Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

halpa
2. říj 2009

No asi nezbavíš, ale je to takový ten strach, který tě nutí myslet na miminko a dělat vše pro něj a asi má i svůj význam. To máš fajn,že když se nabaštíš, je to lepší. Já jsem každou baštu do 10 min vyhodila. 😀

zuzka.o
2. říj 2009

DENNI: pokud budeš mít možnost, určitě PN využij, já jsem ještě teď každý večer totálně mrtvá..... a v noci se moc nevyspím.

HALPA: maraton - hezky řečeno. Já na nemocenskou jít nemůžu, musím vydělávat korunky.....ale bylo by to fajn..... já se teda nejvíc bojím, aby tam ty dvě miminka zůstala.... manža to všude roztroubil, že budou 2 a já teď cítím něco jako belkou zodpovědnost, aby to opravdu byly 2 míma..... zvykla jsem si na to rychle a už bych to za jedno nemělnila.

pettrraa
2. říj 2009

Tak to je dobře že je ele v pořádku
Dannisko s tím alkoholem kámoška když jsme byli na dovče každý večer pila vínko no a měsíc po dovče zjistila že je těhu 😀 a má krásnou zdravou holku je jí už 3.5let 😀
tak když si dáš jen sklenku tak myslím že se nic nestane 😉 hezky si to s rodinou užijte
halpa máte krásného chlapečka
já byla od začátku těhu na nemocenský v práci jsem tahala samé těžké takže mě dr dal na rizikové tak jsem si krásně lenošila a i když už byl tomík na světě tak jsem spolu vždy spali on byl uplně zlaté mimi jen jed a spal 😉 no a při druhém už jsem si moc neodpočala Tomík byl velký a už nespal po o takže jsem taky spát s kubou nemohla ale dá se to vydržet 😉 člověk si zvykne

dennisa
2. říj 2009

Holky, loučím se a vyrážím si užít víkend 🙂
Všem Vám přeju taky krásný víkend, mějte se fajn, papa 😵

pettrraa
2. říj 2009

Míšo tomík se na mimi taky moc těšil ale když se ho někdo zeptal jestli chce segru nebo bráchu tak říkal bráchu a o holce nechtěl ani slyšet to byl napříčetný tak jsem měla docela strach co když bude holka jak bude reagovat ale pak jsem věděla že je to asi kluk tak jsem byla klidná.u tomíka jsem něvěděli co to bude a a ni u druhého jsem to nechtěla vědět ale když jsem byla na utz tak dr mi říkala jak to krásně vidí ale já furt nevěděla zda si to nechat říct Tom to vědět nechtěl tak jsem řekla že nechci ale ona prý já vám to neřeknu jen koukejte a ukazovala tohle je hlavička tohle ručička a tohle nožičky no a najednou tam něco jako vyletělo a já vykřikla tohle je pindour 😀 dr se smála a jen říkala no já nic neřekla ale mě to bylo jasné v tu chvíli jsem byla štastná ale teda druhý den jesem bulela že to není holka kterou jsem si vždy moc přála ale pak mě to přešlo jsem si říkala aspon mám oblečení pro tomíkovi no a ani jednoho bych za holku nevyměnila 😵
Takže u třetího nebudu chtít vědět co to bude prostě to vydržím je to takové napínavé až do konce 😀 a hlavně kdyby se nedej bože mělo něco stát a věděla bych co to bylo to bych asi zkolabovala
Ale nechci Vás těhulky nějak odrazovat od vašeho přání vědět co to je to je jen na Vás. a tohle je jen můj nároz 😉

eleanthis
2. říj 2009

teda vy ste toho zase nakecaly, nez jsem se prokousala, je vecer :D - ahoj, zdravim vsechny 🙂

