Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

blanuleplus
18. čer 2007

To bych si říkala, že příští podzim pojedeme ve třech a budem se střídat nejen o prkno, ale i o hlídání 🙂 Doufám, že jsem si tam nic neudělala. Dnes mě zas pobolívá podbřišek směrek k tříslům...máš taky ještě někdy bolesti nebo jsi už posílila zas břišní svaly do normálu? Já zatím akorát cvičím trochu na eliptoidu, když je mi dobře.

lucikpetik
18. čer 2007

ty porad me boli bricho, uz je to dlouho a porad to tam citim, ne pravidelne ale jo...a psala mi tady jednou jedna asi pani, ze uz ma deti a bricho ji poboliva dodnes, takze je to asi normalni. a cvicit nechodim...

blanuleplus
19. čer 2007

Díky, trochu jsi mě uklidnila. Jsem ale úplně blbá, od operace se snažím nic těžkýho netahat a pak zápasím s plachtou 7m2, která může mít tak 20-30 kilo, když do ní trošku foukne...když ono bylo tak hezky a nechtěla jsem jen sedět na břehu... ☹
A jak se máš dnes? Mě břicho pořád pobolívá, špatně jsem spala a jsem celá rozlámaná, takže nic moc...

lucikpetik
19. čer 2007

ahoj, no ono pry po par mesicich muzes normalne fungovat, ale tahat 30 kilovou plachtu si myslim, ze neni zrovna nejlepsi...
jinak dneska jsem uz po zubari, mam vyvrtany zub, tak cekam jeste chvili, at se muzu najist, pristi tyden jdu znova, pokud nejsem tehu, coz asi nejsem na rentgen....
jinak prace dneska jakštakš hotova, venku vedro, tak se mi tu nechce dlouho sedet, ale jsem tu dneska sama, tak musim...
odpoledne prijde kamoska delat nam nehty...tak v tom vedru budu trcet doma....
jinak nuda...

lucikpetik
19. čer 2007

zrovna se tak divam, ze jsme si tu Blani sbyly...
ivusa pryc, marta pryc, zuzka jeste asi nema naladu...romcatko...
nikdo s nama nemluvi... 😨

blanuleplus
19. čer 2007

Fuj, zubař 😖 Já byla před měsícem a naštěstí mi nic nedělal...
Měla jsem jít zítra na zkoušku z tý statistiky, co mě už rok pronásleduje a stejně se omluvím, protože to nějak nezvládám, těžko se k tomu dostávám a pak se toho stejně moc nenaučím... Navíc mám už 14 dní místo na zádech, kam každou chvilku dostanu křeč. Asi budu muset jít někam na masáž.

lucikpetik
19. čer 2007

tak to ti doporucuji, ja byla na masazi minuly tyden a hrozne to pomohlo...takze doporucuji

mila30
19. čer 2007

.ahojky holky, jsem se na chvíli dostala k tomu abych se mrkla co je tady nového 🙂 .blanuleplus, mě bříško bolelo po operaci asi 4-5 měsíců, hlavně když jsem ležela na břiše a nebo si měla vzít na sebe džíny, pak jsem byla na akupunktuře a najednou bylo po bolesti 🙂 .Tahat nic těžkýho nesmíš, mě říkal doktor abych se toho vyvarovala co nejdéle, můžou pak vznikat srůsty, takže já se snažím tak do těch 5kil nanejvíc a víc ani ťuk 😉.Taky jsem začala v březnu cvičit břišní tance a ty mi mooooc pomáhají, opravdu pokud to člověk dělá tak jak má, tak cítí úlevu. Jinak jsem měla nějakou depku nechtěla jsem vás nakazit, tak jsem ani raději nic nepsala, nehledě na to, že tu depku mám pořád ☹ tak holky papapa a mějte dobrou náladu. 🙂

romcatko
19. čer 2007

Já sem tady, občas nakouknu. Je mi už podstatně lí na těle. Od neděle konečně tak trochu normálně funguji. rozhodli jsme se s manželem začít pracovat i na adopci, tak je mi trochu líp na duši. Naději na na vlastní mimi jsme nevzdali, ale roky utíkají a já začínám být skeptik, že se podaří. Navíc to čekání teď je ubíjející. rozhodli jsme se počkat do 1. MS a pak to nechat přes léto osudu. Ještě chci před létem dojít do CAR (přes léto tam nejsou) a domluvit se co dál. Občas mám z těch těhulí kolem pěkný depky.

