Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

ratatooy
15. čer 2008

ahoj.dlouho jsem se sem nedostala tak to pročítám až ted.ale další moje překvapení je jak jste každá čekali po šestinedělí někdo i dýl.mě nikdo nic takovýho neřekl.vzhledem k tomu že jsem po laparce krvácela asi čtyři dny tak hned po tom jsme se začali snažit z novu.je v tom nějakej problém?

teksas
15. čer 2008

ahoj ratatooy to je tez moje dilema mam hroznou chut na snazeni ale bojim se trochu vsichni rikaj ze mam dodrzet sestinedeli ....tak asi zacnem hned po dalsi mrse ..pac ted to i vypada ze ani u me nebyla ovulace...
a asi to zkusime hned jak mi vypadnou stehy jako jen nanecisto ted to trochu jeste boli

zuzan
autor
16. čer 2008

Ahoj holky, tak jsem narazila na Romčátko v červnovém termínu a protože na nás kašle, tak se snad nebude zlobit, když sem překopíruju její příspěvek 🙂

Dobré ráno..... tak stále 2v1. Noc v rámci možností klidná, klasické nestupňující se MS bolesti. Takže vyrážíme na kontrolu do poradny do Motola a uvidíme co nám řeknou. Tedy, takhle mě to fakt nebaví. Brala bych, aby mi buď bylo dobře a nebo aby už To konečně bylo ono. Jenže jak vidno, mimísek má svou hlavu. tak se omlouvám, e tady takhle plaším. Už nebudu, dokud se fakt neobjeví zkracující se kontrakce. Slibuji.

zuzan
autor
16. čer 2008

Marti, tak to je paráda, že budeš chodit na kontrolu každých 14 dní 🙂 Určitě budeš klidnější - a to jsou u vás ty kontroly takhle běžný, nebo je to proto, co se vám přihodilo? My máme teď pauzu mezi kontrolami 5 týdnů a přijde mi to nekonečný, takovou dobu našeho drobečka nevidět...takže 14denní interval by se mi taky moc líbil 🙂 A jak se vám jinak daří?
Plánujete nějakou dovču - to je otázka pro všechny 🙂 My letos zůstáváme doma kvůli stavbě, ale pořád věřím, že se mi pořadí manžela přesvědčit alespoň na prodloužený víkend vypadnout někam po Čechách 🙂))
Blani, tobě to s mimískem moc sluší a už máte pořádného chlapáka 🙂 Takže vám kojení ještě dovolili? Jestli ano, tak je to paráda a mám velikou radost!!!
Luci, a jak vám jde cvičení? Možná to bude jen o zvyku a pak už vám to ani nepřijde, hlavně aby to přineslo výsledek a já vím, že přinese 🙂
Tak se mějte všechny moc krásně, pohlaďte za mě vaše miminka, nebo bříška a užívejte hezkého, i když teď docela chladného jara 🙂

monnni
21. čer 2008

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla tak snad je vše v pořádku. Koukám Zuzce krásně naskakují týdny....a romčátko to už má na spadnutí. 🙂
Moje bříško se už také čím dál více hýbe... je to vážně zázrak 😵
Mila, moooooc přeji, aby jsi už mohla brzy prožívat stejné pocity jako já. To čekání stojí za to.
Přeji krásné léto a co nejvíce těhulek a pak zdravoučkých miminek. 🙂

monnni
21. čer 2008

maova, jéé teď koukám, že už máš taky týdny...za jak dlouho se Vám podařilo otěhotnět. My jsme si tenkrát taky dali pauzu 3 měsíce a nakonec z toho byl rok čekání, ale vyplatilo se 😵

