tolik kopanců neschytám 😀 Myslím, že pohyby bych mohla začít cítit jak píšeš v tom 20tt....to bude akorát na Vánoce 😵

JARUŠKO: radši neanalyzovat....třeba by přišli na to, že jsem totální blázen (a já už to tolik let tajím) 😀 😀 😀

Známé při císaři nechali v břišku kus placenty a té bylo tak strašně špatně, bolesti a horečka...musela na revizi.

halpa
27. říj 2009

o tom právě zuzi mluvím...

a myslím, že pohyby budeš cítit daleko dřív

eleanthis
27. říj 2009

no ja nevim, - moje kamaradka dostala dva dny po revizi - taky 11 tt - silene krvaceni a bolesti takovy, ze se nadopovala praskama a spala dva dny, pak to ustalo a po tydnu je uplne fit... mne boli jen vajecnik bez vejcovodu a teda deloha - jsou to takovy ty endometriozni bolesti, co jsem mivala pri mrse.. uplne si na to vzpominam, jako prasky pomuzou, akorat si nesmim brat to, co jsem dostala od doktorky, po tom mam strasny zavrate. koukla jsem na diskuzi zamlklyho potratu a ptala se tech holek, vetsina se shoduje na tydnu na ibuprofenu, takze to tak necham.

jinak doktorka v nemocnici mi rekla, ze ackoliv placenta i deloha stale rostly - navzdory mrtvymu plodu - a zakrok byl vetsi, tak byl uplne nekomplikovany a vsechno slo ven. akorat toho bylo vic, nez cekali...

kdyby v ty deloze neco zustalo, tak mam horecky a krvaceni - na to jsem se ptala hned pri odchodu - ja jsem drzka, musim vsechno vedet presne a dopredu... , takze to nemam, akorat ataky boleni a ted teda takovy porad mrchoidni pocity.... taky mi daly ty antibiotika a doktorka (byla jsem u obvodni) mi rekla, ze je to dobre, protoze takto pozde pri zamlklym se udela v deloze i zanet, takze proto ti atb. tak to asi vsechno souvisi se vsim. jinak jsem relativne schopna, mela jsem tu mamku i brachu na navstevu a normalne funguju, akorat v posteli je to lepsi a delsi postavani plodi tupy boleni v brise....

no uvidime, kdyby se to nelepsilo, tak tam ve ct pro jistotu pujdu na kontrolu... zatim je mi vegetacne dobre, ale jsem pod nurofenem - jo jinak poznatek - nurofen rapid nekousat.... ja to nespolkla a rozkousla - takovej hnus fialovej - pali to po cele puse a mate pocit, ze vam ochrne jazyk, jak vse hned znecitlivi.... ale zabral teda do 10 minut

halpa
27. říj 2009

tak jo, asi víš co děláš... Ať to brzy přejde.

zuzka.o
27. říj 2009

ELE: tak ať to brzo přejde. Vůbec by mi nenapadlo, že budou ještě takový bolesti a komplikace. Kdyby se na to přišlo dřív, nemusela jsi takhle trpět. Proč vůbec jsou ty kontroly s utz takhle dlouho po sobě? Já je mám po měsíci.
Fuj.... úplně mi hořkne v puse, jak tady píšeš o tom nurofenu...bléééé 😝 🤐

HALPA: a kdy bych měla začít cítit pohyby? Jsem v tomhle totálně nepolíbená 😅

pettrraa
27. říj 2009

ahojky Ele to mě mrzí že máš takové bolesti tak snad to bude brzo dobré hlavně že léky pomáhají
Zuzko já měla pohyby u obou už v 16tt
Zuzko ty máš sny to je ně 😀 co
Dennisko to je dobře že jsi odpočatá tak at se ti pak v práci hezky pracuje 😉
Zuzan to je dobře že půjduš rači do nemocnice moc držím pěsti at je vše ok
Holky já mám ksich jak puberták samý bedar hlavně teda pod bradou a na krku to jsem ani v pubertě tak neměla ☹ no jsem v zvědavá jestli to zítra dostanu asi jo podle toho ksichtu 😅

