Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

petula5
5. led 2011

tak to budeme bovajovat spolu 😉

maac
5. led 2011

ahoj holky, tak dneska jsou to 3 měsíce po laparce a celkem to uteklo.Ještě počkám na třetí menzes a pak se do toho pustíme.Musím se ale přiznat,že mám celkem strach,ale s tím nic nenadělám.Nezbývá než jen doufat a věřit, že se to povede a vše bude v pořádku.Jinak přeji, nám všem hodně, hodně, hodně štěstíčka. 😉

petula5
6. led 2011

@maac ahojky, přeju, aby se vám brzy zadařilo 😉 že máš strach ti fakt věřím bát se budeme asi všechny, aby se to už neopakovalo, ale pevně věřím, že teď už to vyjít musí 🙂 🙂 🙂
než jsem otěhotněla, tak jsem brala docela dlouho listovku a pila kontryhelovej čaj, tak přemýšlím, že už asi zase začnu...

rizecek08
6. led 2011

Já už jsem taky začala brát listovku 🙂, měla by se brát i 3 měsíce před těhotenstvím, no jo, ale kdyby člověk věděl, kdy otěhotní 🙂. Snad to pujde samo a bez nervu, preji to vsem.

petula5
6. led 2011

@rizecek08 přesně tak, kdyby to člověk věděl, ale listovkou člověk určitě nic nezkazí ba naopak....

saronka
7. led 2011

@petula5 holky zrovna dnes jsem si koupila listovku 🙂) a o vídknedu jako příštím příjde MS a pak hurá na snaženíčko 🙂)

jarka.09
9. led 2011

Ahoj holky, tak vás všechny zdravím. Jak už víte, tak se nám narodil malej Petřík 17. prosince, 23. jsme přijeli domů a od té doby spolu doma válčíme. Je to sice náročný, ale krásný. Císaře mi doktoři naplánovali, jelikož se malej neotočil a byl nožičkama dolů, tak mi ani nedali na výběr. Zvládli jsme to ale dobře, byla jsem teda jen pod tou epidurální narkózou, takže jsem byla celou dobu při vědomí, malýho jsem hned viděla, tak to bylo dobrý. S kojením zatím žádný problémy, malej přibírá jak blázen, za chvíli nás všechny asi sní 😀
Luci, taky velká gratulace!
Všechny vás zdravím a přeju všechno nej v novém roce, snažilkám ať se brzy zadaří! Papa
v albu mám fotečku petříka 😉

eleanthis
9. led 2011

Ahoj holky, zdravim vsechny maminky a vsechny budouci maminky 🙂

u mne nic noveho... stale cekam... stale cekam... uz me z toho cekani hrabe... 😉 , tak nam vsem posilam silu, abysme to zvladli 🙂 mam vas rada...

petula5
9. led 2011

@jarka.09 moc gratuluju k malému Petříkovi 🙂 🙂 🙂

Já vůbec nevím kdy se začít snažit. Dr. mi v pátek nejdřív řekl, že doporučená doba je 6.měsíců a když viděl, že se mi to moc nezdá, tak mi teda řekl, že stačej tři. No a v nemocnici když mě propouštěli, tak zas říkali, že stačí jeden, dva měsíce. Chtěla bych co nejdřív co to půjde, ale zase mám strach, abych tím taky něco nepokazila.

pettrraa
10. led 2011

@jarka.09 malej je naprosto božíííííí a je super že krásně přibírá je tak dále 😉
@eleanthis kočko naše věřím že ti z toho čekání už hraboší ale neboj určitě se brzo dočkáš 😉 a co svatba jak pokrečují přípravy??Taky tě máe rádi 😉 😉 my jsem tu dvě veteránky co 😀

