Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

ipuska
5. kvě 2009

Ahoj Denni, mě když prasklo mimoděl. a vzali mi vejcovod tak mi po operaci řekli, že druhý je v naprostém pořádku a je průchodný, nemám srůsty a ani nic podobného, měli by to kontrolovat s laparkou.
Já byla sice na IVF, ale strach z mimo jsem měla taky a pořádný. Nechtěla bych to znova zažít - brrrr ☹

jarka09
5. kvě 2009

Dennis: díky, snad to bude dobrý. S těma strachama to máme podobně. Vím, že bych měla myslet na to lepší, že to bude v pořádku, ale obava tam je pořád. Zaregistrovala jsem se do jihlavského Sanusu, tam tu průchodnost dělají při narkóze a prý to není vůbec invazivní. V třebíči mi to taky nabízeli, ale tam to dělají bez narkózy a prý je to hodně bolestivé. S tou narkózou to je na den v nemocnici a druhý den prý pouští. Tak už jsem se do toho dala, tak to podstoupím. Hradí to všechno pojišťovna. Snad to bude dobrý. Termín ještě nevím, to se asi dozvím zítra.

andree01
6. kvě 2009

Ahoj holky, neco noveho u vas? 🙂 ja menim Dr, na pristi tyden jsem objednana uz k jinemu, tak jsem zvedava, budu platit 1000 kc rocne, ale i tak jsem ted platila 600 kc. dneska si v Pze rekne pomalu kazdy o dar. ☹ Objednala jsem se k Simkovi na Phu 6, neznate nektera? Snad mi rekne vic k mimotehu. Jinak ta pruchodnost vejcovodu se dela tak, ze se do delohy pusti kontrastni latka a bud projde vejcovocem nebo nee, dela se to normalne spodem.

zuzka.o
6. kvě 2009

Ahoj Andree 🙂 To ti moc chválím, že měníš doktora. To je síla, že si všichni říkají o dar, to u nás není... ale pokud ta péče bude nadstandartní, tak tisícovka není tak moc.

andree01
7. kvě 2009

Cau holky, jak tu pisete o tom strachu - ja zacla razit teorii, ktera mi celkem zabira na psychiku. Rikam si, ze od toho jsou doktori, aby na vsechno spatny prisli, ze se nemuzu snazit vsechno za vsechny vyresit sama.
Ja jsem poprdena uz jen z toho, ze me zacne pichat v brise a nevim co to je a ze doktor se mnou nic neudela, nikam me neposle a necha me v tom samotnou. A v tom tehu to bude jeste horsi.
Ted jak mi bylo zle a bolelo me bricho, muj gyndar mi na to nic nerekl, tak jsem si zasla do nemocnice, tam me vysetrili sakum prdum - utz, sono, vzali krev, ta nevysla moc dobre, ale pozvali si me po vikendu znova a bylo uz vsechno ok. Jen to chce se odprostit od toho strachu a spolehnout se i na ty druhy. 🙂 Ono kolikrat cloveku neni az tak zle, jen to doprovodny - co to je? to je urcite slepak nebo mimotehu, picha to stejne...tu bolest jeste vystupnuje...🙂
Takze holky, hodte tohle za hlavu a klidek, on to za Vas, kdyz bude treba nekdo vyresi....

jarka09
7. kvě 2009

andree: to je dobrá teorie, zkusím to začít praktikovat 😉
Je pravda, že co jsme mohly udělat, jsme udělaly a teď je to na přírodě. Buď to projde, nebo ne. Jiná možnost není, důležité je pak hned jít k doktorovi, třeba i zbytečně, ale pro klid duše, a hlavně myslet na to, že tu smůlu jsme si přece už musely vybrat a teď to bude dobrý!!! 😎

dennisa
7. kvě 2009

Ahoj holky.
andree, zajímavá psychologická pomůcka, taky se pokusím se jí řídit 😉 Je mi jasný, že to je příroda a stejně nic neovlivním, ať tak nebo tak.
Prostě až najdu // poklušu k dr. a tam se uvidí. Ovlivnit se to stejně moc nedá.
Ale tentokrát by mělo být všechno v pořádku, musíme věřit 😉

andree01
7. kvě 2009

Holky, jeste k te pruchodnosti vejcovodu - zatim co jsem tak postrehla, tak jen Jarce09 to Dr doporucil, co?! A ty, co uz jsou dneska tehu po mimotehu, tak jste zadna na tom nebyla? Nevite, proc nas na to dr neposle a vsichni rikaj, ze mame jit rovnou na vec znova bez tohoto vysetreni ? 🙂 And.

