Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

maciatko248
16. bře 2012

@martinakl Holka o tebe som uz davno nic necitala ako sa mas? ako sa ma drobcek v brusku? pozeram ze uz si 16 tt ten cas tak leti 🙂 dufam ze je vsetko v poriadku 😵
@izajana zaruceny recept? asi tazko nieco radit kazda zena sme ina ja cim sa blizim k predpokladanemu terminu tym je mi horsie na dusicke niekedy su dni ked neplacem a niekedy su dni ked si dobre zaplacem 😉 dolezite je aby telo bolo v poriadku a aspon ma zena nadej, moje telo zareagovalo na mimona dost zle a prisla som o mrchu vzdy som ju mala az 50 - 53 den takze to ma deptalo asi najviac lebo fungovala som len an vyvolavacku a teraz mi dr predpisal proveru a konecne som dostala mrchu 29 dc 😵 tak uvidime kedy k nam zavita babatko 😉

denousek
16. bře 2012

čau holky ja uz sem taky nechodim...jen se připomenu..zitre je to rok co jsem byla na laparoskopii a ted jsem ve 37tydnu a už bude finišovat 😵 😵 😵
tak se držte štěstíčko si vás všechny najde!

martinakl
16. bře 2012

@maciatko248 Ahoj, mam se dobre 🙂 Jen mam proste porad strach.. I kdyz je to o dost lepsi, ale stejne... Uz abych citila pohyby, moc se na to tesim a budu aspon vedet, ze prcek je v poradku 🙂
Jak se mas ty?

denousek
17. bře 2012

@martinakl marti ja mam strach porad ☹ to uz neprejde a porodem to nekoncí...bat uz se budes prostě pořád...

monca111
23. bře 2012

ahojte holky pridavam sa k diskusii...prezila som mimodelozni tehotenstvi v januari...po 8 dnoch v nemocnici, kde som precitala 4 knihy sa zobudili , ze nieco nie je v poriadku...testy neboli v poriadku nikdy...hcg neklesalo ale stale hovorilo o spontannom potrate...az potom ma jeden lekar vzal na "vascsie sono" a nasiel to ale az za dva dni mi roboli laparoskopiu.....psychicky som v poriadku, nastasir mame dvojrocnu dcerku ...tak sa to asi lahsie znasa..vlastne ja som citila od zaciatku ze <nieco neklape...bolo tak zvlastne ine tehotenstvo...ale teraz sme v poriadku aspon dufam a pokusime sa znova...nehovorila som o sk alebo cz nemocnici...zijem v IT tak si nemyslite, ze len u nas je niekedy zla starostlicvost...vzdy zalezi na akeho lekara natrafite...keby nebolo mojej gynekologicky ktora ma nahnala do nemocnice neviem ako by som dopadla...lebo ked som volala do nemocnice, ze krvacam ci mam prist...odpoved bola ze mam prist az ked budem krvacat viac ako pri normalnej menstruacii...sa vam zastavuje rozum...aj mojej lekarke sa zastavil...ale dobre to dopadlo ze som nekrvacala do brusnej dutiny...tak len tolko drzim vam vsetkym palce nech ste zdrave a mozete mat vela krasnych deticiek

