Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

ivusa1
6. dub 2007

Ahojky. Jak pak se máte? Tak jsem přijela od doktora od zítřka jsem uschopněná🙂 Samozřejmě žádná kontrola, nic a nové těhotenství prý nejdřív v létě. Je to fakt doktor na ...Půjdu k jinému a už se snažíme o další těhu, tak jsem zvědavá🙂 Zas mě rozčílil, hrůza. 😠 😖

blanuleplus
6. dub 2007

S tím ježděním to vidím bídně. Stačil mi košík s nákupem a břicho jsem cítila... ☹ No pořád lepší, než minulý rok. To jsme jezdili jeden den, dělali jsme statečný a zbytek týdne jsme promarodili. Už jsme tam s něčím přijeli, tak nás to úplně porazilo...

maova
6. dub 2007

Ahoj ivus, s tím otěhotněním až v létě to tak vychází na ty tři měsíce, stejně jako jsem měla čekat já. Fakt asi co doktor to jiný názor. Ale jestli i tak s ním nejsi spokojená, tak ho radši změň.

Holky s tím oblečením jsem na tom podobně, taky mi nikdy nic nesedí. Snad jedině svetry a v létě tílka, s těma to jde 🙂

blanuleplus
6. dub 2007

Ivus, skutečně je to co doktor, to jiný názor. Vzala jsem za své, že kdybych nebyla připravená, tak se stejně mimi nepovede... Proto počkám ještě jednu MS, abych věděla, že je sliznice na děloze úplně očištěná a pak budem zkoušet, jestli se zadaří. Hlavně se pokouším o "nadhled" 😉

zuzan
autor
6. dub 2007

Ahoj holky, teď už se tu taky moc nezdržím, musím na nákupy, ale řídila bych se vlastním tělem, obzvlášť když co doktor, to jiný názor...Taky vás všechny obdivuju, že jezdíte po Praze naprosto v pohodě 🙂)) Já bych asi zabloudila hned na první křižovatce 🙂 Jinak vám všem přeji krásné, pohodové a poklidné Velikonoce, bohatou pomlázku a hlavně hezky prožité víkendové volno...Tak se mějte moc sluníčkově a já se tu ukážu zase až v úterý 🙂

maova
9. dub 2007

Ahoj holky, koukám, že nikde nikdo 😉 , ale to nevadí, zítra tady snad zase budete 🙂 Já jsem celé dny sama doma, tak už mě to ani nebaví. Doufám, že vy si užíváte krásné dny volna. Dva dny jsem teď jezdila dost na kole, ale včera mě z toho docela bolelo břicho, tak nevím jestli to bylo tím nebo ne, takže dneska si dávám zase pauzu. Jak jste na tom vy se sportováním? Říkám si, že už to není tak brzo, ale přece jenom se trochu bojím, aby to do budoucna nevadilo. Tak si ještě užijte dnešní krásné odpoledne a zítra pa pa 🙂

ivusa1
9. dub 2007

Ahojky. Tak se s manžílkem pokoušíme o miminko už teď jak nám doporučili v nemocnici a ne jak říkal doktor na gyndě. Tak nám držte palce🙂 teď jsem měla mít o víkendu ovulaci, tak jsem zvědavá 😉 Doktora měním, tak jsem zvědavá jak to všechno dopadne. Hlavně abych byla v pořádku, snad se to napodruhé už nestane 😔
Já zatím vůbec nesportuju, jen procházky s manželem a pejskem. Je to teprve 14 dnů od operace, tak to nepřeháním, úplně někdy stačí domácí práce.
Mějte se moc krásně, teď už tu budem jen po večerech, protože jdu zítra do práce a tam máte net zablokovanej 😠
Pa pa, všem držím palečky!!!! 😉

ivusa1
9. dub 2007

Holky taky jsem si včera chovala úplně malinkaté miminko (sestřenky) 10 dnů starou Nikolku, ale narodila se o 3 týdny dřív. Je krásná a strašně malinkatá, jezdila jsem i s kočárkem, ach jo ☹ Snad se nám to povede, moc bych chtěla a už se moc těším jak se budu o mimčo starat, rozmazlovat.....úplně jsem tomu propadla, ach jo, hrůza a už jsem mohla být v 10 týdnu 🤐
Musím jít něco dělat, abych nad tím nepřemýšlela.
Ahojky

