Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

misa1982
19. říj 2010

Ahoj holky jdu vas pozdravit a ric ze musite verit ze to pujde....prave dneska slavi nas maly Tomášek svoje prvni narozeniny taky jsem mela mimodelozni a jeden samovolny potrat a mam doma 2 zdrave kluky takze hlavu vzhuru! 😵 😵 😵

pettrraa
19. říj 2010

Ahojky Jitulko moc držím pěstiči at je vše ok a at se dobře a rychle rozhodnete co pro vás bude nejlepší 😉
Míšo Tomáškovi přeji vše nejlepší k prvním narozeninkám no letí to co 😉
ostatní nové příchozí také moc přeji at jste brzo těhulky a je vše v pořádku 😉

eleanthis
19. říj 2010

ahoj holky, hlasim se z nemocnice 🙂 zakrok vcera v 8 rano, od 11 jsem tam uz litala... klasika... takze dikybohu, ze jsem se v patek nenechala premluvit od ty neprijemny doktorky, protoze na vajecniku byla dalsi cysta asi 2,5 cm, protoze se mi to tam tak dela, tak mi ho pry cely propichali a tim eliminovali moznost vyskyt dalsich cyst a pry vajecnik bude i lepe fungovat, barvivo protikalo volne a bez problemu, takze vejcovod naprosto v poradku a endometrioza jen v malych loziscich. takze jsem stastna, z nemocnice jsem odchazela doktorem nadopovana pozitivni energii, tvrdil, ze i kdyz ma parner spatnou morfologii, presto by tomu dal cas a nechal prirozenou cestu. na CAR pak muzu kdykoliv, nicmene on veri, ze se spravnou zivotospravou pujde vsechno samo. fakt jsem stastna, ze jsem tam byla, i kdyz nervy to byly strasny.

JItulko - rozhodne jdi, da ti to odpoved na spoustu otazek a ty dva dny v nemocnici nejsou tak strasne.

zdravim nove prichozi a je mi lito, ze se setkavame zrovna v teto diskuzi, nicmene holky, budeme bojovat spolu 🙂

diky vsem, co na me mysleli, ste hodny 🙂

kaciatko81
20. říj 2010

@eleanthis som rada, ze si to takto pekne zvladla 🙂 mas pco?

pettrraa
20. říj 2010

ahojky Ele to jsem moc ráda že to vypadá užasně nadějně tak šup na snaženíčko řekli ti za jak dlouho se můžete začít snažit??Jo a prosímtě jak ty cysty odstranují taky laparkou??

forji
20. říj 2010

Neztrácejte naději, kdysi jsem přišla o vaječník i vejcovod díky mimoděl.těh. Bylo mi tenkrát řečeno, že druhý je ucpaný a že v mém případě nějaké proštouchnutí není možné, tak že už nemůžu mít další děti. Tehdy jsem měla dvouletého syna.Za tři roky se mi narodila dcerka, to jsem celé těhotenství musela ležet s podloženou postelí nohama nahoru. ted čekám miminko a vše je zatím v pořádku.

luciemar
20. říj 2010

Ele, moc gratuluji. Super zprávičky, je fajn, že jdeš dál s novou energií a elánem! A to by bylo, aby nebylo!!! 😀 😀
Peti, no, to bych taky asi měla už pochybnosti. Ale doufám, že to bude vše v pohodě a k 1. listopadu nastoupíš. Úplně chápu, že po tak dlouhé době doma se už na práci nemůžeš dočkat...
Nově příchozí holky...moc mě mrzí, co všechno jste si musely prožít...Je to fakt síla! Ale jak je vidět, tak vše nakonec dobře dopadne!!! Misa1982 i Forji jsou toho zdárným důkazem!!! 🙂 😉

konik28
21. říj 2010

Děkuji za přivítání. Mám jen dotaz kdy Vám naběhl cyklus po MT. Doktrorka řekla 4-6 týdnů , byl jste někdo na vyvolání - po jaké době,aby si tam o mě nemysleli že jsem blázen a měla jsem ještě počkat.

luciemar
21. říj 2010

@konik28 Mě to právě po laparce nenaskočilo samo a musela jsem na vyvolávačku. Ale teď si nevzpomenu přesně, po jak dlouhé době to bylo. Ale určitě déle než dva měsíce... Pobolívalo mě břicho, jako že už už, ale pořád nic nešlo, tak jsme tomu pomohli. Pak už se to rozjelo normálně...

