Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

lucikpetik
4. bře 2008

je, tak velka gratulace...to je fajn, ze dalsi....

kapunka
4. bře 2008

gratuluju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak se to povedlo? A PO JAK DLOUHÉ DOBĚ???? to je super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lucikpetik
4. bře 2008

snad nam to tu lucik brzo napise

hanna
4. bře 2008

Taky se pripojuju kr gratulacim 🙂 🙂 To ja dnes byla na prvni navsteve u noveho doktora,ktery se zabyva neplodnosti a vsim kolem a musi rict,ze byl perfektni.Pekne sme vsechno probrali,udelal mi ultrazvuk a pry vypadam velice plodne.Vajicko je na prave strane takze by byl idealni sex dnes.bohuzel milacek do patku odjel tak mam smulu 🙂 napsal mi CLOMHEXAL na stimulovani vajecniku,neverila sem tomu ale je to tak pry opravdu ovuluji vajecniky ob mesic.Pry s tim lekem budou produkovat vajicka oba vajecniky,mam je na tri mesice tak potom uvidime co dal.Mam z te navstevy dobry pocit protoze muj gynekolog byl se mnou vzdycky hned hotovej a pokazde byla narvana cekarna,tady to je uplne neco jinyho 🙂 No a za mesic mam prijit 13.den po ms at se podiva na vajicka jak to snima vypada.Holky doufam zer se to podari!!!musi!! ☹

zuzan
autor
4. bře 2008

Luci, tobě samozřejmě také moc gratuluju 🙂
Hani, tak to jsou krásné zprávy - škoda jen, že manžel je fuč 🙂 Tak třeba příště 🙂 My jdeme za chviličku do Iscare, tak jsme zvědavá, jak pořídíme... Každý doktor má jiný názor a já už nějak netuším, co je to nejsprávnější...

zuzan
autor
4. bře 2008

Hani, s tím dozráváním vajíček je to naprostá pravda 🙂 Po Clomhexalu jsem měla vždycky 2-3 vajíčka na obou stranách 🙂)) Akorát třetí měsíc byly 3 vajíčka jen na jedné straně 🙂

fedra
4. bře 2008

Ahojte babulky, dlho som medzi vami nebola.
My sme opat v kolotoci IUI, nastastie bolo aj vajicko na dobrej strane a tak sme na iUI mohli. Po Hsg je zostavajuci vajickovod prefuknuty,tak len cakame co teraz bude dalej 🙂
Inak posledne dni ma dost pobolieva podbruskko ... po tom prvom mimomaternicovam sa fakt dost bojim,co to je. Dufam,ze sa nam to nezopakuje 😖

hanna
4. bře 2008

Zuzi moc ti preju aby se vam taky podarilo uz konecne to vymodlene miminko 🙂 Je to sileny co musime vsechno podstoupit aby se to povedlo.Sem hrozne zvedava jak to pujde po tech prascich.Urcite potom napis jak ste poridili 😉 Dnes sem se napakovala testy do zasoby{jenom dvoje} 🙂 abych je mela pri ruce,pripadam si jako silenec 🙂 Sice to sou dva mesice od operace,ale uz mi to pripada jako vecnost.Ja se zase ozvu papa

lucikpetik
4. bře 2008

hani tak to jsou dobre zpravy...vsem vam to moc preju

hanna
4. bře 2008

lucikpetik dekuju 🙂 mam lepsi naladu po te navsteve doktora.Tobe moc preju at mas pohodovy porod a hlavne at je vsechno v poradku,mas pekne brisko 🙂

zuzan
autor
5. bře 2008

Ahoj holky, tak jsem tu se zprávami z Iscare, ale moc toho nevím Nejdřív si nás vzala do parády sestřička, zaevidovala si nás do počítače, pak přišel doktor - působil na mě jako podivín, ale asi je to jen o zvyku... po sepsání anamnézy mě vyšetřil - jen ultrazvukem cca 2-3 minuty, pak řekl, že je možné, že po operaci se vytvoří endometrióza, takže nám oboum udělá krevní vyšetření - mě hodně podrobný, abychom věděli, co a jak... no a po vyslovení jen slova endometrioza jsem se tak zděsila, že už jsem pak neměla sílu se ptát vůbec na nic, jen jsem jak pako kývala hlavou jako že rozumím... Inseminaci dělají přímo tady, ale víc jak 2 nedoporučují, protože to snižuje šanci při IVF...proč tomu tak je netuším 🙂 Stimulaci na IVF, všechny ultrazvuky dělají taky tady, do Prahy se jede jen na odběr vajíček a pak na transfér...
Teď máme jít na tu krev, manžel dostal nádobku s hrdlem v průměru tak 2,5cm a máme přivézt materiál z domova - to myslím že bude docela sranda se trefit a pak se objednáme na 12.-16. DC na ultrazvuk, to už budou výsledky vyšetření a pak uvidíme, co dál... v Iscare si udělají všechna vyšetření, co už máme za sebou svoje 🙂 Akorát doktor povídal, že nebudeme nikam chvátat, což jsem mu chtěla oponovat, protože už nechci dál čekat a chci být těhulka co nejdřív, ale myslím, že to všechno bude záležet jen na nás, kdy se rozhodneme do toho jít 🙂 I manžel říkal, že to bylo zajímavý povídání, což mě vždycky hodně podpoří, takže se necháme vyšetřit a pak uvidíme, co dál 🙂

