Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

blanuleplus
2. čer 2008

Ahoj holčiny 🙂 ,
gratuluji nové těhulce a doufám, že každou chvíli oznámí tu nejhezčí zprávu i naše Míla 😉
Martinko, užívej si to a při stěhování se šetři. Už se těším, že tě tu budeme mít častěji. Já jsem teď koníka teda taky pěkně zanedbávala, pondělí trávil MM na záchodě, zvracel i čaj a měl teplotu přes 39, tak si pro nás táta přijel, aby jsme to s malým taky nechytili a vrátili jsme se až včera večer. MM nakonec skončil v nemocnici na kapačkách, ale už je to snad všechno dobrý a my se tomu vyhli.
Luci, jak vám jde cvičení? Mám pocit, že se nám ten vřídek (teda pořádnej vřed 😠 ) do měsíce nezahojí, zatím párkrát praskl, ale vždy se udělá skoro stejně velkej znovu ☹ Dnes jdu na neurologii a chci zkusit ukecat dr., aby mě nechala dál kojit, tak jsem zvědavá... 😖
Zatím pa.

zuzan
autor
2. čer 2008

Blani, tak držím palečky, ať s kojením uspěješ 🙂 A i kdyby ne, tak jste si alespoň ty 4 měsíce užili, jak jste mohli... Zas kdyby to mělo přinést nějakou další paseku, tak to za to nestojí...
Malého je mi moc líto, že má takový trápení s hojením očkování...určitě ho to musí moc bolet, svědit a nemůže se bránit, brouček maličkatej... Tak ať se mu to brzy zahojí!!!
Marti, taky se těším, až tu s námi budeš časteji 🙂 Přeji vám, ať stěhování stihnete co možná nejrychleji, hlavně ty se šetři a spíš jen tak z povzdálí sleduj, jak to odsejpá 🙂)) A jak se jinak cítíš? Pořád žádný nevolnosti a všechno v pohodě?

maova
2. čer 2008

Ahoj holky, dneska mám zase volnější den, tak tady tak posedávám ještě v pyžamu 😀
Blani, ten vřídek je z očkování? A co na to říkají doktoři? Snad se to malému brzy zahojí. A hlavně, že jste utekli té nemoci, to by bylo dost nepříjemný. A manžel už bude doufám taky v pořádku 🙂

Zuzko, já tomu stěhování moc nedám, spíš opravdu koukám a říkám co kam. Včera jsem teda trochu víc uklízela, ale jenom, že jsem se cítila dobře, jinak když mě trochu bolí břicho, tak polehávám. Nevolnosti naštěstí nic, párkrát mi bylo navečer trochu hůř od žaludku, ale nic vážnýho. Jinak mě často bolí divně břicho, některou bolest znám, tak to beru, že to k tomu patří a když přijde něco divného, tak prostě zajedeme radši na pohotovost. Nechci nic zanedbat, tak si říkám, že tam budu jezdit radši častěj zbytečně, než jednou vůbec. A jinak zatím všechno dobrý, na kontrolu jdu příští čtvrtek 🙂 A co ty, všechno v pořádku? 🙂 Chcete vědět, jestli budete mít holčičku nebo chlapečka? 😉

mila30
2. čer 2008

Blani kéž by....
Opatrujte se holky moje. 🙂

maova
7. čer 2008

Holky, kdepak všechny jste? To je škoda, že už sem nechodíte 😢
Mílo, tobě držím moc palečky a taky se opatruj 🙂

ratatooy
8. čer 2008

ahoj. je tu někdo.maova má pravdu už tu skoro nikdo nebývá.ikdyž já taky nemám moc času ale většinou o víkendu sem mrknu.je tu někdo kdo měl mimoděl.těhu?zajímalo by mě jaký byly názory vašich lékařu na nasledné těh.jako jestli vám to půjde normálně nebo máte už omezené možnosti.mě každý řekl něco jiného tak mám v tom guláš.

pismenko
8. čer 2008

Ahoj ratatooy, já ho prodělala na podzim 07 a vzhledem k tomu, že mi vzali část levého vejcovodu, tak mi doktorka řekla na rovinu, že se mám spolehnout na ten pravý. Že spermie se s největší pravděpodobností tou levou cestou nedostanou.
No uplynul nějáký měsíc a jak jsme na tom dneska můžeš vidět v albíčku. Takže nic není ztraceno a chce to jenom věřit a nezanevřít na celý svět.
Přeju ti hodně štěstíčka 😉

teksas
9. čer 2008

ahoj holky muzu se k vam pridat?
ve stredu me operovali mimodelozni tehotenstvi v pravem vejcovodu a vzali mi ho .... ted jsem doma ale uz bych nejradsi sla do prace .....
no a zpet do caru mame po sestinedeli .... neni hloupe jit rovnou do IVF? ja bych to totiz nejredsi udelala hned ...meli jsme ho naplannovane na zari...diky

lucikpetik
9. čer 2008

ahoj holky, ja ted budu chodit hodne malo, nemam doma pc...
maova jsem moc rada, ze je vse v poradku, ted uz to dotahnete do konce...novy zivot...
zuzi a co ty, jak pokracuje tvoje hehu a co domecek?
milo a co ty? jaky je u vas ted postup?
my pokracujeme ve cviceni, jsou to muka at mi nikdo netvrdi, ze to ty deti neboli, neverim, ale snad to pomuze...

