Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

konik28
28. led 2011

moc Vám všem děkuji za gratulace a přeji všem také jenom takhle skvělé zprávy . Zatím je všechno v pořádku, žádné špinění ani jiné trable. Cítím se perfektně tak snad se tam ta naše šmouha udrží. . Díky všem byly jste mi velkou oporou a dodávali optimismus, že se brzy vše pořaří a přáníčko se vyplnilo. 🙂 Takhle brzo jsem v to ani nedoufala, ale přesně jak píše Saronka, tělo samo nejlíp ví kdy je připravený.

petula5
28. led 2011

@konik28 to je bezva, že je všechno ok a cítíš se dobře jen tak dál 😉 🙂

martinakl
29. led 2011

Ahoj holky, tak jsem sem zase po nejake dobe nakoukla a ctu same dobre zpravy, tak mi to zase zvedlo naladu 🙂 Ja jakozto vystudovana matematicka ( 🙂) jsem si podle statistik vypocitala pravdepodobnost, ze pujde vse, jak ma, a trochu me to vystrasilo. Ale kdyz vidim, ze realita je jina, je to super 🙂
JInak jsem to asi 4 a pul tydne po laparce dostala, ale trvalo to jen 3 dny. Je to normalni, ze je to tak kratke? Jak to bylo u vas?

petula5
29. led 2011

@martinakl já jsem to ještě nedostala a to jsem byla na laparce 22.12. takže buď dlouhej cyklus a nebo nevím co se stalo. V úterý jsem špinila, tak to jsem si říkala, že už a pak nic. Včera zase a to docela dost a dneska zase nic mám normální výtok a dost mě teda bolí břicho, tak snad to bude ok. Takže já moc neporadím 😖

martinakl
29. led 2011

@petula5 Ja byla 23.12. Doktor mi rikal, ze to bude trvat 4-6 tydnu, tak mas jeste cas...

petula5
29. led 2011

tak to jo... víš co, každej říká něco jinýho a pak člověk neví 😒

pettrraa
29. led 2011

ahojky po laparce je klasické 6ti nedělí až pak by měla přijít Ms ale je fakt každý to má jinak, já teda to měla fakt po tom 6ti nedělí
všem přeji at cykly nezlobí a při ovulce at se zadaří a najdete pozit testíky 😉

rizecek08
30. led 2011

@petula5 ahoj, nechci tě strašit, ale takové nepravidelné špinění jsem měla já, když mi s největší pravděpodobností praskla cysta. Den předtím jsem měla velké bolestivé křeče v podbřišku, ale bolelo mě to tak jenom asi půl hodiny.

petula5
30. led 2011

@rizecek08 ježiši nestraš no taky už jsem přemýšlela nad tím, že to není dobrý, ale teď už má zase jenom výtok teda zvýšený, ale doufám, že to bude vklivem příchodu ms....

petula5
3. únor 2011

Ahojky 🙂
tady je poslední dobou nějak prázdno....
Tak ve středu došla první ms a po ní se začneme snažit už se na to těším a doufám, že se snad brzy zadaří 😉
@konik28 jak se daří těhulko?

rizecek08
3. únor 2011

@petula5 Preji, ať se brzy zadaří. Mě taky dorazila ms a prášky už jsem dobrala, tak se na to vrhnem 🙂. Doufam, že půjde všechno v pohodě a brzy se dočkáme radostných zpráv.
Taky sem koukám, abych si početla, ale jsem ráda, že počet holek se stejným osudem neroste.

petula5
3. únor 2011

@rizecek08 jé tak to se budeme snažilkovat spolu 😉

konik28
4. únor 2011

@petula5 ahojky,děkuji za zeptání. Zatím všechno v nejlepším pořádku, cítím se skvěle. Dnesk odjíždíme lyžovat, už jsem lyžovala týden v lednu a to jsem ještě nevěděla že jsem těhotná a všechno bylo v potodě, takže doufám že se nic nestane.ve středu jdu na další ultrazvuk tak doufám že šmouha trochu vyrostla a bude vše v pořádku. Vzhledem k tomu že nemám žádné těhotenské příznaky tak doufám že je všechno fajn. Akorát se mi nafukuje nějak břicho,ale to snad s tětenstvím ještě souviset nemůže ne?
Doufám, že se ke mně brzy přidáte .