Holky, přeju Vám krásný a pohodový den 🙂 Já se od včerejška nemůžu vůbec zahřát - po jaru se nám zase vrátila zima a je to docela šok 🙂)))

hanna
5. bře 2008

Zuzi ja doufam,ze ta endimetrioza neni pravidlem a vsechno bude v pohode.Ale taky sem o tom cetla na netu.nevim proc tomu tak je.me vcera dr. rikal ze kdyz to nepujde do trech mesicu pujdu s tim druhym vejcovodem jestli je v poradku.Zuzanko je dobre,ze jste to zacali uz resit a ja ti ze srdce preju at vam to vyjde! 😉 i Mile IVF.Jdu se chystat do prace a vuubec se mi nechce.Tak papa devcatka

lucikpetik
5. bře 2008

holky je fajn, ze se u vas vsech neco deje....
drzim palecky vsem
hanni diky za pochvalu briska 😉

zuzan
autor
5. bře 2008

Hani, děkuju 🙂 Jsi hodná 🙂 Taky ti moc přeju, aby se zadařilo co nejdříve a konečně se k nám to štěstí otočilo čelem 🙂 A tebe posílají znovu na laparku s tím druhým vejcovodem?
Lucíku, jak ty se cítíš? Ještě nebudeš rodit?

kapunka
5. bře 2008

Hana - a oni ti nekontrolovali vejcovod při lapa???

ratatooy
5. bře 2008

ahoj.chtěla bych se s vámi podělit i o svoji zkušenost.po vysazení antikoncepce jsem čtyři měsíce na to otěhotněla.po tom co jsem si koupila gravitest jsem ho hned vyzkoušela.v první chvíli jsem byla zklamaná protože se objevila jen jedna čárka ale po chvíli mi to nedalo a šla jsem se podívat ještě jednou.najednou tam byly čárky dvě,ikdyž ta druhá dost slabě rozeznatelná.pak jsem vyzkoušela ještě tři testy.vždy se stejným výsledkem.v pátém týdnu jsem začala krvácet s bolestmi v podbřišku,podobalo se to silným menstruačním bolestem.v nemocnici mi zjistili mimoděložní těhotenství.podstoupila jsem laparoskopii s odstraněním jednoho vejcovodu.mimminko jsme si s partnerem oba moc přály a lékaři jsou toho názoru že nemusím podstupovat žádné lázně ani žádnou abstinenci.můj život pokračuje dál běžným způsobem a šance na otěhotnění je znovu po třech až čtyřech měsících,zdravý vejcovod si dokáže přitáhnout vajíčko ze strany kde vejcovod není.šanci máte každý měsíc.a nakonec důležité je naše zdraví taky už jsme tady díky této zkušenosti nemuseli být,nepřijít na to včas. 🙂

hanna
5. bře 2008

Zuzi dr. mi rekl,ze kdyz to po trech mesicich nevyjde coz si myslim ze urcite ne 😒 tak pujdu na kontrolu toho druheho,nejspis zase laparoskopicky jeste sme to neresili,vubec se mi nechce pod narkozu kdyby to tak bylo,protoze u toho mimo.mi bylo neskutecne zle,tak uvidim.Slysela sem,ze to jde i ambulantne ale pry to moc boli.ale chtela bych mit jistotu jestli je v poradku tak to samozrejme podstoupim.Ach jo 🙄 Kapunka ne nekontrolovali.Pry zvenci vypada v poho.ale to je tak vsechno co mi rekli.Podle me se zameruji pri operaci na to kde je to mimi,ale nekotroluji ten druhy.Nevim,muj nazor.Ratatooy je mi lito,ze ti to tak dopadlo.Podruhe to vyjde neboj,preju to vsem holkam tady at to vyjde co nejdriv i sobe 🙂 Ja ty testy taky mela tak,hrozne slaba carka,taky sem rada ze sem to brala tak ze neco neni v poradku a moc sem se neradovala,protoze sem vedela ze by mela silit aono nic.Ve skrytu duse sem si nepripoustela problem ale byl 😠 ja hlavne nemela zadny bolesti nic jen sem spinila a rikala si,ze by to asi nemelo byt.No uz se mi to moc vsehno nechce znova popisovat ale holt nektere z nas to proste postihne a s tim nenadela nikdo nic.