jarka09
7. kvě 2009

No, mě to doktor skutečně doporučil, ale nakonec taky říkal, ať na to jdu až za čas, když se nám nebude dařit otěhotnět. Podle mé teorie se podle toho zjistí průchodnost nebo neprůchodnost. Ale to, jestli jsou tam srůsty a průchodnost je díky nim horší, tak to podle mě pod tím rentgenem nepoznají, takže vlastně to, o co mi jde - teda zjistit, jestli se mimoděložní bude opakovat, nebo ne - to mi nikdo neřekne a nezjistí se to ani tím vyšetřením. 😖

andree01
7. kvě 2009

tady je o tom docela dobre popsano:
http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/z...
taky moc nevim co si o tom myslet, takhle byse zjistila pruchodnost hned a nemuselo by se prip. dalsi mimotehu opakovat a my se nemusely o to vic strachovat. Nehlede na to, ze se muzeme marne snazit x mesicu a cas leti... a oni nam pak reknou, ze tam mame srusty a mesice snazeni muzou byt v haji...
v tom clanku pisou, ze nektere ty zakroky muzou vest k zanetum atd...
Podle myho spolehaji na to, ze proc nas vystavovat dalsimu zasahu, kdyz uz samotne mimo tehu je tak male % a jeste kdyz by se u jedne zeny melo opakovat 2x, ze to uz opravdu minipidi sance.

dennisa
7. kvě 2009

Oni to dr. opravdu berou tak, že se nám podařilo otěhotnět přirozeně, takže je velká pravděpodobnost, že nám půjde i příště otěhotnět přirozeně....tudíž si nelámou hlavu s průchodností vejcovodu.
Vím, že na průchodnost vejcovodu posílají hlavně v případech, kdy se už řeší neplodnost a otěhotnět nějakou dobu nejde. Např. pokud jdete už do nějakýho CAR řešit neplodnost, tak průchodnost vejcovodů je jedno z prvních vyšetření, který musíte absolvovat.

My jsme pro dr. asi zatím jakoby "lehce" těhotnící.....otázka je, jak....jenže to je právě to, že to asi poznáme, až zase příště otěhotníme.

andree01
7. kvě 2009

Presne jak pise dennisa, na pruchodnost posilaji kdyz se nemuze otehotnet, coz neni nas pripad, v pripade neplodnosti je tohle jedno z prvnich vysetrenich.

dennisa
7. kvě 2009

andree, já teda doufám, že otěhotním brzo, pro mě bude dobrý, když to bude do konce roku, ale to už je opravdu nejzazší termín, pak bych už šla k dr. s tím, že nám to nejde. On mi to tak říkal, že mám kdyžtak přijít, akorát to říkal proto, že by mě pak hned hnal na umělko 😖 Snad to vyjde tedy dřív, roky běžej 🙂

jarka09
7. kvě 2009

já taky tajně doufám, že nám to vyjde co nejdřív, sice co se týče věku, tak mám relativně čas, ale když si představím, že se to může opakovat, tak to je hned půl roku v čudu, tak bych ráda, aby se to povedlo co nejdřív a samozřejmě aby to bylo tam, kde má být 🙂

mar26
7. kvě 2009

Ahoj holky, tak zase nakukuju....