zuzan
autor
10. dub 2007

Ahoj holky, přeji vám všem krásné ráno...dneska ten den fakt začal suprově 🙂)) Včera jsme se s manželem domluvili, že mě dneska vezme do práce, jenže když jsme vstávali, oznámil mi, že by radši počkal na zedníky, aby jim předal materiál, jenže to bylo v době, kdy jsem měla 10 min.času, abych stihla autobus, takže jsem vystřelila a ještě teď jsem na něj pěkně naštvaná... pak za mnou přišel brácha do práce na internet (potřeboval něco do školy) a protože šéf měl mít volno, tak jsem v tom neviděla žádný problém, jenže najednou šéf ve dveřích!!! Uvidíme, jestli z toho bude chtít udělat nějaký problém... Jinak jak jste si užili Velikonoce? My jsme v sobotu pracovali, v neděli jsme byli na pouti, pak u manželových rodičů a včera na výletě, tak to bylo fajn 🙂))
Ivuš, přeji ti štastný výběr doktora...snad bude lepší, než ten stávající 🙂

maova
10. dub 2007

Ahoj holky,
zuzko, koukám, že pěkné ráno. Ale snad je šéf chápavý a nebude to problém 😉 Tohle by mu snad vadit nemuselo, pokud tam brácha nevysedává denně.
ivus, taky přeju, aby další doktor byl už lepší a hlavně brzo krásné a zdravé miminko. Jak jsi psala, že sis chovala Nikolku, tak bych si hned taky nějaké mimčo pochovala. Taky mě vždycky napadne, v kolikátém měsíci bych už byla, ale nemá cenu na to myslet 😉

zuzan
autor
10. dub 2007

Napadne nás to určitě každou, ale jednou budeme taky odpočítávat týdny a možná i dny a narozdíl od těhle budou skutečné a ta bříška porostou i nám 🙂)) Včera byla ve zprávách reportáž o spontánních potratech a až se mi zdálo, jakoby mluvili o mých pocitech, když zmiňovali psychiku (samovolný potrat je sice nepříjemná věc a nechci to pro nikoho zlehčovat, ale i tak těm holkám zůstanou všechny orgány a oproti nim jsme na tom o něco hůř!!!) Marti, v pátek jsem dělala to kuřecí v listovém těstě a byla to ňaminka 🙂))

maova
10. dub 2007

Tak to jsem ráda, že chutnalo 🙂 Budu to muset taky zase udělat. Ještě mám podobný recept, ale s žampionama a taky moc dobrý 🙂
To je pravda, že my máme ještě tu nevýhodu, že nám chybí jeden vejcovod, proto mě i trochu občas napadne, aby ten druhý správně fungoval a že asi to otěhotnění bude trvat delší dobu. Ale třeba bude taky šikovný 😀 a bude to hned. Já se vždycky po MS těším na nové snažení a ke konci měsíce jsem docela nervní, ale snad jsou to teď jenom ty začátky a přejde to 🙂

zuzan
autor
10. dub 2007

To mi povídej...a pak to zklamání, když přijde MS ☹(( U mě teď v nejbližší době nastane to nejplodnější období a manžel na týden odjel, takže u nás je výsledek jasný už dopředu ☹(( Ale co se dá dělat, třeba to někdy vyjde na víkend a strefíme se 🙂)) Se žampionama by to mohlo být taky dobrý 🙂)) Holky, nemáte některá recept na těsto na pizzu, které by bylo hodně tenoučký?

maova
10. dub 2007

Já si říkám, že stejně asi nemá cenu ty plodný a neplodný dny hlídat, že prostě buď to vyjde nebo ne a člověk na to aspoň potom tak nemyslí. Ale stejně je hlídám 😀 Lepší by bylo o nich nevědět 😉
Zrovna jsme se asi minulý týden bavili o pizze, protože jsme měli pizza chleba a mamka dostala od jedné kolegyně recept. Ale nemáme ho vyzkoušený. Můžu se na něj ale zeptat a poslat ti ho na zkoušku 🙂

zuzan
autor
10. dub 2007

Pokud budeš mít ten recept, budu moc ráda, když mi ho pošleš 🙂)) To máš pravdu, někdy je nevědomost mnohem lepší, než honba za informacemi, kterými se pak akorát užíráme a přemýšlíme nad nimi...já plodné dny taky nijak nesleduju ani BT si neměřím, ale když nastává přibližná polovina cyklu, tak se mi hlavou honí, že teď by to asi tak mohlo vyjít (což je pro mě rozmezí cca toho týdne 🙂 A věřím tomu, že ta psychika dělá hodně, ale jak udělat, aby se ty myšlenky ubíraly jiným směrem, když po tom všechny moc toužíme 🙂))

