Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

ratatooy
20. črc 2013

@lalicka ja bych nečekala telo je po tom chytlavější leč už bez jednoho vejcovodu je otěhotnění hodně ztíženo u nekoho i nemožné jako u me je možnost jedine ivf

martinahost
20. črc 2013

@ratatooy
@lussinka88 Dík, dneska je to už lepší 😉

fykyska
20. črc 2013

Ahoj holky, po dlouhé době se mi objevilo Vaše fórum jinak jsem z popotratovek..Jen bych Vám všem chtěla popřát hrozně moc sil a vnitřní energie v dalším snažení. Sama jsem po dvou nehezkých ztrátách miminka 😔 😔 z nichž jedno bylo GEU na které mi ,,díky" doktorovi co stál za pěst přišli až ve 3 měsíci takže vše bylo za 5 minut 12 a všechno mi vzali vejcovod i miminko ...Oboje ve mě zanechalo hlubokou bolest - vím a chápu jak je to těžké .. .Nicméně už 2 měsíce jsem pyšnou maminkou malé Haničky a proto Vám píši že i když člověk spadne na samé dno MUSÍ SE ŽÍT DÁL A NADĚJE UMÍRÁ POSLEDNÍ!!!!! Pamatujte ,,ŽENSKÁ VYDRŽÍ VÍC NEŽ ČLOVĚK" :- D 😀
Přeji všem bez rozdílu hodně sil, lásky a zdraví a hlavně zdravá a krásná miminka 😵 😵 😵 😵 😵

ratatooy
20. črc 2013

@fykyska až ve 3mesici?to snad ani neni možny me na to přišly v 5+4 a už tak to bylo za minutu dvanact,ale musim řict že nevim jestly jsem divna ale žadny nasledky to nezanechalo jako ž bych z toho byla vyřízená,byo to moc brzo na to abych neco citila asi ani jsem si to pořádně neuvedomovala že jsem tehu,vickrat jsem si na to vzpomela až když nam nešlo otehotnet ale to sem mela spíš vztek na doktory protože určite neco posraly

fykyska
20. črc 2013

@ratatooy Bohužel, je to možné dr byl idiot na KO jsem byla v 5 s tím že když nic není v děloze jen hezká sliznice JE ČAS! Víc nezkoumal a pak si mě objednal až za další měsíc - bohužel jsem nedošla...A skončila v nemocnici mám o tom sepsaný článek jinak by jeho lajdáctví bylo na dlouhý psaní...Bohužel...Já si tu ztrátu brala hodně moc protože už to bylo podruhé a já TAK TOUŽILA ☹ 🙂
Člověk na to pak vzpomíná přesně když mu to potom nejde nebo jsou komplikace a musí zase pod ruce doktorů!

ratatooy
20. črc 2013

@fykyska ja sem mela taky zajimavej připad teda,chodila sem ješte tenkrát k jinemu dr,a protože nemel v ordinaci utz tak me na nej poslal do nemocnice aby teda potvrdily tehu,tam me jen vyšetřily a nic neřekly došla se zpet k dr a řikal že je to normlani tehu v deloze a že to vypada na dvojčátka,pak sem začala špinit tak mi dal ascorutin a řekl že mam ležet břicho me trochu bolelo al nic hrozneho,za 4dny se to zhoršilo a když jsme la na wc vyletěl ze me kus čehosi ani sem nechtela zkoumat co to bylo a jela sm hned od nemocnice tam me po utz okamžite vezly na sál,ani nevadilo že sem byla po jidle atd,proste už šlo o kejhák pak jsem přešla k jinemu dr kde jsem moc spokojena,a ted když jsem na začatku tehu krvácela tak me sledoval hlavne kvuli tomuto aby se to nestalo znova takže sem chodila furt ob den na krev a utz,le bylo to ok ve 12tt špinění přestalo

