Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

nicole_1
16. čer 2016

@martinkamoj kamaradka byla ve Frantiskovych laznich, kdyz se snazili o dite a neslo ji to, tak ji Dr.napsala lazne, tak by ti taky mohli napsat

klarka011
18. čer 2016

jsem po mimoděložním a sebrali mi vejcovod je to asi 14 Dni co jsem byla na zákroku ....byla jsem po et a chtěla bych se zeptat zda někdo nevi kdy bych zas mohla na KET moc dekuju

zofka1
18. čer 2016

@klarka011 je mi to lito.Ja mela mimodeloz.po ket a po 3 mesicich jsem sla hned na dalsi(oba kety v nativu)a vyslo to 😉 Drzim palce.

nicole_1
21. čer 2016

@misula29
@martinkamoj holky chci se zeptat, měli jste taky nějakou zatvrdlinu v místě šití? Mám na jednom místě takovou bouličku, kde jsem zašívaná. Ve čtvrtek jdu na kontrolu. Jinak pořád trochu špiním nebo občas i trochu krev, revizi dělohy mi nedělali

misula29
21. čer 2016

@nicole_1 ne nic takovyho. jak dlouho mas po zákroku?

nicole_1
21. čer 2016

@misula29 6 dní, břicho mě bolí jen když dlouho sedím nebo chodím, jinak ho moc necítím

anansie40
21. čer 2016

@nicole_1 jo já taky měla takovou malou bouličku pod jednou tou dírou sešívanou, ale postupně, jak se ta jizva hojila, tak se to rozplynulo, bylo to asi tím, jak mi to hrubě zašili, ale teď mám minimální jizvičky, tak snad to bude i u tebe dobré!

martinkamoj
21. čer 2016

@nicole_1 jedinou takovou škaredou jizvičku mám v pupku, tam je i takový jakoby vystouplí schodeček-čárka.. Jinak to mám všechno krásně hladké.. 🙂 Jinak pokud si 6 dní od zákrotku s krvácením je to relativně v klidu, mě říkali, že můžu špinit až 14 dní, špinila jsem přes týden.. pak přišla MS až po šestinedělí. 🙂

nicole_1
30. čer 2016

@martinkamoj
@anansie40 nevíte jak je to s koupáním v bazéně, jestli můžu nebo radši ne, zapomněla jsem se zeptat Dr. a teď docela aktuální jak jsou ty vedra, už nekrvácím jen maličko špiním,tak kdybych si vzala třeba tampon a celkově s chozením na slunko, samozřejmě opalovat břicho nebudu

anansie40
30. čer 2016

@nicole_1 nevím teď, jak dlouho jsi po zákroku, asi nějaké 2-3 týdny? já bych to tedy asi s tím koupáním v bazénu neriskovala, aby sis nezavlekla ještě nějakou infekci. Já teda všeobecně bazény nemám ráda a nelezu tam. Slunko bych asi neřešila, pokud ti dělá dobře.

martinkamoj
30. čer 2016

@nicole_1 Já se nesměla kromě sprchy doma koupat cca to 6tinedělí.. Takže si myslím, raději vyčkej ať i nepřivodíš nějaký zánět.. S chozením na sluníčko pokud ti to nedělá zle tak není problém.. 🙂 já osobně chodila po týdnu na zdravotní procházky, dokonce mi byly doporučovány v rámci možností kolik zvládnu a koupat sem se šla poprvé do bazénu až 3 měsíce po zákroku raději....

nicole_1
30. čer 2016

@anansie40
@martinkamoj tak radši počkám, jen si svlažím nohy a nebudu riskovat, příští týden jedeme na dovolenou do Adršpach a Krkonoš, tak budeme chodit na menší vycházky, atd..

martinkamoj
30. čer 2016

@nicole_1 Tak na procházku můžeš a přiměřeně ke stavu k jakému se cítíš... 😉 užíjte si to 😉

hancicka84
2. črc 2016

@nicole_1 Ahoj, mne vcera pri propusteni z nemocnice rikali, ze aspon 6 tydnu mam vynechat koupani, cviceni, ... dodrzovat 6tinedeli.

misula29
2. črc 2016

@nicole_1 koupat 6 neděl ne,ale jinak dělat podle toho na co se cítíš. Co se sexu týká tak jsme žádný šestinedělí dodržovat nemuseli.

hancicka84
2. črc 2016

Holky, resily jste ted nektera lazne po GEU? Dekuji.