jitulka1970
5. únor 2011

Tak po delší době zase ahojky vám všem tady, berušky! 🙂 Gratulace těhulkám a nám "snažilkám" stále optimismus do žil!!!! 😉 Já jsem teď snaženíčko vypustila, protože si zase nejsem tak moc jistá v tom, že ten můj chlap je zrovna ten pravej!!!..... ☹ Nicméně jsme spolu pořád, jeho mamina se mnou vychází daleko líp, jako s ním...a pořád se mě ptá: jak už na tom jsme s miminkem..... 😒 !! A jinak největší gratulace "našim maminkám: Denisce a Jarušce!!!!!! 🙂 🙂 🙂
"Babušky" strašně mooooooc gratuluju k mimískám!!!!!!! 😉 😉 😉 😉 P.S.: Mám vás ráda, a hlavně dětičky netrapte!!! 😀 😀 😀

petula5
5. únor 2011

Ahojda,

@konik28 tak to bezva, že je všechno ok 🙂 držím pěstičky, aby mimísek krásně rostl a vše dopadlo, tak jak má 😉
Tak u nás včera proběhla debata na téma nové snažení a manža mě úplně překazil mojí radost, že se po ms pustíme do snažení. Podle něho, když mě dr. řekl. minimálně 3. měsíce, tak bych je měla dodržet a né si to dělat podle svýho, protože nechce, aby se něco posralo. Já ho na jednu stranu chápu, ale na druhou si myslím, že už jsem fakt ok a že ty 2 M by mohli stačit. A navíc já mám dlouhý cykly, takže to bude i víc jak dva měsíce. No nevím mám z toho úplně náladu na nic a prostě bych už fakt strašně moc chtěla ☹

@jitulka1970 tak držím pěsti, aby se to nějakým způsobem doma vyřešilo a byla jsi šťastná 🙂 hlavně, že sis uvědomila takhle za včas....

rizecek08
5. únor 2011

@petula5 Ahoj, to těžko říct, mě v nemocnici říkali, že je relativně jedno, kdybych otěhotnela hned po šestinedělí, ale že je 80% možnost, že se bude mimoděložní těhotenství opakovat, že nejčastěji doporučují 3-4 měsíce. To jenom můj gyndař, který je vyhlášen svou pěčlivostí doporučil minimálně půlroční "odstávku". Tak mám víc jak 3 měsíce za sebou a taky máme s manželem obavy, zda se do toho pustit proti tomuto doporučení. Abych nedopadla stylem, "já vám to říkal...". Uvidíme příští měsíc 🙂
Všem držím palečky.

misa1982
7. únor 2011

Ahojky ja jsem tenkrat otehotnela po sestinedeli ujelo nam to rikala jsem si s toho nic nebude a bylo 😵 😵 a dneska mam krasneho zdraveho 16 mesicniho chlapecka! 😵 😵

pettrraa
7. únor 2011

ahojky
@petula5 můj manžel byt toho samého názoru co tvůj když dr řekl za 6 měsíců tak počkáme další dr řekl po 3 m zkoušet no a my zkoušeli po 4 měsících ajako by se zadařilo po 9m a bylo to mimoděložní zase takže já bych asi moc dlouho se snažením nečekalaTak držím pěsti at manžela překecáš a šup na to 😉

@jitulka1970 jéé kočko to mě mrzí že máte doma problémy snad to brzo přejde a bude vše zase ok 😉 😉
copak asi Ele dlouho tu nebyla snad je v pohodě 😉
a taky zuzka a jaruška no ty už mají víc práce s miminky 😉
tak snažilky at se brzo zadaří 😉

konik28
7. únor 2011

Já jsem taky pro - nečekat, pokud se cítíte dobře. Tak bych po šestinedělí neváha. Pokud se to má stát a má to být znovu mimiděložní tak to tímto rozhodně neovlivníte a ten druhý vejcovod je prostě špatný. Tělo si stejně samo určí, kdy je nejlepší doma pro oplodnění. Ale je to každého rozhodnutí.

rizecek08
7. únor 2011

No ja jsem spíš i zvědavá, jak se mi rozběhne vůbec ovulace a samotná ms. To bude vlastně poprvé od zákroku, doteď jsem měla práškama blokované vaječníky.

petula5
7. únor 2011

Holky díky za vaše názory a podporu 🙂 já jsem taky před časem nechtěla a měla jsem z toho strach, ale teď potom co jsem si různě načetla a tak už to vidím jinak a pokud se má mimoděložní opakovat a i ten druhý vejicovod je neprůchodný, tak je jedno jestli otěhotním teď nebo za půl roku a prostě to bude v pr.....
Jako vím, že by jsme ten měsíc taky mohli počkat, ale prostě ta touha je veliká však to asi všechny víte..... 😔
Tak uvidíme ještě jsme se od té doby o tom nebavili třeba přehodnotil názor.

pettrraa
8. únor 2011

@petula5 tak moc přeji at změní názor a můžete se snažit brzo 😉 hodně štěstí 😉

petula5
9. únor 2011

@pettrraa díky snad jo 😉

pajanecka
13. únor 2011

Ahoj nevím jak začít.Ty to stránky jsem našla náhodou,když jsem si hledala nějáké zajímavosti o vejcovodech. Tak mi to nedalo a začetla jsem se do Vašich názorů o mimoděložním těhotenství a o tom co říkají Vaši gynekologové.Skutečně každý říká něco jiného.Já jsem po mimoděložním těhotenství téměř půl.Můj příběh by byl asi na dlouho.A proto si myslím,že je dobré,když existují takovéhle stránky kde si mohou ženy se stejným poroblémem popovídat.

