Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

makkyta
17. pro 2008

seb - ahojky... ja sem taky nakukuju,a le je tu mrtvo... ja ted ocekavam na stedry den MS, mel to byt plodny mesic, nenechali jsme nic nahode, tka jsem zvedava, ale moc tomu nedavam.. nevim... bojim se po tom potratu, ze to bude zase.. je to vopruz byt za 9 mesicu tehu 3x a nic z toho... no kazdopadne dam vedet, jak jsme dopadli.. ty se hezky zrekonvalescencuj a v lednu na to vlitnete... hezky vecer...

makkyta
21. pro 2008

Ahojky holky, tak dle FF a WK jsem to mela dneska dostat, take mam narozeniny a take jsem si udelala testik... no a jak dopadl muzete videt v mem albu!!!!! Je pozitivni, krasne pozitivni, hnedle po vyndani z moci se rysovala carka... zadny po limitu, zadne zkoumani stinku pod zarivkou... nene, 25DC a testik moc hezky... drzte mi prosim palecky, at je vse tak, jak ma!!!!!!

mar26
21. pro 2008

Ahoj makkyta -moc gratuluji,že se to povedlo a určitě už vše bude v pořádku a hlavně nemusíte na umělé. Hlavně když jsi 3x otěhotněla přorizeně,tak byla hormonální stimulace asi zbytečná.

Já jsem teď po kontrole v 10tt a zatím vše v pohodě, já se cítím báječně. A v lednu jdeme na NT screening a další kontrolu mám až v 14tt. Prostě věřím, že teď bude vše v pohodě a totéž přeji všem odsud.

Krásné a pohodové Vánoce a hodně štěstíčka a zdravíčka v novém roce 2009!

makkyta
21. pro 2008

Mar - dekuji moc... ja jsem stastna jako blecha... sice se bojim, ale tak nejak mam pocit, ze to bude dobre.. hlavne ten test vypada uplne jinak nez u vsech tech predchozich tehu... muzik koukal jak puk, ze takovej test u me jeste nevidel...
jsem moc rada, ze je u tebe vsechno v poradku a ze jsi bez potizi a obtizi!!!!
Take preji miminko vsem, co jsou tady.. chce to vydrzet, nic nevzdavat a nepropadat panice, ikdyz ja jsem teda hysterka pekna...
Mar, mam doma utrogestan, kterej rikal doktor, ze mam nasadit, kdyz zjistim, ze jsem tehu, myslis, ze si ho mam dat a nebo mu radeji zavolat zitra... asi mu zavolat, bude to jistejsi, ikdyz bych Utrogestanem nemela nic zkazit, tak nevim...

mar26
21. pro 2008

makkyta - ber ho!! Taky ho beru a budu do konce 13tt. Beru ho 2-0-2. Tím vůbec nic nezkazíš, naopak, kdyby nefungovalo žluté tělísko, utrogestan to zvládne. A k Dr. se určo objednej, aby viděl,že je mimís na správném místě a neživíš ho někde, kde nemá. I když to bys neměla takhle ukázkový testík 🙂 .
Mám v albíčku fotku naše prďolky te´d v 10tt...už je to fakt človíček 😀

maova
21. pro 2008

makkytko, moooc gratuluju 😵 A ať je tentokrát hlavně všechno v pořádku 🙂

lucos00
22. pro 2008

AHoj holky,
omlouvám se, že vám sem lezu.
Chtěla jsem se zeptat, jak se pozná mimoděložní těhotenství. Jsem č týdny po revizi z důvodu zamlkl. těh. a těhu test je furt //. Krev na HCG mi ani v těhotenství nebrali, ani jsem nebyla po revizi na kontrole.
Makkyta - velká gratulace!!!

makkyta
22. pro 2008

lucosOO - Ahojky, děkuji za gratulace. Nevím, jak dlouho jsi byla těhu, než ti revizi dělali, ale mojí kámošce jí dělali 10tt (s tím, že mimi ukončilo vývoj v 8tt) a ještě tři týdny po zákroku měla pozitivní testík.. al enevím jak moc pozitivní, jako sílu čárky... možná bych být tebou zavolala doktorovi, jestli by ti nenabral hcg, třeba řekne, že je to ok... ale asi už bys měla nejaké obtíže, kdyby to bylo mimo... přeju ti, ať se dáš brzy dohromady a znova otěhotníš..