zuzan
autor
9. čer 2008

Ahoj Lucíku 🙂)) Naše těhu je naprosto v pohodě - ťuk, ťuk 🙂 musím to zaklepat, už mi nebývá ani blbě, takže si konečně užíváme a taky mám novinku - už cítím pohyby 🙂)) Poprvé jsem je vnímala 27.5.,ale to jsem si nebyla jistá...vlastně si nejsem ani teď, ale už je to mnohem intenzivnější a myslím sí, že je to ono, tak jsem ráda, že o sobě mimísek dává aspoň nějak vědět 🙂)) Fotky domečku pošlu e-mailem, právě jsem je dneska stahovala nové do PC, tak jdu na to...
Luci, to cvičíte tu Vojtovu metodu, nebo ještě něco jiného? Já vím, že to určitě bolí za Dominička i tebe a je to náročný, ale určitě to pomůže a to za to přece stojí...a Domísek je statečnej chlap, tak nějakou tu bolest vydrží, i když tebe to asi bude pár slziček stát...
Teksas, je mi líto, že tě to taky potkalo...a tys měla mimoděložní těhotenství po IUI, IVF, nebo přirozeně? Pokud máte ještě nějaký jiný problém, tak bych asi spoléhala na IVF, ale určitě bych do toho září počkala, to je za chviličku, přes léto vám to čekání uteče a hlavně to prý není dobrý, protože děložní čípek je po předchozím těhotenství roztažený a další by nemusel udržet a pak jde taky o jizvy na břiše, které by mohly po moc brzkém otěhotnění a následném roztahování bříška povolit...

zuzan
autor
9. čer 2008

Marti, určitě chceme vědět, co to bude, ale zrovna v sobotu jsme se rozhodli, že si to necháme pro sebe jako tajemství - pokud to teda vydržíme, čímž si nejsem úplně jistá 🙂)) Já mám od začátku takový zvláštní vnitřní pocit, že je to holčička, ani nevím proč, vždycky jsem si představovala, že první bude chlapeček, který se pak bude o tu mladší sestřičku starat, ochraňovat jí 🙂)) Ale když si představím moje dětství s bráchou o 1,5 roku starším, tak jsem asi hodně naivní 🙂)) Je fakt, že je nám to úplně jedno, ať to bude, co to bude, hlavně když bude všechno v pořádku 🙂)) Hodně lidí zase tipuje, že budeme mít chlapečka, tak nevím 🙂)
A jak si užíváte vy? Ještě stěhujete, nebo už se zabydlujete v novém? Co vaše miminko, už víte pohlaví? Čekala jsem, že se ho dozvím na kontrole v 16tt, ale to byla jen taková rychlovka, že dr. zkontroloval srdíčko a to bylo všechno, na další kontrolu jdeme až 2.7. na velký ultrazvuk - poprvé s tatínkem, tak tam už nám snad to tajemství odhalí 🙂))

teksas
9. čer 2008

ahoj zuzan prirozene po clostilbegytu....... jiny problem nemame ani jsme ho nemeli ...ale jak jsem to tak cetla tak mimodellozni vznika nepruchodnosti vejcovodu ale tu mi delali a vse bylo ok ..takze nevim no..asi pockame nebo to zkusime sami po tom 6ti nedeli ......to by snad mohlo byt v pohode ...

maova
9. čer 2008

Ahoj holky,
ratatoy, my jsme měli po mimoděložním počkat tři měsíce a pak se mohli zase začít snažit 🙂

teksas, moc přeju, ať všechno brzy přebolí a jsi zase v pořádku a brzy otěhotníš 🙂 Doktoři vám neřekli, jak dlouho by bylo dobré počkat?

luci, to je škoda, že nemáš doma počítač. To cvičení musí být pro děti určitě nepříjemný, ale zase to určitě pomáhá, tak vydržte 🙂 Ale bylo by mi miminka taky strašně líto ...

zuzko, takže vy si to krásné tajemství necháte pro sebe? 😉 Tak ať to vydržíte, já bych měla určitě problém to vydržet a my zatím nejsme rozhodnutý, jestli si to vůbec necháme říct a nebo budeme mít překvapení i my 😉 Teď půjdu na kontrolu ve čtvrtek, ale to bude taky taková rychlovka, tak tam se ani ptát nebudu a počkám až na velký utz 😉 a do té doby se nějak domluvíme, jestli to chceme vědět a nebo ne 😉 A vy jdete poprvé s tatínkem, to pak musíš napsat, bude určitě šťastný 🙂 Jinak se ještě stěhujeme, ale už toho máme odstěhovaného hodně, tak pomalu zabydlujeme, ale máme tady ještě pořád dost nepořádek. Můžu taky poprosit o nové fotky vašeho baráčku? Musíte to mít už krásný 🙂

zuzan
autor
10. čer 2008

Marti, fotky jsem ti posílala, ale nevím, jestli jsi třeba nezměnila e-mail... Písnu ti do IP, na jaký jsem to posílala 🙂