sefova
29. bře 2012

ahoj všechny, jsem dost introvert, věci si řeším po svým a dlouho jsem přemýšlela, jestli se přidat a hlavně jestli psát...každopádně jsem tu a to hlavně proto, abych poděkovala všem za velkou vzpruhu. přečetla jsem komplet debatu, jo chviku to trvalo, ale měla jsem dost času 🙂 nám se zadařilo hned napoprvé po vysazení HA. hned jsem poznala, že se povedlo, jen ty testy nevycházely. týden po očekávané MS slabý dušík a to už jsem znervózněla (pro objasnění - zhruba před třičtvrtě rokem jsem prožívala mimoděložko se svou kamarádkou) ale čárka nakonec sílila a nic mi nebylo, nic mě nebolelo, tak jsme se začali tešit...no a klasika...7+2tt a v děloze nic a pořád mi nic nebylo! takže i když jsem věděla co přijde, do čeho jdu, stejně jsem do toho smutku spadla (to snad ani nejde jinak), laparka v půli února, levý vejcovod pryč, mímo pryč, naštěstí, což je prý zázrak, bez ruptury. tři malé jizvy + čtvrtá na srdíčku...páni já vůbec nečekala, že by to mohlo potkat i mě...každopádně cyklus mi to evidentně nerozházelo, 30 dnů 10:00 dopoledne jako vždy 😉 (před HA jsem to tak měla) a vzhledem k tomu, že i můj mudra operatér mi při kontrole po laparce řekl, že můžeme cokoliv, páč moje děloha prý vůbec nevěděla, že je těhotná, jdeme do toho hned...takže DÍKY vám všem holkám za naději, že vím, že to jde, všem co už mají mimča, ať jim jsou k radosti, těm, co čekají, ať se hlavně stresujou co nejmíň, nám současným, ať je brzy následujem a budoucím (kéž je jich co nejmíň!) HLAVU VZHŮRU... 🙂

saronka
31. bře 2012

Ahoj holky..dlouho jsem tu nebyla.. před týdnem se nám narodil Dany 🙂 jsem ráda, že to takhle dopadlo rok a půl skoro po laparce... držím všem palce.. a přeji a´t se skupina moc nerozrůstá... tedy jen o miminka 🙂))

@martinakl jak ti je kočko?? už 18tt nějak to letí 🙂) už víte co čekáte???

martinakl
1. dub 2012

@saronka Ahojda. Je mi vyborne 🙂 Teda porad mam strach, cehoz se fakt uz nezbavim.. Ale uz jsme prekonali vsechny mezniky pro me dulezite (1. neni to mimodelozni, 2. negativni screening, 3. 16t, kdy jsem potratila), tak se psychicky citim o hodne lip. Uz abych citila pohyby, to bude jeste lepsi 🙂 Kupodivu ani nemam strach z genetickeho UZ, ktery nas ceka cca za 3 tydny, tak snad i to dopadne dobre.
Strasne moooooc ti gratuluju k malemu 😵 😵 😉 A preju hodne zdravicka a nadherny spolecny zivot vam vsem 😉

@sefova To je spuer, ze to beres takhle, jen tak dal 😉 cim vic pozitivismu, tim lip 😉 Tak at se brzy zadari!

elana
2. dub 2012

@saronka moc gratuluju, to tak utíká...přijde mi to jako včera, co jsme tu řešily Tvoje mimoděložní 🙂 Tak ať Ti prďolka krásně roste a dělá samou radost 😵

sefova
5. dub 2012

ahoj holky, kontrola dopadla dobře, pokoušení se o další mimčo máme posvěcený, jako bonus mi mudra potvrdil dvě ovulky v cyklu a taky, že ta druhá, co bude teď o víkendu je na tý dobrý straně...držte palce a jestli to má být, tak se zadaří 😉
@martinakl - díky za pochvalu, ale v podstatě je to tvoje zásluha, tvoje a všech holek tady, takže díky ještě jednou 🙂

martinakl
8. dub 2012

@sefova Ahoj, nemas vubec zac 🙂 Ale to je jasny. Vzdycky, kdyz se prihodi neco takovyho, tak je dobry si precist, ze v tom nejsi sama, ruzne zkusenosti a hlavne ty spousty pribehu se stastnym koncem 🙂
Tak drzim pesti!

martinakl
8. dub 2012

@denousek Deni, moooc gratuluju k Matyaskovi!!! 😵 😵 😵 Mejte se naaadherne 🙂

denousek
9. dub 2012

@martinakl Marti moc děkuji 🙂 je to miláček..koukám že ty už jsi v pulce 😲 😲 😲 to snad ani není možné...toto letí..