makkyta
22. pro 2008

mar26 - no já ho mám naordinovaný 0-0-2. Dneska jsem volala dr. a jdu si zítra pro recept (mám Utráku málo, něco jsem vyplácala na to minulé těhu) a dohodneme se na kontrolu po novém roce, to už bude na UTZ mimís vidět... dneska mi bylo ráno trošku divně od žaludku, měla jsem ho jako na vodě a hlavně mám nechutenství, což mě docela těší, aspoň nežeru jak zjednaná 😀

lucos00
22. pro 2008

Makkyto,
díky moc za odpověď.
Revizi mi dělali v 8tt. Teď jsem 4 týdny po a test je pozitivní jako kráva, s prominutím. Takové // jsem neměla, ani když jsem zjistila těhotenství. Jaké jsou většinou obtíže? Mě jen trochu tlačí na levé straně podbřišku.

makkyta
22. pro 2008

lucos00 - no, pokud tedy máš test ještě víc pozititvní než v době revize, tak honem k doktorovi... podle mě to už není možné, aby byla tak silná pozitivita. Mimoděložko je tuze nebezpečné. Já měla krvácení (mysleli si, že jsem potratila), ale pak mi za týden zkontrolovali krev a zjitili, že HCG roste, tak mě brali krev co dva dny a když už to bylo vidět na utz, tak hnedle na sál. Tu revizi ti dělali z důvodu zamlklého těhu nebo nikdy nic na UTZ neviděli? Já být tebou tak mažu k doktorovi!!! Jinak mě píchalo na pravé straně, hodně.. dodnes nikdo neví proč, pančto mimís byl v levém vejcovodu... Zavolej určitě doktorovi, tohle mi nepřijde normální...

lucos00
22. pro 2008

Makkyto- revizi mi dělali, protože nebyla srdeční akce. Mě nepíchá, jen tak tlačí na levé straně. UTZ ani odběry mi po revizi nedělali. S dr. komunikuju přes mail, protože mě sestra nechce přepojit, protože tam má vždycky pacientku. Navíc dnes neordinuje. Když jsem mu psala mail, že jsem se testovala a jestli je to normální //. Tak jediné, co mi odepsal, bylo, že normální to není.

makkyta
22. pro 2008

lucos00 - hmm, to je od něj hezké, že to normální není... je divné, že ti hcg nijak nesledovali... no, každej dr. je jinej... A měla jsi něco s manželem (přítelem) v době od revize? Jako že bys třeba otěhotněla znova? Být tebou, tak tam zítra jdu, pokud už ordinuje, a neodejdu, dokud mě nepošle na hcg... a nebo si ho nech za prachy nabrat sama a pak mu ho omlať o hlavu.. ale ono přítomno je, to je jasný, když máš pozi testík.. teď jde o to, z jakého důvodu... mohlas mít dvojčátka, jedno v děloze, jedno ve vejcovodu.. nechci tě strašit, to v žádném případě.. může to být nějaká banalita, al ejá po těchzkušenostech už bych to na náhodu nenechala...

lucos00
22. pro 2008

makkyta - od revize jsem s manželem nic neměla. Dr. je velmi benevolentní, podle něj už se za měsíc od revize můžem znovu snažit. Navíc když jsem byla těhotná a ptala se, jestli doporučuje odjet do Vietnamu (to bych byla asi ve 12tt), tak řekl v pohodě. Těhotná teda znovu být nemůžu. Stejně když teď zjistí, že HCG tam je, což asi zjistí. Tak jelikož nezná ten vývoj, protože mi ho nikdy nebral, tak nevím, co z toho usoudí. No, asi si do nového roku nadělím jiného dr.