jarko tak snad už sis to teď vybrala a budete mít krásně snažící měsíc

ipuska -no jo,letí to a za chvilku budu mít Natálku u sebe...fakt jsme měli štěstí,že se nám zadařilo hodně rychle. Pročpak jste šli hned do IVF? Jestli se můžu zeptat 😅 ..nebo to bylo po nějaké době snažení? Ty za chvilku budeš mít taky holčičku v náručí...můj manža se už nemůže dočkat...zrovna včera se úplně rozplýval,jak se těší až malá tady bude s náma...no oni ty chlapi z toho moc nemají, když mi ty naše potomky máme v bříšku...mi máme alespoň ty kopance 😀

misa1982
9. kvě 2009

Ahoj holky me taky nikdo na pruchodnost neposilal nam se zadarilo taky hodne brzo a ani jsem to necekala da se rict ze jsme ani nedodrzely 3mesicni pauzu a hned po prvni ms jsem otehotnela a zatim je vse vporadku... 😵 😵 Ale me vajecnik nebraly protoze jsem to nemela ve vejcovodu ale na vajecniku mela jsem asi trochu stesti....tak at se vam dari a rychle najdete ty dve carky zatim se mejte krasne... 😵 😵

dennisa
10. kvě 2009

Ahojky!
miso - tak to patříš do toho mizivýho procenta, co to nemají ve vejcovodu. Myslím, že 95% mimoděložních je ve vejcovodech a ten malý zbytek někde jinde. Tak to je dobře, že Ti nemuseli nic brát.
A ještě lepší je, že jsi tak rychle a v pořádku otěhotněla 😉 🙂

jarka09
10. kvě 2009

Miso, chtěla bych se zeptat, když je to mimoděložní na vaječníku, tak to ho nijak nepoškodí? Já se ptám proto, že mám vejcovod a vaječník jen jeden, když by se mimoděložní opakovalo a museli mi ten vejcovod vzít, tak pak je ještě možnost umělýho oplodnění, ale když by se mi poškodil vaječník, tak to by pro mě bylo mnohem horší, tak z toho mám trochu obavy. Jinak mám ale radost, když tu o někom z vás čtu, že se podařilo rychle otěhotnět a je to vše v pořádku, tak jen tak dál 😉

andree01
11. kvě 2009

Jarko, jedna holcina co prodelala mimotehu tak to mela prave ve vajecniku a i tak ji nevzali cely, pry vezmou jen cast, aby prave mohla pripadne pri umelym mit svoje vajicka. A co psala Misa, tak si pamatuju, ze psala, ze ji to jen seskrabli z povrchu, ze ji ho nijak neposkodili.
Jinak podle myho, kdyby neco, tak by te snad dr informoval o zmrazeni vajicek.
Holky a jak to ted planujete se snazilkovanim, neresite zadnou dovcu v zahranici, co kdyby tam na vas mimotehu prislo znova? Ja to ted nejak pocitala a mohli bysme se uz taky zacit dalsi ovulku, ta vychazi na prelom kvetna/cervna, ale pak kdyzby se to zase podelalo, tak v pulce cervence jedem na dovcu a co kdyby tam nekde ... ach jo a si muzu porad rikat, ze urcite hned neotehotnim 1. mesic, tak co resim...a kde je psany, ze to dalsi bude znova mimotehu atd... uz jen tohle premysleni je CHYBA... vsechno moc resim, si nedokazu pomoct

jarka09
11. kvě 2009

Andree, díky za odpověď, to je trochu uklidňující. Jinak, já mám myšlenky podobný, myslím, že je dobrý trochu myslet na to, co kdyby se to zopakovalo a mít náhradní řešení, my jedeme na dovolenou koncem června na slovensko, tak to si říkám, že by nebylo tak hrozný, prostě když by něco, tak se okamžitě zbalím a jedu do brna. Ale určitě se to nestane!!!!! 😉

dennisa
11. kvě 2009

Ahojky.
andree - my jedeme na dovču jen tady po Čechách, takže to mám bez problémů 🙂

