Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

zuzan
autor
2. led 2008

Mílo, tak to mě mrzí 🙂)) To jsem tě nechtěla takhle rozhodit 🙂)) Chtěla jsem tě jen povzbudit, protože mi začalo být taky smutno a řekla jsem si, že to přece nemůžeme takhle snadno vzdávat-já vím, že to není snadný a ráno jsem to obrečela, když jsem četla, jak jsi zklamaná, jak Blanky miminko o půlnoci vyvádělo, tak to na mě taky nějak dolehlo, navíc jsme byli po Vánocích u mamky na obědě, kde byla i skorošvagrová s pěkným bříškem, tak manželovi bylo jasný, jak to dopadne, až odjedou, zavřela jsem se v koupelně a probulela půl hodiny... Taky z toho všeho bývám zoufalá a nešťastná a jsou a situace, který mě dostanou... Ale jak jsi krásně napsala, po tom všem musíme být rádi, že žijeme a radovat se i z těch maličkostí, který často přijímáme jako samozřejmost...Zas bude líp a i těch miminek se jednou dočkáme a pokud by nám příroda nedopřála vlastní, tak je jich plno, které nikdo nechce a měli by tu cestu životem mnohem komplikovanější, než si teď myslíme, že máme my a kterým právě my můžeme dopřát tu lásku, teplo a jistotu domova, přijmout je za vlastní a být jim stejně dobrými rodiči, jako bychom byli těm vlastním biologickým...Já vím, že tohle je až to krajní řešení - taky jsme ho prozatím zavřeli do skříně, ale víme, že tu skříň můžeme kdykoli otevřít, podepsat a jen tím se rozjede kolotoč procedůr, které nám právě to miminko můžou přinést, i když nebude z nás...

blanuleplus
2. led 2008

Ahpj holčinky, vítám vás v novém roce a doufám, že pro vás bude plný těch nejkrásnějších zpráv... Je mi moc líto, že jsem vás rozesmutněla. Mě je taky vždycky smutno, když si na vás vzpomenu a vzpomínala jsem i na Silvestra. Doteď se mi ani nechce věřit, že se nám ten zázrak povedl, když vidím, jak se trápíte... ☹ Ale pořád věřím, že jste ty "těhulky čekatelky" a že už už to určitě vyjde, protože si to všechny moc zasloužíte 😵 Jste skvělé ženské a budete ty nejlepší maminky...
Monni, já taky na začátku špinila kolem termínu MS, dokonce mě taky dr. poslal do nemocnice, ale tam naštěstí měli lepší utz a už se tam dělala "bublinka" v děloze, tak mě pustili domů a vše dobře dopadlo...tak se nestresuj a já se těším na dobré zprávy 😉 Jinak já jela těsně po půlnoci málem taky na pohotovost, protože jsem zakopla a letěla takovým způsobem, že jsem se zastavila až po čtyrech metrech o křeslo. Proto možná malý tak vyváděl. I MM mi vynadal, ať koukám dávat pozor, když viděl, že jsem málem proletěla dveřma na balkón... 😖
Milo, doufám, že ten svůj optimismus zase v sobě najdeš, protože to je to nejlepší, co pro miminko můžeš sama udělat, aby mělo i tělíčko pocit, že jsi připravená... Vím, že jsou dny, kdy to musí být hodně těžké, ale ten malý uzlíček štěstí na tebe už čeká... Jo a my právě toaletní papír taky neměli 😅 A protože jsme nesehnali ani igelit na malování, tak se na to vrhnu asi až dnes sama. Jdu ho zkusit sehnat...
Doufám, že budu ještě moct k vám zavítat, ale náš počítač už se s námi rozloučil a teď naskočil asi jen na chvilku a nesmím vůbec strčit do stolu, jinak už ho nenastartuju, tak se možná budu moct přihlásit až po víkendu z novýho...
Hlavu vzhůru, holčiny...moc na vás myslím 😉 🙂

