Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

rari
11. lis 2013

@elana Vidím, že čekáš mimčo-je všechno v pořádku a po operaci rostoucí bříško nikterak nezlobí?

elana
11. lis 2013

@rari to očekávané už je dokonce druhé, předtím jsem odnosila i syna🙂 Vše v pořádku, opravdu to stačilo nechat jen zahojit, jak lékař radil...otěhotnět se podařilo stejně až rok a čtvrt od operace. Nic mě nebolelo ani v těhotenství jak děloha rostla. Jinak jsem si po operaci vyřídila lázně (Františkovy L.), tak se o to taky pokus, já byla teda v r.2009, to ještě byly možná jiné podmínky, ale za zeptání nic nedáš a právě po takovéhle operaci se rozhodně doporučujou jako prevence srůstů. Je potřeba ale jednat rychle, čím větší prodleva, tím menší účinnost. A když nic jiného, tak člověk přijde na jiné myšlenky, odpočine si a celkově se zrestartuje po těch náročných dnech.

rari
11. lis 2013

@elana Děkuji moc, tohle mě povzbudilo velmi a hned mám lepší náladu 😉 . o těch lázních jsme se bavily v nemocnici a je asi problém nechat se odeslat-stejně si to člověk všechno zaplatí, nicméně Dr. se zeptám, jaké jsou šance apod. Přeji ti krásný zbytek těhu a zdravé miminko....rodila jsi normálně po té operaci?

elana
11. lis 2013

@rari zeptej se, podle mě nějaká forma KLP (komplexní lázeňské péče) v indikovaných případech stále je a neumím si představit do FL indikaci větší, než laparotomie po GEU v rámci snahy o dítě 😠 Když jsem tam byla já, tak tam bylo plno holek jen po obyčejné operaci slepáku (které se tam nudily, nebavilo je to a obtěžovalo, prostě si toho ani nevážily), naopak ženy se sterilitou nebo po nějakých ženských operacích se poznaly dobře-chodily zodpovědně atd. A neplatila jsem ani korunu navíc (nepočítám-li asi 60kč lázeňský denní poplatek). No, ale doba se mohla změnit a asi i změnila, ale podle mě celou částku bys nehradila.

jinak moc díky za přání...a jsem ráda, že jsem Ti trošku zvedla náladu. Rodila jsem císařem, ale ne z důvodů předchozího GEU, prostě jsem se neotvírala a nereagovala ani na léky, které měly pomoct.

rari
14. lis 2013

@elana Ahojky, tak jsem včera byla na gyndě se zprávou z nemocnice. Na lázně nárok mít nebudu, to bych si musela všechno stejně hradit sama, ono je to teď ve zdravotnictví dost na h.... 😒 . Dr. říkala, že jinak jsem v pořádku, pěkně se to hojí, vzala mi stehy a prý mám třikrát odmenstruovat a pak nevidí důvod se nazačít snažit o mimčo. Dle jejích slov jsou šance stále velké, protože cyklus a vše kolem bude fungovat normálně. Nicméně má tam prý zrovna paní, co se jí MT opakovalo-poprvé vpravo, podruhé vlevo, tak to jsem si říkala, že už je smůla nad smůlu, chudina ☹ . V pondělí jdu ještě na kontrolu do nemocnice, kde mi zákrok dělali a pokud mi řeknou to stejné, tak ty vyhlídky nakonec tak strašně nevypadají 😉 ....

elana
14. lis 2013

@rari no super, těch lázní je mi teda líto, ale jinak dobrý. Však jo, ono se říká, že po GEU není zas tak výrazně nižší pravděpodobnost otěhotnění (jen snížená cca. o 10%), dokud jsou oba vaječníky, tak on ten zbývající vejcovod je schopen se natáhnout k protilehlému vaječníku a vajíčko odtud převzít, mnoho takových případů bylo prokázáno, dokonce jsou popsány i případy, kdy žena neměla (např.) pravý vaječník A levý vejcovod a přesto si ten život cestu našel. Tahle diskuze funguje od r.2007, já už na MK něco pamatuju (předtím na BRMS, jsem tu vlastně od začátku, od r. 2005, akorát jsem se kdysi přeregistrovala na jiný nick) a vzpomínám taky pouze na jednu jedinou paní, které se tu GEU opakovalo. To je fakt blbá smůla, no, ale fakt rarita. Tak držím palce, věřím, že se brzo přijdeš pochlubit se zázrakem a budeš dodávat odvahu zas dalším. Hodně štěstí 😉

rari
14. lis 2013

@elana Děkuji moc a také přeji mnoho štěstí..... 🙂

raaaadka
5. pro 2013

@rari Ahoj, já si žádnou pauzu nedala, ve zprávě z nemocnice psali abstinence 3-4týdny, ale po 14 dnech jsem byla v pohodě. Nicméně v tom cyklu se nezadařilo, ovulace byla až 20. den a navíc MS přišla už 27 den. Teď mám druhou ovulaci od té laparky, tak uvidíme. Ale bojím se, 😒 že ani druhý vejcovod nebude OK.