makkyta
22. pro 2008

lucos00 - no pokud budeš mít hcg vyšší jak 1500 jednotek, tak na UTZ pravděpodobně uvidí, kde se to něco, co pordukuje hcg vyskytuje.. buďto ti udělalli blbě revizi, ale to by stejně asi už nerostlo, když nebilo srdičko nebo to bude někde jinde... buďto nového doktora nebo tohohle uhánět, aby něco udělal... odkud jsi?

lucos00
22. pro 2008

Jsem z Olomouce. Už jsem to konzultovala i se svým kámošem z genetiky, ten říkal, že se to bez vyšetření nepozná. Navíc zná mého dr., tak mu volal, ale má vypnutý telefon. To jeu mě super předvánoční atmosféra ☹

lucos00
22. pro 2008

Makkyto, díky že jsi tady. 😉
A co ty? Za jak dlouho se u tebe zadarilo?

makkyta
22. pro 2008

lucos00 - no, podle me to pekne posrali už v te nemocnici, že ti po té revizi nezkontrolovali hcg.. no ale co nadelas.. je určitě třeba zajít k dr. .. nam už se zadarilo letos poctvrte.. poprve to bylo ranny potrat v 5tt, pak dva mesice na to mimoděložko, pak byla měsíc pauza a pak před dvema měsící opět ranny potrat v 5tt.. tedka to poprve vypada, že to bude dobre, mám krasný testik, který byl v limitu a hlavně se citim tak nějak, že to bude dobré.. zítra si jdu k dr. pro Utrogestan a po novem roce na kontrolu...
Jinak me napdalo, aby sis zašl anormalka do nemocnice na gynekologii a řekla jim to tam a že tě dr. nema čas vzit a že se bojiš... sice zaplatiš 90 kč za pohotovost, ale furt lepší než něco zanedbat...

makkyta
22. pro 2008

tak holky, byla jsem u dr., byla tam jen sestricka, byla jsem si pro recept na Utrogestan pancto ho mam doma malo... na kontrolu jdu 9.1.. Sestricka rikala, ze to bude n azloutkovy vacek, ze to na srdicko jeste asi nebude, ale na srdicko tedy potom... zatim se citim furt stejne.. tehotne, tak mam radost...

mar26
22. pro 2008

lucos - asi už by si krvácela a měla bolesti na jedné straně. Ale ta pravděpodobnost obojího těhu je malá,ale je...viz můj případ. Já i po revizi pořád krvácela a na sál už mě brali s krvácením do břišní dutiny. Ale to bude ok...ta bolest tě přejde.Max. se domluv s Dr. na kontrolním odběru Hcg jak ti klesá. Spíš to vypadá,že ti tu revizi neudělali dobře a je tam nějaký zbyteček v děloze...tak možná bude přečištění nebo se píchá oxytocin na stahy dělohy a to by jí mohlo dočistit.

makkyta - tak to já se od 8tt necítím vůbec těhotně. Žaludek na vodě už nemám a jím jak zjednaná,ale váha pořád pod 56,nepřipbrala jsem ještě ani deko,tak jsem ráda 😵 . Já jdu 9.1. na genetický NT screening,tak jsem zvědavá.

Mě taky právě po revizi nenabrali kontrolní Hcg,tak že nezjistili,že neklesá.

lucos00
23. pro 2008

Ahoj holky,
tak nakonec jsem včera naběhla do nemocnice. Tam mi UTZ odmítli udělat, že neznají výsledky z hystologie z revize. Naštěstí po intervenci mého známého dr. z genetiky a pak i mho gynekologa, na kterého sehnali tel. číslo, mi milostivě UTZ udělali a rovnou vzali na příjem. Naštěstí jsem včera skoro nic nejedla, takže v 18h na sál a následovala revize revize. Děloha totiž nebyla prázdná, byla tam jakási černá kulička, teda to je můj laický popis. Prý to byly zbytky z té revize. Vzali mi HCG, pak dnes ráno a kleslo o polovinu. Takže mě propustili, jsem už doma, ve čtvrtek jdu ještě jednou na kontrolní HCG. Na mou dovču se moc radostně netvářili, asi se ještě připojistím.
Jinak je to celkem paradox. Kvůli té první revizi jsem jela až do Brna, aby mi to udělal můj gynekolog, zaplatila jsem 1500Kč, manžel si vzal dovolenou. Teď jsem zaplatila 60Kč, starali se o mě vzorně a doufám, že i líp provedli.
Tak holky do nového roku hlavně zdraví.
A díky makkyto za včerejšek🙂