pmikova
2. črc 2016

@hancicka84 ano, jela jsem hned mesic po operaci. A super...byla jsem ve Frantovejch

misula29
2. črc 2016

@hancicka84 já ne ani mě to nebylo nabídnuto

pmikova
2. črc 2016

@misula29 já jsem se na to ptala hned po operaci. Šla jsem si za tím a gynekolog mi to v pohodě napsal a celé zařídil

kateryynka
2. črc 2016

Ahoj holky, jsem čerstvě po operaci - 29.6. laparoskopie s odstraněním vaječníku + revize dělohy. Po zákroku jsem trochu špinila, dnes krvácím víc - podobně jako při MS. V nemocnici mi říkali, že v šestinedělí by se měla dostavit MS. Zajímalo by mě, jak poznat, jestli už to u mě je krvácení menstruační, nebo jestli se ještě čistím. Na MS mi to přijde brzy, každopádně mám povolené snažení za 2-3 cykly, tak jistě chápete, že by mě tohle zajímalo. Psychika je na dně, chci začít co nejdříve... ☹

hul
2. črc 2016

@hancicka84 ahojky. Do lázní jsem jela 2 měsíce po operaci. Nech si vypsat u praktika lázně. Musíš mít papír od gynekologa kde t je doporučuje. S papírama od doktorů si zajdeš na pojišťovnu a oni ti řeknou, že mají 30ti denní lhůtu na vyřízení. Mně přišlo schválení lázní cca. 10dní po podání žádosti. Pak mi volali z Františkových lázní a domluvila jsem si pokoj. Určitě jeď! Na ty pooperační procesy to fakt pomáhá 🙂 Upravilo mi to i délku MS ač jsem jí neměla nepravidelnou. Najednou byla uplně ukázková a hlavně mi to posunulo ovulaci a byla pak taková, že jsem byla schopná ji dokonce poznat.

hul
2. črc 2016

@kateryynka Ahojky. Tohle ještě nebude MS. To se ještě dočišťuješ. Mně přišla opravdová ms asi 4týdny po výkonu.

misula29
2. črc 2016

@kateryynka přesně tak ,to se ještě dočišťuješ. Mě řek doktor 2 cykly,ale po prvním jsem si říkala,že to prdím,že nám to trvalo rok a půl než se zadařilo ,no a teď to vypada,že to klaplo snad už po tom prvním,uvidíme,sna bude vše ok

kateryynka
2. črc 2016

@misula29 A měla jsi i revizi? Kdybych měla jen laparo, tak jdu do toho taky brzy, po revizi mám strach. Ale uvidím, kdy přijde MS, pak nasadím vitamíny a rozhodnu se podle psychiky...

misula29
2. črc 2016

@kateryynka jj,revizi jsem měla týden před laparo. Já jsem se cítila dobře relativně brzo,už po 14 dnech jsem byla redy 🙂 No uvidíme jestli z toho něco bude ms mám dostat v pondělí. Vitamíny jsem nevysadila, beru jen femibion. Nečekala jsem ,že by to mohlo hned klapnout, manžel má hodně mizerný spermio co se morfologie týče . Jinak jsem si říkala,že tělo ví kdy je na to připravený. Po psych. stránce jsem v pohodě, dvě děti máme takže jsem se z toho nehroutila ,i když samozřejmě ,kdž t nedopadlo tak jsem to obrečela. Tak ať seš brzo fit a podaří se 🙂

hancicka84
2. črc 2016

@hul Zkusim to. Moc dekuji. Jake procedury se v laznich podstupuji? Neumim si to ani predstavit. Dekuji

lussi1
2. črc 2016

Ahojky chtela jsem se zeptat, jake jsou nejcastejsi priznaky tehotenstvy...? Mela jsem pred par dni ms a jeste jsem je mela vynechavany a jen 4 dny.Mam tvrde a nafoukle bricho. Vsechno me boli a bolest zad...A trochu zvetsene bradavky a na pravem prsou me picha tak se chci poradit jestli to neco navazuje a jestli bych mohla byt tehotna dekuj

misula29
2. črc 2016

@lussi1 já to asi nechápu, mělas ms nebo meškáš 4 dny?

lussi1
2. črc 2016

@misula29 mela jsem ms ale jen 4 dny

misula29
2. črc 2016

@lussi1 tak já nevím ,ale podle mě normální délka.Pokud máš pocit udělej test. Příznaky jsou tak individuální ,že se nedá říct nic konkrétního