simka77spain
29. črc 2013

me diagnostikovali mimodelozní tehotenství prave minuly ty´den. byla jsem prave v 6+0, jeste nebilo srdícko, na levem vejcovodu. Ale píchli mi jen nejakou chemickou injekci, a s´tim mi rekli ze by se to melo vstrebat. Taky mi rekli ze po teto injekci musime pockat 6 mesicu na dalsí zkousení. Jsme po IVF, icsi. mate nekdo s timto zkusenost??? nikde to tady nemuzu najit. kazdemu hned brali vejcovod, ale me rekli ze to jedine kdyby se to nevstrebalo, ze mam jeste pockat. Pres ultrazvuk mi vysetrovali jestli vejcovod nejak jeste dál vyzivuje plod, a zjistili ze po tom pichnutí uz ne, takze by to melo fungovat, ale ve stredu mam jit znovu na kontrolu. krvácím miñ nez u normalni menstruace a nic me nebolí. Zacli me vysetrovat hlavne kvuli toho, protoze jsem zacla mít takový hnedý výtok, myslela jsem ze to je jako taková menstruace, rpotoze to bylo zrovna ten první mesic v datumu kdy mela prijít menstruace, tak jsem se docela lekla, a tak sjem sla na vysetrení, kde mi rekli ze podle krve uz jde poznat ze ten hormon nemam jak by mel byt, protoze ma stoupat dvakrat tolik, coz me nestoupal, tak jsem chodila na krev co druhy den aby to potvrdili, a jak uz to slo asi po treti navsteve videt y na ultrazvuku, tak bylo vsechno jasné. Muzete mi nekdo ríct neeco ohledne te chemické injekci, a jestli s tim mate nekdo zkusenost?? dekuji

elana
29. črc 2013

@simka77spain četla jsem o tom, u nás se to ještě moc neprovádí, ale třeba v Německu je to poměrně oblíbená metoda řešení dosud asymptomatického GEU (tj. nesmí být vidět už nějak velké embryo ve vejcovodu, nesmí být bolesti a evidentně hrozit ruptura). Ta injekce je zřejmě metotrexát (ev. se může dát prostaglandin), způsobí to odumření toho plodového vejce a jeho vstřebání. Proti laparoskopii to má jednak tu výhodu, že se ušetří pacientka operačního výkonu a za druhé se udává, že až v 50% případů zůstane zachována průchodnost vejcovodu. Což sice pokud potřebujete IVF je celkem irelevantní, ale na druhou stranu-jeden nikdy neví 😉

simka77spain
1. srp 2013

@elana jj, ta injekce se jmenovala metotrexát. a je to presne tak jak to píses, uz jsem si taky o tom precetla. vcera jsem byla prave na vysetrení. uz se to vstrebává bez problému a hormon uz mam jen na 600, takze vsechno v porádku. Myslim ze to je fajn, protoze jsem se te operace dost bála i kdyz potom si clovek rekne ze kdyz stejne mame zmrazené, protoze prirodni cestou to nejde, tak by asi clovek byl radsi bez tech vejcovodu, at uz to nema kam príste "zalést" ! 😉 Uz nám rekli ze taky po te injekci neni doporucené pit alkohol, a moc se slunit, alkohol kvuli jater, protoze ta injekce docela afektuje játra a to slunicko, ze pry se vyskytují nejaké fleky potom na kuzi, to pisu hlavne kdyby si to cetly nejake holky, které by hledaly o tom tady nejakou informaci. A teda opravdu dodrzet tech 6 mesícu pauzy. Ta injekce pry je az opravdu za tech 6 mesicu pryc z tela. Kdyby jste nekdo o tom chteli vedet neco vic a jak to probíhá den za dnem, tak mi pisnete do soukromé zpravy a klidne odepisu, i kdyby uz ubehlo vice doby. Vim ze v cesku se to moc nedelá, ale opravdu pokud si nekdo má zachovat ten vejcovod, tak je to fajn. jen je to tehotenství teda treba fakt zjistit brzicko. 🙂