Našla jsem pár rad, které všechny známe teoreticky a asi na nic bude hodně pravdy, ale je to vážně boj 🙂))

Žijte běžným životem, věnujte se svým koníčkům a svůj život plánujte, jako kdybyste s těhotenstvím nepočítaly.

Naplánujte si pěknou dovolenou a těšte se na ni (nikoli způsobem - snad tam pojedu už těhotná), plánujte, kam se podíváte, jak se krásně odreagujete od práce a budete moci "vypnout."

Buďte mezi lidmi, choďte ven s kamarády, ale veřejně nerozhlašujte, že se snažíte otěhotnět, jinak se nevyhnete těm otravným dotazům "tak co, už jsi těhotná?" Pokud už to všichni kolem Vás vědí, v klidu jim povězte, že se zatím nedaří a že Vám jejich protivné dotazy (i když to myslí dobře) nedělají radost, a až těhotná budete, všichni se to včas dozví 😉

Naplánujte si nějaký rozvoj - udělejte si řidičský průkaz, rozhodněte se do roka složit obtížnou zkoušku z jazyka, soustřeďte se taky na sebe.

Sice nemůžete otěhotnět, ale to není důvod k tomu, aby Váš život měl menší hodnotu - dělejte si radost, kupte si něco pěkného na sebe (ovšem bez představy - tohle nemůžu, až budu mít břicho, nevejdu se do toho), pokud nejste spokojena se svým vzhledem, zkuste s tím něco udělat, pomalu hubněte (žádné drastické diety!, ale celková změna životního stylu), zkuste cvičit, chodit na výlety...

Nekupujte nic pro dítě, byť je to seberoztomilejší a v bezkonkurenční slevě, uvědomte si, že čím déle se Vám nebude dařit otěhotnět, tím více Vás budou ty malé ponožtičky v šuplíku nebo dokonale vybavený dětský pokoj štvát.

Nedělejte si zbytečně těhotenské testy - ne dřív, než Vám bude MS meškat aspoň dva dny, jednak mi věřte, že opravdu ušetříte 😉, druhak se vyvarujete mnoha a mnoha zbytečného zklamání.

Nevymýšlejte žádné katastrofické scénáře - nečtěte na internetu hromady článků o tom, proč se komu nedaří, jaké všechny choroby můžete mít a co zlého Vás může potkat. Velice pravděpodobně se Vás to vůbec netýká a takhle se zbytečně stresujete.

Nepočítejte s tím, že se Vám to musí podařit brzy, uvědomte si, že tohle není plně ve Vašich rukou a ovlivnit to téměř nemůžete, pokud něco neovlivníte, zbytečně se tím netrapte.

Nehledejte všechny nespravedlnosti světa - proč zrovna já???, když tolik žen má děti a ani je nechce, proč já je mít nemůžu, když po tom tak zoufale toužím - problém je v tom ZOUFALE 😉

Věřte lékařům - pokud už jste v jejich péči, vědí, co dělají, a možnosti dnešní medicíny jsou už na velice vysoké úrovni. Na druhou stranu - pokud Vám není cokoli jasné, ptejte se, měly byste vědět, co Váš lékař dělá, proč to dělá a k čemu by to mělo vést. Asi není moc dobrý přístup, pokud si odnesete předpis na neznámé léky a teprve z příbalového letáku a informací na internetu se pokoušíte vyspekulovat, co Vám to vlastně asi je a k čemu je to dobré.

Já vím, že tonoucí se stébla chytá, ale používejte hlavu a nenaleťte žádným šarlatánům - pokud Vám to udělá dobře, berte nějaké vitamíny (ale buďte si vědomé, že neexistuje taková pilulka, po jejímž spolknutí byste zázračně otěhotněly 🙂), pijte bylinkové čaje, ale určitě neutrácejte stokoruny za zázračné preparáty (nejsou!) nebo astrologické výpočty přesného data otěhotnění.

