Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

pettrraa
15. lis 2010

@saronka v nemocnici mi řekli po 6měsících a můj gyndař po 3 měsících holky taky mi radili že i třeba po druhé Ms jak se kdo cítí 😉

jitulka1970
15. lis 2010

@pettrraa peti, já měla obě laparky hotové sakumprdum za 15 minut 😀 a vývod jsem, zaplať pánbůh, neměla ani při jedné! To jsi měla asi komplikovanější zákrok, ne? ☹

larri
15. lis 2010

saronka,já jsem byla taky u Apolináře při mimoděložním.Vývod jsem měla taky,vyndali mi ho na druhý den.

pettrraa
15. lis 2010

@jitulka1970 no při první to snad nebylo tak hrozné při druhém to bylo horší cysta prorostlá do tlustého střeva a mimon k tomu 😒
a jak ty se cítíš??snažílkujete pořádně 😉

larri
15. lis 2010

@pettrraa jsi to ty,kterou si tady pamatuji z minula? Nevíš,co je s Deniskou?

elana
15. lis 2010

@larri já Ti odpovím, bohužel po IVF podstoupila min týden revizi, MA v 6.tt...po ET stále krvácela, ale mimi se drželo, dotáhli to ke gestačnímu váčku, v něm byl i žloutkový, ale embryjka se nedočkali 😔 chodívá na Gennetovou diskuzi, ale od revize tam nebyla 😖

larri
15. lis 2010

☹ ☹ elena,co na to říct.....
Já mám zítra ET a jsem sama zvědavá.Ale chodím na akupunkturu ,měla jsem 6 vajíček a tohle je muj rekord.

elana
15. lis 2010

Larri, tak hodně štěstí, to je bezva počet, moc ráda to čtu...tak se držte 😉

pettrraa
15. lis 2010

@larri jojo jsem to já.Vůbec nevím co s deniskou je jen vím že už byli na prvním pokus IVF a bohužel se to neuchytilo ☹ a pak už se neozvala ☹ Moc doufám že se má dobře 😉
a co u tebe nového??

pettrraa
15. lis 2010

@elana hm takže to byl už ted druhý pokus co nevyšel jo ☹ ☹ tak to mě moc mrzí chudák holka ☹

@larri tak to na zítra moooooooc držím pěstičky 😉 😉 😉 tfuj tfuj tfuj

buffinko
15. lis 2010

@saronka, zákrok je fakt rychlovka a zvyšok sa dá prežiť. ten vývod je prevencia brušných zrastov, ja som ho mala 3 noci a 2dni 😝 ale nenatieklo do neho nic.
mne môj gyndos - inak vyhladavaný a erudovaný doktor - odporučil 3cykly, a to som mala laparku aj kyret.
možno sa nakoniec zákroku vyhneš, ak to bol "iba" normálny potrat - čo je potešujúce, po potrate sa zvykne otehotnieť skoro, telo je nabudené. mne sa podarilo otehotnieť 2,5mesiaca po spontánnom potrate - škoda, že sa mimi chytilo tam, kde nemalo.

@pettrraa - áno, áno, krásne detstvo, hneď by som sa vrátila 🙂

saronka
15. lis 2010

takže to je vyloženě na hospitalizaci..já si naivně myslela že jako jdu hned domů..

jitulka1970
15. lis 2010

@pettrraa no, už jsme zkoušeli, ale čekám teď na mrchu (měla by dorazit 18-tého), abych se mohla začít dopovat clostilbegytem (od 3. dne) a brnknout doktorovi kvůli objednání na UTZ (na zjištění ovulky). Nicméně mě pobolívá ten levý vaječník (co je bez vejcovodu), takže si myslím, že mrcha půjde z něho, což by bylo fajn, protože při IUI by byla větší pravděpodobnost na ovulku z toho zdravého, prošplíchnutého! 😀 Tak uvidíme! 😉

pettrraa
15. lis 2010

@jitulka1970 tak at ta mrcha teda příjde at pak můžete začít na mímu pořádně makat 😀

@saronka hned domů se chodí snad jen při revizi dělohy ale po laparce určo tak za tři dny 😉 aspon já tak šla

jitulka1970
15. lis 2010

@larri držím na zítřek pěstičky, ať je všechno OK 😉

maac
15. lis 2010

@saronka ahojky, mě dělali revizi, když jsem byla 6+1 a laparku 2 dny na to.Vzali mě v 10.40 a v 11.30 jsem se probudila na pokoji, žádný vývod jsem neměla, druhý den po vizitě mě propustili domů.Další snaženíčko nám doporučili nejdříve po 4 - 6 měsících, ale nakonec mi můj gyndař řekl, že můžem po 3 měsících.Tobě přeji ať je to raději potrat , než-li mimoň.