Jinak tenhle měsíc se fakt snažíme poctivě, tak jsem moooc zvědavá, jak to dopadne 😉
A třeba se taky snažíme "zbytečně", že se uvolňuje vajíčko z druhé strany, ale to nemůžu vědět, takže nezbývá než čekat 🙂

evanek77
11. kvě 2009

ahoj holky,
přeju vám všem moc moc štěstíčka a brzy miminka v bříšku 😉 😉 😉 😉 😉

shakra
11. kvě 2009

Ahoj holky,
mě doktorka řekla po mimod.,že bych ještě měla jít na laparo,aby ověřili jestli druhý vejcovod je OK.Ale znova se mi pod kudlu nechce.Po operaci mi doktor který mě operoval řekl,že vypadá druhý vejcovod v pořádku. Nechápu,že si ani doktoři mezi sebou nepíši zprávu.Tak teď komu se má věřit.Holky taky se chci vás zeptat kolik máte řezů po operaci.Mám čtyři a doktorka co mi vyndavala stehy tak se divila 😒 .Hned to ale zamluvila a já se dál neptala.Mají být tedy čtyři nebo tři .Děkuji předem všem co mi odpoví. 🙂

mar26
11. kvě 2009

sharka -já mám taky 4...jeden je po drenu..to všichni nedělají,ale je lepší, když ti ještě den odchází ta volná tekutina pryč...už kvůli srůstům. To jsi asi měla ne? Z jedné dírky hadičku s nádobkou a pak ti tu jehlu z břicha vytáhli. Jinak můj gynekolog dělá taky většinou jen 3,ale záleží v jakém stavu pacientka na laparo jde...jestli už krvácí do břicha atd.

shakra
11. kvě 2009

mar26- dren jsem měla.Tři jizvy mám na straně co mi brali vejcovod a jedna jizva je na opačné straně.Myslím,že jsem nekrvácela do břicha / na sále jsem byla cca jednu hodinku./,tak třeba se mi opravdu operatér koukal na druhý vejcovod. Jinak díky za odpověď 🙂

dennisa
11. kvě 2009

shakra - tak já mám teda 3. Jeden v pupíku, pak na levý straně, tam byl drén a jednu v podbřišku. Ale na netu jsem četla, že počet jizev se různí....někde píšou ty 3 a někde 4.

shakra
11. kvě 2009

Dennise-díky

misa1982
12. kvě 2009

Ahoj holky tak chci rict ze s vajecniku mi to jen nejak seskrabli a vsechno mi zustalo ja mam jizvy v pupiku na leve strane jednu a na prave druhou....Jinak kdyz jsem nasla na testu dve carky tak jsem se strasne bala a nemohla se dockat prvniho ultrazvuku jestli je mimi tam kde ma byt pak jsem se zase bala aby melo mimi srdicko je to porad neco,taky jsem mela strach ze se to bude opakovat,nez se mi to stalo tak jsem ani nevedela ze nejake mimodelozni tehotenstvi je!tak at se vam vsem brzo zadari..... 🙂 😉

zuzka.o
12. kvě 2009

♥♥♥ Ahooooj ♥♥♥
Tak já jsem mám 4 jizvy.
v pupíku (ta je fakt hnusná, to se na mě asi učil šít nějaký začátečník!!!), na pravé straně 1 a na levé 2 (1 byla od drenu)

v pátek to mám dostat, tak jsem zvědavá! Kéž by existoval přístroj, který by mi řekl, ze kterého vaječníku ovuluju! Takhle jsem vždycky natěšená a ono prdlajs!

dennisa
12. kvě 2009

Ahoooj Zuzi 😉
Žádný, že v pátek to máš dostat, musíš říkat, v pátek to nemám dostat 😀

Tak on by Ti to řekl dr., to z UTZ poznají, z jaké strany ovuluješ. Ale to by tam člověk pomalu musel běhat každej měsíc a to jaksi nejde 😅
Protože kamarádka teď podstupuje IUI (inseminaci), je rok po mimoděložním, takže má taky jen jeden vejcovod a právě jak tam chodila na různý vyšetření, tak třeba 3 měsíce po sobě ovulovala ze stejné strany.
Takže není pravidlo, že se to střídá každej měsíc. No myslela jsem, že to je pravidelný, ale právě mi to kamarádka vyvrátila 🙂