tak mimi je v pohode, prej vypada na stari 6tt+1 - takze se o tyden zpozdilo, ale doktorka rikala, ze 14 dni je v norme, ze je to v pohode, takze ma ted 6mm - vypada jak carecka a uz mu bije srdicko. dostala jsem tehotensky prukaz a narizeni objednat se na NT+ screening - na detekci downova syndromu, to jdeme 4.listopadu a nejsem si jista, ale myslim, ze na tom uz je videt i pohlavi - ale nevim nevim. podle vasi diskuze - kali a zuza - si nejak nejsem jista. jinak dalsi KO 22.9, to budu 10tt+1, tak uvidime, jak bude 🙂

jinak je mi dobre, neblindim, rano se normalka najim a je mi dobre. tak jsem rada. taky boleni uz ustava, jsem si stezovala a podle prohmatu mocak v pohode, uvidime, co testy krve a moci - teda vycucali me az hruza, a bolesti budou zrejme hormonalni + srusty po laparce. tak jsem vic v klidu a uzivam. v poslednich dnech mi nejak vylezlo brisko, tak jsem z toho cela diva ...

jinak vsem drzim palecky, jsem zvedava na Denni a na Jarusku. a ostatni moc zdravim - pekny fotecky Peti 🙂

pettrraa
3. říj 2009

Ele to jsem moc ráda že je vše ok to je paráda aspon jsi už klidnější vid.moc na tebe budeme myslet při další kontrole 😉
Díky za pochvalu fotek 😉
mě se mrach už pěkně rozjela a docela mě bolí břicho ale zatím to jde ani prášek jsem si nebrala a piju ten kontryhelový čaj.
jinak všem přeji krásnou sobotu a neděli

dennisa
5. říj 2009

Ahojky!
Tak jsem právě přijela z víkendu a hned zas pofrčím do práce. Užila jsem si to pěkně, až na to, že jsem se hned první den prozradila kvůli alkoholu. Já jsem prostě špatná hérečka 😅

Dneska mám holky narozeniny a strašně bych si přála, abych si mohla nadělit ve středu ten nejkásnější dáreček 😲 Už se mi kontrola blíží, ale nějak jsem se hodila do klidu a nechám se překvapit, jak to dopadne. Břicho mě pořád bolí, to se nezměnilo. Tak uvidíme.

kalimero11
5. říj 2009

Fšééckoo nejlepší k narozeninám, Denni! 🙂 🙂 🙂 A ten nejkrrásnější dáreček jsis už nadělila, tak teď už jen hezkou fotečku a pak dlouho čekat, než ten krásný dáreček vybalíš z bříška a pomuchláš.... 😵
To jses vrátila z víkendu až dnes ráno? 😨

Já jsem v noci začala registrivat první pohyby. 😵 Zatím jen takové slaboučké a jemňoučké a jenom tedy, když ležím a jsem v absolutním klidu a mám ruku na břiše... Ale ono to bude už jen sílit. U Nikči to bylo taky v této době poprvé. 😵 😵 😵

Petra, až bude první mrcha za Tebou, klidně by jste mohli začít pracovat na mimi. Mě Mudra říkala, tři měsíce počkat a na kontrole po laparo mi řekla, budete se snažit hned? A já přiznala, že jo, pokud to nevadí a ona říkala, že nevadí... Že tělo si to stejně určí samo, až bude připravené. 😉 No a trvalo nám to půl roku. Takže pauza stejně vyšla. A kdybychom nejprve ještě čekali ty tři měsíce, tak by se to strašně táhlo. A myslím, že zrovna Míša otěhotněla hned po první MS, no a vše OK. Tento týden bude rodit! 😵

Míša, pokud tu ještě nakukuješ, přeji Ti pohodový a krátký porod a to nejkrásnější miminko na světě. Myslím na Tebe. Pá... 😵

Zuzi, korunky, nekorunky, s dvojčátkama o sebe musíš dvojnásobně pečovat a radši v bezpečí domova než v se honit za každou cenu do práce. Když Ti bude fajn, tak pracuj, ale pokud se budeš cítit i třeba jen moc unavená, tak radši odpočívej doma na marodce. Jak to vypadá u Vás s tím bydlením? Přemýšlíte o stěhování ještě před porodem, nebo třeba o přestavbě dosavadního bytu, aby jste vyšetřili co nejvíce prostoru pro ty malé človíčky?