zuzan
autor
2. led 2008

Ahoj Blani...tak to se nedivím, že o tebe měl manžel takovej strach...ještě že to dopadlo takhle dobře!!! Víš, to není, že bys nás rozesmutněla ty...je to spíš o tom dojetí z toho, jak to musí být krásný pocit cítit, jak v tobě dovádí nový život...je to pocit, který si často představuju a tajně doufám, že ho alespoň jednou budu moct taky prožívat...Někdy kolem Vánoc to byl přesně rok, co jsem poprvé otěhotněla a celou tu dobu jsem na to myslela, moc si přála, aby se ten vánoční zázrak stal znovu a dopadl mnohem šťastněji, než poprvé...ale už se začínám vnitřně smiřovat s tím, že to nevyšlo...je to takovej zvláštní pocit, kdy už přestáváš věřit, že tě to štěstí taky jednou potká...kdy už čekáš na každou MS a nepřipouštíš si, že by přijít nemusela-takhle jsem to prožívala na začátku, ale teď už taky ne... Přesto věřím a doufám, i když vím, že už je to jen ze zvyku...
Blani, ty blázínku, na malování se vykašli!!! Počkej na manžela a spolu to zvládnete mnohem snáz a hlavně když polezete někde po výškách, tak vás ten druhý může nějak jistit a je nablízku...

mila30
2. led 2008

Zuzi, já vím, že je kolem nás plno dětí, kterým můžeme dát domov, ale poznat to, že máš v ruce těhu test a na něm ty dvě krásný čárky, pak UTZ kde vidíš jak miminko roste, tak to musí být asi ten nejkrásnější pocit na světě. Samozřejmě to nevzdávám, spíš ten konec roku a tak to všechno co nás zase čeká mě trošku rozhodilo. No nic...dnes mi přišly penízky ze stavebního spoření, takže až dojde na IVF, tak budeme finačně připravený a řekli jsme si, že do toho dáme všechno a necháme si "udělat" to nejlepší 🙂 .
Blani a ty na sebe dávej pozor !!!! Nemůžeš takhle lítat po bytě, to si nech až začne prcek běhat, tak pak za ním můžeš honit, ale teď to ještě chvíli vydrž 😀
Holky. nevíte něco o Lucce a Romčátku ????
Jinak Zuzi, napsala si to moc krásně.... 🙂

blanuleplus
2. led 2008

Zuzko nemysli si, že i když teď čekám to naše štěstíčko, který už snad za chvilku bude s námi, že nikdy nemyslím na ty dvě předchozí miminka...a máte můj obdiv, protože taky bych asi hodně těžce nesla další a další měsíce čekání a doufání...ale ono to tak prostě je v tomhle směru nevypočitatelný, že nic jiného nezbývá a je mi jasný, že občas to musí být pro vás hodně těžký... A malý je zatím pořád napříč, takže kopance moc nebolí, ale až mě bude dloubat do žeber, tak si asi užiju 😅 ale skutečně je to krásný pocit, který vám moc přeji zažít a věřím, že se ho dočkáte. 😉 Už teď mám pocit, že mi to bříško bude chybět... A co testík, nezkoušela jsi? Já bych to asi nevydržela 😅 A neboj, malovat nemusíme, protože byt je nový a nikdo v pokojíčku ani moc nepobýval, ale chci si vyhrát a vymalovat do 120cm světlounce žlutou omyvatelnou barvou a nalepit ozdobnou borduru, protože ta bílá barva, co tam je, není moc kvalitní a hodně se odírá. Takže si k tomu sednu na stoličku a budu si užívat proměnu pracovny kombinované se skladištěm na dětský pokojíček. 🙂 Už tam čeká dva roky...

blanuleplus
2. led 2008

Milo doufám, že malej nebude nešikovnej po mně, jinak o něj umřu strachy... Hezky jsem se proběhla 😖
Holky, určitě to vyjde, vždyť já na ty krásné zprávy od vás čekám a věřím tomu, že to vyjde, jak kdybych tam ty čárky měla najít já... 😉

zuzan
autor
2. led 2008

Blani, je moc krásný, jak to prožíváš s námi...díky 🙂)) Je to od tebe moc milý gesto...Taky sis to svý prožila během těch 2 let čekání...a tohle štěstíčko si opravdu zasloužíš...S tím pokojíčkem je krásný, jak si to užíváš a jen takhle při zemi, to jo...já už tě viděla na štaflík, jak balancuješ se štětkou a to bych o tebe měla veliký strach 🙂))
Mílo, máš pravdu, že zažít ten pocit "na vlastní kůži" nedokáže nic nahradit a právě proto musíme bojovat, aby se nám to splnilo!!! My jsme na tom právě teď finančně docela bledě, protože jde všechno na stavbu, ale nechci si stěžovat a na IVF určitě šetřit nebudeme, i kdybychom měli rozprodávat tašky ze střechy 🙂))