Blani jak zvládáš mímíska.... já z toho začínám mít trochu strach, abych to všechno zvládla. 😔

maova
21. čer 2008

Ahoj holky 🙂
monnni, ty už jsi ve 30tt, to je krásný 😵 Já už cítím taky hezky pohyby, ale jenom občas, tak se těším, až to bude cítit víc a častěj 🙂 A jinak se nám podařilo otěhotnět asi třetí cyklus 😉 Nejdřív jsme dávali pozor, protože jsem nevěděla, jestli v sobě nemám listeriozu, tak jsem se bála, ale potom se neprokázala, tak jsme to přestali řešit a bylo 😉 🙂

zuzi, nám se daří jinak fajn 🙂 Ty kontroly se mi takhle taky líbí, nebudu se tolik bát, bolí mě často břicho, tak budu aspoň vědět, že je všechno v pořádku, už se zase na čtvrtek těším 🙂 Po pěti týdnech je to dlouhé, ale za chvíli budeš taky chodit častěj 🙂 A dovču ... tak tu plánujeme asi týden na chatě a pak jsme chtěli jet na cyklodovolenou. Asi pojedeme, ale bez kol, ostatní budou jezdit a my budeme dělat jiné výlety 🙂

lucikpetik
22. čer 2008

ahoj, jdu vas jen v rychlosti pozdravit, pc doma jeste nemam a nejakou dobu mit jeste asi ani nebudu...
jsem rada, ze se mate vsechny fajn, myslim i na Mislu a Romcatko uz to ma urcite taky za sebou, nebo ne?

maova
22. čer 2008

Ahoj holky, taky pořád myslím na Romcatko, tak jsem nakoukla do jiné diskuze, snad se nebude zlobit, když vám to sem překopíruju. Držím jim moc a moc palečky ...

20. červen 2008 ve 02:33
S vděčností Vám oznamujeme, že se nám 19. června ve 23:15 narodila dcera Kateřina Ester (53cm, 3.840g). S podrobnostmi Vás obeznámí Romča osobně
manžel

20. červen 2008 v 07:57
Zpráva od Romany:
Jen dávám zprávu, že nakonec se nám Kateřina Ester narodila ve 23:15 cisařem. Už se ji tam přestavalo dařit. Doufám, že je v pořádku. Ještě o ní nic nevím. Měla 3840 g, a 52 cm. Já jsem zatím na JIP. Břicho začíná bolet fest. Manžel mi byl velikou oporou a díky i všem "nadvěcovkám".

20. červen 2008 v 11:33
Holky ... zprava od Romci:

"Ahoj, prave jsem se dozvedela, ze Esterka je v inkubatoru a na kysliku. Apgar jen 5-8-8. Od zacatku ji nejde dychani. Nejen ze ji neuvidim, ale hlavne se bojim.Romca"

20. červen 2008 ve 22:09
Nové zprostředkované zprávy od Romíska
Kačenka Esterka byla odpoledne přesunuta na novorozeneckou JIPku, protože její stav se nelepšil (ale ani nezhoršoval). Mají podezření na infekci. Kačenka Esterka dostává antibiotika a čeká se co bude dál. Mají i podezření na vodu v plicích. Všechny ostatní výsledky jsou v pořádku.
Další info bude zítra.
manžel (a už i tatínek

Včera v 10:48
vzkaz od romčátka:
O Kačence Esterce zatím žádné nové zprávy. Jedu za nimi odpoledne. Večer napíšu zprávu.
Romčátko je přeložené na pooperační gyn. Až bude mít Kačenku Esterku u sebe, přivítá i návštěvu.
Moc vás zdraví a děkuje za povzbuzující slova.
(manžel)

Včera ve 22:10
další zprávy od Romíska:
Tak situace se nám trochu komplikuje, alespoň u maminky. Mají podezření na infekci. Dostává každé tři hodiny antibiotika. Doufejme, že se to nebude dále komplikovat. Krásně už ťape, tak jsme na vozíku vyrazili za Kačenkou Esterkou na JIPku.
Té se naopak daří lépe. Potvrdila se sice infekce, takže dostává antibiotika. Ale od kyslíku už ji občas odpojují a zvládá to dobře. Dnes měla svou pravidelnou dávku pohádek a protahovala se přitom ze spánku stejně jako v bříšku )
Další informace opět zítra.
manželotatínek

mila30
22. čer 2008

Gratuluji k holčičce a držím všechny palce, aby bylo vše co nejdřív v pořádku a byly jste holky doma u tatínka. 😵

maova
22. čer 2008

Ahoj Mílo, ráda tě tu vidím, jak se máš 🙂 Doufám, že všechno v pořádku ...