halpa
27. říj 2009

jo, zuzko, já taky cítila první bublinky kolem 16tt, ale pravé pohyby až kolem 18 tt

eleanthis
27. říj 2009

no priste az budu tehu, tak nejenze jdu hned po zjisteni dvou carek na PN, ale na gynde hodlam otravovat co tyden aspon do 13 tt, at vim, ze je vse ok... to cekani je fakt mor.... kdybych tam mela jit jeste pozdeji, prijde se na to jeste pozdeji, protoze ja si to v sobe drzela jak kliste 🙂

taky me napadlo, jestli se vlivem tech hormonu nemohla spustit ovulace... boli me predevsim pravej vajecnik - bezvejcovodovej. stejne jako pri ovuli... divny divny... no jinak mam tendenci si porad prohrabavat bricho, jestli neni tvrdy - to by bylo blby. ale je to v klidu, jen boli misto pod jizvou a okolo... hm... jsem stejne zvedava, co z toho bude :D no nebojte, budete v obraze :D

kdyz uz s tim furt otravuju

Denco koukam, ze uz jsi se uznala za prace schopnou a dostatecne pripravenou - zavidim holkam, ktere maji klidnou praci... fakt porad premyslim, jestli neni cas presedlat jinam... ale zase je mi blbe nekam nastoupit s tim, ze za 4 mesice chci znovu zkouset mimi... to je takovy podraz, diky tomu jsem taky neodesla uz minuly rok... v zari jsem prohlasila, ze chci otehu do konce roku - bum mimon... ted v zari to same oznameni ... bum zmlkly... tak uz nejsem poplasnak jen tady na diskuzi, ale i v praci :D

neme
27. říj 2009

milá zuzan,
moc mě mrzí, že jsi zrovna zpět v této diskusi, ale chtěla bych tě povzbudit. Moje kamarádka měla podobný problém. Ležela 14 v nemocici s tím, že jí HCG kolísá a že se jedná pravděpodobně o potrat nebo o mimoděložní, protože mimi stále nebylo vidět. Pak to psychicky nevydržela a odesla na revers do Podolí. Na ultrazvuku nic nebylo vidět a byla cca v 6 týdnu. V Podolí jí řekli, že hodnoty ze začátku mohou kolísat a poslali jí domu, pokud bude krvácet nebo mít bolesti, ať přijede, že se jedná jen o těhotenství v ranném stadiu...Poslechla. Kdyby zůstala v nemocnici v našem městě už by byla po revizi. Dneska začíná čtvrtý měsíc 🙂 . Tento příběh se skutečně stal. Proto si myslím, že je určitě velká šance, že to může být v pořádku. Vím , co prožíváš. Před rokem jsem měla mimoděložní, nemám vejcovod a už přes rok se nám nedaří otěhotnět. Moc ti držím palce, aby vše dobře dopadlo!

aluska99
27. říj 2009

ahoj holky mohla bych se přidat k vám? jsem taky po mimoděložním těhotenství ted v září bylo to hrozný holky myslíte že se to muže opakovat? asi blbá otázka ale já se tak hrozně bojím že se mě to bude opakovat znova

dennisa
27. říj 2009

Tak jsem se poučila, kdy začínají pohyby, já furt Zuzce cpu nějaký svoje moudra a pak to je všechno jinak, ale o moc jsem se nesekla 😅

Dodělala jsem úklid, ufff, zítra ještě podlahy, ale to asi poprosím manžela, nějak mi nestačí fyzička ani na uklízení bytu.