mila30
2. led 2008

Blani, taky děkuju za to, že to s námi tak prožíváš a myslíš na nás.Na Silvestra jak si na nás myslela, to mě moc dojalo, že sis na nás vzpoměla 🙂 . A taky jsem se lekla, že chceš malovat na štaflích a ještě před tím celou zeď oškrábat 😀 . Tak to je fajn, že budeš jen zdobit , musíš nám to pak vyfotit a dát do albíčka 🙂 . Hlavně aby ty barvy nesmrděly, to by nebylo dobrý.

blanuleplus
2. led 2008

Tak jsem s malováním skončila a budu muset ukecat MM, protože jak ta zeď byla nytřená blbou barvou, tak to budem muset nejdřív natřít asi penetrací a ta pořádně smrdí...hrozně mě to naštvalo, myslela jsem si, jak MM večer ukážu můj výtvor a místo toho ho budu muset ukecávat, aby mi to natřel ☹ To víte, že se pak pochlubím 😅 Za tři týdny mám narozky a pozvali jsme oboje rodiče, tak to snad bude už i s kolaudací včetně nábytku a záclon 🙂

monnni
2. led 2008

Zuzan: moje dvě kamarádky také jezdili na IUI a ani jedné to nedopadlo. Ta jedna tam byla 6x a nic, ale IVF jim dopadlo hned na poprvé a ta jedna má dvojčátka. A ještě jedna dobrá zpráva mám kamarádku a ta měla mimoděložní a pak hned pěkný zánět vaječníku a byla na operaci s cystou a teď se jim narodila holčička 😵 😵 😵 .
Tak hlavu vzhůru 😉 na každého jednou dojde a tomu fakt vě!!!. Jen si musíme některé trochu víc počkat. Já když jsem měla tenkrát poprvé dvě čárky na testu tak jsem se radovala, ale tentokrát jsem vyšla ze záchoda a manžel se mě lekl, jelikož jsem držela test a brečela jako želva. Joooo a až budeš prodávat ty tašky tak dej vědět 😀 nám do střechy asi brzy poteče.

..... to samé věřím i u mily30....jen to čekání je asi náročné ..

Blanuleplus: Měla by jsi na sebe dávat větší pozor 😀 , ale jinak jak to čtu tak máte doma veselo 🙂

Já nebudu holky klidná dokud neuvidím plný váček v děloze a to si ještě tak týden počkám

😉

blanuleplus
2. led 2008

Monni, já když šla k dr. zkontrolovat srdíčko, tak jsem měla tlak jak těsně před infarktem a to mám normálně tak nízký, že mě nejsou schopní změřit digitálně, jenom postaru ručně, takže vím, o čem mluvíš 😉 Ale neboj, už jsme si tu smůlu vybraly a čekají nás jen samé dobré zprávy...holky se taky brzy dočkají (popravdě, my by jsme asi museli rozprodat na IVF výbavu na windsurf a to by MM asi nepřežil...když si vzpomenu, jak láskyplně hladil měsíc v obýváku nové prkno 😅 ale konečně jsem se dočkala, že mi občas stejně něžně pohladí i bříško 😉 )

mila30
3. led 2008

Hezké ráno holky.
Monni, určitě dopadne vše dobře a mimíska za týden uvidíš 🙂 .
IVF je finančně náročná věc, ale zase ještě že to jde alespoň takhle...snad... 🙂 .
Zuzi a jak ty? Dnes jsi měla testovat..jak to dopadlo? Držím všechny palečky, aby jsi byla první těhulka tohoto nového roku 🙂 . Tak tfuj tfuj pro štěstí 🙂 .
Mě už se MS blíží, dojde asi dnes, takže od soboty znovu Clomhexal a pak UTZ a poslední IUI, při této IUI se už budeme domlouvat co dál...tak jsem zvědavá 🙂
Holky, přeji vám všem hezký den 😵 .