Milujte se pro radost, ve chvíli, kdy se budete řídit podle všech znaků plodnosti, dělat "předepsané" dvoudenní přestávky a cyklus co cyklus se budete snažit všecko pečlivě načasovat, dostanete se do stádia, kdy se nebudete milovat, protože se Vám chce, ale protože MUSÍTE, což k psychické pohodě dozajista nepřispěje.

Nepřemýšlejte moc nad každou naměřenou teplotou, uvědomte si, že jednotlivá teplota nic neznamená, graf je nutno číst jako celek a naprosto KAŽDÝ graf, kdy jste se milovali v plodných dnech, může skončit těhotenstvím 🙂

Na druhou stranu se zbytečně neobelhávejte, nehledejte na sobě všecky možné těhotenské příznaky a pokud už přijde MS a teploty budou vzorně dole, nenamlouvejte si, že přes to všecko jste přeci jen těhotná.

Nezoufejte nad každou MS, místo toho si řekněte, že příště se to určitě podaří, pokud budete hodně smutné, udělejte si radost, otevřete si s manželem lahev vína, kupte si velkou čokoládu, dopřejte si něco, co máte ráda a jako těhotná si to budete muset odepřít.

zuzan
autor
10. dub 2007

A ten poslední bod se mi líbí ze všech nejvíc 🙂)) Smutná sice nejsem, ale právě jsem vytáhla ze šuplíku čokoládku, manžela doma ode dneška taky nemám, ale víno máme zrovna doma v ledničce načaté, tak si dám večer skleničku sama 🙂))

maova
10. dub 2007

Zuzko, moc hezký 🙂 Všechno je to pravda, něco i dodržuju, ale něco se přece jenom až tak nedaří 😉 A poslední bod super, já jsem jedla čokoládu celý víkend 😀 Ty budeš sama doma až do pátku? To je asi dlouhý viď, být takhle doma sama ☹

zuzan
autor
10. dub 2007

Jo jo, až do pátku...je to otázka zvyku...doteď jsme tak žili taky a musíme to ještě nějakou chvilku vydržet, akorát je těžký si na takový režim po 3 měsících znovu navykat... Myslím ale, že už to nebude tak drastický, jako dřív, protože bude třeba každou chvíli na stavbě něco zařídit nebo s něčím pomoct a manžílek by pak mohl jezdit častěji 🙂)) Co se těch bodů týče, tak já mám spíš výkyvy, ale je fakt, že se snažím žít tak, jako kdybychom mimčo neplánovali a teprve až to přijde, tak bude na čase změnit životní styl trošku jiným směrem (tím mám na mysli víc ovoce, zeleniny, vitamínů, dodržovat pitný režim apod 🙂 Teď tohle všechno trošku zanedbávám)

maova
10. dub 2007

Tak ovoce, zelenina a pitný režim, to teď taky nějak zanedbávám. Ale právě se taky snažím prostě jako dřív, jako bych mimčo ani neplánovala. Ještě abych přemýšlela co jíst a co ne, to už bych na to musela myslet opravdu pořád 😅 Máš pravdu, že jde o zvyk, s tím být sama doma, ale mě to nějak v poslední době vadí. I když je fakt, že když to bylo často, tak jsem si na to už pak taky zvykla.
Teď pořád přemýšlím, jestli jít v týdnu na ten spinning nebo to ještě odložit. Ale potřebovala bych mít do května aspoň malinko kondičku.

maova
10. dub 2007

A kde máme dneska Lucku? Asi má hodně práce.

