Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

romcatko
20. lis 2007

Ahoj holky, jsem doma z kontroly... 🙂
Naše Bublinka poporostla. Jsem 11+3 a máme 4,5cm. Zatím to vypadá, že je vše vpořádku. Dostala jsem fotečku a průkazku. Byla jsem pěkně nervozní... a teď už začínám věřit, že ten náš Boží zázrak a bojovníček to zvládne a my se dočkáme zdravého miminka. I když máme ještě dlouhou cestu před sebou. Další kontrolu mám 18.12. a NT screening na začátku prosince. Tak doufám, že i tam bude vše vpořádku. Neschopenku mi zatím nedal, mám zkusit jít do práce (doteď jsem na PN s hlasivkama) a uvidí se... Přeji všem, aby z tohoto tématu co nejedříve naplnily tu druhou polovinu názvu.

zuzan
autor
20. lis 2007

Ahoj Romísku, obrovitáááááááánská gratulace a radost... To jsou tak nádherný zprávy...moc ti to přeju a pohlaď za mě mimíska... Moc se opatrujte a užívejte si to štěstíčko, který si k vám konečně našlo cestu 🙂

romcatko
20. lis 2007

Holky, koukám, že máte za sebou IUI, tak držím palečky, abyste ještě před Vánocemi byly těhulky.

blanuleplus
20. lis 2007

Romcatko, to jsou skvely zpravy! Moc gratuluju a drzim palce 😉
Milo, asi je to shoda jmen, nikam jinam nez k vam skoro nepisu...ale chlapecka skutecne cekame 🙂 Jenze ted se s vami loucim a jdu balit do nemocnice...tak na vas budu myslet zas na dalku ☹ Mejte se tu hezky a at me cekaji same pozitivni zpravicky 😉

zuzan
autor
20. lis 2007

Romísku, byl by to ten nejkrásnější vánoční dárek, ale myslím, že já i Míla stojíme nohama pevně na zemi a víme, že ta pravděpodobnost je malá, i když ne nulová...Uvidíme a za 2-3 týdny se necháme překvapit...a když to nevyjde teď, tak třeba příště 🙂

romcatko
20. lis 2007

Zuzi, já vím, že pravděpodobnost je malá. Ale u nás byla skoro nulová, tak to nevdávejte- chce to "střízlivá optimismus"... ale kde ho vzít a nekrást viĎ, Já jen, že bych vám to moc přála.

mila30
20. lis 2007

Romískuuuuuuuuu hurááááááááááááááááááááááá, mám strašnou radost 😀 😀 😀 , Jupijaou, jupíííííííííííí. Teď už bude určitě vše ok, to je jasný 😉 . A díky tobě a tvému zázraku věřím, že i nám ostatním snažilkám se co nejdřív zadaří 🙂 . Romí mám fakt obrovitánskou radost 😀 , nejraději bych skákala radostí po kanceláři 😀 .
A Blani.. jak do nemocnice, proč se balíš??? 😕 To nechápu 😕 . Vždyť tam jezdíš jen na kapačky a to se nikam nebalíš, ne??? 😖 Blani jsi ok? A jinak k chlapečkovi gratuluji 🙂 , asi jsem to tady přehlídla když si to psala 😨 , omlouvám se. Jsi Blani v pořádku ???? Napiš prosím.

mila30
21. lis 2007

Dobré ráno holky 🙂.
Vidím, že jste sem od včera ni nového nenapsaly 🙂 .
Holky, nevíte jak to mylela Blanka s tím, že se balí do nemocnice????

