Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

maciatko248
28. led 2013

@petula5 @janinaa holky som na tom podobne ako vy uz je to rok a pol po mimoni a stale nic, s clostikom som ako tak reagovala ale nic moc na lavej strane foliky nerastli, tarez chodime do Apolinara a vyzera to ze lave vajicko odmieta spolupracu...takze nas chcu poslat tiez na ivf kedze pravy vajcovod nemam a vajecnik tam krasne funguje.
Dnes som bola ako 12 dc na folikumetrii a nemala som ziadne vajicko na lavej strane zase... dohodli sme sa ze pockame do piatka ci nejako zazrakom zareagujem a ak nie tak vypiseme ziadost na ivf neni na co cakat 🙂 tak ideme zase bojovat 😅

janinaa
30. led 2013

Ahoj maciatko, tak to mame uplne stejny problem. Ja se na ivf take chystam. Tak drzim palce, dej vedet, jak pokracujes. 🙂

maciatko248
1. únor 2013

@janinaa ahojky tak som sa vratila z UTZ - nalez ziadny nemohli najst ani lavy vajecnik a to skusali asi 10minut...doktorka odporucala bud 2-3 cykly sledovat ci sa vobec ukaze vajecnik (potrebujeme prave ten co sa skryva) ale ze prvotne by rovno odporucala IVF...takze sme dnes vypisali papiere a 8.2 si idem po prvu injekciu 😅 ma to krasne rychly spad tak som an to zvedava dufam ze nam pomoze 😵
A kedy zacinas stimulovat ty? a kam chodis?

maudn
9. únor 2013

Ahoj holky, já jen chci přispět- měla jsem mimoděložní v říjnu 2010, od února jsme se pak znovu snažili, pořád nic, pak jsem v létě jela do lázní a po návratu se hned zadařilo, v zimě jsme chtěli absolvovat ICSI, které nám lékaři doporučili,takže z toho sešlo

martinakl
11. únor 2013

@maudn Parada! Gratuluju 😵 Koukam, ze uz se snazite o dalsi? 🙂

maudn
12. únor 2013

@martinakl díky🙂, no chtěli bysme, snad se někdy zadaří, teď jsem po kojení dostala první ms

slunycko
25. únor 2013

Zdravím, i já mám bohužel zkušenost s mimoděložním těhotenstvím. Loni v květnu jsem měla poslední menstruaci a v červnu jsem měla bohužel samovolný potrat. V prosinci jsem měla bolesti břicha a bylo mi zle. Test mi ale vyšel negativně, bolesti břicha hlavně na pravé straně ale nepřecházeli. Letos v lednu při vstávání z postele jsem se svalila na zem šílenou bolestí na pravé straně, to mi to bohužel ve vejcovodu prasklo. Bolest to byla šílená, nemohla jsem dýchat, srdce bilo jak vzteklý, už jsem myslela, že je po mně. Ještě ten den jsem jela do nemocnice a šla na operaci, odstranili mi vejcovod i vaječník. V nemocnici jsem byla týden. Nyní už mám i první pooperační menstruaci za sebou. Snažit se můžem nejdřív za 4 měsíce. Snad to do třetice vyjde 🙂

martinakl
25. únor 2013

@slunycko Ahoj, mne na to nastesti prisli, nez mi to stihlo rupnout. Jinak jsem na tom podobne, akorat v jinym poradi - nejdriv mimodelozni, pak potrat. A ted mame Kubika 🙂 Drzim palce, at taky mate brzo takovy stesti jako my 😵

kukukulienka
5. bře 2013

Ahojte baby, pripájam sa k vám, ja som pred rokom prekonala Ma a následne mimomaternicové tehu. Sú aj lepšie aj horšie obdobia. Hlavne som rada, že už odvtedy ubehlo dosť veľa času. Ale časté sú dni, kedy už nevládzem. Moje sny a predstava o veľkej rodine sa budú musieť pomaly rozplynúť. Je to naozaj veľmi ťažké. Všetky vás tu pozdravujem a prajem veľa síl.

saronka
6. bře 2013

@martinakl Ahoj Marti..koukám, že Kubík krásně roste.. nějak to uteklo..

martinakl
7. bře 2013

@saronka Jojo, leti to, za par dni mu bude pul roku. Prijde mi to jako nedavno, co jsem lezela v nemocnici po laparce. A ono uz to je vic jak dva roky 🙂 No a co u vas? Danikovi uz bude rok koukam 🙂 Pani!

@kukukulienka Ahoj, mrzi me, co te potkalo. Ja jsem taky prozila mimodelozni tehotenstvi a potrat. Ted mame krasnyho syna, tak se urcite taky brzo dockate 🙂 Drzim moc pesti!!!

verdonika
24. bře 2013

Ahojky holky jsem tu po delší době, v listopadu jsem prodělala mimoděl. těhu a odebrali mi levý vejcovod. Koncem v únoru mě pani dokroka konečně oznámila, že záněk který vše způsobil je pryč a konečně můžeme pracovat na mimču. Může se to podařit hned a nebo taky ne... ale já bych raději hned 😀 holky snažilky uvžíváte nějaké podpůrné vitamíny nebo čajíky na podporu ovuce a otěhotnění? 😅

martinakl
24. bře 2013

@verdonika Ahoj, my se teda aktualne nesnazime 😀 Ale i kdyz jsme se snazili, nic jsem nebrala. S otehotnenim problem nemame.. 🙂 I s jednim vejcovodem se zadarilo napoprve 😉 Tak drzim moc pesti, at to jde taky rychle!

