Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

martinkamoj
9. pro 2015

@syvi mě vaječníky neodebrali ale bylo mi řečeno 3 cykly pauza před dalším snažením.. Aby se tělo pročistilo.. A první Ms stejně dorazila až po 6ti nedělí.. Teď čekám druhou a pak to bude akorát a jdeme se snažit ;) půl roku je hovadina..

syvi
9. pro 2015

@keny123
Já teda nesplnila. Testy sem si delala dva , ob týden. Když sem si dělala druhy, tak už sem podle MS byla 5tt+6, obě čárky silně a hCG ten den u gyn 977. O pět dni později už sem šla na laparo.

keny123
9. pro 2015

@syvi jj je to individuální... 😉 no uvidíímeee dva krásný prcky už mám ...aspoň ze takk 😉

syvi
9. pro 2015

@martinkamoj
Taky si říkám, že půl roku už je docela dost, děkuji za odpovedi. Jinak me se ještě ani nezahojilo břicho a po tydnu MS dorazila. ☹ šílená bolest ☹

martinkamoj
9. pro 2015

@syvi Tak já břicho měla bolavé pořádně tak 14 dní to jsem vysloveně proležela.. Pak to bylo už lepší tak pomalinku procházky atd.. a Ms až po 6tinedělí došla.. a bolestivá byla hodně jen první den pak už dobré 😉

zofka1
19. pro 2015

holky,tak já dneska dostala ms,19 dní po laparce,je to první ms ze které mám radost 🙂 zatím to jde,je to slabší,ani břicho nebolí.

slunycko
19. pro 2015

@syvi Mě mimoděložní prasklo ve vejcovodu, který mi vzali. Doktor mi pak řekl, že se můžem snažit za 3 cykly. Držím palce, ať je vše ok 🙂 Všechny 3 cykly mě šíleně bolelo břicho. Pak jsem otěhotněla a úspěšně porodila. Nyní čekám druhé miminko 🙂

syvi
27. pro 2015

@slunycko
Děkuju za odpověď, 21. prosince sem byla na poslední kontrole a tam už mi doktorka taky řekla 3 cykly (nechapu proč předtím říkala půl roku). Na UTZ ale viděla na leve straně cistu, tak snad to bude dobrý. Jinak moc gratuluju k mimískům 🙂

agent008
30. pro 2015

prosím jak dlouho po laparoskopii jste byly v pracovní neschopnosti?? děkuji

syvi
31. pro 2015

@agent008
Ahojky, ja mela neschopenku tri tydny.

sarivojvodova
31. pro 2015

@agent008 Také tři týdny na neschopence, ale chovat děti z, nebo něco nosit, šlo až tak za měsíc.

lena27
31. pro 2015

@agent008 já měla neschopenku 6 týdnů a kdyby dr neměl pak měsíc dovču tak by mě ještě 14 dní nechal. v práci občas musím zvedat těžší věci

nikinu
10. led 2016

ahojky holky po jaké době jste otěhotněli po laparoskopii s jedním vaječníkem(pokud tu někdo takový je)děkuji 🙂

martinakl
10. led 2016

@nikinu Ja trikrat na prvni snazeni 🙂 Dvakrat z toho to sice nakonec nedopadlo, ale to je jiny pribeh.. S otehotnenim rozhodne problem nebyl 🙂

martinakl
10. led 2016

@nikinu Ted blbe ctu. Ja mela jeden vejcovod, ale vajecniky oba.

zuzan
autor
11. led 2016

@nikinu Poprvé po 15 měsících, další těhotenství byl takový šťastný omyl (v den dceřiných prvních narozenin jsem zjistila, že jsem těhotná) a dnes máme úžasného 5ti letého chlapečka a na třetí těhotenství jsme museli taky čekat 11 měs., ale jde to i s jedním vejcovodem - pokud tedy není jiný problém - obě holčičky si dávaly načas 🙂))

slunicko01
11. led 2016

@agent008 tak já teda byla od operace doma 4 dny... Nic mi nebylo, tak proč být doma. Holky jsem zvedala normálně... Zpětně jsem moc ráda jak mi to za paní doktorka udělala... Že jsem vůbec žádný bolesti potom necítila. O psychice teda nemluvím 😕

nikinu
11. led 2016

já jsem právě všude slyšela nebo od známých že otěhotněli s jedním vejcovodem do tří měsíců teda s podporou nějakých prášků nosyfol

martinakl
11. led 2016

@nikinu já žádné prášky nepotřebovala 🙂

keny123
12. led 2016

@nikinu s jedním vaječníkem nebo vejcovodem?já jsem měla po prvním synovi mimoděložní a sebrali mi vejcovod a druhej syn se podaril za 4mesice po laparce -s tim ze dva mesice jsme si davaly pozor hned po zakroku se to nesmí. a ted treti prcek vyšel napotřetí....