katie12
22. srp 2013

Zuzi neboj, urcite to pujde. Ja jsem taky byla vystrasena vsemi doktory a nakonec jsem otehotnela hned prvni mesic 😉 A je pravda, ze i s jednym vejcovodem je u spousty lidi mozne otehotnet kazdy mesic. Preji hodne stesti

katie12
22. srp 2013

@zuzan Zuzi neboj urcite to pojde. Ja jsem byla taky vsemi doktory vystrasena a nakonec jsem otehotnela hned prvni mesic. A je pravda, ze spousta zen muze otehotnet kazdy mesic, i kdyz maji jen 1 vejcovod. Hodne stesti !

zuzan
autor
22. srp 2013

@katie12 Katie, moc děkuji, ale asi se bude jednat o nějaký hodně starý příspěvek, nebo zprávu nepatřila mě 🙂)) Mimoděložní těhotenství jsem měla v lednu 2007, v r. 2008 se nám narodila holčička, v r. 2010 chlapeček a třetí miminko čekáme v únoru, takže já už otěhotnění neřeším 🙂))

martinakl
24. srp 2013

@zuzan Tvůj příspěvek je pořád jako úvodní k téhle diskuzi, takže to asi mate 🙂 Je to super, že se máš tak dobře 😉

zuzan
autor
24. srp 2013

@martinakl Už jsem to pochopila, že to může být matoucí - ale snad třeba povzbuzující pro všechny nastávající maminky, co mají tu nepříjemnou záležitost čerstvě za sebou... všem moc přeji, aby co nejdřív držely ten svůj vytoužený voňavý uzlíček v náručí 🙂))

zuzka.o
24. srp 2013

Ahojky holky, chci vás jen povzbudit, já měla v lednu 2009 LPS, mimoděložní těhu, odebrán zničený vejcovod, v srpnu jsem přirozeně otěhotněla a teď mám doma 3 letá dvojčátka 🙂 Držím všem palce.

ladka4444
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
buna
16. zář 2013

Ahoj holky, jsem po mimoděložním těhotenství, těsně po odebrání vejcovodu laparoskopicky, ale mám ještě endometriózu. Pročetla jsem příspěvky rok dozadu a žádná z vás o stejném problému nepsala. Jste tu nějaká taková? Já už mám za sebou 4xIVF, 1xKET bez úspěchu...hledám někoho, kdo má stejný nebo podobný problém.

kockacz
16. zář 2013

@buna ahojky, je mi lito, ze to nedopadlo 😒 taky jsem mela loni mimone, vzali mi vejcovod a behem laparky zjistili poprve male lozisko endometriozy nekde u delohy. do toho mam jeste imunologicke problemy s potraty. tak jsme se rozhodli, ze zkusime pomoc doktoru. takove kontrolovane tehotneni se soubeznou imunologickou lecbou. nejdriv 2x IUI, behem toho nasli endometriozu na vajecniku. IUI nedopadlo, tak ted jsme sli do IVF. behem odberu vajicek se ukazalo, ze mam tu endometriozu ve vajecniku asi docela dost ☹ zatim to vic neresime, uvidime co bude dal. ceka nas KET, pokud budou embrya ok (mame na genetickem rozboru).

buna
16. zář 2013

@kockacz ahoj Lenko 🙂 můžu se Tě zeptat, kam chodíš do CARu? já jsem měla taky 2x biochemické těhotenství a teď to mimotěhu...jsem z toho už trochu zoufalá, táhne mi na 36 a šance se mi pořád zmenšuje - aspoň mi to tak přijde. Imuno mám 2x, genetiku párovou, ale embryí zatím nedělali...taky tam mám nějaký problémy, protilátky na embryo, na sperma naposledy...no prednison zobu s malými přestávkami skoro 2 roky...já už mám teď i všechny pokusy na IVF, co připlácí pojišťovna "vybrané", tak přemýšlím, co dál... 😒