zuzan
autor
3. led 2008

Krásné ráno, i když u mě trošku nedospalé 🙂)) Nějak se nemůžu po těch volných dnech, kdy jsme chodili spát pozdě v noci, aklimatizovat, večer nemůžu usnout a ráno když mám vstávat, tak mám pocit, jako bych ani nespala-už se moooc těším na víkend a dřív než v 10 z postele nevylezu 🙂)) Kéž by, ale budeme asi konečně dodělávat ty schody, takže z toho dlouhého spinkání zase nic nebude ☹((
Monnni, s taškama jsi první zájemce, tak s tebou určitě počítám 🙂)) A tvoje těhu dobře dopadne, uvidíš...i když jsou to teď nervíky, tak mimísek už ti v bříšku hezky roste...
Včera jsme se s manželem bavili o IVF (on o ní zatím mluví jako o něčem, co se nás ještě netýká, protože je strašnej optimista a věří, že to půjde přirozeně 🙂)) a dospěla jsem k suprovýmu závěru 🙂)) Máme totiž od státu novomanželskou půjčku na stavbu, kde dle smlouvy za každé narozené dítě odečnou z nesplacené částky 30000,-Kč, takže i když budeme muset investovat do IVF a vyjde to, tak by se nám to tímhle způsobem mohlo vrátit 🙂))
Mílo, já jsem netestovala, jsem posera a ještě si chvilku budu vychutnávat ten slastný pocit naděje 🙂)) Ba ne, naděje už vyhasíná, protože bříško se hlásí dobře známými bolestmi, ale nějak to neřeším, asi už jsem flegmatik 🙂)) Taky jsem se rozhodla-zatím já sama, s manželem to chci probrat dneska večer (mám ho totiž ještě pořád doma-jupíííííííí), že asi zkusíme těch 6 hrazených pokusů IUI a pak asi rovnou hupsneme na IVF...
Blani, všechno co píšeš, je tak strašně krásný - jak miminko vyvádí, jak tě manžel hladí po bříšku...musí to být nádherný pocit a moc ti to přeju...jen na sebe dávej veliký pozor-obzvlášť teď, když už se všechno blíží ke šťastnému konci...

blanuleplus
3. led 2008

Ahoj holky, tak jsem nakonec včera domalovala první vrstvu a dnes bych měla dělat druhou, ale skoro se nemůžu pohnout, jak mě bolí záda 😖
Máte obě skvělé manžílky. Popravdě nejvíc sltiček za těhotenství jsem probulela kvůli pocitu, že MM to se mnou vůbec neprožívá...až teď, když už je pupík nepřehlédnutelný a co viděl malou od kamaráda, tak mi aspoň někdy bříško pohladí, ale jinak si ještě ani neposlechnul, jak je slyšet srdíčko přes bříško a když malej vyvádí, tak mu musím vzít ruku a když mu chci ukázat naše "společné břišní tance" tak vydrží deset sekund, takže stejně vidí prd...na to, jak já jsem z toho hotová a vím, že už ten krásný pocit možná nikdy nezažiju, tak mi to přijde líto... A chtěla jsem společné fotky s bříškem a do toho se mu taky vůbec nechce... ☹ Obdivuji vaše chlapy, jak s vámi do toho jdou po hlavě, my už měli taky termín v CARu dohodnutý, ale byla jsem hodně ráda, že to vyšlo ještě předtím...moc si to neumím představit, jak by to všechno MM zvládal. Ale je vidět, že se na toho našeho malého človíčka už těší a že v něm ten pocit, že brzy bude s námi už dozrál...ale trvalo to 😉 🙂
Zuzko, já byla ten případ, že jsem testovala už od 12. dne, co kdyby...a pořád jsem věřila, že tam ty // ještě můžou být, že je jen brzy, takže máš můj obdiv, že to vydržíš 😅 Jsem praštěná, ale prostě dokud jsem nezačla silně krvácet, tak mi tu naději nepřekazil ani negativní test... Moc ti držím palečky a abych řekla pravdu, tak pořád ještě i u Mily věřím, že se stane ten zázrak a MS tentokrát prostě nepřijde... 😉

mila30
3. led 2008

Blani, MS už přišla .. ☹

blanuleplus
3. led 2008

Ach jo, Milo...to mě moc mrzí ☹ Sakra, ta příroda je v tomhle fakt nevyzpytatelná potvora...