Ele, pokud je to na Tebe v práci moc a uvažuješ o změně, neodkládej to kvůli tomu, že stejně chceš být těhu. Já to takhle odkládala v bývalé práci furt dokola, byla jsem tam strašně nespokojená, pořád jsem čekala, že stejně půjdu na mateřskou a nic. Kdybych tenkrát nejednala, trápím se tam doteď, jelikož na mateřský pořád ještě nejsem.
Těhotenství se naplánovat nedá, třeba Ti to vyjde hned po pauze, třeba budeš malinko dýl čekat, to nikdo neví. Ale na to bych nebrala ohledy a klidně bych si jinou práci hledala.

dennisa
27. říj 2009

alusko, vítej mezi náma. Tak to mi je moc líto, že tě to taky potkalo ☹

Já asi nejsem zrovna ta nejlepší, která by Ti teď měla odpovídat. Protože já jsem měla mimoděložní v lednu a teď v říjnu opět ☹
Ale ze mě si vůbec neber příklad, všechny ostatní holky to tu potkalo jen jednou. A hodně jich je znovu těhotných a tentokrát správně, tam kde to má být.
Doufám, že jsem tě moc nevyděsila, že mně se to stalo dvakrát. To se opravdu nestává tak často, tak neboj. 😉

pettrraa
27. říj 2009

Aluško vítej u nás mrzí mě že jsi s tím také musela projít.A budem ti držet pěstičky at už se to neopakuje a jsi brzo těhu a imi je tam de má být
Ele pokud tě to v práci štve a je to dost namáhavé tak bych klidně šla jinam i když jen na 4 měsíce já to taky před skoro 8 lety udělala nastoupila jsem do práce jen proto aby mi měl dko vyplácet mateřskou a dělala jsem tam jen 3 měsíce a vůbec mě to nebylo trapné 😀.Ted víš jakou jsem měla depku že bych měla práci ale kůli tomu že mi jí sehnala kámoška je mi blbé pak otěhu ale plno dalších kámošek mi řešklo proč by mi to mělo být blbá když mě někdo bude chtít z práce vyhodit tak to taky udělá a nebude se nikoho ptát jestli to není blbé 😉 takže fakt jestli to půjde a rozhodneš se jít jinam tak to udělej a bez výčitek 😉

pettrraa
27. říj 2009

neme tvuj příspěvek myslím že Zuzan trochu uklidní a bude doufat že je vše ok:akmarádka měla štěstí že šla jinam a dopadlo to tak krásně a bude mít mimi 😉

eleanthis
27. říj 2009

hm, s tou praci nevim, je to taky dost krize neco sehnat... mozna nez bych neco sehnala, tak budu uz tehu 🙂... spis kolem sebe zacnu trochu kopat a zkusim se odprostit od par povinnosti a uvidim, co bude... ted se tim zabyvat nechci, do 24.11 mam PN, pak na tri tydny do prace a zase 14 dni vanocni prazdniny... takze do noveho roku uz budu mit dva mesice cekani na nove snazeni za sebou 🙂 - to je krasne, jak to poleti

jinak hlasim zlepseni myho stavu, nerada bych to zatukala, ale od 11 dopo jsem bez analgetik a da se to. akorat si prijdu takova "ztuhla" 🙂 jak stara babka, kdyz vstava a vse ji boli. jsem rada, treba to je krok k uzdraveni 🙂 uz to prece jen za 3 dny bude tyden od revize.

dennisa
27. říj 2009

Ele, u vás je krize s parcí? Podle ikonky jsi z velkého města nebo ne?
Každopádně to zkus v práci nastavit jinak a třeba to bude lepší.
Teď si hodně odpočineš doma, to pak člověk taky vidí jinak, já jsem doma 3 týdny a už se do práce i celkem těším, nevadí mi, že už půjdu.