zuzan
autor
10. dub 2007

Marti, ptala jsem se tu v nějaké on-line poradně, jestli je třeba ještě nějaké omezení 2 měsíce po laparoskopii a odpověděli mi následující: v tuhle dobu-pokud nebyly komplikace-můžeš všechno jako dřív. Tak si myslím, že už můžeš cvičit naprosto v pohodě 🙂 Já bych taky potřebovala, ale jak se znám, tak se stejně nedokopu 🙂 Mám doma spoustu "cvičících DVD a videokazet", ale už se dlouho do přehrávače nedostaly 🙂 Já jsem si někdy v říjnu dala závazek, že do léta zhubnu aspoň o 5kg a místo toho jsem ještě o 1kg přibrala 😒

maova
10. dub 2007

Jé, ty jsi zlatíčko, že jsi se zeptala. Taky jsem si říkala, že někam napíšu, ale ještě jsem nenapsala. Moc děkuju, tak už se aspoň nemusím bát, že by se mohlo něco stát a vesele do sportování 🙂 Trochu mě po tom kole bolelo břicho, ale to by možná bolelo i bez toho, tak jsem ráda, že to ničemu nevadí 🙂 A to jedno kilo, to máš za chvilinku zase dole 😉 V létě to pak půjde samo, hlavně na stavbě 🙂

zuzan
autor
10. dub 2007

To si taky říkám, že na stavbě jednak budu vydávat hodně energie a hlavně tam na jídlo není ani pomyšlení, zatímco když jsem doma, tak mě každou chvíli láká někde něco uzobnout 🙂)) To bříško asi bude citlivější ještě nějakou dobu (dokonce jsem četla myslím na té diskuzi, co jsem vám posílala odkaz), že paní měla mimod.těh. někdy před 11 lety a občas jí pobolívá ještě teď, ale podstatné je, že to ničemu nevadí a hlavně já jsem se ptala na nošení těžších věcí a obecně zda je nutné se nějak šetřit, takže takhle odpověď je myslím jednoznačná a jasná 🙂))

lucikpetik
10. dub 2007

ahoj holky, tak uz jsem tady, pracovala jsem 😉 a nez jsem to tu prelouskala.... 😅
nevim na co driv reagovat...
teda ty rady...trefne, ani nevite, jak mi tezce leze na nervy, kdyz se me nekdo zepta, jestli uz jsem tehotna...tak jsem pouzila teorii, ze jsem tehotenstvi odlozila, a ze asi budu tehotnit, dam jim vedet 🙂 v te televizi jsem o tech samovolnych potratech taky videla..jo jo, byla to trefna debata...
jinak ani nemluvte o hubnuti, ja od patku jedla, jak kdybych do konce roku nemela dostat jidlo, takze dneska opet a zase zahajuji dietu, ale uz vazne, protoze ma vaha me zacina desit, asi pujdu i zitra cvicit, pujde i manzelova segra uz po operaci, tak se budeme vzajemne motivovat, jinak se neunesu....

zuzan
autor
10. dub 2007

Luci, věřím, že je to hodně nepříjemné...mě osobně se na to nikdo neptá, ale je fakt, že to taky nikdo neví, kromě nejbližší rodiny, která asi chápe, že to není úplně nejpříjemnější téma, takže ho nikdo neotevíra 🙂 Ale odložení těhotenství je výborné vysvětlení... Taky jsem přemýšlela nad tím, jestli to oznámit, až to vyjde a dospěla k tomu, že pokud bude všechno v pořádku, do toho 12.týdne si to necháme jen pro sebe 🙂

lucikpetik
10. dub 2007

tak to je dobry napad zuzi, taky bych to tak videla..nic, jedeme s manzou reklamovat telefon, tak zase mizim...zatim...

zuzan
autor
10. dub 2007

Tak ať dobře pořídíte 🙂))

lucikpetik
10. dub 2007

tak nakonec jel sam, stejne bych mu tam byla prd...platna...

maova
10. dub 2007

Ahoj Luci 🙂 já jsem si říkala, že máš asi hodně práce 😉
zuzko, moc děkuju za rady, takže dneska, jestli to stihnu, tak jdu zase jezdit a jestli ne, tak zítra určitě, už se těším 🙂
Jinak mě se neptá moc lidí a když, tak říkám, co chtějí slyšet ...., že se nedaří? A že jim pak řeknu, ať se nebojí. A pak už se nikdo neptá 😉 A taky jsem manželovi řekla, že bych těhotenství ráda řekla až po 12tém týdnu, ale to uvidíme, jak to jednou bude, třeba to nevydržíme 🙂

lucikpetik
10. dub 2007

no to je to, ja jak se znam, tak ikdyz budu mit strach, tak to asi taky nevydrzim nerict, alespon tem nejblizsim...a vam 😉