kockacz
18. zář 2013

@buna ahojky, chodime do Gennetu v Liberci. Jsme zatim spokojeni. Me je 30 a rikame si, ze to nebudeme uz moc lamat pres koleno. Je to narocne po vsech strankach, ale to ty vis jiste lip nez ja. My jsme rozhodnuti v pripade neuspechu jit do adopce...Jen jsme si jeste jasne nestanovili hranici, kdyz uz nebudeme pokouset osud. Zatim mame jeste nadeji a doufame v dobry konec 🙂
Ja mam taky protilatky na embryo - zvyseny tzv. TNF alfa. ALe standardtni lecba nezabirala, Prednison ani Pentomer. Jeden mi to jeste zhorsil. Pak jsme zkouseli imunoglobuliny do zadku a ted nitrozilne. Uhradila nam ty leky pojistovna, ale mame posledni davku na jeden pokus.
Moc drzim palce, treba je cas zacit premyslet jinak a treba jeste ne, to nemuzu rict, kdyz te neznam 😝

buna
18. zář 2013

@kockacz já chodila do Pronatalu v TP a pak přešla do Podolí v Praze. Můj partner adopci nechce a já to celkem respektuji, je to hodně vážné rozhodnutí, takže to se nás pravděpodobně nikdy týkat nebude. Jedna ještě trošku starší holka tady z koníka uspěla s minimální stimulací, ale před tím už měla 2 děti a byla zdravá, tak se zkusím zeptat ještě na to. Jinak to asi balim, alespoň s umělkem...Dál si nechám napsat Mojžíšovku a děj se vůle boží 🙂

lucisa
26. zář 2013

@zuzka.o prosím tě, chci se zeptat, jaké jsi po mimoděložním těhu a odebrání vejcovodu měla MS, jak proběhlo otěhotnění?
Loni jsem někdy v říjnu otěhotněla, v listopadu nepřišla MS, test pozitivní, těšila jsem se, že bude na Vánoce překvápko, jenže už za chvilku šílené bolesti, krvácení, manželovi jsem řekla o těhotenství, hned mě odvezl do nemocnice, tam také test pozitivní, odebrali krev, děložní krvácení slabé, ale miminko ještě vidět nebylo, takže usoudili, že je to buď hodně mladé těhu nebo vzhledem k bolestem mimoděložní, nechali si mě tam, dali kapačku, do druhého dne bolesti ustaly, znovu odebrána krev, hcg mírně stouplo, tak mě propustili s tím, že kdyby něco, tak okamžitě přijet.
Samozřejmě, že druhý den znovu obrovské bolesti, tak šupem zpět, znovu nabrat krev, kapačky už moc nezabíraly, hcg stejné, žádný nárůst, mimčo stále nebylo vidět, tak mě hned druhý den vzali na výškrab, že je možná těhu uvnitř dělohy, po revizi opět náběry, jenže hcg stejné, stále mírné bolesti, další den znovu náběry a bylo jasné, že tam ještě někde něco je a určitě mimo dělohu, takže ještě večer okamžitá laparoskopie, odebrali mi levý vejcovod, bohužel už tam bylo cca 2cm vajíčko, údajně by do pár hodin prasklo, takže celkem na poslední chvíli. 😒
Rekonvalescence v pohodě, bylo mi doporučeno kromě šestinedělí počkat nejlépe 3 měsíce a pak se případně znovu pokoušet. Já na tom ale byla psychicky hůř, nějak to na mě dolehlo, takže až po skoro 6 měsících jsem si řekla, že jsem připravena.
MS ale byla každý měsíc mírně bolestivá, to jsem z dřívějška neznala a taky mě víc i mimo MS pobolívala pravá strana, kde mi vejcovod zůstal, ale lékařka mi řekla, že mi tam hned narušili srůsty (zřejmě po slepáku prodělaném v dětství) a že se divili, že jsem mohla do té doby normálně otěhotnět, že to tam bylo dost zapletené, nebo jak to popsat.
Od doby, co se snažíme (jen zatím tak zlehka, nic nehrotíme) o mimčo, tak sice stále nic, ale ta bolest vpravo je pořád. Už jsem se objednala k dr. na kontrolu a UZV, jestli je tam vše OK, trochu mám strach, že jsem s dcerkami vždy otěhotněla přes levý vejcovod, který byl průchodný i při posledním těhu a s pravým zřejmě nepůjde přirozeně otěhotnět. 😖
Máte některá zkušenost s mimoděložním a srůsty a následném těhu?