lenikova
24. led 2016

Zdravím Vás všechny, moje zkušenost s mimoděložním těhotenstvím: Duben 2015 - mimoděložní, po 2letech snažení .... Září 2015 v 7tt samovolný potrata a od té doby nic 😒

helenaaaa
6. únor 2016

Ahoj holky ,ja radostny pribeh nemam....mam jedno dite porod tehu vse v poho....nicmene jsme chteli druhe a najdnou neslo asi tri roky jen honicka za ditetem nic...zkusili jsme i inseminaci a ivf nic...oba zdravi podle vsech vysetreni....cca do roka po tom vsem najednou radost tehu dve carky na testu a pritozenou cestou nadhera...po vysetreni u gynekologa zjisteni mimodelozni tehu nevedela sem ani ze neco takoveho je...tak co no laparoskopie lecba a po case i bolest v srdci ustala...o dite jsme na nejaky cas zapomeli ..nic mene sance mensi a co...celkem sme uz ani neusilovali...sex na plno ale necekali sme zadny zazrak ...ani se nestal ...a tak a otazku co vy a dite sme rikali ze uz asi ne...a cas sel taky proti nam ...po 9 letech jsem opet jistila ze sem tehu z niceho nic .nechteli sme neplanovali a ani se nedarilo....radost kraasna ..vse v pohode testy nadherne prinaky ukazkove...no nic jdu k lekari...mimi nejde videt nevadi muze byt brzy...hcg vysoke takze mimodelozni by nemuselo byt....zacala sem spinit prvni spatne...dalsi ani po tydnu se prcek neukazal asi ZT...ne ne hcg bylo obrovske z 2500 po tydnu na skoro 20000....kde je??? Co myslite..ta je zprava pro me druhe mimideloni a prospivajici tak ze ani doktor nechapal kdyz uvidel srdecni akci....okamzita hoapitalitace laparoskopie a prisla jsem o druhy vejcovod....je to asi 4 dny co mam po a vse teprve vstrebavam...nepreju nikomu a doufam ze se tohle bude dit mene a mene i kdyz podle tabulek se toto riziko vysuje vic a vic ..

anansie40
6. únor 2016

@helenaaaa Mně se chce úplně brečet, jak tě čtu, já mám přesně měsíc po laparoskopii, pravý vejcovod pryč, už jsem na to skoro zapomněla, protože mám pocit, že se to ani nepřihodilo mně, to jsou takové šoky a rychlovky proměn pocitů, já měla pocit, jako bych sledovala film o sobě, asi jsem to nějak vytěsnila. Já už mám 3 děti (z toho dvojčata, takže těhotenství dvě a všechno taky přirozeně a v pohodě)a je mi 40 a s přítelem, co děti nemá, jsme chtěli společné, ale teď už nechci. Představa, že by se mi to opakovalo...ne, už bych to nechtěla zažít, dokonce teď lituju, že jsem si při té laparoskopii nenechala vzít rovnou i ten druhý a měla bych klid. Nikdy bych si nepomyslela, že se mi může přihodit něco takového, nezbývá, než přijmout krutou realitu. Mně to jde možná líp, protože dětí "mám dost", ale ty prožitky jsou stejně příšerné pro každou z nás. Přeju brzké uzdravení na těle i na duši!

martinakl
6. únor 2016

@helenaaaa to mě mrzí :( i já se radim k těm, co to prodělaly 2x. K tomu potrat v 16t. Oproti tobě, naštěstí, v krátkém období. 4x jsem otěhotněla napoprvé. Ale teď už jen ivf. Tedy první, co musím udělat , je najít tatínka, protože po druhém mimodeloznim jsme se rozvedli. Zaplat bůh za krásného zdravého syna..
Držím ti moc palce. Musí to být šílené , když cekate tak strašně dlouho..

lulu_8
6. únor 2016

@helenaaaa presne z tohoto ma strasny strach, ze s eto zase bude opakovat. Zadny vejcovod mi teda neodebrali, resilo se to praskama, ale i tak. Boze, je mi uplne ouzko, kdyz tvuj pribeh ctu. Je to strasne strasne krute. Drzim ti vsechny palce a posilam aspon na dalku obejmuti. Drz se!!

helenaaaa
6. únor 2016

Mam uzasneho muze a dcera je taky perfektni a hned je to lepsi kdyz je mam u sebe a nadeje porad aspon nejaka,jsou zeny co jsou na tom hur,ale boli to dost.jste tady uzasne ta podpora je jako lek 🙂 zivot neni med ale zalezi na nas jak se s tim poperem...musime byt silne a nedat se....Holky ste super dekuji 😉
@martinakl mame aspon to jedno a to nekdy staci ,tatinku se najde jen toho prave treba vyhledat neboj urcite nekde je...
@lulu_8 urcite bych se tolik nebala alle asi bych si je nechala zkontrolovat jestli jsou v poradku pred pocetim jako vejcovody ,vsude pisou ze kdyz si zena prodela mimodelozni tehu je velka pravdepodobnost opakujiciho se...ale doufam ze se ti to podari a budes mit krasne mimi a bez problemu ☺

helenaaaa
6. únor 2016

@anansie40 silene ,co vse dokaze zivot napsat...a jsem rada ze se o tom da psat a resit protoze mam pocit kdyz o tom pisu ze se to ze me nejak vic dostava....hold zena to ma opravdu tezke drzme se ...

anansie40
6. únor 2016

@helenaaaa Ano, aspoň to psaní jako terapie a sdílení některých pocitů 🙂 Přeji hodně sil!

jana113
10. únor 2016

Ahoj holky,
ráda bych Vás poprosila o vyplnění dotazníku, týkajícího se problému s početím miminka.

Děkuji mnohokrát Jana

Odkaz na dotazník:
https://faktory-ovlivnujici-vyber-ce.vyplnto.cz/

helenaaaa
11. únor 2016

Nezlobte se ale nejak vam to blbne....cele vyplnim a vrati me to k ot.c.7 a vsechny pod tim jsou taky vymazane absolvuji znova a ono zas porad me to vraci a maze odpovedi....po pate sem to vzdala...