hanna
5. bře 2008

Jo a s tim vejcovodem to pry tak neni.ze si vezme vajicko z druhe strany.Jinej doktor jinej nazor,pak si vyber

kapunka
5. bře 2008

mě to řeklo asi 5 doktorů, že si ho vezme....me taky řekli, že zvenčí je ok 😠

lucikpetik
6. bře 2008

zuzi no to se uvidi, jeste jenom nejaky ten tyden je cas...

fedra
6. bře 2008

aj mne potvrdil doktor co mi robil laparku / a aj dokto v CAR/, ze sa casto stava, ze si to vajicko posunu. Priroda je niekedy zrejme silnejsia ako si myslime 😉
Doktor mi dokonca vravel, ze mal minuly rok pripad kedy otehotnela zena,co mala vajecnik len jeden na pravej strane a vajcovod na streane lavej ... a teraz uz ma babika. Zazrak ? Mozno, no aj tie sa niekedy stavaju 🙂

kapunka
6. bře 2008

zázraky se musí dít, jinak by to nemělo cenu 🙂 musíme tomu věřit!!!!! vydržím ted první MS/doufám, že přijde včas!!!!!!/ pak druhou a šup na to!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😎

akras
6. bře 2008

Kap, mrkni do druhého tématu, mám tam na tebe dotaz, dík moc 🙂

akras
6. bře 2008

No jasně že se dějí 🙂

martina26
6. bře 2008

Ahoj holky,
všechny Vás moc zdravím a Luci taky se připojuji ke gratulaci a móóóóóóóc držím palečky 🙂 Já jsem teď taky tak trochu na rozpacích. Už 3 dny kdy jsem to měla dostat jenom tak lehounce špiním a čekám zda se to rozjede či nikoli. Pravda že mi to cyklus haproval 28-30 tak uvidím zda se to rozjede. Uvidí se co z toho bude, myslím ale že nic. Fakt je ten, že se mi toto ještě nikdy nestalo.

kapunka
6. bře 2008

holky mám 14 dní po lapa arevizi a už mám ovu - je to v poho??? ukázalmi to test..

mila30
7. bře 2008

Ahoj holky.
Kapunko proč ne, buď ráda, je vidět, že tělo je v poho a nebude dlouho trvat a budeš těhu 🙂 .
Marti, tak tfuj tfuj ať mrcha nedorazí 😉 .
Jinak s tím, že vejcovod se může natáhnout na opačnou stranu k vaječníku je opravdu pravda. On se třeba ani nemusí natahovat, stačí když folík praskne a vajíčko vypadne a je v dutině břišní. Vejcovod si pro něj šáhne dolů a vysaje ho jako vysavač 😀 . Takže tohle opravdu možné je, můj Dr. tohle viděl na vlastní oči při operaci. Když jí otevřeli byl vejcovod přímo přilepenej na druhém vaječníku, jelikož měla paní ovu, tak ho kvuli operaci dali tam kam patří 😀 a za chvili tam byl zase 😀 . Ona ta vzdálenost není tak velká, tam se jedná asi 5 cm...Takže pokud máte ovu, tak samozřejmě šance je 🙂 😉 .

lucikpetik
7. bře 2008

marti drzim palecky..

zuzan
autor
7. bře 2008

Ahoj holky 🙂 Mílo, to je zajímavý, co jsi psala o té operaci...
Kapunko, je to určitě možný - já dostala MS přesně za 28 dní od operace, takže cyklus funguje normálně, akorát ovulaci jsem nesledovala, takže netuším, ale je paráda, že ti tělo funguje tak, jak má 🙂 Jak ovulaci zjišťuješ? To jsou ty testy podobné těhotenským?
Luci a co ty? Jak se cítíš? Ještě se Domískovi nechce ven?
Marti, na tebe moc myslím!!! Třeba to konečně vyjde 🙂 Ta příroda si s námi pěkně zahrává - já čekám MS od pondělka, kdy mě pořádně začalo bolet břicho (to byl 28 DC) a pořád nic...a to je každej měsíc, musí to mít zpoždění, abychom stihli načerpat dostatečné množství naděje a pak bum bác a je po všem...pořád dokola... Ale jednou se dočkáme 🙂 Ať už s pomocí doktorů, nebo bez ní 🙂
Holky, co plánujete na víkend? Já mám od manžela slíbenej hezkej romantickej večer, tak už se moooc těším, teď jsem ho neměla 3 dny doma, tak už mi bylo smutno...

zuzan
autor
7. bře 2008

Ach jo, kde jste všechny??? Marti, dělala sis test?