Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

martinakl
14. zář 2011

@saronka dekuju... no manzel pracuje tam, co ja, tak jsem ho zaukolovala, at to rekne par lidem, at se to roznese, tak snad to bude ok...

giraffe8
15. zář 2011

@saronka no ty mi teda dáváš 😀 jsem se lekla že jdu pozde já 😀 a byla jsem z toh smmutná 😀 já jsem zvedava jak dopadnem bojim se bojíímmmm...

@martinakl neboj to přejde chce to čas... ☹

martinakl
15. zář 2011

Ahoj holky. Tak mi ted volal doktor z genetiky a potvrdil, ze plod mel ten syndrom. Takze je to vlastne dobre, ze se to vyresilo takhle samo a relativne vcas. Ale momentane to moc utecha neni ☹ V pondeli mame jit oba na odber, aby se zjistilo, jestli to byla nahoda nebo je to geneticky a stalo by se to znova. Tak snad aspon to bude ok ☹

giraffe8
15. zář 2011

@martinakl holka jsem s tebou .. snad to byla nahoda a uz to bude ok ..nahody se dějí i ty dobrý ale bohužel i ty špatný ☹ neboj ..miminko bude..chvili to nechcej a jak se budes citit tak šup na to... tělo si samo rekne.. pak budes jen vzpominat... čím vším sis prošla ale drobeček jistě bude kočko...

giraffe8
16. zář 2011

@martinakl marti??muzu se zeptat?nechci ti to nejak pripominat ale jak se ti to vlastne cely stalo?po odberu krve na screning v 10tt si zacala krvacet? a dosla si na ten uzv screning?ja jsem po odberech a cekam na uzv mam strach jako prase ☹

martinakl
16. zář 2011

@giraffe8 Ahoj, urcite muzes, uplne te chapu. No ja byla na UZ ve 12 tydnu a rovnou i na krvi. Muj gyndr mel zrovna novy UZ, tak mi mohl zmerit NT on, pak me jn poslal druhy den na krev na genetiku do nemocnice. Do ty doby v poho, krvacet jsem zacala koncem toho 12 tydne myslim (ale uz v tom mam dost neporadek..). Tam jsem za dva tydny (necely myslim) volala pro vysledky a rekli mi, ze je zvyseny riziko Ed. syndromu, ze se mam po vikendu stavit. Tak mi doporucil odber choriovych klku, na ktere jsem se objednala az dalsi tyden, abychom tam sli po svatbe. V pondeli po svatbe jsme tam sli (screeningove cetnrum v Praze Modranech). Nejdriv, ze mi musi udelat UZ kvuli poloze placenty, ale to uz jsem videla i ja, ze to neni dobry. Nebylo videt srdicko, prcek se nehejbal a hlavne byl porad stejne veliky, jako na UZ dva tydny nazpet... No a tak k odberu ani nedoslo a jeli jsme do nemocnice..

martinakl
16. zář 2011

@giraffe8 Ale neboj, vzdyt tohle je desna nahoda, ty budes urco v pohode 😉 To by bylo skoro az neskutecny, kdyby se to stalo dvema z tehle diskuze 🙂

giraffe8
16. zář 2011

@martinakl no ja mam sileny strach ☹( a ty jsi nesla na ten prvotrimastralni screning?ze ti brali krev az ve 12tt?to se bere uz totiz v 10tt a ve 12-13tt je k tmu jeste ten uzv... na ten si jeste dosla rikas jo...ach jo jak ja se bojim..ale s tim nic nenadelam ze. ☹ je mi to tak moc lito marti ☹ a jak mate dlouho cekat?6m?

martinakl
16. zář 2011

@giraffe8 Sla. Ono to bylo mozna v 11 tydnu tak krev a UZ, presne nevim, pak mi nejak posouval termin, tak uz nevim, kdy to presne bylo. ale bylo to oboji ve stejnem tydnu. Coz muze byt, podle toho, co jsem cetla ja. Jj, mame cekat pul roku. No prave, nic s tim nenadelas. Ja se taky ze zacatku stresovala, jak jsme se dozvedeli o tom vysokem riziku Edwardse, chtela jsem i zrusit svatbu, ale pak jsem si rekla, ze to akorat skodi mne i miminku a svatbu jsme si krase uzili. I kdyz v te dobe uz bylo miminko mrtve. Ale co by mi to v tu chvili pomohlo, kdybych se stresovala...