eleanthis
21. říj 2010

Peti - to mi nerekli, doktor rekl jen, at se nekoupu do vyndani stehu, sprchovat v klidu... a to bylo cely, takze se ridim tim, co poradili Jarusce, nechat se hned znasilnit 🙂 ja jsem to tak brutalne nebrala, ale nemam zadny problem, brisko uz temer neboli - krom tech modraku, co mi nadelali kolem celyho pupku a jizvy vypadaji, ze budou brzy zhojene

misa1982
22. říj 2010

Ahoj holky ja mela tenkrat mimodelozni na vajecniku a po sestinedeli jsme se tulily a ujelo nam to a ja jsem si rikala s toho nic nebude....a pak jsem zjidstila ze jsem tehotna takze jsem otehotnela hned po sestinedeli .......

katapola
23. říj 2010

Ahoj holky, jsem v nemocnice, ve čtvrtek mi laparoskopicky odoperovali levý vejcovod kvůli mimoděložnímu těhotenství. Můžu se zeptat, co nyní mohu očekávat? (menses, bolesti břicha, kdy je možné se snažit znova apod.).

pettrraa
23. říj 2010

@katapola kočko je mi to moc líto ☹ drž se .bolet břicho by tě snad nemělo (mě nebolo ani jednou) měla by ses čistit a po šestinedělí by asi měla přijít ms ale u každého to je jinak.Snažit byste se třeba mohli po první ms mě tenkrát dr v nemocnic řekli až po 6 měsících můj gyn po 3měs. no a holky tady mi tenkrát říkali že fakt klidně po 1ms 😉
Tak pěkně odpočívej a at tě brzo pustí domů a krásně se ti to hojí 😉 😉

katapola
23. říj 2010

@pettrraa no mě zatím břicho pobolívá, mám ještě stehy a jsem nafouklá od toho plynu. Krvácím, ale nevím, měsíčky to asi nebudou. Doktoři říkali, že je to v pořádku. S tím snažením budeme muset asi nějaký ten měsíc počkat. Psala mi moje doktorka, co řeší moji alergii na spermie, že mám teď léčbu na 6 týdnů vysadit, pak přijet na odběry, aby se vidělo, jaký vliv na moje tělo měla ta mimoděložní gravidita a operace a léčbu by mi upravila. Takže to stejně vypadá že uplyne nejmíň 4 měsíce, než se mi snad ty hodnoty z imuno spraví, abychom mohli pokračovat ve snažení.

pettrraa
24. říj 2010

@katapola jéé holka ty máš více problémů to mě moc mrzí ☹ tohle není ms ale to se čistíš to je normální a pobolívání bříška to taky k tomu asi patří přeci jet je to zásah ale mělo by to brzo ustát 😉
a věřím že se určitě dočkáš a budeš těhulka moc Ti to přeji 😉 😉

eleanthis
24. říj 2010

@katapola ty jo, holka, tak vitej v nasem ne moc vtipnem klubu... tak nakonec to byla pravda, no hlavni je, ze jsi uz mimo ohrozeni zivota a jde se dal 🙂 brisko budes mit nafoukle, bolave, ja jsem jeste za 4 tydny nebyla schopna moc dlouho nekde courat, hned jsem byla unavena, bolelo me bricho... po 6 tydnech jsem sla do prace, ale stejne jsem toho hned litovala, parkrat jsem se zohla k detem a bolesti byly zpet... o mimi jsme se zacli snazit po dvou MS, prvni prisla az po 40 dnech.

to cisteni je v poradku, ja jsem tenkrat hrozne zacla plasit a valila na ambulanci, dostala jsem teda atb pro jistotu. ale asi to fakt neni nic vazneho, jen se telo snazi vyrovnat s nastalou situaci. podle vseho, ale to ti urcite rekli, se sance otehu snizila tak na 80%, vetsinou jsou vsichni velci optimisti 🙂 s tvou alergii, to je taky neco. na to se berou nejaky tabletky?