rizecek08
14. únor 2011

@pajanecka Ahoj, to se klidně o svém příběhu rozepiš, všechny jsme si taky ulevily a postěžovaly 🙂.

pajanecka
14. únor 2011

Když jsme se před rokem s přítelem rozhodly mít miminko náš pokus nedopadl zrovna nejlépe.Než jsme se do toho pustili tak jsem nejprve šla ke své gynekoložce.Ta mi řekla s úplným klidem,že jsem v naprostém pořádku.A asi po 5 měsících jsem měla pozitivní test.Pochopitelně jsme měli s přítelem radost.Tak jsem opět navštívila svoji gynekoložku.Zde se mi tentokráte moc milého přivítání nedostalo.Sestra na mě svým milým hláskem div mě nesežrala co prý chci.Když jsem jí řekla,že mám pozitivní test tak na mě spustila:proč prý jsem si ďála test a nakonec mě pustila k doktorce do ordinace.Ta mě udělala ultrazvuk a s tím,že nic nevidí mě poslala domů.A asi za týden jsem skončila na v nemocnici na pohotovosti.Tam už se ke mě chovali mnohem lépe a vstřícněji.Paní doktorka mi udělala ultrazvuk a oznámila mi,že jsem v osmém týdnu.A pak mi oznámila,že je to mimoděložní těhoteství,ale ať se prý nebojím,že mi to odstaní laparoskopicky.A také prý,že jsem přišla za pět minut dvanáct.Jenže než jsem se nadála tak jsem omdlela.Když jsem začla vnímat tak mě asi za hodinu vezli na sál.Pak už vím jen,že jsem se proprala na JIP s rozřezaným břichem a příšerně fialovým a samá hadička.Dnes mám jizvu od třísla ke tříslu,ale jsem ráda,že jsem přežila.Lékaže jsem změnila a jsem s ním spokojená.Když si na to vzpomenu běhá mi mráz po zádech,ale doufám,že se nám to už konečně podaří.

petula5
15. únor 2011

@pajanecka ahojky, no teda ty sis taky užila ☹ To je šílený s těma doktorama a pak chtěj přidat to mě vždycky dokáže úplně maximálně vytočit za co 😠 Hlavně, že to nakonec dobře dopadlo...a už jste se začali snažit?

rizecek08
16. únor 2011

@pajanecka No teda, to je mazec. Takže to už bylo spíš pět minut po dvanácté. Tvé mimoděložní nedopadlo nejlépe, ale teď už je vše zlý za tebou a hurá do snažení. Držím palce a ať se brzy zadaří 🙂
Já jsem vždycky ovulaci cítila jako ostrou celodenní bolest na jedné straně podbřišku a teď, když bych to potřebovala, tak nic, to je jak naschvál. Uvidíme příští měsíc, teď si můžu v klidu užít oslavu padesátin, kam jdeme v pátek a dokonce budem mít i hlídání.

petula5
17. únor 2011

Ahojky 🙂 teda kde jste všechny 😵
@rizecek08 já ovu taky bezpečně poznám, protože mám šílený boleti a nejde to přežít bez prášku a trvá to i 12-24 hodin.
Jinak já jsem to včera po 14 dnech opět dostala. Zrovna první měsíc snažení a cyklus mám takhle blbě rozházenej doufám, že se to už srovná... Jinak teda manža nakonec úplně sám od sebe rozhodl, že už čekat nebudeme a vrhneme se na snažení což mi udělal velkou radost, ale jak už jsem psala, tak to zrovna ani nevyšlo, protože dorazila mrcha 😒

buffinko
17. únor 2011

ahoj 🙂 🙂 🙂 🙂
@pajanecka 😲 😲 😲 nemam slov k tvojmu pripadu ☹ ☹ ☹ uz len drzim palce, nech sa novy doktor osvedci a si aj nadalaje spokojna....
@saronka, ako dopadlo snazenie? 😉 my sme mali vsetci chripku, potom crevnu chripku a vyslo nam tento mesiac vystrajanie len raz...3 dni pred ovulkou (meriam si testami), no a dnes hlasim pozitivny tehu test 😝 menzes este nemeska,,,mam priserny strach, lebo ma stale picha pri pravom vajecniku, tak ci nahodou nie je zas tam...buduci utorok chcem ist k lekarovi, myslite, ze v 5tt nieco uz bude vidiet 😕 pomooooooooc, ja uz nechcem rezat 😒