martina26
3. led 2008

Ahojda holky,
Milo to je mi taky moc líto, je to hrozný s tou přírodou přesně jak to píše Blanka. Já to mám dostat v sobotu a taky už cítím ty dobře známe bolesti, ach jo. Tak zase další měsíc...pomalu začínat věřit tomu, že mě toto co prožíváte vy také nemine. No ale i kdybych si na to všechno měla půjčit, tak do toho půjdeme. Vždyť miminko se nedá ničím zaplatit.
Zuzi, to jsi dobrá že máš takovou trpělivost. To já bych byla napnutá jak kšandy, moc držím pěstičky.
Blani, ty jsi taky teda nezmar. Trochu se maminko šetři. I když věřím, že pocit z vykonané práce je k nezaplacení.
Jinak já jsem už od včerejška zase v pracovním procesu. Je to teda doccela mazec. Ve firmě je spousta změn a kupa práce. Klasika 🙂 . Potěšilo mě, že mě tam rádi vidí. Dokonce mi ředitel dal i poukázku do Glóbusu jako opoždění vánoční dárek. Nojo jsou to moje zlatíčka i když nervy tam jako všude jsou taky někdy pořádný. 🙂
Moni a ty se neboj, vše dopadne na 1 😉

mila30
4. led 2008

Ahoj holkz.
Omlouvám se, že jsem už včera nepsala, byla jsem až do 20:00 hod v práci a pak jsem doma padla úplmě vyřízená 😒 .
Příští týden tady s vámi taky moc nebudu, jelikož odjíždím služebně na 4 dny do jedné naší firmy do Teplic, takže tam nebudu moc na koníka psát ☹ , ale kdyby se náhodou zadařilo a k PC se dostanu, tak určitě písnu 🙂 .
Spíš mě zaráží, že se ještě neozvala Lucka, ta teda asi zaučuje novu paní, tak snad to bude tentokrát úspěšné. Ozvat by se ale mohla 🙂 .A taky Romčátko, jak to s ní a mimískem asi vypadá ???? Holky ozvěte se 🙂 .
Zuzi a co ty? Taky tě obdivuju, že ještě netestuješ 😉 .Já bych už do toho šla, co ty na to? 😉 Já pořád držím palečky a tfuj tfuj 🙂 😉 .

zuzan
autor
4. led 2008

Ahoj holky, tak ani u mě kouzlo vánočních zázraků nezapůsobilo ☹(( Právě jsem se vrátila z CARu, kde jsem byla pro další Clomhexal...Mílo, příští týden se nám po tobě bude moc stýskat, tak si to tam hezky užij a už teď se těšíme, až budeš zpátky... Co se Lucky týče, tak jsem to chtěla napsat hned, jak ses ptala poprvé, ale zapomněla jsem... Lucka přece psala, že odjíždí hned po Vánocích na hory, tak si asi ještě pořád užívá zimních radovánek 🙂 O Romče nic nevím, ale snad je všechno v pořádku a bojovníci bojují 🙂
Holky, u mě to není ani tak o trpělivosti, spíš jsem posera, co se bojí zklamání a proto raději netestuju dřív, než je nutný, ale to se mi stalo jen jednou za život, že jsem měla zpoždění týden...
Marti, máš pravdu, že miminko se nedá ničím zaplatit... Ale ty máš ještě spostu času před sebou, tak mysli optimisticky a uvidíš, že do půl roku už se ti bude kulatit bříško...

zuzan
autor
4. led 2008

Tak koukám, že jsem tu dneska sama ☹(( Přeju vám krásný, ničím a nikým nerušený víkend první letošní víkend 🙂))

blanuleplus
4. led 2008

Ach jo, holky...co mi to děláte? ☹ Tak vám jen přeji hodně štěstí do dalšího cyklu...
Já dnes lítala po Praze, škola, knihovna a byla jsem se podívat na postýlky. Přijdou mi strašně nízký, byla jsem zvyklá z kojeňáku na vysoký a tady leží mimčo na nejvyšší pozici sotva v 70cm i s matrací... A ani nevíte, jak jsem ráda doma. Teď ještě vyprat, uvařit... 😒
Jestli sem ještě zavítáte, přeji krásný víkend... A Milo, ať se ti v Teplicích líbí. Budeš nám tu chybět...

monnni
4. led 2008

Ahoj holky já začínám mít spací nemoc. Kdybych si dnes lehla v práci na klávesnici tak hned usnu 😨 . V úterý odpoledne dám vědět jak jsem dopadla na UZV. Jsem docela ráda, že je skoro víkend.