ja jdu v utery na stehy, vsechny ty jizvy me desne svedi, jak se to hoji, ale brisko neboli, jsem schopna zvladat i schody i kratkou prochazku, coz je prijemny, ze clovek neni uplne mimo deni 🙂 do prace jeste nespecham, zvlaste kvuli tomu naporu s detmi, jeste si chci dat cas, kdy nemusim nikoho zvedat, ani se po mne nebude nikdo valet. 🙂 pak uz s plnym nasazenim. jinak snazilkujeme, uz jsem se na to vykaslala na nejaky nervy, sex me nijak neboli, ani jiny reakce nejsou,t ak to snad nevadi 🙂 navic, jak je clovek doma, tak ma vselijake myslenky ;)

konik28
25. říj 2010

@katapola Ahojky, já mám po operaci 5 týdnů, za 14 dní jsem bla fit a šla jsem do práce. Bolesti jsem už neměla žádný, krvácela jsem cca 10 dní,ale jenom mírně. Ještě teď občas mě píchne někde v břiše,ale to se dá vydržet. Ms mi ještě nenaběhla počkám na ni a dáme tomu volný průběh. Doktrorka sice řekla 3 měsíce neotěhotnět,ale tak dlouho se mi čekat nechce, bránit se tomu nijak nebudeme.

maac
25. říj 2010

Ahoj holky, nezlobte se, že vám sem takhle vpadám, ale taky mě potkalo mimoděložní těhotenství ☹ .S partnerem jsme se o miminko snažili necelé 3 roky a když už se zadařilo, tak to takhle dopadlo ☹ ☹ ☹ Před 3 týdny jsem prodělala revizi dělohy a laparoskopii, při které mi odebrali levý vejcovod.Nyní dodržuji 6. nedělí a ve středu jdu na kontrolu.

maac
25. říj 2010

Holky, ještě jsem zapomněla napsa,že vás všechny samozřejmě moc zdravím a přeji nám všem snažilkám brzké těhulkování. 🙂

katapola
25. říj 2010

@eleanthis Tak jsem doma z nemocnice.

maac
25. říj 2010

držím vám všem palce

pettrraa
25. říj 2010

@katapola tak to je fajn že už jsi doma tak pěkně odpočívej a pak se uvidí co a jak dál budu moc držet pěstičky 🙂

@maac také moc držím pěstičky at se brzo dočkáš těch krásných dvou // na testíku 😉 😉

jitulka1970
25. říj 2010

ahojky holky, tak se zase hlásím (i když místo slibovaného pátku až dneska 😒 ). Po páteční "návštěvě" doktora jsem objednaná na pondělí 1.11. na chromoLPSK s přijetím v nemocnici v neděli 31.10. do 10:00 hod! ☹ Asi tam umřu hladem! 😀 Ve středu jsem objednaná na internu na předoperační vyšetření, tak doufám, že to bude ok 😉 Každopádně se teď vůbec nenudím, protože včera jsem vezla do nemocnice přítele (dneska mu operativně vyndávali drát z ruky, kterou měl zlomenou), zítra si ho (doufám) dovezu domů a pak se "zlehka" prostřídáme 😀 . Jen jsem zvědavá, jestli mě bude "opečovávat" jako já jeho a bude mě zásobovat kastrolkama s jídlem! 😀 Tak mi držte pěsti, ať je to všechno ok 😉 Celkem mám strach z narkózy, protože v lednu, po mimoni, mě "rozdýchávali" 15 minut! ☹ Ach jo, ať už je příští úterý!!!! 😖

maac
25. říj 2010

já ti děkuji,jen doufám, že další snaženíčko nebude tak dlouhé jako to první.(3 roky) A navíc se začneme snažit někdy příští rok.Mám velké obavy z toho, aby se mi to neopakovalo.Vůbec netuším jakou pauzu bychom si měli dát, protože v nemocnici mi řekli , že máme počkat 6 měsíců a můj gynekolog mi řekl, že to můžu zkrátit na 3 - 4 měsíce.Tak nevim. V e středu jdu na kontrolu, tak se znovu zeptám.

