Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

halpa
27. dub 2011

Ahoj holky, jdu vám oznámit, že jsem přesně ten případ, že otěhotnět jde i ze strany, kde nemáte vejcovod. 😉 Doktor nevěřil vlastním očím, ale na 100% jsem ovulovala ze strany bez vejcovodu. Už mám potvrzené i srdíčko. 😉 Opět si to ale vše protrpím, protože trávím celý den s hlavou v záchodě... 😢 Takže hlavu vzhůru a pozitivní myšlení. 😉

martinakl
28. dub 2011

@halpa To je super. Moc gratuluju a preju at je vse v poradku a at brzy prejdou nevolnosti ;)

Ja zrovna taky premyslela, ze od pristeiho mesice vysadim prasky a zacnem to zkouset. Ale dnes jsem byla u doktora a mam nalez na deloznim cipku.. Snad to nebude to, ceho se bojim nejvic.. Je to mala pravdepodobnost, ale mimodelzni byla taky mala pravdepodobnost a stalo se mi to, tak jsem z toho dost nesva. Navic vysledky z cytologie budou az za dva tydny.. :(

denousek
29. dub 2011

ahoj holky...jdu vas jen pozdravit....

jinak u nas se zedna pooperacni pauza nekona 😀 nevim....beru to tak jak to je.. a uz mam i ms takze se nezadarilo..uvidime co dal ale pauzu neresim...
@halpa moc moooccc gratuluji 🙂 a po jak dlouhe dobe je to od laparky?? 😉

halpa
29. dub 2011

@denousek tohle je mé druhé dítko. Mimoděložní jsem měla už v roce 2007. Ondrášek se povedl 10 měsíců po laparce.

rizecek08
1. kvě 2011

Ahoj holky,
@halpa Gratuluji, jsme na tom stejně, taky budeme mít mimčo v prosinci, někdy na Mikuláše 🙂
Všem přeji, ať vám co nejdříve vyjdou pozitivní testíky...

konik28
2. kvě 2011

ahoj, já moc gratuluji všem, kterým se již povedlo otěhotnět! A těm kteří zatím čekají , přeji ať nás brzy následují. Musí to být hodně povzbudivý, když si tyhle diskuze čtě někdo, kdo má právě mimoděložní těhotenství zasebou a má strach jestli se to povede znovu. 🙂

cuci25
2. kvě 2011

@konik28 máš pravdu, že je to hodně povzbudivý vidět, jak se to alespoň některým z nás daří 🙂 takže taky gratuluju!! Od laparky jsem teď měla druhou MS a přesně tak, jak to popisujete. Nejdřív dva nebo tři dny špinění a pak to teprve přišlo...Teď mám poslední dny takový divný pobolívání v podbřišku, tak mám trochu strach. Těhotná určitě nejsem, ale bojím se že to bude mít spojitost s prodělaným mim. těhu ☹

konik28
4. kvě 2011

@cuci25 Ahoj, ne vůbec se neboj taky jsem měla pořád nějaký pobolívání, občas. I laporoskopie je zásah do těla a chvili to trvá než se tam dá všechno dohromady. Takže buď hlavně v klidu, to je teď nejdůležitější, spoustu problémů si totiž přiděláváme sami svým stresem.
🙂

denousek
4. kvě 2011

ahoj...ja jsem 2 mesice po laparce mim.teh.a mam strach aby se mi to neopakovalo ☹( ale to asi kazdej....

pikycka
4. kvě 2011

@romcatko Ahoj a zdravím všechny.Bohužel jsem byla minulý měsíc v té samé situaci.Od 4.4. jsem ležela v nemocnici a hcg rostlo taky strašně pomalu.Dělali mi 2 krát revizi po které vždycky trochu kleslo,ale během dvou dnů šlo zase nahoru.Až 19.4. po laparoskopii mi sebrali levý vejcovod.Miminko prý rostlo tam☹.Držím ti pěstičky a ať se ti to co nejdříve vyřeší.To čekání a když člověk neví je snad to nejhorší.