saronka
16. lis 2010

holky děkuju..hrůza co..člověk se tu baví o tom at je to raději potrat.. když jsem testovala u Sofinky..fakt mě nenapadlo, že by to mohlo být mimoděložní prostě jsem si říkala.. mám tam jasné dálnice je to normálně těhu..

larri
16. lis 2010

Děkuji za držení pěstiček.Dr.mi zaváděla 1 luxusní embryo.Vždycky jsem si šla pro dvě,nikdy jsem ale dvě neměla,takže jsem odcházela aspon s jedním.Tentokrát jsem slevila na jedno,i když bych konečně mohla mít dvě.Ted si mám volat v pátek,jestli budou mrazáčky.Vidím,že si mi ta akupunktura vyplatila a začínám ji hodně věřit.Výsledky mluví za vše. 😉

elana
16. lis 2010

@pettrraa no, už druhý 😒 minulé ivf snad nedošlo ani k ET a teď to bylo už 4. pokažené těhotenství 😖

pettrraa
16. lis 2010

@larri tak moooooooooooooooooooooooc moooooooooooooooooc mooooooooooooooooooooc držím pěstičky at to dobře dopadne 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

@elana hm to je fakt smutné ta už si chudák prošla věcma ach jo ☹ ☹ ☹
@saronka mě taky ani u jednoho kluka nenapadlo myslet na nějaký mimoděložní možná je to tím že jsme neměli internet 😀 a neměla jsem si to kde přečíst ani žádné diskuze a tak. Kámošky kolem mě byli taky těhu a všechny taky vše ok.Nevím jestli je to dobou fakt to nechápu 😒 a moc mě to mrzí že tolik trápeního je cestou k miminku ☹ ☹
tak a já dnes byla na nákupu dárků a mám pro ty moje tři chlapi vše tak jsem moc ráda 😉

saronka
16. lis 2010

holky,dnes 5hod u apolinare,hcg za 1den kleslo jen o 10,ale na ult nic u vajecniku,tak ve ct znovu hcg pokud neklesne tak laparoskopie.drzte palce at klesa

pettrraa
16. lis 2010

@saronka tak at pořádně klesne at na laparku nemusíš 😒

larri
16. lis 2010

@saronka já byla u Apolináře dneska taky,ale měla jsem to příjemnější.Uplně mi připomínáš mě,před rokem.Taky jsem tam takhle běhala než jsem šla na laparoskopii. ☹

elana
16. lis 2010

teda holky, už jsem to psala na tu mimoňovou diskuzi...moje ruptura z plnýho zdraví byla sice hnusná, ale když jsem pak sledovala Larri a teď čtu Saronku, tak jsem to měla vlastně jednoduchý, ráz na ráz, v 17:00 rychlá, v 17:20 diagnoza, v 17:45 jsem frčela na sál a hotovo, bylo to za mnou 🤐 tohle je děsivý

saronka
16. lis 2010

uz to chci mit taky za sebou,furt se utesuju ze to spineni je dobry signal.ma cenu zitra testova ,zda carka slabne

larri
16. lis 2010

já jsem taky špinila pořád,ale ze začátku jsem krvácela jako při menzes.Ale po 14 dnech jdem začala zvracet,tak jsem si jen tak udělala test a byl pozitivní.Hned jsem letěla na krev hcg bylo 147.No ale potvurka vlezla do vejcovodu.A víš co je zvláštní? Já mám oba nepruchozí. 😉

pettrraa
16. lis 2010

já u prvního mimoně začala krvácet ten večer co jsem testila abyl pozit druhý den jsem jela k dr a další den na utz tam nic tak se čekalo 4 dny v nemocnici si mě nechali a nic tak laparka po druhé to bylo tak že jsem měla ms tu mám taky týden pak týden nic a pak zase krvácení jako ms dr mi napsal léky na zastavení krvácení ale stejně jsem krvácela tak po daším týdnu jsem šla na utz ve snu by mě nenapadlo že bych byla těhu test jsem si udělala až v nemocnici po utz když mi řekli že je tam cysta za dělohou velká 9cm.a jestli náhodou nejsem těhu no test pozit no a za dvě hodky šup na sál.

elana
16. lis 2010

no a vidíte, já ani nezašpinila, MS jsem dostala 4 dny po operaci, jak klesla hladina hormonů a další pak 5 týdnů nato a už mi naskočil cyklus...je to fakt indivindy 😖

saronka
17. lis 2010

holky jak vám po laparce bylo????

pettrraa
17. lis 2010

@saronka no celkem dobrý trochu pobolívalo břicho spíš psychicky jsem na tom byla hůř ☹ ale člověk se stím musí srovnat hlavně že se na to přišlo včas 😉