jitulka1970
25. říj 2010

Maac: vůbec se toho neboj a začněte to zkoušet co nejdřív po šestinedělí (tedy s ohledem na to, jak se budeš cítit!!!), protože: co doktor, to názor a podle toho, co se (občas) od nich dozvíš, bys musela (nejlépe!!!) dodržovat celibát, modlit se a doufat v neposkvrněné početí!!!!!! 😀 Takže jednoznačně: pokud se budeš cítit OK, na NIC nečekej a šup na to!!!!! 😀 Hodně úspěchů a držím pěstičky, aby to KLAPLO!!!!! 😉 😉

maac
25. říj 2010

jitulka1970: Moc ti děkuji za podporu.A vážně si myslíš, že bych mohla znovu začít už po šestinedělí??I přestože jsem měla revizi dělohy?No, uvidíme jak se to celé bude vyvíjet.Nechci nic uspěchat, protože mám opravdu velký strach, aby opět nebylo něco špatně.Je to ještě čerstvé, tak proto takové černé myšlenky.
Tvého přítele je mi opravdu líto, jako by toho nebylo málo, že?Taky ti budu držet pěstičky, neboj vše proběhne hladce.Tyhle zákroky dělají jak na běžícím páse.Teď hlavně ať to rychle utíká a abys to měla už za sebou.

jitulka1970
25. říj 2010

to Maac: tak jak jsem psala: pokud tě nebude nic bolet, nebudeš s tím mít problém atd., tak bych na nic nečekala a začala "do toho bušit" znova! 😀 Seš mladá beruška, takže se toho rozhodně neboj ;) ... Nejmoc díky za podporu a za držení pěstiček (nicméně vystresovaná budu stejně pořád (díky té "zkušenosti" z ledna)), budu to vážně potřebovat ;) Díky nejmoc ;)

pettrraa
26. říj 2010

@jitulka1970 kočko moc držím pěstičky at je to brzo ok a dočkáte se miminka 😉 😉 a manžel at má ruku taky v pořádku 😉

@maac jak píše jitulka pokud se budeš cítit tak dlouho nečekejte a šup na to 😉 😉

luciemar
26. říj 2010

@maac To je mi moc líto, čím jsi musela projí...zvlášť po tak dlouhém snažení ☹ Je to hrůza...Moc věřím, že se brzy vše dobře zahojí a že se budete moci brzy snažit. Přesně tak...co doktor, to jiný názor. Nám také říkali půl roku se chránit, ale nakonec jsme to zkrátili na 4 měsíce...A dalo se to vydržet. Přeci jen jsem chtěla, aby bylo tělo zcela zahojené a připravené na otěhotnění. Pak se podařilo za další 4 měsíce....Zní to jako hrozně dlouhá doba, já vím, ale ono to všechno stráááášně rychle uteče 😉 A teď už se mi v bříšku mrská malej pokládek...Neboj, taky tě to čeká!!! 🙂
@katapola Vítej doma z nemocnice! 😉 Jak se cítíš?

@jitulka1970 Téééda, Jitu...to se nedivím, že máš z té operace strach po takové zkušenosti. Ale věřím, že to všechno proběhne bez komplikací. A co ti vlastně budou dělat? Co je to chromoLPSK? A neboj, oni chlapi, když je potřeba, tak dokážou zabrat... 😉 Já když marodila se zádama, tak se o mě ten můj staral jak nikdy, nesměla jsem ani vstát z postele 😀
@pettrraa Peti, jak to vypadá s prácičkou?
@eleanthis To je dobře, že se takhle rychle zotavuješ...ale je fakt, že do práce by ses hrnout neměla. Máš ji docela fyzicky náročnou! Tak koukejte poctivě snažilkovat a určitě se brzo zadaří...Jarušce ten profuk také pomohl! 😉

misa1982
26. říj 2010

maac...ja jsem otehotnela po sestinedeli a vubec jsem to necekala proste nam to ujelo a ted mam krasneho rocniho chlapecka....a to jsem mela taky mimodelozni a braly me tenkrat na sal za 5minut 12 doktor mi tenkrat rekl ze kdybych prisla o par hodin pozdeji tak uz bych neslavila vanoce uz jsem krvacela do bricha ale me nic pred tim nebolelo to na tom bylo to nejhorsi no a po 6nedeli jsme se tulily a je s toho maly Tomášek a taky jsem se tenkrat bala ze mi doktorka vynada ze v nemocnici rikaly pockat aspon 3mesice a moje doktorka mi rekla aspon vidite ze to jde....tak ti preju hodne stesti a pokud se budes citit tak hup na to 😵 😵 a nesmis myslet na to ze se to bude nebo muze opakovat ....