mila30
23. čer 2008

Ahoj Marti. 🙂
Pravidelně vás čtu, abych věděla jak se vám všem tady daří a hlavně jestli se Zuzkou na sebe dáváte pozor a na Blanku s Luckou jak se daří jejich miminkům. Ani nevím co se je s Ivou, narodil se jim o vánocích chlapeček a od té doby nedala o sobě vědět. Ale to je správné, miminko je to nejlepší na světě 🙂 .
Koukala jsem, že i Monni to má za pár a za chvíli tady budeme mít nové miminko 😵 .
U mě zatím nic moc... bojuju pořád dál, abych se mohla mezi vás brzy zařadit. 🙂

maova
23. čer 2008

Ahoj Mílo, jé, to jsem moc ráda, že bojujete dál a nic nevzdáváte 🙂 To mám velkou radost. A jestli se můžu zeptat, co vás teď čeká a co máte v plánu? Ale jestli se ti o tom nechce mluvit, tak to úplně přeskoč, to vůbec nevadí a napiš třeba radši jakou plánujete dovču 😉 🙂

mila30
23. čer 2008

Marti, plánujeme dovču na Slovensku a to do 19.7.2008 na týden, tak se už moc těším. Na Slovensko se totiž chystáme už 3 roky a ještě jsme tam nevyrazili, tak jsme si pro jistotu zarezervovali místo hned v květnu.
A co máme v plánu ??? Do CAR nechodím, za prvé je zavřený protože ho rekonstruují a za druhé si potřebuji od všech těch ultrazvuků a prášku a vůbec všeho tam odpočinout. 🙂
Dala jsem se na cvičení Mojžíšky, chodím na homeopatii a zítra se chystám poprvé na kineziologii. Potřebuju ze sebe všechen ten stres z neúspěchů dostat pryč. No a pak se uvidí..... V CAR mám ještě 3 mrazáčky, tak asi v září zkusím jít na KET.
A jak se cítíš ty? Máte to se Zuzkou skoro nastejno, takže budou krásné vánoce 🙂 . Moc vám to holky přeju 😵 .

zuzan
autor
24. čer 2008

Ahoj holky, tak Romča přidala fotky Kačenky Esterky - podle popisků jsem vydedukovala, že Esterka bude asi častěji používané jméno miminka 🙂)) Teda, holčička je to pořádná a krásná, tak snad se brzy zbaví všech infekcí a budou moci všichni domů 🙂))

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

Omlouvám se, že nereaguju na všechno, ale mám toho teď nějak moc ☹ Slibuju ale, že se polepším 🙂 Marti, vy na sebe dávejte veliký pozor a hlavně se s námi nezapomeň podělit o zážitky z kontrol - necháte si říct, co budete mít? A jaká jména máte vybraná?
Mílo, vy si užijte hezkou dovolenou, ale do té doby se tu určitě ještě potkáme 🙂 Je fajn, že se na chviličku na všechno vykašlete, užijete si hezké léto bez stresů 🙂

blanuleplus
24. čer 2008

Ahoj holky 🙂
Velká gratulace pro Romčátko, ať jí Esterka dělá jen samou radost a maminka ať si užívá ten největší poklad... 😵 škoda, že to měly holky s komplikacema, ale obě to skvěle zvládají 😉
Milo, děláš dobře, užívej si TM a léta a na podzim uvidíš, jestli bude potřeba nějakého zásahu...ale vzpomeň si, kolik holek už tady prosilo někde o pomoc a najednou se stal ten velký zázrak a měly miminko v bříšku 😉
Těhulky, týdny vám naskakují neuvěřitelně rychle 😅 No on ten náš brouček už má taky 4 měsíce a začíná to být pěknej lumpík, ale pořád je moc hodnej 😵 jen už někdy důrazně prosazuje své zájmy 🙂 Teď máte to nejhezčí těhotenské období, tak si to užívejte a vystavujte pupíky na obdiv 😉
Prďola už dostává 2x denně hypoalergenní Nutrilon (víc nemůžu, protože mám pořád ještě hodně mlíka a potřebuju, aby aspoň trochu vycucnul, abych nemusela ostříkávat) a hrozně by chtěl sedět, aby měl přehled, ale ještě nemůže 😉

monnni
24. čer 2008

Ahoj holky......

