Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

gingera
21. led 2011

Ahoj všem, ráda bych se vás zeptala, zda jste měly i při mimoděložním těhotenství vysokou BT. Jsem 13 dní od začátku MS (6 dnů krvácení a 6 dnů špinění), BT nízko, tak mě ani nenapadlo těhotenství. Nicméně teď mám slabě pozitivní TT, dnes mi vzali krev na hcg a musím čekat do pondělí - jsem nešťastná z toho, že by to mohlo být skutečně mimoděložní - miminko si už skoro 2 roky moc přejeme a tohle by mě po prodělaném SP loni v září vážně položilo na kolena. Budu moc ráda za odpověď.

elana
21. led 2011

@gingera to víš že je při mimoděložním vyšší BT, tělo produkuje progesteron, který těhotenství (v děloze i mimo ni) podporuje a udržuje a ten je zároveň zodpovědný za zvýšení BT 😒 ..........tak držím palce, ať to mimoň není 😉

gingera
21. led 2011

@elana děkuji za odpověď, vážně mě to děsí .... nezbývá se než modlit 😔

konik28
23. led 2011

ahojky všem jsem 4 měsíce po mimoděložním těhotenství a dneska ráno jsem si dělala test a hádejte co? Jsou tam dvě čárky jasné jako dálnice, je teda ještě brzy 3 dny od očekávané mens., která nepřišla, ale když jsem je viděla měla jsem hodně velký šok. Takže příští týden se chystám k doktorce a uvidíme,ale strach mám veliký.

petula5
23. led 2011

@konik28 moc moc gratuluju a držím pěstičky, aby všechno bylo ok 🙂 🙂 🙂
Já už chci taky.... dneska se mi zdálo o tom, že jsem těhu a ráno když jsem se probudila, tak jsem začala přemýšlet jestli do toho jít po ms, která příjde behem 14 dní nebo ještě počkat a pořád nevím....mám strach, abych něco nespěchala...

@gingera moc držím pěsti, aby to bylo v pořádku a mimoděložní to nebylo dej vědět, jak si dopadla 😉

konik28
23. led 2011

snad jo, už by to byla velká smůla, podruhé.Ale stát se to může. Děkuji za podporu. Vlastně se ani moc neraduji, abych nebyla zklamaná.Já jsem začala hned po 6 nedělí, nechali jsme tomu volný průběh.A v lednu jsme se konečně sešli i v plodný den, takže to nejspíš vyšlo napoprvé. No uvidíme,snad už bude všechno tam kde má být.

konik28
23. led 2011

@petula5 Já bych klidně začala hned znovu, pokud je ti dobře a jsi už v pořádku, tak si myslím že je nejlepší poslouchat své tělo. Mě bylo dobře cca 14 ní po operaci,každé tělo je ale jiné.

petula5
24. led 2011

@konik28 díky za podporu 🙂 neboj tentokrát už to bude ok, ale chápu, že máš strach, protože u mě to asi nebude jiný já mám strach už teď. Držím pěstičky 😉 😉 😉

gingera
24. led 2011

@petula5 @elana děkuju za podporu ... dnes jsem se dozvěděla páteční hodnotu hcg, která byla 60. Dnes mi vzali krev znovu a zítra se dozvím co dál. Nevíte, zda je reálné odstranit pouze zárodek, aby byl vejcovod zachován? ... a nebo jsem se dočetla něco o léku metotrexát .... nemáte někdo zkušenost? Děkuju

elana
24. led 2011

@gingera tak snad to dopadne dobře...u nás se ten metotrexát moc nepoužívá, metoda často selže a je spojena s riziky, vejcovod často zůstane poškozený a jen to zvyšuje možnost opakování, bezpečnější a s lepším výhledem pro pacientu je odnětí vejcovodu...

gingera
24. led 2011

@elana děkuju odpověď ... já bych se ráda tomu odnění vějcovodu podkud možno vyhla (ale tak to asi všechny zde) ☹ jelikož mám obavu, že ovuluji pouze z jednoho vaječníku, a to bude s největší pravděpodobností ten, ke kterému vede vejcovod, o který bych měla přijí ... nezbývá než čekat do zítřka co se dozvím 😔

konik28
24. led 2011

@gingera Přesně tak jak píše elena, je to víc riskantní ho tam nechat než ho dát pryč. S největší pravděpodobností by se to stalo znovu.

konik28
24. led 2011

@petula5 Děkuji snad jo, to těhotenství co si matně vzpomínám tak má trošku jiný průběh, hlavně zatím žádné špinění nebo krvácení, snad to vyjde. Ve středu odpoledne jdu na ortel, tak snad tam ta tečička bude.

petula5
24. led 2011

@gingera myslím, že jak už psali holky vejicovod většinou odejmou, protože je stejně poškozený a dělal by ti tam akorád neplechu. Myslím, že se to snad ani nedělá. Ale ještě nemáš nic potvrzeno, tak neházej flintu do žita ještě může bejt všechno jinak 🙂

@konik28 tak to je dobrá zpráva já jsem taky začala špinit a v tu chvíli jsem věděla, že je zle i když mě každej říkal neboj víš co ženských špiní nebo krvácí a jsou ok, ale mě to normální nepříjde u Samíka to bylo všechno ok. Tak ať se ve středu dočkáš krásný zprávičky, že tam tetička je 😉 🙂

pettrraa
25. led 2011

@konik28 moc držím pěstičky aby těhu bylo v pořádku a mimi bylo tam kde má být 😉
všem snažilkám přeji at taky brzo na testíku najdou ty vytoužené dvě // 😉 😉

buffinko
25. led 2011

@gingera, držím palce, možno je všetko ok a k otehotneniu došlo trebárs ku konci cyklu....alebo hcg stúpa pomalšie. a fakt je lepšie, keď vajicovod zoberú, raz je poškodený a robil by len neplechu.