gina8413
26. bře 2013

Mohla byste mi některá poradit, zda-li jste neměla podobný průběh těhotenství? Jsem 20 po opoldnění (34DC), tři testy pozitivní, dnes jsem byla u lékaře, na UTZ nic nenašel, po odběru krve hodnota HCG 204. Mám strašně špatný pocit a velký strach, že není něco v pořádku ?? navíc jako bych na to dnes u Dr. byla upozorněna víc, než je třeba .....hrozně bychom si přáli miminko a bojíme se, že to nedopadne .....

kockacz
26. bře 2013

@gina8413 ahojky, jsem na tom podobne. dneska 21DPO, testy pozitivni, ale hcg jeste min nez u tebe. v patek jsem mela 18. Dnes odpoledne jsem byla objednana na UTZ, jeste jsem predtim zacla spinit a dost me bolel levy vajecnik. Tak jsem byla presvedcena o mimodeloznim a ze me Dr rovnou posle do nemocnice. Na UTZ v deloze vubec nic nebylo, sliznice nizka. A na vajecnicich taky nic. Moje Dr si mysli, ze to mimodelozni nebude. Minuly rok jsem mela mimodelozni ve vejcovodu a ty hodnoty byly vyssi nez ted - po tydnech skakaly 193, 387,640. Tech 640 bylo uz v 8.tt a to je opravdu malo 😒

cuci25
26. bře 2013

@verdonika Ahojky, já jsem chvíli pila kontryhelový čaj, vypočítala jsem si plodný dny (s pomocí internetu 😀 ) a hned napoprvé se zadařilo, také nemám levý vejcovod...

gina8413
26. bře 2013

@kockacz myslíš, že je to fakt hodně špatné ?? já pořád doufám, že to dobře dopadne. Na další kontrolu jdu za týden, tak uvidíme .... třeba to jde jen vše trochu pomaleji než má, těhotná jsem poprvé !!!

kockacz
27. bře 2013

@gina8413 nechci te urcite strasit 😝 prijde mi, ze tvoje hodnota neni spatna, ale myslim, ze se neda udelat zadny zaver, dokud nebudou dalsi vysledky z krve za ten tyden. Pak se pozna, jak HCG roste. Tak zatim bud v klidu 😉 Hlavni je, jestli nemas nejake velke bolesti. Jestli se zatim citis dobre, tak se nestresuj. Podle tabulky rustu HCG jsi v norme http://tehotenstvi.blog.cz/1103/tabulka-rustu-hcg

gina8413
27. bře 2013

@kockacz no cítím se skvělě, o víkendu jsem měla pocity, že bych to měla dostat, ale nic .... jen jeden den "špinění". Teď je mi vážně fajn a jen se hrozně bojím, co bude a nebude. Před týdnem jsem odlétala pracovně do Irska, tak se jen modlím, aby tohle miminku taky neublížilo. A předtím 3 dny na paralenu. No snad to bude ok, uvidíme opravdu za ten týden jak říkáš ..... a ať se stane cokoliv, má to tak být.

kockacz
27. bře 2013

@gina8413 tak to je super, ze je ti zatim dobre 🙂 nebala bych se letadla ani paralenu. spousta holek tady zjistily ze jsou tehotne a pres ty zimni obdobi kdy radily chripky musely brat leky 😝 uzivej si ty krasne pocity a za tyden urcite bude vse ok 😉

gina8413
27. bře 2013

@kockacz děkuji, tyhle slova mě vážně potěšila. Jen mě děsí, že to HCG je opravdu tak strašně nízké po tak dlouhé době, ale pořád se uklidňuji tím, že se možná vajíčko někde dlouho toulalo, než se usadilo a je trochu pomalejší. Tedy doufám, pocit je to krásný, ale raději si to moc nepřipouštím, abych nebyla příliš zklamaná ten příští týden. děkuji opravdu moc za podporu

martinakl
27. bře 2013

@kockacz @gina8413 Holky, hrozne moc vam drzim palce, at vse dopadne dobre!!!!

verdonika
27. bře 2013

@cuci25 Ahojky, tak v pondělí jsem skákla do lékarny a doporučili mi taky kontryhelový čaj. Je docela dobrý na to, že to jsou bylinky chutná dobře. Kéžby se taky zadařilo hned na poprvé. 😀

gina8413
29. bře 2013

@martinakl
@kockacz holky, tak jen hlásím průběh. Nedalo mi to, a po úterních testech jsem si dnes zašla jako samoplátce na krev a hle, najednou tam bylo 740, takže to vzrostlo skoro 4násobně. Snad to je dobrý začátek .....

slunycko
29. bře 2013

Holky, mám dotaz. Prodělala jste některá po mimoděložním těhotenství laparoskopickou chromopertubaci?

martinakl
29. bře 2013

@gina8413 Tak to vypadá nadějně! Držím dál palce!! 😉

martinakl
29. bře 2013

@slunycko Asi ne, netuším ani, co to znamená...

kockacz
29. bře 2013

@gina8413 Myslim, ze se muzes uklidnit 😉

gina8413
29. bře 2013

@martinakl děkuji, snad ano ...

gina8413
29. bře 2013

@kockacz no klidná úplně nejsem, ale aspoň si to začínám užívat :D uvidíme příští týden, co uvidí pan Dr. na UTZ :D jak jsi na tom ty ???