Jsem ráda, že Ti je líp, vypadalo to až hrozivě jak Ti bylo. Ale pořád se šetři, ještě to je čerstvý.

pettrraa
27. říj 2009

Ele to jsem ráda že je ti lépe tak snad už to bude jen dobré.No to víš že to uteče jak voda a hurá do nového snaženíčka 😉 S tou prací teda uvidíš no jak to půjde.

eleanthis
28. říj 2009

deni - jsem z brna - ale to neni zaruka, ze po tobe vsichni sahnou... ve skolstvi mam sanci temer nulovou, protoze se nabira vetsinou na zari, pripadne na leden... a na ostatni... sice mam pomerne rozmanity vzdelani, takze mam siroky spektrum, ale praxi mam jen ze skolstvi a muj cizi jazyk da se nazyvat silne nemoznym... takze tak.. materstvi jsem taky chtela brat jako svou sanci zacit na tom makat... no nevim, proste uvidim

jinak hlasim novou fazi - bolesti v brise ustaly a presunuly se do panevni oblasti a zaclo samostatne cisteni delohy - doufam, ze uz to znamena, ze bude lip 🙂 uz me to lezeni neba

eleanthis
28. říj 2009

kde je ta mateta - nemela by ted nekdy testit? nebo jsem to prosvihla?

zuzka.o
28. říj 2009

ZUZAN..... najukuju co je s tebou..... doufám, že to dopadlo dobře 🙂

pettrraa
28. říj 2009

Ahojky ele tak snad už bude fakt jen dobře
o mateta nic taky nevím že by psala
my byli dnes na výlovu velkého rybníka bylo to super jsme si dali grilovaného pstruha

zuzka.o
28. říj 2009

ELE: paráda, že se to hnulo k lepšímu ....tak jen tak dál, ať jsi brzo jako rybička 🙂

kalimero11
29. říj 2009

Ahoj holky, nakukuju. 😀

Zuzka je u Mudr., jsem zvědavá na novinky a snad i nějaké fotečky. 🤐

Ele, člověče, Ty máš na ty bolesti smůlu. 😢 Doufám, že už Ti bude jenom dobře! 😉 Co tak zkusit ten Wobenzym, aby Ti zdravotně pomohl? Holky ho tu moc chválily.

Denni, jsi tu? Jak se Ti vede? Kdy že to jdeš do práce? Už jsi v rámci možností fit?

A co snažilky, jak se máte? Nahlaste něco nového. 😉

jarka09
29. říj 2009

Ahoj holky!
EL, jsem ráda, že se to lepší - myslím tím i tvojí náladu a elán do dalšího snažení. Tak nám to zase začne nanovo, snažení-čekání, plašení...a doufejme i radost.
U mě nic nového. Začala jsem trochu slídit v oblasti bylin. Docela bylinkám věřím, no možná se k tomu spíš teď upínám. Každopádně v lednu bych chtěla zajít do Sanusu, už jsem tam absolvovala nějaký vyšetření, tak teď bych se domluvila na to vyšetření průchodnosti. Ať tak nebo tak, ať vím, na čem jsem...
Holky, slyšely jste o tom projektu početí on-line? docela hustý. Taková reality s párem, kterýmu se nedaří otěhotnět. No, je pravda, že v dnešní době dost aktuální téma...

dennisa
29. říj 2009

Ahoj holky!

Moc myslím na Zuzku dneska u doktora. Tuším, že psala, že nějak po obědě to bude mít za sebou.

Kali, v pondělí už jdu do práce. Ani mi to neva, celkově budu doma přesně 4 týdny a myslím, že to je dostatečná doba a cítím se už poměrně dobře. Až teda na šílenej kašel, s kterým se peru už víc jak týden 😠

Co ty, všechno v pořádku? Stíháš učení a tak?

Ele, dobře, že už je líp, teď bude líp určitě den ode dne.

Jarko, není Sanus i v Pardubicích nebo to pletu? Ale ty jsi myslím psala, že ty chodíš do Jihlavy co?

Ten projekt sleduju, byla o tom reportáž v novinách, v MF Dnes a teď to čtu pravidelně na netu. Zajímavý....

Dneska mi přijede večer nejlepší kamarádka z Pardubic i s přítelem a budou tu do zítra, tak se moooc těším 😉