martinakl
9. dub 2012

@denousek Jj, za par dni budem v pulce. Hugo (pracovni jmeno) zlobi. Nechce jeste kopat 🙂 Tak jsem z toho zas na nervy, jestli je v poradku.. Ale snad brzy zacne 🙂
Koukala jsem na fotky, Matyasek je krasnej, oba tvi klucici 🙂 A taky jsem se cetla, jak to bylo rychly, docela sila 😀 To my bychom mozna meli trochu problem, pac pojedem mimo Prahu 🙂

denousek
9. dub 2012

@martinakl jj rychlovka to byla teda 😀jeste ze tak...no ja jsem pord jeste nechtela jet že jsou to políčci 😀 a kdybych nejela tak uz bych to nestihla...... diky za pochvalu vsak za chvili mas taky prcka doma..to uteče jako blázen.. akorat ti nezávidím ten pupek na léto 😀 😕 a uz mate jmenojeste asi néé co...pohlavi nevite??to aasi ted na genetice ve 20ttze

martinakl
9. dub 2012

@denousek Jeste nevime. Na UZ v 17t nebylo nic videt. Na velky UZ jdu za 2 tydny na konci 21t, tak snad se ukaze 🙂 Ale mne je to celkem jedno, i kdyby ne.. Ja chtela puvodne prekvapko do konce 🙂 Mame zatim jen takovy orientacni seznam. Konecne vybirani bude, az budem znat pohlavi. Zatim mame Zuzana, Monika, Elena, Miriam / Antonin, Jiri, Samuel. Ale to se jeste urcite zmeni 🙂
Manzel se hrozne boji, ze to do ty porodnice nestihnem, takze tam asi budem otravovat pro jistotu s kazdymi poslicky 🙂
Toho leta se taky bojim. Ale v praci mame klimosku a mam to kousek. Budu tam nejak do konce cervence, pak uz se muzu jen valet doma, tak snad to nejak zvladnu 🙂

martinakl
25. dub 2012

Ahoj holky, tak se zas po nejake dobe hlasim. Se samymi dobrymi zpravami 🙂 Dneska jsme byli na velkem UZ a vse vypada v poradku a je to zcela evidentne kluk 🙂

maciatko248
29. dub 2012

@martinakl jej tak to je super 😵 tak dufam ze uz si zacnes uzivat tehulkovanie a trosicku sa tie obavy znizili 😵

martinakl
29. dub 2012

@maciatko248 Obavy porad jsou, ale uz o hooodne mensi 🙂 Porad prcka necitim. Nebo jen trochu, ze to skoro ani nepoznam. Mam na brise spicek a taky placentu vpredu, tak snad je to tim..
Ale mame chvili po tom UZ, kde bylo vse ok, tak zatim me to moc netrapi a uzivam si vybirani jmena, nakupovani hadriku a tak 😵

machulca
11. kvě 2012

Ahoj holky, prosím o radu, před patnácti dny mi byl laparoskopicky odstraněn pravý vejcovod z důvodu mimoděložního těhotenství. Žádné komplikace nebyly, druhý vejcovod je prý v pořádku. Menstruaci jsem dostala třetí den po zákroku. Dnes jsem byla na kontrole u svého gynekologa a ten mi řekl, že se máme snažit otěhotnět hned, aby se nestihly případně vytvořit srůsty i na druhém vejcovodu, sportovat můžu prý taky hned... Většinou se píše, že se s dalším snažením má počkat 3 měsíce, tak nevím..Co řekli Vám? Děkuji a přeji hezký víkend.

elana
11. kvě 2012

@machulca to je zvláštní, taky jsem se s tím nikdy nesetkala, většinou se opravdu udávají ty 3měsíce (mě řekli půl roku, ale mě GEU prasklo, takže mi dělali velký řez, laparkou to už nešlo). Na druhou stranu-těhotenství v děloze nebylo, pokud nedělali kyretáž, tak vlastně není logický důvod čekat, naopak zní poměrně rozumně argument Tvého lékaře, aby se nestihly vytvořit v břiše srůsty, bylo by dobré zadělat co nejdřív. Pokud se budeš fyzicky cítit dobře, tak asi není důvod čekat, nakonec tělo stejně otěhotní až je připraveno.