@konik28, to je úžasné. verím, že všetko je OK a bábo je tam, kde má byť 🙂 veľmi povzbudzujúce pre nás ostatné, že to ide aj s jedným useknutým vajicovodom...

konik28
26. led 2011

@pettrraa Děkuji za podporu, snad bude všechno v pořádku. Dneska odpoledne se dozvím verdikt, snad si i zakryju oči,abych nic neviděla a budu čekat na to co řekne doktorka.

konik28
26. led 2011

@buffinko Právě proto jsem to sem hned napsala, abych Vás trošku podpoříla, že to jde a dokonce na první pokus. Když jsem viděla ty dvě čárky na testu tak jsem to mu nemohla věřit ani naporvé to nebyl žádný duch ale pořádná čára stejná jak testovací, tak doufám že je tam kde má být.Takže nejdřív je to milý překvapení a potom hned hrozný strach, když si uvědomíš že se to vlastně může opakovat. Ale jde to a to je důležitý i takový jednovejcovoďáci jako jsem já nemají problém, tomu jsem opravdu nevěřila!!

saronka
26. led 2011

ahoj holky,mam trochudilema,mela jsem jit dnes na Ko,ale nevyslo to,o vikendu mam ovulku tak nevim zda to zkusit nebo ne. Ms bezi ukazkove,problemy nemam ale u sveho gynek.jsem od zakroku nebyla @konik28 to je krasna zprava!drzim palce

buffinko
26. led 2011

@konik28, tak ako dopadla návšteva u dr.? dúfam, že všetko ok 😎 a teda na 1x, to je super, super, super. keby sa aj nám tak zadarilo... 🙂

@saronka, ja by som do toho šla, pokiaľ sa cítiš ok a nie sú problémy...načo prepásť ovulku? pokiaľ by niečo nebolo v poriadku, asi by si to pocítila, keď nemáš výtoky, nebolí podbruško...osobne by som skúsila.

konik28
27. led 2011

Ahojky, tak hlásím, že miminko je tam, kde má. Zatím všechno v pořádku,ale je to jenom taková černá šmouha, ale je důležitý, že tam je. Vychází to přesně podle toho že má 4mm a jsem v pátým týdnu. Za 14 dní jdu znovu tak to už by mělo být vidět srdíčko. 🙂
Doktorka se mi trochu smála, že jsem tam opravdu brzo,ale když viděla jak mě uklidnila, že je všechno jak má být. Tak byla ráda, že jsem dorazila,alespoň bude mít miminko v prvních dnech více klidu.
Všem Vám přeji také takhle brzy tuhle úžasnou zprávu! 🙂

konik28
27. led 2011

@saronka Já bych do toho táké hned šla, vůbec na nich bych nečekala. Pokud je vše v pořádku a cítíš se dobře, tak není důvod to odkládat. A třeba to vyjde tak jako nám hned na poprvé.
🙂

saronka
27. led 2011

holky diky,zitra manzela znasilnim hi hi
@konik28 moc gratuluju! Krasna zprava! Ja se ti nedivim,nabehnu tam taky hned.

pettrraa
27. led 2011

@konik28 no parááááááááda mooooooc gratuluji to mám fakt radost tak hodně odpočívej a šteři se ale zase né moc přehnaně Dr říkají dělat vše normálně jako do ted jen opatrněji no 😀

@saronka když je ms jak má být a nic ti není na nic bych nečekala a šla do toho hned 😉 😉 držím pěstičky
Všem snažilkám 😉

rizecek08
27. led 2011

Ahoj holky, gratuluji k tak brzkemu otehotneni a vsem nam ostatnim preji totez. Pristi mesic do toho jdu taky 🙂. Citim se dobre, nic me neboli, tak se mi nechce uz cekat. Vsem preji hodne stesti...

petula5
27. led 2011

@konik28 moc moc gratuluju, tak to je úžasný 🙂 🙂 🙂
Já jsem taky pořád váhala jestli do toho další cyklus jít nebo ne, ale když to tady tak čtu, tak asi nebudu na nic čekat a po ms se začneme snažit a snad se brzy všechny dočkáme // a na ult krásné bublinky 😉
Jen ten cyklus zase bude dlouhej asi 37 dní 😒 tak uvidíme jak to bude fungovat...

maac
27. led 2011

@konik28 suppppppppéééééééér, moc moc moc moc moc gratuluji,tak si to hezky užívej a dávejte na sebe pozor 🙂

saronka
27. led 2011

ja si rikam,nase telo vi,zda je pripravene nebo ne.lip nez doktori. Tak si holky budeme drzet palce

buffinko
27. led 2011

@konik28 pripájam sa ku gratuláciám, takéto správy sa naozaj dobre počúvajú 😵 prajem krásne a pohodové tehotenstvo, nech mrňa rastie do krásy 😎

@saronka, úplný súhlas....takže máš najbližšie ovulku, si na rade 😀 poriadne sa posnažte, o 2týždne čakáme pozitívny tehu test 😉

saronka
27. led 2011

@buffinko no velke snazeni to nebude,s malou teroristkou 🙂a zitra spime u nasich,tak taky ne.