Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

samsa
23. bře 2009

Já tak nějak věřím, že je to v děloze, moje dr. mě hodně uklidnila, tak snad má pravdu. Pořád si říkám, že je to pravděpodobnější.
Tobě přeju, hlavně ať se brzo zadaří.

dennisa
23. bře 2009

samsa - děkuju 😉
Tak tvoje dr. se podívá na UTZ a vidí....kdy jdeš na další kontrolu?

shakra
23. bře 2009

Ahojky,přidávám se k diskuzi.Jsem týden po laparo.Měla jsem mimoděložní těh. ☹ Zatím je to stále moc čersvé a bolí-to.Něco k mým příznakům:PM jem měla 28.1.,asi za tři týdny mě jeden den bolelo v podbříšku ( bolest vypadala jako kdybych byla nastydlá).další měsíčky jsem měla dostat 24.2. Krvácet jsem začala 28.2 a já myslela že se dostavili opožděně měsíčky.Po skončení menstruace,což jsem si myslela jsem po jednom dnu začala dost silně tmavě hnědě špinit.Sestra z gynekologie mi řekla ,že se ještě můžu dočišťovat po měsíčkách.Jenže špinění sílilo a ještě se přidávala krev. Navíc v noci z 11-12 jsem měla silné fakt silné bolesti v levém podbříšku.V pátek 13.3. jsem šla na gyn.,zjistili,že mám pozitivní hcg a v děloze tekutinu.Okamžitě si mě v nemocnici nechali na pozorování,Mohla jsem jenom tekutiny. V noci ze soboty na neděli jsem měla opět bolesti v levém podbříšku a zároveň velké bolesti zad.V neděli mě operovali.Odebrali vejcovod,který byl zničen. Zítra jdu na vyndání stehů a zjisti co dál.S manželem jsme se snažili skoro 2 roky. Zatím

dennisa
23. bře 2009

shakra - mrzí mě, že rozšiřuješ naše řady 😖 Vím, jak to bolí....ale neboj, čas to aspoň trochu spraví....
Já jsem po laparoskopii 2 měsíce a už je to lepší, těším se na další snažení, i když obavy jsou velké....
Teď hlavně odpočívej, šetři se a bude zas líp 🙂

shakra
23. bře 2009

denniso ahoj,díky za útěchu.Prosím tě jsem i po mimoděl.v šestinedělí.Někdo říká ANO a někdo zase NE.

dennisa
23. bře 2009

shakra - mně bylo jasně řečeno ANO....je to šestinedělí...to znamená...bez sexu, fyzické námahy atd....
Neinformovali tě v nemocnici? Mě teda důkladně.....

shakra
23. bře 2009

Při propouštění ne.Zítra jdu na gyndu,tak snad nic nezapomenu na co se chci zeptat.

ferdice
23. bře 2009

Shakra, at je ti brzy zase lepe. Dennisa ma pravdu, cas to spravi. Musime doufat a verit. a ono se nam to podari.
holky, tak mne o sestinedeli taky neinformovali. akorat mi rikal gyndr, ze tak mesic po laparo bych se mela setrit, ale mohla jsem uz i sportovat a sexovat.
Jinak muj prubeh byl takovy, ze na vanoce jsem na testu nasla //, ale HCG stoupalo pomalu, takze uz jsem tusila ze to nebude dobre. v lednu jsem byla na revizi delohy. cca 2 tydny po revizi jsem zacala krvacet. takze mi zase brali krev a hcg bylo vyssi nez pred revizi. pak se jeste cca tyden cekalo zda nezacne klesat. ale ne. takze na LPS jsem byla az skoro v pulce unora. podotykam, ze bolesti jsem zadne nemela, pominu-li male bolesti zad v krizi. takze zadne velke priznaky mimodelozniho ☹

dennisa
23. bře 2009

ferdice - já jsem to tu už psala, ale já taky neměla sebemenší bolesti.....jen jsem hooodně slabě krvácela, nic víc....
A pak, aby se v tom člověk vyznal 😖
Já jsem otěhotněla přesně týden před Vánoci, vím to, měřila jsem si bazální teplotu a sledovala co se dá....no a na Silvestra jsem měla pozitivní testík.....ta radost vydržela jen dva týdny...pak už to jelo z kopce.....