Jinak já jsem si vždy říkala, když mi přišla MS to je dobře, že alespoň přišla včas je vidět, že to dole šlape jak má,, ale asi je velká pravda na to tolik nemyslet. Já jsem jsem si koupila hned jak mi doktorka řekla, ať už to zase zkoušíme na ostro po té operaci, ...vitamíny pro snažilky a přestala jsem pít alkohol, jedla jsem zdravě, nechodila cvičit aerobik a ve fitku jsem netahala těžké váhy a břicho jsem taky pěkně flákala...co kdybych byla třeba těhotná 🙂 a ono nic. NOooo a teď jsem si říkala po té poslední MS kašlu na to, chodila jsem cvičit a měla jsem i ten alkohol /naštěstí já i tak piju hodně málo/ a taky jsme se přihlásila se psem na výstavu a plánovala VŠ. Noooo a ona nepřišla. 😵 K tomu pesanovi ten mi musím říct pomohl hodně. Je to fenka zlatého retrívra a je to moje zlatíčko....chodím s ní na cvičák a i doma se ji snažím věnovat a poslechne na slovo a i na píšťalku 😀 😀 a to jsem si ji ještě naučila reagovat i na povely rukou. Když ji ukážu roztaženou dlaň tak ví, že se nemá hnout z místa. Trochu jsem si na ní trenovála výchovu 😀 . Tak já běžím a přeji pěkný víkend.... 😎

ivusa1
5. led 2008

Ahoj holky. Jdu vás po hodně dlouhé době pozdravit a dodatečně vám popřát krásný vstup do nového roku 🙂
Já už nejsem těhulka 😉 Zničeho nic jsem na Štědrý den porodila v týdnu 29+0. Naštěstí to dopadlo dobře a máme zdravého kluka bez jakých koliv komplikací, snad už se tedy žádné neobjeví. Jmenuje se Lukášek a při porodu měl 40cm a 1300g, dnes už má víc než porodní váhu a vše mu funguje tak jak má, takže se vyhřívá v inkubátoru, a snad si ho budeme moct vzít začátkem února domů. 🙂 Moc vám všem držím palečky a opatrujte se a šetřete!!!
PA

blanuleplus
5. led 2008

Ahoj Ivuško, tak to vám moc gratuluji a přeji, ať je malý v pořádku a dělá vám jen samou radost 😵 Ve mně úplně hrklo, když jsem si přečetla, že už nejsi těhulka...fuj 😅 Doufám, že časem přidáš podrobnosti a fotečku Lukáška 😵 Huráááá máme první maminu 🙂