Denni, jen si klidně marodku vypiš... Mně se tak strašně ulevilo, když jsem přestala bouchat ty dvanáctky jednu za druhou, ve dne, v noci.... Hned mi bylo i celkově líp, takže jsem nabyla pocit, že ty nevolnosti únava dost zhoršovala. V počátku nemocenské jsem ale dost trpěla omezením osobní svobody, bez vycházek a zavřená doma, to bylo hodně psycho. Já jsem celkem aktivní člověk, věčně někde mimo domov a teď musím pořád sedět doma. Naštěstí už mám nějaké vycházky, ale jen 4hod., takže mě to také trápí, ale už si pomalu začínám zvykat, že holt musím něco pro mimčo oželet. Až se brouček narodí, tak zas budu moci lítat jako splašená... 😅

Halpa, to je super, že Ondráškovi se lepší jaterní testy. Jen tak dál... 😵 A krásně vám chlapeček roste.... 😵 Letos budete mít krásné vánoce s malým, viď? I když ho ještě asi nejvíc zaujme jen trhání papírů, tak stejně ty vánoce s dětmi dostávají úplně jiný rozměr... 😵

Jarka, tak jak? Už proběhlo nějaké testování? 😉

Ele, to nám nedělej, my Tě tu minule po kontrole marně vyhlíželi a nervozitou si ukusovaly nehty, jak jsme marně čekaly na Tvé dobré zprávy od Mudr. Ještě, že nám Jaruš dala vědět, že je vše Ok, že jen nemáš čas... 😕 Tak prcek Ti roste, přikrm ho nějakými vitamíny a zpoždění v růstu určo dožene.... A taky se moc v té školce nehoň!

andree01
5. říj 2009

Ahoj holky.
teda vy jste toho zase popsaly, se nam ta diskuze pekne rozjizdi a to je dobre. 🙂
Jinak u me nic noveho, bricho uz ani necitim, na prsa jsem si uz nejak zvykla. tak si obcas rikam, jestli je vsechno ok, kdyz uz mi je jakoby nic... vune, chute nic. A kontrola az za 3 tydny. 😝
Dneska bych to mela jakoby dostat, tak me zase trochu boli podbrisek.
Jinak minuly tyden jsem byla s praci v breclavi a neodolala jsem burcaku, takze jsem tak porad malinko ochutnavala, az jsem byla na konci trochu liznuta. 😀

andree01
5. říj 2009

A taky jsem nejako splaskla, dokonce o dirku na pasku. predtim uz jsem mela pocit, ze mi pomalu roste brisko a ted zase prd... Kali, je to normos, ze najednou nic?

zuzka.o
5. říj 2009

AHoooj holky 😵

ELE: tak to nám nedělej, já jsem měla nervama okousaný i nehty na nohou! 😀 je fajn, že jste v pořádku a bouchá vám srdíčko ostošest, máš novou fotečku? A gratuluju k průkajdě 🙂

DENNI: ty naše héééérečko.....a co na to rodinka říkala? Jsou šťastní? Neboj, ve středu to dopadne dobře!
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Hepy brrrrzdej tuuuu jůůůůůů,
hepy brrrrzdej tuuuu jůůůůůů,
hepy brrrrzdej naše těhulko Deniskoooooooo,
hepy brrrrzdej tuuuu jůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů!!!!!!
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

KALI: jůůů, pohyby? To je nádhera 😵 😵 😵 😵 Moooc gratuluju!!!!!
Je jasný, že hazardovat nebudu, kdyby mi bylo blbě, tak končím. Ale je mi fajn, teď si dopřeju válecí dovču doma, uděláme pár výletů a bude.
A s tím bytečkem, to je jasný, že přemýšlíme, co a jak....ale upřímně? Já se tím teď nějak nechci zaobírat, manža zase jo...tak jsme se na prochajdě s pejskem trošku rafli...... on by hned stavěl barák.....a já bych jenom předělala náš byteček. Vždyť ještě nějakou dobu tam můžeme bydlet, ne? Ale díváme se po realitkách, to ne že ne.