ferdice
23. bře 2009

jo to znam dennisko. ja dala manzovi testik pod stromecek. byly to krasne vanoce. a pak jak pises, uz to slo z kopce ☹ chjo. ja uz pak ani nekrvacela, fakt jsem se citila OK, normalne jsem pracovala uz po te revizi, pak i sportovala jako driv. by mne nenapadlo, ze mam mimodelozni, nebyt toho krvaceni, tak uz bych na to hcg ani nesla.

ferdice
23. bře 2009

jsem se do toho nejak zamotala s tim krvacenim. zakrvacela jsem jen jeden den a proto jsem sla na to hcg. tak a ted je to uz snad jasnejsi.

shakra
23. bře 2009

Koukám,že příznaky jsou různé.V nemocnici si nejdříve nebyli jisti jestli potrácím nebo je to mimoděl. I primář mi po zákroku řekl.že to viděl více na potrat.

dennisa
23. bře 2009

shakra - rozpoznat mimoděložní je fakt složitý....u mě to to bylo jasný až v 7tt.....už jsem měla těhotenský nevolnosti po ránu, zvětšený prsa, všechno mi smrdělo....a po zákroku se tělo dávalo do kupy aspoň měsíc....
Na mě největší depka padla po návratu z nemocnice.....v nemocnici jsem byla v pohodě.....jen jsem byla vyjukaná, že poprvé v životě ležím ve špitále.....ale první týden doma, to byl očistec.....jen jsem brečela, jak to na mě dopadlo.....ale uběhly 2 měsíce a jsem ok 🙂

samsa
23. bře 2009

Holky, mě úplně mrazí, když to čtu, ty vaše příběhy. Ale musím myslet pozitivně a věřit své mudr., že je to v děloze, za týden už by mělo být jasno, pokud tam nic nebude, tak je zle....
Holky, snad se vám brzo zadaří. My už do toho znova nepůjdeme, mám za sebou potrat na podzim a teď tohle, tak holt zůstaneme u jednoho dítka, co se dá dělat. Znova na to nemám odvahu 😔

ferdice
23. bře 2009

Samsi preji ti at je to v deloze. ale i ta lps se da zvladnout.
ja mam za sebou, zamlkle tehu i spontanni potrat a presto budeme zkouset dal. jenze mi jeste ditko nemame. je fakt, ze kdyz bychom jiz ditko meli, tak uvazuji asi jako ty. taky se hrozne moc bojim jak to bude dal, priste. ale co nadelame.

nursik
23. bře 2009

Samso, neblbni, za nějaký čas se oklepeš a půjdeš do toho znova 😉 Já taky jedno dítko mám, ale chci druhé.
Jinak k té pauze: doktor mi řekl: kdybyste byla o deset let mladší, tak by byla pauza 6 měsíců, ale vzhledem k věku prý stačí 3 měsíce 😀 Dneska jsem mu volala, kdy mám přijít, že mám pozitivní test, tak z toho byl úplně hotovej, nechtělo se mu věřit 😝
Holky, a teď anketa a upřímně. Já se dočetla, že vznik mimoděložního může být v souvislosti s kouřením. Kolik z vás mělo mimoděložní a kouřilo?

ferdice
23. bře 2009

Nursik ja jsem nekuracka.
A gratuluji k pozitivnimu testiku 🙂

samsa
23. bře 2009

Ferdice, teda taky toho za sebou mas az az. Takze tohle byl vas uz treti neuspech? To je fakt silene 😔
Nursik: ja nevim, jestli se oklepu, treba jo, ale dame tomu rozhodne dlouhou pauzu, minimalne pul roku, ale spis vic.
Ja sice nemam potvrzene mimodelozni, ale jsem tez nekuracka 🙂

ferdice
23. bře 2009

Jo Samsi 3. neuspech ☹
Je mi uz pres 30, takze si zadnou velkou pauzu nechavat nemuzeme.
Oklepeme se holky, preci neco sneseme.

samsa
23. bře 2009

Mně je 31, takže taky nic moc. Někdy si nadávám, že jsem nazačala plodit dřív, ale to už nenapravím.

nursik
23. bře 2009

Mě bude v létě 32, takže už jsem stará páka a vidíte, moje tělo zareagovalo líp než u nějaký mladice 🙂

ahojkyholky
23. bře 2009

K anketě i já jsem nekuřačka,zřejmě i nejstarší mě už bude 35.

nursik
23. bře 2009

Tak by mě zajímalo, kde tu stastiku dělali 😀

dennisa
23. bře 2009

Tak já se dobrovolně přiznám, jsem kuřačka 😖 Ale nekouřila jsem dlouho před těhu a po mimoděložním taky 2 měsíce ne.....už zas kouřím, jen mě neodsuzujte....prostě nervy, slabá vůle, já vím, je to špatně 😒

Ale myslím, že to rozhodně není ten hlavní důvod, proč bylo mimoděložní......