mila30
5. led 2008

Ivuuuuuššš, tak to mooooc velká gratulace 😵 .To je krááásnááá zpráááva 😵 .Přeji Lukáškovi, aby se mu na tomhle světě moooc líbilo, aby ho celým životem provázelo jen štěstí a zdraví, aby měl kolem sebe vždycky kupu lásky a taky ty nejlepší rodiče na světě. No a rodičům přeji, aby měli toho nejhodnějšího kloučka a měli z něj jen a jen radost 🙂 .
Ivuš opravdu velká gratulace a musím říct, že jste pod stromeček dostali ten nejkrásnější dárek 🙂 .
Zuzi, je mi líto, že ti to taky nevyšlo, ale víš co...do třetice všeho dobrého 😉 🙂 , to je jasňačka 😉 . Jen nechápu, ty si chodíš každý měsíc do CAR pro Clomhexal??? Tobě nedají celé balení, v kterém je 10 tablet??? Já to tak vždycky dostanu a mám na měsíc 5 tablet takže mi zbyde i na příští měsíc.
Blani..my za to opravdu nemůžeme, ale věř, že se snažíme ostošest 😀 . My už se s manžílkem pomalu připravujeme na IVF. Včera jsme se dívali na webové stránky našeho CAR na ceník a podle našeho laického myšlení, jsme si zvoli tzv. ideání variantu, která obsahuje nejlepší léky, prodlouženou kultivaci, zmražení přebytečných vajíček a pak AH to je porušení obalu vajíčka oplodněného, aby se líp uchytilo v děložní sliznici. Vychází to cca na 13 - 15 tisíc. No ale uvidíme co nám doporučí oni, ale tu prodlouženou kultivaci a AH bych chtěla 100%. No ještě je brzy..nebudu předbíhat, to jsou zatím takové plány 🙂 .
A Blani ta postýlka, já jsem ráda, že je dělají nízký, já jsem totiž strašný prtě 😀 .
Monni a máš pravdu, člověk musí své mozkové buňky zaměstnat něčím jiným, ale věř, že já piju alkohol normálně, hlavně červené vínko, to piju každý týden 😀 , aerobik teda už necvičím, od té doby co bydlím v praze jsem ráda když dojedu večer domů. Psa mám, u rodičů jsem nechala labradora, jelikož do našeho bytečku by se nevešel a hlavně je zvyklý lítat na zahradě, tak mi koupil manžel malého pejska a to čivavku a řeknu ti, že to je pěknej rošťák a chvíli mě nenechá v klidu. A ta kynologie, vím o čem mluvíš, můj táta dělal 40 let služební kynologii a já vlastně na cvičáku mezi psy vyrůstala. Tenhle koníček je strašně fajn a halvně já tam měla spoustu kamarádů 🙂 .

martina26
5. led 2008

Ahoj holky,
Ivuško, taky se připojuji k velké gratulaci 🙂 Přeji Vám hodně štěstí a hlavně zdravíčka. Lukášek určitě brzy vše dožene. 🙂
Já jsem před chvílí přijela z baráků, manžel tam ještě je. Maluje ložnici na fialovo 😉 . Jinak Moni vínko piju taky každy víkend ale bílé, cvičení mi doktorka nedoporučila, prý maximálně plavání a břicho nezatěžovat vůbec no a pejska máme doma taky. Kokříka. Taky se ale snažím mozek zaměstnat něčím jiným, než jen miminkem. Začala jsem zase chodit do práce, tak se uvidí....

mila30
7. led 2008

Ahoj holky.
Tak já dnes ještě budu tady s Vámi, jelikože jsem jeden projekt nestačila přes víkend dokončit, tak na tom musím dělat ještě dnes. Od zítra už budu ale v Teplicích a uvidíme se až v pátek 😒 .
Tak Vám všem přeji krásné zasněžené ráno a pokud jezdíte autem, tak prosííímmmm opatrně, klouže to 😉 .

zuzan
autor
7. led 2008

Ahoj holky, teda vy mi dáváte s tím zaměstnáním myšlenek...včera jsem měla totální krizi-zastavila se za námi na stavbě kamarádka s 2měsíční Stellinkou a taky se samozřejmě vyptávala, kdy plánujeme my...vždycky se v tu chvíli zarazím a nevím, co na to odpovědět-jestli s pravdou ven, nebo mlžit...tak jsem nakonec řekla, že to neřešíme a až to přijde, tak to přijde, ale srdíčko mě při tom bolelo...Pak hráli v rádiu písničku, která mi připomněla hodně smutnou událost a bylo po dobré náladě...
Blani, ty hlavně hodně odpočívej...je to lepší, než se honit po městě a věř, že manžel všechno hravě zařídí, až budeš v porodnici 🙂)) Na tohle téma jsme se bavili s manželem zrovna nedávno 🙂)) On je hodně pověrčivý a moc se mi líbilo, když mi řekl, že by si přál, abychom vůbec nic nezařizovali dopředu, že se postará úplně o všechno až se miminko narodí, tak než se vrátíme domů...no v tu chvíli bych ho láskou umačkala...ty chlapi dokážou někdy pořádně dojmout...
S tím vínem jste mi udělaly velikou radost, protože když si chci dát o víkendu skleničku vína, tak mám trošku výčitky svědomí, jestli vůbec můžu a jestli to ode mně není nezodpovědný 🙂))
Ivuško, tobě taky samozřejmě moc gratuluju k Lukáškovi a přeju, ať je brzy úplně fit a dožene to, co nestihl u tebe v bříšku 🙂))
Mílo, ty bereš Clomhexal jen 1x denně? Teď jsi mě docela zarazila, protože si nejsem vůbec jistá, jestli ho teda užívám správně a nepletu si ho s Duphastonem, ale i podle krabičky mám užívat 1 tabletu ráno a 1 večer... Taky jsi mě příjemně překvapila s těmi cenami IVF-počítala jsem doplatek na cyklus hrazený pojišťovnou tak 20000-25000,-Kč, ale takhle je to paráda a předpokládám, že se ty ceny v CARech nemůžou lišit až tak zásadně...