blanuleplus
21. lis 2007

Ahoj holčiny. Včera to bylo rychlý, tak jsem vám ani nestačila dát vědět a večer nám zas nešel internet... Doktor mě poslal hned do nemocnice, že jsem měla jet už v pátek, když mi to bříško začalo tvrdnout tak často. Tam mi naštěstí natočili monitor a bylo vidět, že se má mimi dobře a porodní kontrakce to nejsou, že mám asi jen dělohu, která se snadno předráždí a pak ztvrdne a čípek je taky v pořádku, neotvírám se. Tak mám jen víc odpočívat a přijet, kdyby se něco dělo...
Jinak jak jsem byla vynervovaná, tak jsem se tam rozbrečela smíchy, když tam jeden chlap čekal, až ho zavolají k manželce k porodu a maminka ho tam uklidňovala...to bylo jak z filmu 🙂 Už mě totiž rovnou poslali na "příjem rodiček" a MM byl překvapenej, jak jsou ty miminka malý, když ho vezli po chodbě. On ještě tak čerstvý mimčo nikdy neviděl 😅

mila30
21. lis 2007

Blani, tfuj já si oddychla 🙂 . Měla jsem strach, že se ti něco stalo. Ale je dobře, že tě pořádně vyšetřily a prohlídly a je vše ok 🙂 . A to odpočívání je nutný, takže žádný lítání a hezky ležet a procházet se pomalu a na vánoční úklid tenhle rok zapomeň. 🙂 😉
Je, to jsem ráda, že to je ok 🙂 🙂 🙂 🙂 .

zuzan
autor
21. lis 2007

Ahoj holky 🙂 Omlouvám se, ale totálně nestíhám...Blani, taky jsi mi nahnala strach a hrůzu, tak jsem ráda, že je všechno v pořádku...s tím odpočinkem má Míla i doktoři naprostou pravdu, tak šupajdááá do postýlky a užívej si klid 🙂))
Romčo, jsi moc hodná, že na nás takhle myslíš...děkuju... Ty se hlavně opatruj a taky radši odpočívej 🙂
Mílo a jak se máš ty? Ještě je v práci honička? I když ta asi bude min. do konce roku, viď? Tak to taky moc nepřeháněj 🙂))

blanuleplus
21. lis 2007

Holky díky, taky jsem měla pěkně nahnáno. A nechtělo se mi tam ani zůstávat 😖 Doma je doma... Tak jdu šprtat do postele, broučkovi se to dnes u počítače vůbec nelíbí 😉 Navíc pořád ještě bojuju s nějakou chřipajznou a budím se čtyřikrát za noc, tak jsem jak mátoha...
Hezký den, opatrujte se a já sem zas nakouknu 🙂

zuzan
autor
21. lis 2007

Blani, tak se hezky prospinkej a odpočiň si a chřipajznu zažeň 🙂

mila30
21. lis 2007

Zuzi, mám se fajn, práce hodně,takže když kouknu na hodiny, tak už je oběd a pak už jdu domů 😀 . Myslím, že tohle tempo mi vydrží až do 18.12.2007. 😀 19.12. máme vánoční večírek a pak půjdu do práce až po Novém roce, takže si pak odpočinu 🙂 .
A jak ty, jak se cítíš?

zuzan
autor
21. lis 2007

Tyyyjooo, tak to je paráda 🙂)) Ale po takovým zápřahu si volno určitě zasloužíš a aspoň si od práce přes svátky hezky odpočineš 🙂)) Já se musím nějak vystřídat s kolegou, zatím jsme o tom, jestli si bude chtít vzít nějaké volno nemluvili, ale počítám s tím, že určitě do práce budu muset i mezi svátky 🙂)) Kolikrát si ale říkám, že se to docela hodí, takhle vypadnout z tý domácí pohody mezi lidi a hlavně od talířů s cukrovím 🙂))
Cítím se normálně, žádný změny nepozoruju, ani nevím, jestli ten Duphaston jsou hormony, které by měly nějaké změny způsobit, jestli ano, tak na mě nepůsobí nijak 🙂)) A ty nějaké pozoruješ? Tak hezky pracuj, ať z tebe má zaměstnavatel radost 🙂))