ANDREE: taky jsem nějak splaskla a už mi i spousta vůní nevadí. A blbě mi je jenom když se nenajím. Takže pozitivní změny. A burčáček...mňam, ten bych si dala. Ale toho se ještě v životě napiju až až.

kalimero11
5. říj 2009

Andree, zdravím. Jsem Tě dlouho nečetla... Také mi po nějaké době splasklo břicho, už není tak nafouknuté. Takže jak jsem už nevím kdy napsala, že už nemůžu spát na břiše, tak to už zase neplatí. 😀 Vesele se válím na břichu jakoby nic... 😀 Jenom už tam cítím takové tvrdé něco, tedy domeček od prcka. 😀

Zuzi, díky. Teď už budu mít o mrňouskovi přehled. S těmi pohyby je to těhotenství takové skutečnější a neskonale krásné. 😵 Ale jak teď přes den kmitám, tak zatím necítím nic. Už se těším na noc. 😵
V bytě s prcky určo můžete nějakou dobu vydržet, ale pokud budete potřebovat hypo nebo půjčky, je to dobré vyřídit, dokud máte oba příjem. Pak se Vám o dost sníží a nemuseli by Vám prašule půjčit. 😔 Záleží také, jak náročnou práci manža dělá, jestli to přežije, že se v postatě nikdo dlouho po porodu nevyspíte. Mrňousci budou na střídačku plakat... Ale jinak kámoška si takhle v bytě udělala úpravu, že si vystavěli jakoby patro, kde si vybudovali ležení. Bylo to moc hezké a dole se tím uvolnil prostor, kde dřív stály postele.

zuzka.o
5. říj 2009

O tom spaní v patře jsem taky přemýšlela, ale uvidíme, jak to všechno dopadne.
A to spaní na břiše už je pro mě taky možné, za což jsem fakt ráda.

Jo a občas mi teda i předpadne nezřízenej hlad! To koukám! Doteď jen když jsem na jídlo pomyslela, bylo mi zle.... a teď si dokonce poroučím, co bych si dala dobrýho 😀

kalimero11
5. říj 2009

Jen se Zuzi rozmazluj. V jídle... 🙂 Jak teď sedím doma, tak si vyvařuji každý den. Ráno se zeptám bříška, nač má chuť a pak tvořím. Mňam... 😝

pettrraa
5. říj 2009

ahojky klil gratuluji k pohybám je to nádhera když je člověk cítí 😉 kali já mám odedneška pěkné dilema kdy bude mimi protože kámoška mi volala že by pro mě měla od ledna práci jen na 4h denně tak ted vůbec nevím co mám dělat mimi moc chci ale je mi blbé říct kámošce že do práce nepůjdu fakt ted nevím.Jsem s ní mluvila o víkendu že půjdu na pracák a ona že se mi po něčem zeptá ale já si říkala že asi stejně nic nebude volné a ona mi dnes řekne tohle no není to ještě na 100% ale prostě fakt nevím co dělat.jestli třeba jít nachvíli do práce a pak zadělat na mimi ach jo je to dilema.
☹ no uvidíme musím to probrat večer s manželem
dennisko ty jsi teda špatná hééérečka 😀 určitě mají všichni velkou radost s tebou 😉
Andrejko nestresuj se určitě je vše ok 😉

zuzka.o
5. říj 2009

PETRA: tak to je dilema jako blázen. Ale klidně se po 1.MS můžete začít snažít, mně to takhle řekli i v nemocnici i gyndař..... a ono si tělo fakt řekne, kdy je na těhu připravené. 🙂
Na druhou stranu by nebylo fér, kdybys nastoupila do práce a po pár měsících bys jim řekla, že jsi těhu a že jdeš na neschopenku. Je to fakt těžké.....