giraffe8
16. zář 2011

@martinakl marti to je hrozne .-(( ach jo..tak to slyset nebo čist že mimi uz bylo mrtve paneboze .-(( pockejte do konce roku a hup na to 🙂

petula5
16. zář 2011

@martinakl to je šílený, když to člověk čte čím jste si museli projít...takový věci by se neměli stávat 😢 😢 😢 drž se ...

Holky mám dotaz. Dneska mám ovu mívám jí vždycky hodně bolestivou a dneska šla z pravého vaječníku, kde nemám vejicovod. Bolest začala v boku a pak jsem najednou cítila jak sjíždí dolů a teď mám šílený bolesti v podbřišku. Nechápu, jak se tam ale tekutina mohla dostat. Myslíte, že je možný i otěhotnět?????

saronka
16. zář 2011

@petula5 ja otehotnela na strane kde nemam vejcovod. Takze sup na to! I holky psaly ze otehotneli na te spatne strane. Sance je kazdy mesic tak se to nema promarnit

giraffe8
17. zář 2011

jj jek píše saronka je to možný 🙂

petula5
17. zář 2011

Myslíte, že fakt jo. Včerejší ovu byla fakt šíleně bolestivá, ale vzala jsem si prášek a samozřejmě jsme to pojistili 🙂 Akorát to stejně nechápu, jak to tam funguje. Tak uvidíme, ale moc tomu nevěřím...

giraffe8
18. zář 2011

@petula5 no jak to funguje?je to proste vsechno jen o nahode..ono nestaci kdyz se potka spermik s vajcem ... 😀 je to vsechno hrozne velka nahoda..vajco si proste vybira...není jak u psu co..jednou si švihnou a maji 5 štěnat 😀 je to u lidi fakt nekdy hodne tezky..

petula5
18. zář 2011

@giraffe8 díky za vysvětlení 😀

rizecek08
18. zář 2011

@saronka ahoj, ty jsi opravdu otěhotněla na straně chybějícího vejcovodu? 🙂 to je paráda.

@martinakl Marti, myslím na tebe, zažili jste si toho už dost. Dej tomu čas a pak až se na to budeš vítit, tsk víš, že jsi pokaždé otěhotněla hned. Váš vztah se tímhle vším trápením jenom upevní. Tak hodně sil...

saronka
18. zář 2011

@rizecek08 jojo .. bolala mě pravá strana a hodně při ovu a pak taky doktorka říkala, že je tam nález jako že to bylo z toho..

petula5
19. zář 2011

@saronka tak to je neuvěřitelný, že se to povedlo. Já jsem si spíš vždycky říkala, že když je to z té pravé strany, kde není vejicovod, že nemá cenu od toho něco čekat a tak mi to i vysvětlil můj dr. když jsem před dvouma měsícema ovulovala z prava objevila se mi tam cysta a říkal, že tam vznikla po ovulaci, takže cysta žlutýho tělíska, ale že není pravděpodobný abych otěhotněla....holt příroda je někdy mocnější 🙂

martinakl
19. zář 2011

Holky dekuju vsem za podporu..
Dneska jsme byli na krvi na genetice a bylo nam receno, ze mimi ani prezit nemohlo. Vsechno bylo spatne. Melo snad vsechny postizeni a syndromy, co existuji (Down, klinefelter, Patau, Edwards, Turner..). Jen dva pary choromozomu z 23 byly v poradku. Neprijde mi to jako nahoda.. Ale doktor rikal, ze proste jedna z bunek byla od zacatku uplne spatna, tak si mysli, ze to bude priste ok. Ale vysledek bude az za mesic. To je des. Jo a koukla jsem mu do papiru na stole a byla to holcicka ☹ To jsem to ani puvodne vedet nechtela, ale nedalo mi to...