@petula5 já bych počkala na dvě ms a pak se snažila. já čekala zbytečně dlouho až se mi udělala cysta a měla jsem druhé mimoděložní takže už nemám ani jeden vejcovod a mimi bychom mohli mít jen přes Ivf ale máme už dva kluky tak stále nevíme jestli do toho půjdem nebo né 😒 .
Tak když se na to buseš cítit tak to zkuste klidně po těch 2m 😉

petula5
10. led 2011

@pettrraa jejda, tak to je mi moc líto co se ti stalo ☹ stejně to je hrůza, když se to jednou nepovedlo a měla jsi mimoděložní proč se to muselo ještě opakovat a pak si člověk říká jestli je na světě spravedlnost....není 😠 ☹ ale máš velké štěstí, že už dva krásné kluky doma máš 😉 🙂 a to se ti všechno stalo, když jste se snažili o třetí mimi?
Včera jsem tak brouzdala po netu a snažila se něco o tom najít a zjistila jsem, že se radí, aby se zbytečně dlouho nečekalo, že právě ty kteří čekali třeba půl roku měli větší problémy než ty co neváhali a začali se snažit brzy.....

martinakl
10. led 2011

@petula5 Teda ted jsi me docela vystrasila... Ja prave chtela treba pul roku pockat, nejdriv se v klidu prestehovat k priteli a abych byla aspon rok v praci a tak. Ptala jsem se i meho doktora, jestli to nevadi, jestli tim neco neriskuju, ale rikal, ze pockat muzu, ze by se tim nic zhorsit nemelo.. Tak teda ted nevim :(

petula5
10. led 2011

@martinakl to jsem fakt nechtěla já sama nevím, jak se ještě rozhodnu a co bude nejlepší jen jsem to včera, tak nějak vyčetla....

martinakl
10. led 2011

@petula5 To ja vim, ze jsi nechtela 🙂 No jeste zkusim neco zjistit... Jeste mam skoro dva a pul mesice na rozmyslenou...

pettrraa
11. led 2011

@petula5 jojo chtěli jsme třetí tu holčičku 😀.První mimon byl v srpnu 2009 když jsem si udělala test byla jsem strašně štastná bylo to na můj svátek a hned po měsíčním snažení ale za tři dny bylo po radosti ☹ prý jsem měla srůsty proto to šlo mimo ☹ a další snažení bylo od prosince manžel dříve nechtěl měl strach.No a další mimon byl v květnu 2010 a to protože jsem měla velkou cystu.A Asi to tak prostě mělo být nic se neděje pro nic za nic ☹
Vám bych holky přála aby se to žádné z vás NIKDY NEOPAKOVALO 🙂
a asi bych rači moc dlouho se snažením nečekala apokud by to nešlo tak si rači říc dr aby vás poslel na pořádné vyšetření průchodnosti vejcovodu ale to se asi dělá jen laparoskopicky nevím já to nehledala jestli to jde i jinak.

petula5
11. led 2011

@pettrraa to je fakt smutný co se vám stalo ☹ ☹ ☹
Mě docela mrzí, že když jsem měla tu laparku, že průchodnost toho levého vejicovodu neudělali alespoň bych veděla na čem jsem. dr. jenom řekl, že vypadá že je v pohodě.
Já mám právě strach, že když začneme dřív, tak aby se to neopakovalo třeba proto, že bude ještě brzo a nebude tam ještě všechno ok.

pettrraa
11. led 2011

@petula5 mě po první řekli že mě pořádně vyčistili srůsty odstranili ale taky o vejcovodu víc neřekli.a taky si do ted vyčítám že jsem si nejdříve nenechala zjistit jak ten druhý vypadá než jsme se začali snažit znova. Ale ve snu by mě nenapadlo že by se to opakovalo ☹ Když nejhorší je že fakt člověk nemůže vědět jestli se zadaří hned a nebo jestli má rači čekat dýl je to fakt těšké se rozhodnout zkus zajít k dr a pořádně si sním o tom promluvit.
Mě tenkrát v nemocnici řekli až za 6m a dr že klidně za 3m.My začali v prosinci a stejně to vyšlo až v dubnu ale zase blbě no ☹