marcellllka
6. pro 2013

Ahoj tento tyden sem si zjistila ze jsem tehotna ...,a mam silici testy a bojim se mimodelozniho, nevim proc....,miminko moc chci, a myslim na to nejhorsi:(, zvetsily se mi bradavky, a testy sili, myslite ze to muze i pres to byt mimodelozni? nebo se toho nemusim bat,,? ultrazvuk me ceka rpisti tyden,hrozne se bojim:(

elana
6. pro 2013

@marcellllka může to být mimoděložní, příznaky jakéhokoli těhotenství jsou způsobené vlivem hcg, které produkuje trofoblast a ten vyživuje embryo ať je v děloze nebo ve vejcovodu...nicméně bát se ho, to je fakt blbost. Pořád je to vzácná diagnoza a drtivá většina těhotenství je normálně nitroděložních, tak ničeho neboj a uvidíš na uzv.

marcellllka
6. pro 2013

tyjo no v pondeli na konec idu ty dva dny bude pro me tet des:/:(, toho se uplne bojim:(

martinakl
7. pro 2013

@marcellllka A proč se prosimtě toho tolik bojíš? Kdyby se měl člověk takhle bát všeho možnýho, co se může stát, tak se z toho zblázní.. Pochopila bych to u někoho, kdo to zažil, ale to ty přeci ne?

rari
8. pro 2013

@raaaadka Ahoj, díky za reakci. Taky mám příšerný strach z toho, že to může skončit stejně na druhé straně ☹ . Moje Dr. mi právě říkala, že zrovna má tento případ v ordinaci, posílala paní do nemocnice-měla MT vpravo a další těhu opět MT vlevo 😒 , to je fakt příšerná dvojitá smůla!!! Ale tak musíme věřit, že to dobře dopadne 😉 . Já to poprvé od zákroku zrovna dnes dostala-5 týdnů po operaci, takže to všechno funguje a uvidíme, kdy začneme zkoušet-chci to tedy nechat po Novém roce.....

marcellllka
9. pro 2013

je to tam jsem ve 4tt. jupii

raaaadka
9. pro 2013

@rari
No smůla, to nevím. Pokud má někdo srůsty ve vejcovodech, příjde mi dost pravděpodobné MT. Navíc zjišťuji, že to je poměrně běžné, je to teda dost děsný, ale poslední dobou mi to říká dost lidí kolem mě, že s tím mají zkušenost z okolí nebo z rodiny.. 😒
Musíme doufat, já teď čekám ms za týden, ale byla bych ráda, kdyby už nepřišla. 🙂

rari
10. pro 2013

@raaaadka No, tak dej vědět pak, jak to u vás pokračuje a zda se zadařilo 😉

raaaadka
10. pro 2013

@rari
Jojo, dám vědět. Dnes jsem vzteklá jak pes. 🙂 asi příznak. 😉

xaxanka
20. led 2014

ahoj holky.. sem ted cerstve po laparce po mimodeloznim.. je tu nekdo taky

martinakl
20. led 2014

@xaxanka Ahoj, já jsem tu 🙂 I když mě to potkalo už v prosinci 2010..
Mrzí mě, že to potkalo i tebe 😒 Přeji brzké zotavení!

lena27
29. led 2014

@xaxanka ahoj, já jsem byla na operaci v pátek 24.1., je mi hrozně psychycky. 14 dní před tím jsem byla na revizi pro zamlklý potrat, po 3 dnech mě začalo bolet celý břicho, dostala jsem ATB, že se mi tam dostala infekce, bolest odešla, ale zůstala vlevo v podbřišku. až po 14 dnech měl doktor výsledky hystologie s tím, že tam nebylo nalezeno těhotenství. takže do nemocnice a hned si mě tam nechali

lena27
29. led 2014

jak dlouho jste s tím byli na neschopence? v práci zvedám těžké věci

tsterinka
29. led 2014

@lena27 ahoj já jsem na tom stejně,dnes je to 24 dní od zákroku a pořád jsem doma v pátek jdu k dr,tak dám vědět

lena27
29. led 2014

@tsterinka já si myslím, že mě taky nechá minimálně měsíc doma, skoro celý březen má mít dovču tak pak nevím. asi se začneme snažit hned po 1. MS

tsterinka
29. led 2014

@lena27 taky se chci začít snažit hned po první mezes,už se jí nemužu dočkat 😠 bojím se že nedorazí,protože šestinedělí jsme nedodrželi a ani jsme se nijak nechránily a navíc jsem měla zvíšenou BT ale slyšela jsem že před tou první menzes ovulace není,tak nevím 😖

martinakl
29. led 2014

Nevíte někdo, jak lze otěhotnět bez obou vejcovodů? IVF bude fungovat?

xaxanka
29. led 2014

holky po mimodeloznim se muze po ms zacit snazit....

tsterinka
29. led 2014

@xaxanka 🙂 jee tak už aby dorazila mrcha jedna!!

nonnni
29. led 2014

@martinakl mam kamaradku, ktera prisla pri dvou mimodeloznich o oba vejcovody a syn vysel na prvni IVF a dcera na ctvrte.

zuzan
autor
29. led 2014

@martinakl Ahoj holky, držím všem palce, ať to vyjde co nejdříve - bez obou vejcovodů přirozeně otěhotnět nejde, jediná možnost je IVF... I s jedním vejcovodem je to někdy fuška a nápor na nervy, ale určitě se vyplatí trpělivost a hlavně věřit - po mimoděložním těhotenství jsem otěhotněla po 13 měsících, podruhé to byl takový omyl, že ani nevím, jak se to stalo a při třetím to trvalo 11 měs., ale podařilo se, tak to nevzdávejte a bojujte!!! Myslím na VÁS!!!

lena27
29. led 2014

manželova sestřenice přišla o oba vejcovody a mají dvojčátka