lucikpetik
19. čer 2007

jejda holky, tak usmev na tvar...milo, co se deje, s depkama pryc.....
brisni tance jsou fajn, taky jsem to zkousela, je to pekne, ale jsem na to tele, takze to fajn nejde...
romi je fajn,ze jste se tak rozhodli, vis, treba se zamerite na adopci a pujde to samo, clovek nikdy nevi....

mila30
19. čer 2007

romčátko a kolik ti je? ne že bych neschvalovala adopci, jsem jedině pro 🙂. a depky... jak jsem psala, že moje kolegyně tady v práci otěhotněla, tak mě vždycky přepadne depka když někdo v blízkosti otěhotní, že já nic,samozřejmě to všem strašně moc přeji, ale vždy si říkám, proč já nic, když už čekám 2 roky a tolik jsem si vytrpěla ☹, ale samozřejmě nic není ztraceno a určitě to vyjde 😀 jo a na ty břišní tance jsem taky tele, vypadám u toho jak MR. Bean 😀 ale zase se tam všichni strašně zasmějeme 😀 a to jde 😉

lucikpetik
19. čer 2007

milo tak to chapu, taky to vsem tehulkam moc preju, ale uvnitr to prece jenom vzdycky zaboli, ale dockame se.... 😉

blanuleplus
19. čer 2007

Romčátko, adopce je dobrá terapie. V průběhu (v Praze se v současné době čeká tak 2 roky) hodně často ženská otěhotní, ani neví jak 😉 My asi budem moct mít jen jedno vlastní mimi, takže jsme téměř rozhodnutí, že bysme mu chtěli později adoptovat sourozence (třeba už tak dvouletého), aby nebylo děcko jedináček. Jen se bojím, že mi děcko nesvěří kvůli mému zdravotnímu stavu...no uvidíme, mohla bych mít nějakou protekci 🙂
Jo, holky, to nadělování dětí je nespravedlivý (v tomhle moudrou matku přírodu vůbec nechápu), ale zas na druhou stranu...procento těch, co se nedočkají mimi vůbec, není zas tak velký, takže MY se určitě dočkáme! Vlastně jedna těhulka se nám má v brzké době vrátit 😉 Můžeme se utěšovat tím, že mimi mít můžeme 🙂
Tancování mě baví, ale teď už tancuju jen občas doma, do 16 jsem chodila do baletu...to už ani není pravda 😅

romcatko
19. čer 2007

Milo, v září mi bude 33. Není to tak moc, ale ani málo. Navíc ani to mé mimoděložní nebyla jasná gravidita, takže vůbec nevíme, jestli otěhotnět můžu. Samozřejmě chceme zkusit IVF a o vlastní se budeme pokoušet. Ale jsme takoví ti typický žadatelé "malé, bílé, zdravé"... takže kdo ví,jak dlouho budem čekat atd. Navíc taky čekáme dva roky, zda se otěhtnění podaří a myslím, že čím déle to trvá, tím je to větší nápor na nervy.
Všechny ty pocity vůči těhotným známe- přejem jim to, ale zároveň závidíme. I já stále doufám, že budu jednou, a snad už brzo, v náručí držet svoje vysněné a vymodlené děťátko.
Jsem ráda, že to čekání na IVF bude přes léto, protože to rychle uteče. Dnes jsem 19. den po operaci a už se těším, až se budem moct na milování znovu vrhnout 😉

maova
19. čer 2007

Ahoj holky, jsem zase tady z dovolené 🙂 Dávám dohromady fotky a pak vám nějaké ukážu 😉 Měli jsme se moc hezky. Dneska asi nestihnu dočíst co jste všechno napovídaly, tak zítra 🙂

romcatko
19. čer 2007

Ahoj Maova zpátky. Na fotečky a zprávy,jka bylo se moc těšíme. I na další zprávy 😉

mila30
20. čer 2007

ahoj romčátko, tak to já jsem o 2 roky mladší, takže jsme skoro stejně staré, o mimi se také pokoušíme skoro 2 roky, zatím o adopci nepřemýšlíme, ale ani jí nevylučujeme, po dovče skočíme k doktorovi a musíme začít něco podnikat a uvidíme 🙂.Nějak jsem nepochopila, jak tvé mimoděložní nemohla být jasná gravidita? Asi hloupá otázka, ale mě říkaĺi, že pokud se i tak jednou zadaří, tak šance, že se to povede podruhé je velká....myslíš, že by si mi to mohla vysvětlit? 😕 .S tím milováním tě chápu, i když "poprvé" jsem měla strach jaké to bude, ale zvládli jsme to a hezky jsme si to natrénovali 😀 . Tak vám držím palečky a těším se, až si spolu zajdeme na kafíčko a pokecáme 🙂 .