lucos00
23. pro 2008

Makkyto, ty toho máš teda taky celkem hodně za sebou. Obdivuju tě, jak jseš silná. Já jsem myslela, že se mi zhroutí svět, když mi řekli, že je to zamlklé. Snažili jsme se přes rok, navíc dr. mi nedával moc naděje, léčila jsem se s nízkou děložní sliznicí a žádné léky nezabíraly. Držím ti palce.
Mar, taky moc držím palce.
Holky, tentokrát je štěstí na vaší straně 😉

mar26
23. pro 2008

lucos - ono se to bohužel někdy stane,že nedokáží odsát vše najednou ☹ ...je to sice děs,ale je to tak. Prý do potratu do 6tt by se to stát nemělo,ale třeba v 8tt nebo 10tt se to bohužel stává.
Hlavně že to máš za sebou a už se budeš jen regenerovat a držím palce do nového roku na nový další a už úspěšný pokus 😉

halpa
26. pro 2008

Ahoj holky, jdu vás jen pozdravit a podpořit. makkyto - tobě gratuluju, ať je vše konečně tak jak má, pěkně se opatruj, dávej na sebe pozor. A vůbec všechny těhulky, pěkně si hlaďte bříška a dávejte svým mimískům najevo, jak jste rády, že jsou tam, kde jsou. 😉
Lucos00 - mrzí mě, že jsi musela absolvovat ten nepříjemný kolotoč znovu, ale teď to bude určitě dobré. Říká se, že po revizi se další miminko líp uchytí, tak snad si přivezete malého cestovatele z dovolené. 😉

Všem ostatním, kteří si tady prožily své s mimoděložním a čekají na své zázraky přeji, aby vše dobré přišlo s novým rokem. 😉

kalimero11
1. led 2009

Ahoj holky, tak jsem se zařadila mezi vás. Na štedrý den mne propustili domů z nemocnice po laparoskopické operaci mimoděložního těhotenství. Odstranili mi pravý vejcovod. ☹ Ještě před operací jsem objevila tuto diskuzi a v mnohém mi poradila. Nyní bych s vámi ráda zkonzultovala některé mně nejasné drobnosti. Od operace uplynulo deset dní, na kontrolu jdu až za pět dní a tak se chci zeptat, stále mne bolí břicho. A celkem dost. Pokud ležím, tak je to OK. Ale když dlouho stojím anebo při sezení bolí dost. Do kdy jsou bolesti ještě v normě? Nebo už by nemělo nic bolet? A jak dlouho jste měly nemocenskou? Celé šestinedělí? Díky Martina

makkyta
2. led 2009

Zdravím děvčátka.. děkuji za gratulace, zatím je vše ok, nakontrolu jdu 9/1, tak mi držte palečky, dneska mam za sebou první větší "odplivnutí" - čištění zubů mi prostě dává zabrat... jinak mám docela bolesti břicha, hodne silné tlaky jako před MS, možná větší, tak snad je vše ok...
lucos - jsem ráda, žes to takhle hezky zvládla, teďka už jsi čistá a všechno bude OK, neboj se!!!! Mimísek bude brzy
kalimero11- ahojky, v je mi líto, že tě zde musím přivítat.. ale když už se to stalo, tak se ti tu budeme snažit být oporou... Jinak co se týče bolení břicha, tak mě to odeznělo po pár dnech... cítila jsem ho jako plné jestě asi týden, ale do práce jsem šla cca 12 dní po zákroku... po vytažení stehů jsem ještě pár dní odpočívala a šla do práce... pracuji jako asistentka, takže mám relativní klid... myslím, že každá jsme jiná, takže můžeš mít třeba bolesti déle... a na stehy jdeš kdy? JInak přeju, ať je vše brzy v pořádku a ať najdeš brzy zdravé // na testíku...