maciatko248
14. kvě 2012

@machulca ahojky nam dr povedal aby sme sa snazili ked sa budem citit dobre 😉 a zacali sme po 6-nedeli ale prave potom som zacala mat problemy s mrchou a nepravidelnostou tak sa zatial stale snazime 😉 podla mna ked sa budes citit dobre tak hor sa do toho, ale cvicit mi dr zakazal do konca 6-nedelia 😕

machulca
14. kvě 2012

@elana
@maciatko248
Děkuju moc za odpovědi, já jsem měla vždycky problémy s nepravidelnou menstruací, byla jsem stimulovaná clostilbegytem, ale teď už do sebe žádné hormony cpát nechci ( v listopadu zamlklé dvojčetné těhotenství v 11.tt taky po clostilbegytu, vždy napoprvé). Teď tomu necháme opravdu volný průběh, počkáme radši ještě jednu menstruaci a cvičit zatím radši ještě nebudu 😝 . Mějte se hezky!

maciatko248
14. kvě 2012

@machulca ak si bola stimulovana s clostibeginom tak ti toto pomoze a neni to tak zle ako clostik skus si to nastudovat https://www.modrykonik.sk/forum/tema/sojove-iso... ja som to prave pouzivala jeden mesiac a mozem povedat ze som mala ovulaciu 14dc tento cyklus 😵 konecne po dlhej dobe ovulka 🙂

gabra29
15. kvě 2012

@machulca Ahojky, mě doktorka řekla, že počkat minimálně 3 měsíce a doktor v lázních říkal dokonce 6 měsíců až je vše zahojené a v klidu. Pokud ti to dělali laparoskopicky, tak nevznikají srůsty (názor dalšího lékaře) takže já bych rozhodně počkala. A sportovat hned? minimálně měsíc bys měla být v klidu, nic netahat, nesportovat. To mi řekli jak v nemocnici tak doktorka. Já bych to ani s tím sportem nepřeháněla, všechno chce svůj čas. Drž se a ať jsi brzo fit.

machulca
16. kvě 2012

@gabra29
Ahoj a děkuju, myslím, že ty 3 měsíce taky radši počkáme, navíc mě to břicho pořád pobolívá, mám náročnou práci, takže o sportování a ani o ničem jiném zatím vůbec nepřemýšlím. Jsem ráda, že to tak nějak zvládnu v práci. Jen mě zarazily názory mého doktora, když se všude píše, že se má počkat. Děkuju 🙂

maciatko248
17. kvě 2012

@gabra29 ahojky mozem sa spytat? kto ta poslal do lazni? tvoja dr lebo uz od viacerych zien som citala ze tam boli ale mne dr nic take nenavrhla 😕 tak vobec netusim ci to je nejak delene podla toho ci to bolo laparoskopicky alebo nie? dakujem za info 🙂

martinakl
21. kvě 2012

@maciatko248 Ahoj, mne taky nikdo lazne nenavrhl..
A jak se vede?

elana
21. kvě 2012

@maciatko248 mě taky nikdo lázně nenavrhl, musela jsem si je navrhnout sama 🙂 a doktor nebyl proti. Gynekolog napsal doporučení a praktický doktor žádost, ta šla na pojišťovnu a po schválení jsem jela.

maciatko248
21. kvě 2012

@martinakl no u nas nic nove zase nam nedosla potvora mrcha a to beriem tu proveru tak som v piatok uz objednana k dr tak to uz budeme riesit 🙂 a inak dnes som mala mat termin porodu tak dufam ze od teraz uz to bude len dobre 😉 a co ty? ako sa mas brusko rastie? a viete ake bude mat chlapcek meno? 🙂