elana
19. zář 2011

@martinakl jestli mělo i XXY, tj. Klinefelter-tak to nemohla být holčička 😉 , jak je tam Y přítomen, je to vždy kluk. Podle toho, co popisuješ, to vypadá na triploidii, tj. tři sady chromozomů místo normálních dvou...je to vzácné, ale stává se to, ultrazvukový obraz a triple testy vyhodí obvykle podezření na Edwardsův syndrom a nakonec se prokáže toto. Vzniká to více mechanismy, asi nejobvyklejší je oplození jednoho vajíčka dvěma spermiemi. A neopakuje se...

martinakl
19. zář 2011

@elana Na tom papire bylo, ze to byl plod zenskeho pohlavi a vyjenovane tyhle syndromy, tak nevim.. To je ale jedno. Mozna jsem blbe cetla. Vypada to, ze ty se v tom vyznas 🙂 Tak dekuju za vysvetleni a hlavne za tu posledni vetu....

petula5
19. zář 2011

@martinakl to je šílený ☹ ale mám kamarádku, které na screeningu zjistili, že má mimi taky takový postižení. Těhotenství na doporučení přerušili. Říkali jim, že je to opravdu náhoda. Teď už je zase těhotná a mimi je zdravé. Jak psali holky neměla jsi problém s otěhotnění, tak to zase určitě půjde a určitě se to už nebude opakovat. Vy už máte vybráno. Teď už vás čeká jenom to hezký.

giraffe8
19. zář 2011

@martinakl narti hruza ☹ a za mesic budou jako vysledky co reknou jestli by se to mohla opakovat?neboj to bude dobre!!urcite!!budes mit dalsi miminecko zdrava krasne..uvidis... a budes jen vzpominat..nekdy si ten zivot s nama neprijemne hraje bud silna...

martinakl
19. zář 2011

@petula5 Taky dekuju za info o kamaradce. Je to povzbudivy slyset, ze se to nejspis nebude opakovat. Ale uz jsme si vybrali mimodelozni dvojcata (teda jedno v deloze, jedno mimo), ted tohle, samy hrozne malo pravdepodobny veci, tak si rikam, co nas ceka priste. Tak doufam, ze uz mame opravdu vybrano...

martinakl
19. zář 2011

@giraffe8 Jj, jestli se to nebude opakovat. Ale doktor rikal, ze nejpsis ne. Jeste nejake testy navic budou delat, i z manzelovy krve, pry kvuli tomu, ze uz je to druhy "neuspech", ale to jen tak pro jistotu. Uz si nepamatuju, jak se to jmenovalo..

giraffe8
19. zář 2011

@je pravda ze je to fakt nahoda ...vsechno...a vam stalo 2x to zly 🙂 ale uz mas vybrano!!!do třetice vseho dobreho!!!

petula5
19. zář 2011

@martinakl co vás všechno potkalo je prostě hrozný a takový věci by se neměli stávat ☹ a ani se ti nedivím, že se bojíš po tom všem. Hlavně se drž musí to být pro tebe hrozně těžký. Ale pevně věřím, že do třetice se opravdu dočkáte krásného zdravého miminka 🙂

petula5
19. zář 2011

Holky poraďte... Vyčetla jsem na netu, že bolestivá ovu a já jí mívám šileně bolestivou může značit zánět vaječníků nebo vejicovodů. Při mimoděložním mě řekli, že tam byl zánět, proto se to stalo, ale nijak dál to neřešili ani nepřeléčili. Není možný, že by tam byl zánět dál? Přemýšlím, že půjdu k dr. ať vím víc a hlavně bych nechtěla přijít i o druhý vejicovod.

elana
20. zář 2011

@martinakl možná právě kvůli té triploidii se správně nevyvinul mužský genitál...ale opravdu, pokud je přítomen Y chromozom (ani nemusí být fyzicky, stačí ta jeho nejdůležitější část, zodpovědná za vývoj chlapečka), tak je to chromozomálně vždy kluk. Ale uvidíte až dorazí úplné výsledky z kultivace, třeba to triploidie nebyla, jen podle toho, že jsi vypsala tyhle všechny syndromy, tak triploid je vlastně všechny má, protože zkrátka každý jeho chromozom je trojmo...karyotyp je místo 46,XX (XY) potom 69,XXX nebo XXY, případně XYY.