Blani, to je paráda, že ten tvůj prďola jak mu říkáš se má čile k světu, už se těším na toho našeho. 🙂 Chtěla bych kojit co nejdéle tak uvidím teď hlavně, aby myška zvládnul příchod na svět co nejlépe.

Milu, jak píšou holky užij si dovču a v září se budeme těšit na další těhulku 😉

Zuzko a maova, já už začínám pomalu chystat výbavičku a jedním okem v knížce nahlížet na porod. Strašně moc to utíká a já pořád nevím jaký kočár si mám vybrat. Jaké máte těhulkování, doufám, že v pohodičce. Já už delší dobu beru hořčík, jelikož mi tvrdne bříško a teď už mám i návaly jak v přechodu 😎 , ale co hlavně že je mimi v pořádku.

Moc sil posílám Romče a malé Ester.....doufám, že Vám je čím dál lépe a bude už vše v pořádku. Přijdu se zase mrknout zda tu není o Vás nějaká nová zpráva.

blanuleplus
26. čer 2008

Ahoj Monni, už se dočkáš 😉 Přeji ti, aby byl pro tebe porod co nejhezčím zážitkem. Pro mě byl až na ten stres cestou do porodnice, kdy mi bylo jasný, že rodím a nevěděla, jestli stihnem dojet a jak se tam malýmu daří...a pak, že jsem byla za raritu a místo klidného intimního prostředí jsem rodila jak na divadle s deseti diváky a primářem s foťákem v ruce... 😅
Hodně štěstí s výběrem kočárku. Jestli můžu poradit, tak si raději vyber čtyřkolku, pokud nemáš pro trojkolku zvláštní důvod.

maova
26. čer 2008

Ahoj holky,
Mílo, to jsem ráda, že plánujete hezkou dovču a je dobře, že si teď jinak od všeho odpočinete a v září už třeba ani do CAR nebudete muset, to bych vám moc přála ... 🙂

Jinak všechny zdravím a snad se tady zase všechny budeme scházet častěj 🙂

Dneska jsem byla na kontrole, tak je všechno v pořádku, trippli taky negativní, tak mám velikou radost 🙂 Příští kontrola zase za 14 dní a hned den na to velký utz, tak to už se moc těším 🙂

lucikpetik
27. čer 2008

ahoj holky, moc gratuluji romci k Esterce, snad bude brzy vse ok...a mala bude v poradku.
na Ivu jsem taky nedavno myslela, maly se narodil brzy, tak snad je v poradku.
holky uzivejte si tehu
blani ty mimi
milo ty krasnou dovolenou a moc na tebe myslim

bruffik
3. črc 2008

Ahoj,prave sem sse vratila z nemocnice,zjistili mi mimodelozni tehotenstvi,5tyden,kdybych prisla o neco dele,mohlo byt pozde.Prisla sem o pravy vejcovod,jeste porad mam bolave bricho,ale snad to bude lepsi.Jen se ted obavam aby me dalsi tehotenstvi nebylo zase mimo.Nema s tim nekdo zkusenosti?A po jake dobe ste zkouseli otehotnet,dekuju za odpoved..