jarka09
5. říj 2009

Čau holky, tak na testování ani nedošlo ☹ sakra! Já z toho fakt nebudu! Věděla jsem, že když si takhle dělám naděje, tak zklamání bude velký. Mrcha dorazila... ach jo! 😒

pettrraa
5. říj 2009

Jaruš to mě moc mrzí ☹ neboj vyjde to příště
zuzko no právě fakt nevím co dělat ach jo ☹ no dřív se snažit nebudem manža má strach prý raději počkáme aspon do prosince
🙂

kalimero11
5. říj 2009

Jaruško, ono to přijde, nesmutni.... A zaručeně to přijde v době, kdy budeš vědět, že tentokrát to vyjít nemohlo... Třeba to bylo ze strany bez vejcovodu a vajo nemohlo trefit a další měsíc to půjde z té správné strany... Já věřím, že na vánoce už bude testík pozitivní, že si nadělíte krásný dáreček... 😵

Petra, co to bude za práce? Nešla by dělat z domova? Než se mimi zadaří, může to nějakou dobu trvat a pak i v těhu bys třeba mohla chodit na ty 4hoďky do práce, pokud to není nějaká namáhavá práce. Takže bych zkusila obojí. 😉 Ono se to nějak vyřeší, ne? Když člověk řeší, kdy je nastane ta správná doba, tak pak zjistí, že vhodná doba na dítko nenastane nikdy, protože nejdřív je třeba, dostudovat, pořídit bydlení, najít zaměstnání, pak tohle a tamto... A když už člověk dosáhně splnění těch svých plánů, tak zas třeba nejde to mimi. ☹ Určitě je dobré mít zázemí a rodinu, nějaký ten peníz do zálohy, ale asi to nijak moc neřešit. Já čekala 7 let, až se nám zlepší finance a pořídíme si své bydlení. Teď je bydlení velké, ale nezdařilo se mimi, tak snad teď už to dopadne. Chlapovi zvýšili plat, na to jsme také čekali, no a hle, oč mu zvýšili plat, o to mně sníží mateřskou... Takže jsme tam, kde jsme byli. A to jsem šla od malého dítka do vícesměnného provozu, pracovala přes veškeré svátky, víkendy, ve dne, v noci, abych tu mateřskou měla slušnou.... A hle páni politikové nám 20% vezmou. 😖 Kdybych to věděla, mohla jsem být na rodičáku třeba 4 roky a pak si najít práci na poloviční úvazek a o to víc trávit času s malou. A mateřskou bych měla stejnou. 😠

misa1982
5. říj 2009

Ahoj holky,zitra rano uz se tady asi nedostanu chci vas jen pozdravit a rozloucit se s vama,hned jak budeme doma a bude trochu vic casu tak se ozvu zatim se tady mejte krasne a davejte na sebe pozor! 🙂 😵

kalimero11
5. říj 2009

Míšo, držím pěstičky. Ať je to rychlé a v rámci možností pohodové. Jé, ty se máš, už budeš mít v náručí svého mimíska. Je to zvláštní, vědět takhle dopředu, kdy se narodí, viď? Také přejí brzké zotavení po porodu a už se moc těším na fotečky v albíčku. Páááá

pettrraa
5. říj 2009

kali doma to dělat nemůžu je to totiž uklízení kanceláří 😵 já jsem vyučená prodavačka ale prostě takovou práci tu neseženu nechci jít do penny a lídlu a dalších takových obchodů kůli klukům takže by mi nic jiného nezbylo než prostě uklízet.Já fakt vůbec nevím co budu dělat ona teda kámoška říkala že to není na 100% ale stejně nevím jak se rozhodnout.letos mi bude 31 let já si řekla užkdysi že poslední dítko bych chtěla do 32 let vím je to směšné hodně žen má děti později ale tak já už mám dva kluky ale tři děti jsem si vždy moc přála u nás naštěstí s financi to je ok.Bydlení jsem měli taky vyřešené než jsme měli děti takže je to taky v pohodě.No a ted práce no fakt nevím co dělat jsem bobka co 😀