mila30
7. led 2008

Ahoj Zuzko,
asi ten Clomheal bereš dobře, ono záleží na tom, jak ti ho předepíše lékař. Proto máš možná tak velkou odezvu a máš vždycky 3 krásný folíky, což je super. Já jsem také přemýšlela o tom, že se domluvím s Dr. ať můžu brat 2 denně, ale pak jsem se na to vykašlala. U mě to nemá cenu.
A jinak s tou kamarádkou a miminkem ... u nás ve firmě se má každým dnem narodit mimčo mé kolegyni a kolegovi, takže jediné téma je teď tady tohle ... umíte si představit jak mi je ... ☹ A všichni se ptají kdy že já... 😖. Jinak to IVF zkus se mrknout na www.gest.cz a tam o tom píšou všechno, tak uvidíš...snad sem ty ceny pochopila špatně 😀 .

blanuleplus
7. led 2008

Ahoj holky, venku je tak krásně a já dnes zůstávám v posteli, protože se o mě zas pokouší nějaká chřipajzna. Dokonce jsem si byla v noci pro paralen (první za těhotenství), jak mě strašně bolely svaly a klouby... Tak snad to zaženu, musím ve středu do knihovny a ve čtvrtek na zkoušku 😖
Zuzko, vím, jak je to těžký...ale reagovala jsi tak, že to takhle každýmu zacpe trochu pusu, když vidí, že touha po dítěti tě nesžírá (i když to není pravda). Pořád lepší, než pak poslouchat ty rady nebo soucitný řeči, pokud nejsou upřímný. Taky si pamatuju, jak bylo těžký vrátit se z nemocnice domů, když tu zrovna bydlela těhotná kamarádka a den předtím, než mě odvezli si tu na nás naši chlapi připíjeli... Zas na druhou stranu, když vidím holčinu, která smutně kouká na moje bříško, tak bych jí ráda řekla, že se určitě taky dočká, že to někdy není sice snadná cesta, ale že to za to určitě stojí... Jen nechápu, proč je v tomhle ta příroda tak nespravedlivá. Kdyby jste věděli, jak moc vám to s Mílou přeji... 😵
K cenám v CARech jsem se moc nedostala, počítali jsme, že to bude stát tak 40 000, takže doufám, že pro vás budou platit ty nejnižší 😉 Ten kamarád, co jsem psala, si to musel hradit sám a vyšlo je to i s genetickým rozborem skoro na 100 000...to je docela síla. A to ještě nevím, jak jim to dopadlo. Snad dobře, ale neozívá se... 😖
Z vína si nedělej hlavu, pokud to nepřeháníš, tak stejně první dny o nic nejde. Mimčo se tvoří až tak od toho pátého týdne. Já se musím přiznat, že 1dc dobrého vína si teď taky už občas dám. MM vždy říká, ať si mladej zvyká 🙂 A dokonce si kvůli nízkýmu tlaku dělám tak 2-3x týdně slabý kafe s mlíkem.
Já taky začínala nakupovat až teď, když je velká pravděpodobnost, že by to malej zvládnul, ale zas to nechat všechno na MM bych nemohla, protože vím, jak to většinou dopadne, i když chodí jen do samoobsluhy na nákup a to má seznam 🙂 Navíc třeba na postýlku budem čekat ještě dalších 14 dní. Teď zas musím čekat do další výplaty a pak dokoupit ještě drogerii, lahvičky, plíny atd. Jo a neumím si představit MM, který se stydí koupit i toaletní papír, že mi někde shání vložky apod. 😅