mila30
4. črc 2008

Bruffík, zkus si pročíst tohle téma od začátku a určitě najdeš všechny odpovědi na své otázky 🙂 . Můžu tě ale ujistit, že 99% holek po mimoděložním otěhotní přirozeně, někkdy to trvá déle někdy ne, to je individuální. Určitě nezoufej a uvidíš, že vše bude ok 🙂 . A s druhým mimoděložním nestraš a i když je to teď těžké, tak se snaž na to nemyslet. Dopřejte si teď s manžou minimálně 2-3 měsíční pauzu od snažilkování a uvidíš jak se krásně zregeneruješ a budeš zase těhu 🙂 . Teď hlavně dodržuj šestinedělí, tedy žádný sex, koupání, namáhání bříška. Teď musíš hlavně chodit, aby se ti hezky natáhly břišní svaly a hezky si je rozhýbala. Až budeš mít venku stehy, tak si je hezky masíruj třeba niveou ať se ti hezky zatáhnou. 🙂
Pokud máš nějaké dotazy, tak se ptej 🙂 .

ratatooy
6. črc 2008

ahoj bruffik ja jsem prošla tím samým co ty.mi jsme se začali snažit hned jak jsem přestala krvácet.už je to púl roku a pořád nic a lékař řekl že ted bude normalní běžná doba na otěhotnění třičtvrtě roku jelikož už máme jen poloviční šanci než ostatní.

pajinkaa
7. črc 2008

Ahoj holky, můžu se u vás na něco zeptat? Třeba budete vědět...

občas na Koníka nakukuju a čas od času i něco píšu... bohužel toho mám už hodně za sebou...
Miminko zatím žádné nemáme, je mi 29 let a za sebou mám už několik revizí zamlklého těhotenství a poslední těhotenství byl mimoděložní a bohužel kromě vejcovodu mi odoperovali i kousek rohu děložního. Bylo to v únoru 2008 -laparo i řez.
Doporučili 6-12 neotěhotnět... no, stalo se něco totálně neočekávaného a já jsem 4 měs po operaci opět těhotná...5 tt - hrozně se bojím, jak to všechno dopadne a jestli toto těhotenství má vůbec šanci nebo mě pošlou znovu na revizi... Miminko si samozřejmě mooc přejeme!

prosím vás, jste tu některá, které se stalo něco podobného a jak to dopadlo? nebo znáte někoho, kdo má podobnou zkušenost?

je mi to hodně líto, že jsme to takhle nezvládli, ale bohužel, teď už to posunout nemůžu.

Nicméně, aspoň je vidět, že i s jedním vaječníkem i vejcovodem se dá otěhotnět hodně brzo - a ještě pro info - jsem už těhotná popáté a to vždy jen přes jeden vaječník - protože mi ho v 15 letech vzali... Tím jen vás chci povzbudit, že otěhotnět určitě lze a vcelku brzo.
Díky moc.

mila30
8. črc 2008

Pajinko, držím všechny palce, aby to tentokrát dopadlo dobře a mimískovi se u tebe tááák moooc líbilo. 😵 Opatruj se 🙂 .

fedra
8. črc 2008

Ahojte babulky,
chcela by som vas poprosit o pomoc.
Vcera mi potvrdili pozitivny vysledok po IVF. Ale bojim sa aby to opat nebolo mimomaternicove. Ten strach je silnejsi ako radost z toho, ze sme sa dockali //.
Dost ma pobolieva podbrusko /co je vraj normalne/ no boli ma hlavne prava strana, tam kde mam ten zostavajuci vajickovod. Je to taka tupa jemna bolest, niekedy silnejsie pichanie
Mohla by som pocitovat takuto bolest pri mimo uz takto skoro ???