denousek
4. kvě 2011

@pikycka ja jsem byla na laparce 19.3 ☹( je to vazne sileny..rikala jsem si proc zrovna ja...vzdycky jsem o tom jen cetla a bum ....tak doufam ze uz se mi to podruhe nestane

pikycka
4. kvě 2011

@denousek Jj,myslela jsem si,že se to moc často nestává,ale koukám,že to je dost častý problém.Taky mám strach z toho,že by se mohlo stát znovu to samé.Načetla jsem o tom mraky,ale někde píšou,že je větší pravděpodobnost,že se to bude opakovat a někde zase,že minimální.Tak pak si vyber.Musíme být optimistky 😉

saronka
4. kvě 2011

@denousek jojo to znám, taky jsem si to říkala.. po lapalce se ted snažíme 2. měsíc.. no uvidíme kdy se zadaří

denousek
4. kvě 2011

holky no musime doufat ☹(

micha13
4. kvě 2011

ahoj holky, tak mám taky po mimoděložním -odstranění pravého vejcovodu, druhý prý nic moc - ale detailně neprozkoumán, tak mi ho zatím nechali. Operace 16.3. hcg krásně rostlo - 2900 při operaci, ale na ultrazvuku bohužel jasný nález..- vejcovod, těsně u dělohy - chyběl kousíček cesty... Smutek veliký ☹ co vám řekli dr. - zkoušet dál přirozeně nebo IVF a za jak dlouho?? Mně řekli jen ob měsíc, spíš počítat s IVF ☹(

denousek
5. kvě 2011

@micha13 tak to nevim proc ti rekli ze spíš počítat s ivf??když máš jeste jeden vejcovod.... a uz jsem to tady cetla ze snazeni urcite kazdy mesic nekdy se stane že zdravy vejcovod ,,přicucne,,vajco z druhe strany a převezme práci za ,,ampuťáka,, takze klidne a pokojne a hlavne zedny stres!cetla jsem ze mimodelozni tehu zpusobuje i stres bo se vejcovody a organy vubec stahuji a tak nejsou funkční 😉 drzim palečky

hanna
5. kvě 2011

Ahoj holky chtěla bych vás povzbudit 😉 já sem prodělala mimoděložní těhotenství v prosinci 2007.bylo to hrozný po roce a půl snažení a dopadlo to tak,že mi před vánoci vzali levý vejcovod,byla sem hrozně nešťastná.Však jsem sem taky psala své pocity.no ale dál.po dalším třičtvrtě roku snažení kdy se nic nedělo,jsem podstoupila laparoskopii druhého vejcovodu,zda je průchodný nebo ne to bylo zhruba v říjnu.no a do dvou měsíců jsem otěhotněla 😉 mimochodem na té straně kde nebyl vejcovod,takže je pravda,že ten funkční zastane tu práci chybějícího,taky sem tomu nevěřila ale je to tak 🙂 taky si myslím že v tom trochu sehrála roli psychika protože sem tomu nedávala moc šancí když sem ovulovala z levého vaječníku.Chodila jsem k dr.na utz,píchl mi pregnyl a doporučil mi kdy má proběhnoou styk.takže jak sem psala od operace 2.cyklus se zadařilo! 🙂 vím čím si každá z vás prošla a věřte cítila jsem se stejně,ale ted už čekám druhého chlapečka,který plánovaný nebyl 🙂 prostě jak sem přestala prvního kojit což bylo v jeho 11 měsícíh tak v jeho roce jsem znovu otěhotněla ( s jedním vejcovodem) úplně bez problémů.tak vám všem ´držím palečky ať se brzo zadaří a máte už konečně to svoje zlatíčko v náručí🙂

denousek
5. kvě 2011

@hanna to je báječný 😵 já si ale nedokážu predstavit ze bych musela znova na laparku.. ☹ bylo to sileny.. nechapu proc to jako neudelaji rovnou ☹ ach jo...

rizecek08
5. kvě 2011

Ahoj, taky nechápu, proč při jedné narkóze se nemůžou podívat na průchodnost i druhého vejcovodu, když stejně tam "díru" taky dělali. Můj doktor si div ne plácal po ramenou, když mi po laparoskopii (1.11.) nasadil na 3 měsíce antikoncepci a pak jsem hned druhý měsíc po dobrání otěhotněla 🙂 Přeji všem příjemné a nestresující těhotnění...

saronka
6. kvě 2011

to je fakt divný že se nemrkli vedle.. já mám ve zprávě, v jakém stavu je ten co mi zůstal, prostě se podívali a hotovo..
my se ted snažíme 2. cyklus máme za sebou..je fakt, že jsme se moc netulili tak uvidíme co 3. cyklus. Sofi se nám taky povedla až do třetice všeho dobrého a zlého 🙂)
@rizecek08 ty jo 9tt to to letí 🙂)

denousek
9. kvě 2011

@rizecek08
@saronka jo ani mi nemluvte psala jsem i emaili do nemocnice samonemu primari na oddeleni a jedne sestre a myslite ze se ozvali?serou na to!!