kalimero11
2. led 2009

Makkyta, zdravím a děkuji za přivítání... 😉
Gratuluji k těhu. Držím palec, ať vše klape, jak má... Jak dlouho jsi po laparo Ty? A povedlo se Vám následné těhu brzy? Stehy mi vytáhli 30.12. Kontrolu u Mudry absolvuji 6.1. Tak jem zvědava, jakou pauzu nám doporučí a co se zajímavého dozvím... 😉 Je mi podivné to, že břicho stále bolí, ale snad to bude OK.

makkyta
2. led 2009

kalimero - mě dělali laparo 11/7/2008, jinak jsme se mohli začít snažit už po první MS, ta dorazila přesně 28 dní od zákroku, byla jsem v pořádku, tak doktor povolil, dělali mi jen malou revizi dělohy, takže vše ok... no poprvé se zadařilo na konci října, ale to se mimís neudržel (doktor říkal, že to možná bylo zase ve vejcovodu), pak byl měsíc z levé strany (tu mám pryč, takže otěhotnění nehrozilo), no a v prosinci jsme to nechteli necht náhodě, tak jsme se do toho opřeli a je tu náš Ježíšek.. těhu testy vypadají úplně jinak než u toho mimoděložka, tak to vypadá nadějně... a vzhledem k tomu, jak mi je blbě, se asi mimísovi daří....
to břicho tě asi přejde, fakt nevím, jak to kdo má... já se vcelku dobře hojím.. ale na bolest jsem srab...

kalimero11
2. led 2009

Makkyta, možná trochu hloupý dotaz, ale jak poznáš z které strany šlo vajíčko? 😕 Byla jsi u Mudr. a ten to zjistil UTZ anebo prostě počítáš s tím, že každý měsíc jde z jiné strany? Prý to tak nemusí být... 😢 Též by mne zajímalo, kdy budem mít nějakou šanci uspět...

mar26
2. led 2009

Ahoj kalimero a ač nerada tě vítám zrovna v téhle diskuzi,ale když už to je,tak tě vítám a věřím, že i ty se brzy dočkáš.
Taky si myslím, že každá jsme jiná a pokud ty bolesti se dají vydržet,tak je to ok a hlavně pokud není teplota,to je nejdůležitější!!
Jinak já měla i s operací neschopenku 14 dní, dělám mzdovou účetní,tak že se to taky dalo, jen jsem nosila volné věci přes břicho, kde mě jizvy ještě trochu bolely. ALe hodně holek mělo neschopenku cca měsíc.

Jina já byla na laparo 7.7.2008, odstraněn levý vejcovod. Předcházela tomu revize dělohy,protože jsme měli mít miminka dvě. Ale bohužel jedno se na správné místo nedostalo. ☹

Povolení jsme dostali za 3 měsíce..kvůli vnitřním stehům, pak by prý boleli kdyby se brzy roztahovali a také kvůli té revizi,aby se dala děloha a čípek do kupy. I když jsem měla dobrou rekonvalescenci. Na radu mého Dr. jsem vyzobala 800tbl. Wobenzymu -urychluje hojení a prý je proti srůstům.

Začali jsme se snažit v září po druhé MS, první měsíc to nevyšlo a druhý už jo. Teď je zatím vše ok, ťuk,ťuk. 9.1. jdu na genetický screening, jinak jsem měla poslední KO v 10+2tt a mímísek už pěkně mával ručičkama.

Jinak si myslím, že není pravidlem,aby se vaječníky střídaly. Já tedy na folikulometrii nebyla,aby zjistili kde mi vajíčko dozrává,ale při ovu mě většinou bolí jen na pravé straně,tam naštěstí vejcovod mám,tak že si myslím, že mám častěji ovu z pravé strany.

Přeji ti, ať se dáš brzy do pořádku a máš brzy zdravé mimísko v bříšku a pak u sebe!