V říjnu mi bude 32 a nemáme ještě děti.......ach jo, jak moc bych chtěla....přišlo to na mě a ne a ne se pustit 😅

jarka09
24. bře 2009

Ahoj Holky, tak já statistiku taky nepotvrdím, jsem nekuřačka a denniso neboj, kuřáky neodsuzuju, já mám zase jiné neřesti 😀 Jinak taky jsem včera byla na kontrole, a byla jsem docela potěšená. Doktor mi řekl, že od zákroku se počítá šestinedělí, poté že bych měla dostat MS a pak že není nutné se už nijak chránit, resp. že když pak otěhotním, tak že se nic dít nebude. Říkal, že někteří lékaři doporučují až půlroční pauzu, ale to že bylo hlavně dřív a on že si myslí, že je to přehnané, ale musí se ta žena na to samozřejmě cítit. A to si myslím, že mi čas zase tolik neběží, je mi 26 let. Navíc mi sám od sebe říkal, že do toho vyšetření průchodnosti mě nutit nebude, že třeba máme chvíli zkoušet a když nic, tak pak teprve by mě tam poslal. Jako prekoncepci mi předepsal kyselinu listovou. Tak mě to celý zase trochu uklidnilo. Tak vám držím palce, ať to všem dobře dopadne! 😉

andree01
24. bře 2009

Holky, kdyz se tady bavite o te dobe klidu po zakroku. me taky rekli, ze mam udrzovat sest nedel klidu ale o tom, kdy znovu zacit s mimi mi nic nerekli. jenze ja jsem jak po kyretazi tak i po lps. jsme se docetla ze po lps staci 3 mesice a nevite jak je to s tou revizi deohy? diky,

samsa
24. bře 2009

Andree, po revizi obvykle taky říkají 3 měsíce, ale já teď hned po 3 měsících otěhotněla a zase je to špatné, tak z vlastní zkušenosti a pokud jsi neměla problém otěhotnět, tak bych tomu dala půl roku.

andree01
24. bře 2009

no me uz tahle na 31, takze taky moc nechci ztracet cas...☹ ach jo...najednou clovek zacne pocitat mesice, do ted jsem to neresila a ned jak nastal problem, tak chci vsechno hned....☹
Holky, neznate mudr Koterovou z UPMD (podoli), ta me operovala, napsala mi pak trochu jinou zpravu, ktera neodpovidala nalezu na utz, tak me hloda cervik, jestli mi vsechno udelala v brisku dobre.

samsa
24. bře 2009

Andree, tak to budou stačit ty 3 měsíce. Necháš projít 2-3 MS a když bude vše v pořádku, tak začnete. Jasně, je to jiné, než kdyby nám bylo 20. Ale mimouška se dočkáš, třeba já osobně znám docela dost prvorodiček, kterým je 36-38 let a představ si, že ty se nestresovaly, jestli to půjde nebo ne. Mně je 31, ale pokud do toho půjdeme znova, tak tomu už ten půlrok nechám.

misa1982
24. bře 2009

Ahoj holky ja prodelala mimodelozni a laparoskopii 19.12. 2008 taky mi nic nebylo chovalo se to jako normalni tehotenstvi nic me nebolelo ale kdyz v 7tt doktorka na ultrazvuku nic nevidela sla jsem do nemocnice a uz jsem krvacela do bricha braly me na sal o sestinedeli mi nic nerikaly jo a jeste chci rict ze mi nebraly ani vajecnik ani vejcovod mela jsem to prej na vajecniku tak to jen odstranily a vsechno mi zustalo jen rikaly 3 mesice pockat ale jednou nam to nejak ujelo a 23.3.jsem nasla na testiku 2carky strasne jsem se bala aby to bylo vse v poradku a ted jsem v 9+3tt a vse je nastesti vporadku mimi je tam kde ma byt srdicko bije jako zvon a rosteme.Tim chci rict ze vim jake to je zazila jsem si toho celkem dost pred mimodeloznim se mi narodil zdravi syn kteremu byly 4roky ale o uplne prvni miminko jsem prisla bylo to zamlkle tehotenstvi+samovolny potrat....
Takze vam vsem tady preju hodne sil a uspesne snazenicko a myslete jen na to dobre.... 😉