blanuleplus
21. lis 2007

Teda holky, vy makáte... No já se sice "flákám doma", ale taky mám pocit, že se nezastavím. Učení, teď doprala pračka, nádobí, uvařit, upéct...jak to děláte? 😅 A MM teď bude chodit z práce taky čím dál později. I proto jsem nechtěla zůstat v nemocnici, protože tam jsou návštěvy jen do 19 a to by za mnou nestihal...
Přestože jsem na začátku těhu změny pozorovala a hormony se mnou mávaly pořádně, tak Duphaston mi taky nic nedělal. já ho měla jen na úpravu cyklu, protože po prvním potratu jsem vždycky špinila už třeba týden před MS. Duphaston i Utrogestan je vlastně hormon progesteron, který je po ovu na uhnízdění oplodněného vajíčka a zvyšuje i BT, když se měříte 😉 No je mi jasný, že tuhle otázku si u zkoušky nevytáhnu 🙂

zuzan
autor
21. lis 2007

Teda, Blani, ty jsi našprtaná, že můžeš na zkoušku klíďo hned 🙂)) Co vlastně studuješ? Je fajn, že sis mohla vybrat, jestli zůstat v nemocnici, nebo doma - tam je ta volba jasná 🙂))
Jak to děláme v domácnosti? Přes týden jsem tam sama, takže max. umyju hrneček po čaji, jinak doma sama pro sebe nevařím ani nepeču 🙂)) Prádlo hodím do pračky na noc, ráno ho pověsím a pak visí na šňůře třeba týden, dokud něco z toho nepotřebuju - a když už ke šňůrám seběhnu, tak pak už tedy seberu všechno 🙂)) Další proces je takový, že než se dokopu k žehlení, tak leží třeba 3 dny v koši a mezitím je třeba už prát znovu, takže je to takovej kolotoč 🙂)) Od doby, co máme pomocníka domácí pekárnu, tak pečeme jedině v ní-nebo si tam nechám alespoň vykynout těsto a dělám jen rychlovky - je to paráda, jen se do ní dají ingredience a ona už si se vším poradí sama - umíchá těsto, upeče 🙂)) Vaření mě sice moc baví, ale teď mu taky moc nedávám, protože trávíme víkendy od rána do večera na stavbě, tak si buď jen ohřejeme plátek masa v toustovači s chlebem, nebo jsme na studeným odchovu (většinou sýr, salám a rohlíky 🙂 Nějak se nemůžu k ničemu dokopat, když přijedu domů z práce v pět večer a už je tma, tak bych se nejradši šla hned vykoupat a spát 🙂)) Asi jsem měla být medvěd, protože bych přes zimu spala pořád 🙂)) Akorát v pátek večer většinou vytřu a uklidím, co je třeba 🙂

mila30
21. lis 2007

Holky, já mám akorát po hormonech špatnou pleť 😖 . Já po operacích hodně trpěla na akné a teď jak jsem začala pít ten Mladý ječmen, tak se mi výrazně zlepšila. Jenže ty hormony mě zase trošec rozkopaly hormonální hladinu a jsem jak puberťák 😠 . No, ale když je to jen to a pomůže to miminku, tak si nemůžu stěžovat.

blanuleplus
21. lis 2007

No Zuzko, já mám MM doma a k tomu ještě mlsnou hubu a líný nohy, takže radši upeču 🙂 A aspoň většinou moc nežehlím, to až pro mrňouska, aspoň první měsíce... Taky mám pocit, že co je tma, už bych v 6 koukla na telku a v 8 do postele. Včera jsem šla spát v 10 a 1:45 mě vzbudily zas blbý sny a malej už má taky pořádnou sílu a než šel spát, tak jsem znova neusnula...na a pak jsem vstávala ještě třikrát 😖 Studuji psychologii a mám z jednoho předmětu otázky jako prenatální vývoj, porod atd. jenže jak se znám, vytáhnu si místo toho stáří nebo nějakou hnusnou teorii ☹
Milo, měla bys vidět mě. Já chápala, že se mi dělají pupínky určitou fázi MS cyklu, ale že mám i v těhu občas pleť normální a teď zas třeba tři dny děs a hrůza, to nechápu 😒

mila30
21. lis 2007

Blani a co děláš za školu ???? Ty musíš být hodně chytrá 🙂 . Já bych tohle vůbec nezvládala 😒 .
A to akné, je to děs, mám to všude i na zádech ☹ . Ale pořád lepší jak přibrat 10kg nebo tak něco, tohle se dá makeupem dobře skrýt 😀 . Kila bych skrývala těžce 😀 .
Jinak, já nežehlím vůbec, po operacích mi to zakázali, tak to věším tak, že to nejdřív pořádně srovnám a je to. Samozřejmě něco se žehlit musí, ale to je vyjímečné 😉 .A pro miminko budu klidně žehlit od rána do večera, ale to všichni 🙂 .