romcatko
20. čer 2007

Ahoj Milo, napíšu ti stručně a trochu přeloženo do češtiny, co mám v operačním protokolu."tuba se známkami chronického hnisavého zánětu (bodejď by ne - po měsíci) s výraznou diletací lumina a silým edémem slizničních klků......... Známky gravidity však ani po zpracování celého materiálu zastiženy nebyly." ☹ Když jsem se snažila vyptat, co to znamená, tak mi Mudr. řekl, že se vajíčko vlstně ani pořádně neoplodnilo, vznikl jen zárodek blastocysty a ty obaly blastocysty se "zasekly" bohužel ve vejcovodu. No a tělo se "tvářilo", že je to zárodek a začalo vyráběh hcg. Takže asi tak. 😠

mila30
20. čer 2007

aha ☹ tak to jsem ani netušila, že to jde ☹ . já měla teda potvrzené normální těhu až na to,že nedošlo až tam kam mělo ☹ ale hlavu vzhůru 🙂 , chmury pryč 😀 a zanedlouho se nám všem určitě to naše vytoužené miminko podaří 🙂 🙂 🙂

lucikpetik
20. čer 2007

ahoj marto, tak cekame na zpravicky, jaka byla dovca, jak probiha tehu, jak ti je atd...a hlavne na fotecky...

blanuleplus
20. čer 2007

Ahoj holky, od rána je mi blbě. Dokonce jsem vstávala kvůli tomu už v 6 a celou cestu v metru jsem přemýšlela, co budu dělat, jestli budu potřebovat zvracet... 😖 Jen nevím, co se děje. Buď žaludek nezvládá všechen ten stres nebo jsem něco špatnýho v tom vedru snědla... 😒 Nejlepší by bylo ale těhu, ne? 😉 Radši si ale nedělám plané naděje a i jste mi rozmluvily to moje surfování, protože se bojím srůstů... A další novinka, doktor nás posílá v září na vyšetření do Podolí. Tak doufám, že to do tý doby už nebude potřeba 😅
Marti, vítej a povídej, přeháněj... 😀

maova
20. čer 2007

Všechny vás zdravím 🙂 Byla jsem pilná a všechno dočetla 😉 a koukám, že chvíli jste měly výbornou náladu a pak se na chvíli pokazila, ale snad už se všem zase zlepšila 🙂 a je vám fajn. Já jsem si krásně odpočinula, i když musím přiznat, že jsem měla celých 14 dní strach, aby se něco nestalo a to mi ten odpočinek malinko kazilo, takže jsem si teď oddechla, že už jsme zase doma a kdyby něco, tak jsou doktoři všude. Zítra mě čeká ultrazvuk, tak podám určitě zprávy a myslete na mě aby bylo všechno v pořádku. Všude jsem dřív četla, že nevolnosti jsou dobré, že je to známka toho, že je všechno v pořádku a já nevolnosti nemám vůbec žádné. Ale věřím, že i tak je všechno jak má být a zítra už uvidím na ultrazvuku něco víc než puntík 😀

A dovolená byla jinak báječná, první tři dny sice pršelo, ale potom se udělalo krásně a vydrželo to až do konce. Jsme krásně opálený, projeli jsme pláže na západním pobřeží, to byla nádhera. Zajeli jsme do Nidri na vodopády, do Sivoty na ryby 😉 a viděli jsme spoustu dalších hezkých míst. Doufám, že to dneska stihnu a pošlu vám všem fotky 🙂

Taky tady vítám Milu 🙂 Za chvíli vás čeká svatba, tak si jí krásně užijte a svatební cestu taky 🙂

mila30
21. čer 2007

ahojky holky, blanuleplus držím palečky aby to zvracení bylo to " pravé " a kdyby náhodou ne, tak to Podolí v září je super a do té doby se ještě může stát věcí 😀, držím moooooc palečky. Martíku, ta vaše dovča to je tak něco nádherného a úžasného, že už teď se nemůžu dočkat té naší a jinak ti to tam stráááášněě slušíííí a na to zvracení nedej, to není směrodatný 🙂 , znám plno holek, které vůbec nazvracely a mají dětí jako smetí 🙂 .tak taky držím všechny palečky a dej vědět co UTZ. Romčátko a kde jsi ty ? a Lucipetíku ? holky ozvěte se nám, je nám bez vás smutno 😉 .přeji krásný den 🙂