teksas
10. čer 2008

ahoj maova no rekli mi sestinedeli a vcera mi CARu rekla ze po sestinedeli se tam mame stavit a uvidi se co bude dal...
holky a vy jste otehotneli s jednim vejcovodem prirozene? a jak dlouho po mimodeloznim....omlouvam se ze jsem tak zvedava

zuzan
autor
10. čer 2008

Teksas, já otěhotněla přirozeně, ale mezitím jsme zkusili 2x bezúspěšně IUI, takže jsme uvažovali o IVF a v dvouměsíční pauze, kdy jsme se vykašlali na všechno, se to povedlo... Bylo to celých dlouhých 14 měsíců po mimoděložním...

teksas
10. čer 2008

jeziiis marjaaaaa to nevydrzim uz ty tri roky ted a pak dalsi rok no to neee ..pujdu co nejrychlejc na to IVF at se deje co se deje

maova
10. čer 2008

zuzan, moc děkuju, už jsem ti odepsala, já jsem asi teď pár dnů do mailu nekoukala, tak jsem si toho možná jenom ještě nevšimla 😉 Už se jdu podívat 🙂

teksas, taky jsem otěhotněla přirozeně, poprvé po čtyřech cyklech a podruhé asi po třech 🙂

teksas
10. čer 2008

je to je nadejne a jak dlouho jsi drzela pauzu sestinedeli?

maova
10. čer 2008

teksas, pauzu šestinedělí jsem držela šest neděl 😀 , ale snažit jsme se začali až po třech měsících, nebo asi po dvou a půl 😉

teksas
10. čer 2008

aha ..no ja chtela hned po tom 6nedeli a to mi vychazi cca na dalsi ovu ...no tak uvidim co mi rekne doktor

maova
10. čer 2008

teksas, uvidíš, některé holky taky čekaly šestinedělí a doktoři jim žádnou delší pauzu neřekli. Tak snad to bude i tak u tebe, je to lepší, tři měsíce čekání se pak zdají dlouhé, i když to tak nakonec není 😉

teksas
10. čer 2008

no prave toho se bojim ze to moc dlouho nevydrzim no uvidimee treba aspon v tomhle se na nas usmeje stesti

maova
10. čer 2008

teksas, určitě se na vás štěstí usměje 🙂 Musíte tomu věřit a neříkat si, že se to nepovede a uvidíš, že to půjde a brzy nám budeš hlásit, že jsi těhulka 😉

teksas
10. čer 2008

diky za povzbuzeni budu se snazit co nejdriv to hlasit 🙂

zuzan
autor
10. čer 2008

Teksas, ono hodně holek nemohlo dlouho otěhotnět, pak byly na laparoskopii a jak jim tam dali v břiše všechno do pořádku, tak najednou to šlo 🙂)) Třeba to tak bude i u tebe 🙂
Holky, nevíte některá o Romčátku? Už by měla teď někdy v červnu rodit, tak jsem zvědavá, co a jak 🙂

lucikpetik
11. čer 2008

ahoj, no jo, romcatko se dlouho neozvala...ale myslela jsem si, ze mela rodit uz driv, nevim proc...
jinak az budu mit doma pc urcite se zase pridam, tak se tady ted moc nechytam, neni cas na psani

blanuleplus
13. čer 2008

Ahoj holky, krásně vám přibývají tt... 😵 Dnes je to rok, co jsme splodili ten náš Zázrak, který mi právě vytuhnul u prsa v náruči. Jsem ráda, že se všechny držíte, taky jsem zvědavá, co Romčátko a těším se na hlášení dalších // 😉
Marti, ten vřídek je po očkování proti TBC, co dělali ještě v porodnici. V pondělí jdem na kontrolu, ale ještě to není zahojený. Není tam oho hnisu už tolik, ale stejně je to pořádná boule..takže asi nedostanem očkování ani teď a to už máme měssíc skluz..
Luci, Dominiček je silnej chlap, to zvládnete, ikdyž to bude asi stát hodně nervů. Já se narodila s křivou nohou a taky každý cvičení babička brečela se mnou..no ale důlžitý je, že teď by to nikdo ani nepoznal. Jen některé boty mi třeba úplně nesedí. Tak se držte, myslím a vás 😉

maova
13. čer 2008

Ahoj holky, ani jsem vám ještě nenapsala, že jsem byla včera na kontrole a všechno je v pořádku 🙂 Teď budu chodit už po 14ti dnech, tak jsem ráda a mám brát dál Utrogestan.

Luci, tak snad budeš mít zase doma brzy pc 🙂

Na romcatko taky myslím, snad se nám brzy ozve 🙂 A taky myslím na Mílu ...

Blani, tak snad se ten vřídek už brzy zahojí, ať můžete mít další očkování. Máte krásné fotky 😵

maova
13. čer 2008

Holky, teď jsem si všimla, že do jiné diskuze psala Romcatko a psala, že stále 2 v 1 😉 A má psaný 41tt, takže to bude asi brzy 🙂 Snad se tady u nás taky staví 🙂