saronka
12. led 2011

@pettrraa jejda..to je síla, super že máš svoje kluky..
no já razím ted po MS na kontrolu a pokud vše bude ok, tak se hned začneme snažit..KO mám 24 a kolem 30. čekám ovulku 🙂) no na poprvé to určo nevyjde..ale znáte to..stejně tajně doufám 🙂)

pettrraa
13. led 2011

@saronka tak to moooc přeji at je vše ok a hurá na snažení a at to brzo vyjde 😉 😉 😉

petula5
14. led 2011

@saronka i já držím pěsti ať se vám co nejřív zadaří 😉 🙂

@pettrraa teda ty sis fakt užila ☹

maac
14. led 2011

ahoj holky, tak pořád čekám na třetí mršku a pořád nic, snad příští týden.A navíc má můj přítelíček nožku v sádře.

pettrraa
16. led 2011

@maac třeba už mrška nedorazí 😀 Jé a přítel at má nožku brzo ok 😉

maac
16. led 2011

@pettrraa ahojky no mrška určitě dorazí, neboť se s přítelem chráníme.Právě až po té třetí menstruaci bychom se asi začli snažit,ale poslední dobou na té levé straně,tam kde mi dělali tu laparoskopii mě to pořád bolí, tak nevím čím to je, zda před menstruací je to citlivější nebo čím to , netuším.Snad to nebude nic vážného,ale zatím se k doktoru nehrnu.

pettrraa
17. led 2011

@maac aha tak to jo tak snad mrška brzo dorazí abyste se mohli snažit.To můžeš mít citlivější já to taky tak měla a taky při ovulce 😉

rizecek08
17. led 2011

Ahoj holky, tak já měla minulý týden velké dilema, jestli mám začít brát ještě to třetí a poslední plato pilulí a nakonec jsem byla za srabíka a ještě ho beru, takže se snažením začneme až po ms začátkem února. Snad už jsou cysty pryč a třeba to hned po vysazení vyjde 😀 , aspoň se to tak říká. A jsem už 2,5 měsíce po laparce, tak uvidíme. Snad se mi to nějak nevymstí, když můj doktor mi řekl, že máme počkat minimálně do května.
Jinak vám snažilkám přeji hoooodně štěstí.

pettrraa
18. led 2011

@rizecek08 tak ti moc přeji aby se brzo zadařilo 😉 .Já před prvním těhu brala antiko 8 let a po vysazení jsem byla za 2 měsíce těhu 😀

martinakl
18. led 2011

Ahoj holky. Tak tri tydny po laparce jsem zase doma. Tentokrat s anginou, takze v porovnani s prosincem pohoda.. Ale stejne... No snad se vam dari lip 😉

maac
18. led 2011

ahoj holky, tak se přidávám, taky mě něco přepadlo a teď chodím do práce nemocná, ach jo, pořád něco.Přítel má nožku pořád v sádře a navíc mu píchám injekce do břicha , prevence proti tromboze, takže snaženícko budeme muset trošinku oddálit.

buffinko
18. led 2011

ahoj holky, nakukujem po dlhšom čase, vidím, že žiaľ pribudli nové tváre do témy 😔 ale snáď sa čoskoro opäť všetkým zadarí a tentokrát bude mimi tam, kde má byť....
my už čakáme na poslednú tretiu mrchu, dúfam, že dorazí tento týždeň a potom sa dáme do snaženia.

všetkým chorým skoré uzdravenie 🙂 no a je tu už viac takých, čo sa onedlho začnú alebo už snažia, tak hádam sa objavia čoskoro aj pozitívne správy 😉

rizecek08
18. led 2011

Ahoj, také vždycky ze zvědavosti nakouknu, jestli už třeba někomu se poštěstilo. Skoro jako závod,kdo dřív 🙂
Držím palce všem a brzy hlašte pozitivní a povzbuzující dobré zprávy. Brzy se přidám 😉