blanuleplus
21. čer 2007

Ahoj holky, venku se nám ochladilo, až mě mé staré revmatické klouby dloubou... ☹ I tak ale přeji krásný den.
Je mi zatím líp než včera, ale stejně jsem od 6 vzhůru i když nemusím... Tak jsem hned koukla na fotky od Martinky a musím říct, že bych taky hned jela 🙂 Vypadá to, že jste si to tam moc užili. Určitě to navrhnu na nějakou příští dovolenou. Já byla v Řecku jen v Aténách a to zas takovej úlet nebyl. Nemůžu se dočkat zpráv z dnešního UTZ. Je mi jasný, že jestli se někdy dočkám a uslyším v sobě ještě jedno srdíčko, tak se tam asi v ordinaci rozbulím dojetím 😅
Milo, to Podolí navrhnul sám doktor. Původně jsem tam šla jen zkonzultovat léčbu, kterou dostávám na něco jiného. Ale teď jsem ráda. Je to takovej pocit, jako že se třeba do Vánoc dočkáme... 🙂

lucikpetik
21. čer 2007

dobre ranko vsem...
marto, fotecky nadhera, netusila jsem, jak je to krasna oblast, hned jsem to navrhovala jako nejakou dalsi dovcu... 😀
taky jsem moooc napnuta, co budes rikat, az se vratis z UTZ, co jsi tam videla atd...a ze ti neni spatne to neres, ono to jeste muze dorazit
a blani tobe je uz dva dny spatne? no terminove je to i mozne, tak ze by? budes se testovat, nebo budes cekat na MS?
manzel ma pristi tyden narozeniny, bylo by fajn, kdybych mu treba mohla dat k narozkam pozitivni test, ale asi zase ne.... 😢

blanuleplus
21. čer 2007

Luci, dneska je mi líp, ale pořád mě bodá v tříslech. Někdy docela silně. Tak doufám, že jsem si o víkendu nenamohla pupek 😒 Už teď je mi jasný, že windsurf v Itálii pro mě padá. Je to trošku nespravedlivý, manžílka jsem k tomu přivedla já a on už jezdí a já pořád koukám ze břehu... 😠 Jinak k narozkám jsme to taky nestihli. Měl je v sobotu. A to jsem původně doufala, že už pro něj budu mít fotku z UTZ. No co, stejně to bude pěkný dáreček kdykoliv 🙂 Budu Ti držet palce. Zatím jsem rozhodlá testovat nejdříve ve středu. Tak doufám, že vydržím 😅
A k pověře, že když je ženský špatně, že je to dobrý... Minule mi bylo špatně snad od pátého dne po oplození a to tak, že podle toho bych musela mít alespoň zdravý dvojčata 🙂 Pořád jsem se utěšovala, jak to kvůli mimi vydržím...no, všichni víme, jak to dopadlo. Takže Marti, užívej si bezproblémového těhu, vždyť nevolnosti můžou ještě klidně přijít 🙂

zuzan
autor
21. čer 2007

Ahoj holky, Marti, vítej zpátky po dovolené...fotky jsou nádherný, určitě jste si to tam báječně užili... Jen jsem vám chtěla říct, že já zas nic, tak doufám, že aspoň vám to vyjde...

lucikpetik
21. čer 2007

a zuzi jak je? je uz alespon trosku lip? nic si z toho nedelej, ze porad nic, vsak tady taky porad nikdo novy nic...
zase spolu pozvolna pujdem do dalsiho mesice...
blani ja jsem si rikala, ze se tento mesic urcite testovat nebudu, ale asi vymeknu, pokud nedorazi MS do 27, tak si ho udelam, uz z toho duvodu manzelovych narozenin ale hlavne bych mela jit na rentgen se zubama, tak uvidime....ale nemyslim si..a mas pravdu, radeji s tim winsurfingem skonci, nez se pak bit do hlavy, ikdyz te to bude mrzet, ze nemuzes...

mila30
21. čer 2007

holky,já se omlouvám,ale nějak se tady ztrácím jak jsem sem přišla teprve nedávno ☹ kdo je zuzi a tak ??????? asi jsem pitomá ... 😢 lucikpetik je lucka, maova je marta a jak dál.... ☹

lucikpetik
21. čer 2007

zuzan je zuzka, mila jsi ty, blanuleplus je blanka, romcatko a ivuse uz tu dlouho nebyly