zuzan
autor
21. lis 2007

Blani, je jasný, že jsi pak unavená, když v noci nemůžeš spát, ale stejně to musí být nádherný pocit nespat z toho důvodu, že miminko, co v sobě nosíš, o sobě dává vědět...moc toužím po tom takový pocit aspoň jednou za život prožít...
Mílo, to je zajímavý, že ti žehlení po operacích zakázali...a jak to vysvětlovali? To něčemu vadí? K porovnávání váhy se ani nebudu vyjadřovat 🙂)) Možná bych radši měla sem tam nějaký ten pupínek, jen kdybych měla o těch 10kg míň 🙂))

blanuleplus
21. lis 2007

Milo, s tou "chytrostí" to tak hrozný asi nebude, to bych už tu školu pomalu dodělávala a neplácala se u postupek 😅 Někteří mí spolužáci už píší diplomky a chystají se na státnice a já budu v půlce, když to teď dobře dopadne... Studuji psychologii na FF UK a kdyby mi nevycházeli vstříc, tak už dávno nestuduji... 🙂
Zuzko, je to nádherný pocit a určitě to taky zažiješ 😉 Poslední dny zrovna předvádí mrňous psí kusy 😵 Ale ještě to není tak hrozný. Mě to budí jen v kombinaci s nočníma můrama, který k těhu taky většinou patří nebo když se malej trefí do močáku. Jen potom nemůžu znova usnout, dokud taky nespinká. Aspoň, že už nemusím psát nic na počítači, to protestuje malej hodně 🙂 Musím se přiznat, že už je mi taky občas líto, že už to možná nikdy nezažiju...ale jsem moc ráda, že jsem tu možnost měla. A vy se holky dočkáte, moc vám to přeji. Vždyť i Romčátko už má pomalu nejhorší za sebou a vše vypadá v pořádku...

mila30
21. lis 2007

Blani, musí to být opravdu krásný pocit mít v bříšku miminko a už ho takhle cítit a hlavně i vidět. Doufám, že to už co nejdřív zažijeme 🙂 . A díky Romískovi věřím, že se nám to podaří, protože když vídím přes co všechno se ten jejich bojovník prokousal, tak nám ostatním to musí prostě také vyjít 🙂 .

romcatko
21. lis 2007

Holky, jsem ráda, že jsem s naším bojovníčkem pro vás povzbuzením... jsme sice teprve na začátku cesty, ale moc a moc chci věřit, že to vydrží až do knce, až budem mít v náručí naše zdravé miminko... Zázraky se prostě dějí. ( i u úplně normálních lidí, tak věřím, že budou i u vás).

mila30
22. lis 2007

Hezké ráno holky.
Romí, je úplně jasné, že mimísek to vydrží až do konce 😉 . Pokud už vybojoval vůbec to,aby se ti uchytil v bříšku, tak už ti tam zůstane až do konce 🙂
Zuzi nebo Blani, nebo vůbec holky, jak teď zavádím ten Utrogestan, tak já mám pocit, že se ve mě nerozpustí, prostě ze mě třeba i po 12 hod. nějaké kousky vypadnou 😒 , tak nevím jestli je to normální nebo ne 😖 . Já to teda až tak moc neřeším, myslím si, že to tenhle měsíc ani vyjít nemůže, ale jen tak pro zajímavost. Nemáte s tím některá zkušenost ?
A Lucíku, Martin a Ivušo kde jste? Napište nám alespoň řádku jak se máte.