kockacz
21. říj 2013

@lucisa Ahoj, taky mi vzali laparkou vejcovod (pravy). ALe u nas je to trochu komplikovane a tehotnime kontrolovane kvuli dalsi soubezne terapii. MS mam taky bolestivejsi nez driv a hlavne i nekolik dni. Driv to byval jen prvni den jako znameni, ze to prijde. Ted i dva,tri dny. Ja to ale prisuzuju endometrioze, na kterou se pri te laparce poprve prislo a ktera se od te doby asi rozsirila, takze ji mam minimalne na jednom vajecniku. Pri endosce byla bolestivejsi MS.

raaaadka
25. říj 2013

Holky jsem tu s čerstvě novou zkušeností těhotenství v pravém vejcovodu, ležím doma po laparce a pročítám diskuse. No horší je, že druhý vejcovod co mi zbyl vypadal také nějaký rozšířený jako po zánětu, tak je možná neprůchodný, nevím. Docela šok, asi mám po snažení. ☹

slunycko
26. říj 2013

@raaaadka Ahoj, uvidíš, co Ti pak řekne Tvůj gynekolog. Pokud je rozšířený po zánětu, tak Ti možná doporučí jít na umělé oplodnění.

raaaadka
26. říj 2013

@slunycko
No tak bohužel, je mi 40 a tolik peněz na sázku do loterie, jak já řikám IVF nemám. Pojišťovna hradí jen do 39.
Vejcovod je prý přirozeně rozšířený tím těhotenstvím, údajně to ovlivňuje všechny orgány malé pánve. Prostě buď se stane zázrak a otěhotním přirozeně nebo mám smůlu. Ale jedno dítě už mám, takže jsem moc vděčná.

rari
10. lis 2013

Ahoj, v pondělí mě operovali po mimoděl. těhu, odebrali mi pravý vejcovod. Měla jsem všechny uváděné příznaky, tak jsem to trochu tušila, když už jsem na prohlídku šla a stejně jsem doufala, že to bude dobré. Psychicky to ještě nezvládám-nakonec mě při laparce stejně museli říznout kvůli starým srůstům, aby se tam dostali. Nemá někdo taky takové zkušenosti a co dál-co vám doporučili atd...mně to tiž vlastně nic neřekli, zda a kdy doporučují otěhotnět. Půjdu sice v týdnu na kontrolu ke své Dr.,ale potřebuji nějak povzbudit.

martinakl
10. lis 2013

@rari Ahoj, mně doktor řekl, že máme tři měsíce čekat, ale je fakt, že jsem to měla jen laparoskopicky, tak nevím, třeba to u tebe bude jiné.
Držím pěsti, ať jde hojení co nejlépe. Příště už to určitě půjde tak jak má 😉

elana
10. lis 2013

@rari mě to dělali taky laparotomicky, laparku ani nezkoušeli, protože mi GEU prasklo a v břiše už jsem měla litr a půl krve. A doporučili mi pauzu 6m, aby se to pořádně zahojilo a případná rostoucí děloha to uvnitř pak nějak nepotrhávala atd.

rari
11. lis 2013

Holky, díky za reakce, ono to člověku celkově nepřidá a ještě když vlastně pořádně nic neví. Ve středu se zeptám své gyndařky a písnu pak sem, co pověděla mně-ono taky, co doktor, to názor, že 😉 .