saronka
9. kvě 2011

@denousek je to šílený jako na jedné strraně ano děkujeme jim, že nás zachránili, ale nemyslí co dál.. mě to může takové chování vytočit..byla jsem s dcerou na popáleninách a někteří s námi jednali jak kdybych vzala ten hrnek a stála nad ní a s radostí jí polévala..to mě fakt může vytočit..

denousek
9. kvě 2011

@saronka nao je to jak říkáš taky mě to pěkně sere!!místo aby tomu předešli aby se to člověku stalo znova tak na to serou a ani se nepodívají!fakt super!!tohle mi odepsal primář nemocnice

Dobrý den ,

Při operaci mimoděložního těhotenství se řeší akutní problém a neprovádí se
žádné další testy. Orgány se hodnotí pouze makroskopicky , při operaci byl
váš druhý vejcovod normální.
Při ověřování průchodnost vejcovodu musíte být speciálně připravená na tento
výkon, na druhé straně ověření průchodnost nám nic neříká o funkčnosti
vejcovodu. I průchodný vejcovod nemusí být funkční.

Hezký den

co z toho mam jao chapat?oni se nepodivali ale druhy vejcovod byl ,,normální,, fakt super

saronka
9. kvě 2011

@denousek já tam mám ve zprávě něco o tom že je hladký atd.. prosně nějaká věta k tomu a doktorka říkala, že je dle toho co tam píšou uplně naprosto v pohodě..

denousek
9. kvě 2011

@saronka no ja jsem nemela ve zprave o druhe straně ani řádek .-(

cuci25
10. kvě 2011

Ahoj holky 🙂 tak jsem se dnes při návštěvě svojí gynekoložky dovolila zeptat, jestli je ve zprávě z nemocnice psáno o průchodnosti vejcovodu, který mi zůstal. A bylo mi řečeno (způsobem, jak kdybych byla padlá na hlavu, že se na to vůbec ptám), že do zdravýho vejcovodu se jen tak nedívá, i když se laparoskopicky odstraňovalo mimod. těhu. Prý se to bude zjišťovat až když by se mi třeba dva roky nevedlo otěhotnět, dobrý ne? 😉 Každej doktor říká a dělá něco jinýho, jak z toho máme být pak chytrý my? 😖

rizecek08
10. kvě 2011

@denousek Mě teda překvapilo i to, že to hodnotí jen makroskopicky, jestli myslel stav ostatních orchánů, ale jinak ten odebraný vejcovod posílají na histologii pro potvrzení mimoděložního. Já taky teda ve zprávě nic o průchodnosti stávajícího vejcovodu nemám.
Jo, letí to, příští týden jdu po měsíci na kontrolu, tak jsem napnutá jak struna, protože nic kromě toho, že mám pořád hlad a točí se mi hlava, tak mi nic není. Ne, že bych chtěla, aby tomu bylo jinak, ale prožívám to hůř, než první těhotenství, kdy se člověk jen raduje, nic neví, neslyší zkušenosti druhých a nepřipouští si, že to nemusí úplně dobře dopadnout. Určitě se víc hlídám a pozoruju, no magor 🙂. Holky, moc vám držím palce, ať to co nevidět vyjde, už jedete na rok 2012 🙂

saronka
11. kvě 2011

@cuci25 docela padlé na hlavu co..když už náš kuchali, že to nezkontrolují pořádně.. no já tam mám jen o tom, že je hladký a ještě něco ale nemám to u sebe tak si to nepamatuju..
já furt řeším zda pozdnám z jaké strany ovuluju ale mám pocit, že mě pořád bolí pravá strana - ta bez vejcovodu, což je divný abych ovulovala jen na té straně že jo hihi 🙂)

saronka
11. kvě 2011

@rizecek08 neboj bude to ok, už to letí co 10tt 🙂)

denousek
11. kvě 2011

@saronka ovulovat na te strane budes i tak,,vajecnik tam mas ne?jen ne vejcovod..takze k ovulaci dochazi na obou stranach akorat se vajco vstreba a nikam neputuje kdyz nemá kudy v lepším případě ho nějak nasaje ten druhy vejcovod..

@rizecek08 jj není jak tobě ale snad se všechny dočkáme 😵