blanuleplus
22. lis 2007

Hezké ráno, holčiny 🙂
Milo, ja Duphaston polykala. Myslím ale, že je naopak dobře, že se rozpouští takhle postupně.
Holky, ten čas tak rychle letí a já mám nějak čím dál míň energie. Ta chřipajzna mi udělala čáru přes rozpočet 😒 Ale už snad to bude pomalu lepší, včera jsem se nadopovala česnekovou pomazánkou. Sice mi po ní pak bylo špatně, ale vypadá to, že česnek trochu zabral. Asi to dnes zopakuju 😉 Luci, co ty, už jsi v pořádku?

zuzan
autor
22. lis 2007

Dobré ráno, holky...dneska jen ve stručnosti, nějak na mě dopadl smutek, ani nevím proč, jen tak bezdůvodně...
Romčo, na tebe jsem myslela a nějak mi ty počty nesedí??? 2.října jsi objevila // a už jsi v 11.týdnu??? Takže to znamená, že jsi měla MS a už jsi přitom byla těhotná??? Nějak tomu nerozumím 🙂)) Každopádně i nadále držím palečky, ať ti to do další kontroly a dalších krásných zpráviček rychle uteče 🙂
Mílo, co se Utrogestanu týče, tak ti bohužel poradit nemůžu, protože s ním nemám naprosto žádný zkušenosti, ale snad se někdo najde, kdo bude v tomhle směru "moudřejší"... Nebo si zavolej dr. a určitě tě jen uklidní, že je to tak v pořádku...
Blani, já vím, že to u tebe nebude tak úplně jednoduchý, ale myslíš, že už je definitivně vyloučený, abyste vašemu chlapečkovi pořídili ještě sourozence, nebo nějaká šance je??? Poslala jsem ti mailem článek, na který jsem kdysi narazila a přišel mi hodně zajímavý 🙂

blanuleplus
22. lis 2007

Zuzko, nesmutni 😉 I kdyz pamatuji si, jak me taky prepadla depka na poslednim surfovani, kdyz tam meli mimi a pritom uz se ten nas broucek taky zavrtaval 🙂 Díky za článek. Definitivně vyloučený to není, uvidíme, co se stane po porodu a jaký názor na to budou mít doktoři... Ale taky, jak to budu zvládat po porodu já. Navíc když si uvědomím, jak strašný stavy jsem měla první trimestr, tak si nedokážu představit, že bych se při tom měla starat o malé děcko a případné další těhu vzhledem k věku by nebylo asi dobré nějak dlouho odkládat...no uvidíme. On to život nějak vymyslí a když, tak si ještě jedno třeba trošku starší prtě adoptujem... Teď se těším z toho našeho zázraku a na to ostatní se snažím nemyslet 😉 Kamarádce třeba další mimčo nedoporučili a to je o šest let mladší než já...

zuzan
autor
22. lis 2007

Blani, já ani nevím, z čeho je mi smutno... Miminko jsem nějak přestala řešit, už jsem na to neměla sílu, pořád se tím zaobírat a přemýšlet nad tím, jestli to vyjde, nebo nevyjde...už to beru tak, jak to je 🙂)) Jen mívám občas stavy, kdy na mě dolehne taková úzkost a smutek ze všeho-tenhle rok byl pro mě hodně náročnej a čím víc se blíží Vánoce, tím větší z nich mám strach...už proto, že nás tam bude o dva míň, než by mělo být...
A víš kolik znám ženských, co jim doktoři miminko nedoporučily??? Sousedka má silný revma, doktoři jí děti doslova zakázali, ale ona si stála za svým, tak má teď 2 dětičky a její stav to nezhoršilo...další známá má nějaké problémy (jaké přesně nevím) s kyčlema, tak jí řekli, že pokud otěhotní, s největší pravděpodobností skončí na vozíku, taky si stála za svým a běhá jak za mlada (a to rodila v 38 letech) a tak bych mohla jmenovat ještě hodně dlouho...Spíš je to asi tak, že doktoři musí informovat o možných následných komplikacích, ale na druhou stranu je právo každý ženský v tomhle se rozhodnout sama za sebe a sama usoudit, jestli se na to cítí...A všem, které tu sílu mají a seberou držím obrovský pěstičky!!!

blanuleplus
22. lis 2007

Zuzko, napsala jsem ti do IP...