zuzan
autor
8. črc 2008

Ahoj holky, tak nejdřív Vám oběma posílám obrovskou gratulaci k // - vždyť už to je veliký úspěch... Pájinko, teda koukám, že už sis taky užila svý a je nejvyšší čas, aby se k vám to štěstíčko obrátilo konečně čelem a budu držet všechny palečky, ať to tentokrát vyjde... Doporučili vám počkat 6-12 měsíců, ale osobně si myslím, že i ty 4 jsou dostačující...z laického pohledu si myslím, že jde jen o to, aby se dalo tělo po operaci dohromady a zahojila se jizva, což už se určitě stalo, takže nic nebrání tomu, aby miminko zdárně rostlo... Taky jsem si myslela, jak bříško vyskočí hned, ale teď jsem na konci 5.měsíce a až teď během posledních 2 týdnů je poznat, že jsem těhotná, do té doby to nebylo nic viditelného, ani závratného, takže bříško v těhotenství roste hodně pomaličku a pozvolna a určitě se i to tvoje celé situaci přizpůsobí a všechno bude dobrý!!! Myslím na vás... Asi radši počítej s tím, že se na tebe třeba doktor trošku pozlobí 🙂, ale co, však ono ho to přejde a se skutečností stejnak nic neudělá, nakonec vám popřeje hodně štěstíčka a bude dělat všechno proto, aby to tentokrát konečně dopadlo dobře 🙂
Zuzi, tak to je super a i tobě moc a moc gratuluju...já vím, že je to těžký, ale černý myšlenky zažeň někam hodně hluboko 🙂)) Jsem moc ráda, že vám IVF vyšlo, akorát jsem se chtěla zeptat, jak vám potvrdili pozitivní výsledek? Jenom z krve? A testy sílí? Pokud ti dělali ultrazvuk a miminko na něm bylo vidět - resp. zatím asi jen gestační váček, tak je vyhráno a mimoděložní to být nemůže!!! Kdyby to bylo, tak bolest začně postupně sílit, až už bude nesnesitelná a nepřekonatelná... Neboj, v CARu tě budou mít určitě pod kontrolou a nic nezanedbají!!! Držte se a určtitě dejte vědět, jak se vám daří!!!

fedra
8. črc 2008

Zatial mi potvrdili tehu len z krvneho testu.
este bolo moc skoro aby bolo na utz nieco vidiet, den som len 15 dni od ET ... na kontrolu ideme o tyzden a to uz by mala byt vidiet na utz machulka
Testovala som cely tyzden, ciarka silnie ... ale to mi silnela aj pri mimo, tak toho sa moc drzat nechcem
Len ja si pamatam,ze mna do operacie takmer nic nebolelo, akurat som krvacala asi 2 dni v case ked mala dorazit mrcha. Teraz sa aspon utesujem, ze nekrvacam ani nespinim.

Boze ty uz si 23tt ... to tak leti ....

pajinkaa
8. črc 2008

Milo děkuju moc!!! Jsi hodná - myslím, že jsme si už spolu taky někdy dopisovaly... akorát já jsem někdy z toho tak špatná, že na mimi stránky radši ani nechodím....

Zuzan - díky díky moc! Vidíš, ráda bych tomu taky věřila, že to bude dobrý. Taky si říkám, že kdyby tělo nebylo připravená, tak se tam neuchytí nic... jizva je v pohodě - teda ta venku - tu, co mám na děloze bohužel nezkontroluju. Ale taky se mi zdá, že 4 měs není tak málo a celkově jsem se cítila dobře. jojo, dostanu určitě od dr., už v telefonu nadšenej nebyl... ještě se zeptal a o těhotenství asi máte zájem a chcete zachovat, že? a já jo. a on, no, bohužel mohou nastat komplikace třeba až ve 20 tt, předčasný porod nebo tak ☹.

ale tak s tím už teď nenadělám nic, takže budu jen doufat, že to nejhorší už jsme si vybrali!

vidíš, a já vždycky už viděla i v tom mém 12 tt kdysi, že už mám břicho, ale to bylo asi vsugerovaný a nafouklý 🙂.

jinak děkuju moc a hodně štěstí!

Fedro - moc moc gratuluju k těhotenství!!! neboj, bude to dobrý! a protože jsem na tom podobě jako Ty, taky doufám, že už nás snad druhé mimoděl. nepotká!!! To by byla fakt hrozně smutná náhoda!
Takže žádné stresy! já vím, se mi to řekne - já se taky bojím.

Bohužel já dneska i trošku zašpinila.. tak nevím, co to je. Ale jinak je mi dost zle, hrozná chuť a únava.

Držím palce!

hezký večer všem!

fedra
9. črc 2008

Ahojte, tak ja len informujem,ze mimo to nie je ... dnes sme na utz uz videli machulku 😉

pajinkaa ... drzkaj sa a nech je vsetko v uplnom poriadku