zuzka.o
5. říj 2009

JARUSKO: tak to je mi líto 😖 Ach jo....já jsem na tebe tak myslela, aby mrcha nedorazila...snaženíčko proběhlo...sakriš! Ale nevzdávej se naděje, třeba tohle bylo takové přípravné kolo a ten další měsíc to bude! Piješ kontryhelový čaj? Já ho ten posl. měsíc pila 2xdenně....ještě pro manžu jsou dobré kotvičníkové kapky!

MISO: mooooc ti držím palečky ať to dobře dopadne. A ve středu bude tvůj synáček už u tebe 😵 Ať jste oba zdraví a tobě ať se rychle zahojí jizva 😵 A pak nám dej vědět, budeme se moc těšit na fotečku prďolky 😵

KALI: ono s tou prací je to naprd, nikdy si člověk nemůže být jistý...ničím....ani pány politiky! A kdybychom měli všechno dopředu naplánované, to by byla nuda. Takhle se můžeme jenom těšit na to,co nám život připraví....

kalimero11
5. říj 2009

Peti, když Vás finance netíží, tak hurá do výroby miminka! 😀 Bydlení máte vyřešeno, mimi chceš do 32let, to vše hovoří pro mimíse. Navíc ta práce přece není jistá. 😉

Zuzi, já mám ráda vše naplánované... 😀 Tedy to, co naplánovat jde. 😀 Teď tedy začínám neplánovat nic, nastala doba, kdy se to nedá. A čekám, co zajímavého mi život přinese, jak píšeš. I když já překvapení nemám ráda. 😒

pettrraa
5. říj 2009

No uvidím ještě co řekne manžel večer to bude válečná porada 😵 on je v pohodě jemu neva že vydělává jen on.já ted měla pěkné peníze 8700mateřskou no a na pracáku dostanu asi 3400 a pokud bude ta práce tak si myslím že stejně moc nevydělám když by to bylo jen na 4h 😀 .No a třeba bych mohla dělat i v těhu když by bylo vše ok

lucbra06
5. říj 2009

Ahoj těhule 😵
koukam že se máte všechy fajn,to je moc dobře.
Denisce vše nej,nej k narozkám,lepší dárek jsis nemohla dát 😀 😵 😵
Míše přeji dobrý,rychlí porod,jupí už bude prdolka stebou 😵
Jarka to je mi líto,já v to taky doufala když jsme v tý druhý těhuvlně,ale ono to přijde.Já asi mrchu až příští týden,tak si ještě počkam.

andree01
5. říj 2009

Miso, taky drzim palecky, pesticky at je veechno v poradku a hlavne at to moc dlouho netrva a malemu se chce rychle ven. A koukej pak nam sem dat co nejdriv fotecky. 🙂

To je stejne super, jsme tu od snazilek, pres tehulky a rodicky, az po uz stavajici maminky. 🙂

zuzka.o
5. říj 2009

KALI: taky si ráda věci plánuju, ale mimoň mi dost důrazně vysvětlil, že vše není možné si plánovat. Od té doby jsem to omezila a jde to taky. To manža je můj pravý opak. Ten si neplánuje vůbec nic.... a jak se mu krásně žije 🙂

LUCBRA: ahooooj...... jak Nelinka ve školce? Už byla nemocná? Ono si to tam děti předávají jako na běžícím pásu. Mrchu snad příští týden NEčekáš, ne? 😉

JJ, je to fajn, takhle rozmanité obsazení naší diskuse.... 😵 Alespoň si poradíme a víme, do čeho jdeme 😉

pettrraa
5. říj 2009

uplně jsem zapoměla denisce popřát tak holka vše nej k narozeninkám hodně moc zdravíčka a štěstíčka a kupu zdravejch dětiček 😉