Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

pettrraa
3. říj 2010

ahojky Ele holčičko mooooc doufám že to není nic vážného a hlavně néééééé mimon třeba se mimi zavrtáváááá.Určitě se brzo ozvi co s tebou je 😉
Luci konečně jsi dala fotečku jsi moc pěkná holka 😉
Já jdu zítra na odříznutí pih bojím bojím ale to určo nic nebude bolavého 😉

luciemar
4. říj 2010

@eleanthis Ele, to snad nééé, to už není možné jaké prožíváš útrapy s tím tvým bříškem ☹ Je mi to moc líto, moc na tebe myslím a držím palečky!
@pettrraa Peti, moc děkuju...Dala jsem si už do albíčka fotky malého z 3D utz, tak ho v tom přeci nenechám samotného... 😉 Těch pih se neboj, je to šetrný zákrok. A po tom, co sis už prošla to zvládneš levou zadní... 🙂
Jinak já jsem s těmi svými zádíčky skončila na neschopence. Chjo chjo...Bolelo to tak, že jsem musela v sobotu na pohotovost. Doktor říkal, že je to namožený vaz kloubu, kterým se napojuje pánev na křížovou páteř. Jediné, co pomůže je klid na lůžku, teplo, případně přizpůsobená rehabilitace. Takže musím ležet...a to mě nebavíííííí! Ale co, já zvládnu vše, hlavně aby byl prcek v pořádku... 😉

eleanthis
4. říj 2010

tak se kruh opet uzavira... jeste, ze jsem na ten obilnak sla... mam na vajecniku dve mega cysty... v nedeli nastupuju do nemocnice, v pondeli operace... pro me to veselejsi - spojena s profukem, revizi endometriozy a protoze uz budeme znat i vysledky ze spermia, tak se v zadnym pripade nenecham vystrnadit bez nejakyho reseni tehotenstvi, at uz pujde o IVF, popostrceni nebo podpurny injekce k otehotneni 🙂 doktor dneska vypadal optimisticky, ze uz to musime nejaky vyresit... tak kez by... sice me to stve, ale paradoxne jsem rada, ze me osud tak nejak do ty nemocnice dotlacil, porad se mi nechtelo, nejak jsem to oddalovala, nevedela, kam jit.. a ted to mam a uz do tydne. tak mi drzte palce, prosim!

pettrraa
4. říj 2010

ahojky ele holka tak to je "dobře" že jsou to "jen cysty "tak at ti s tím něco udělaj a pak hurá na těhulkování.Budem určitě moc držet pěstičky.
Luci krásné fotečky je to užasnéé 😉 A je mi líto že tě ty zádíčka tak bolí tak pěkně odpočívej 😉
Tak pihy jsou pryč opravdu to nic nebylo 🙂 ve čt jdu na převaz a v po na vyndání stehů
a už máme vyměněné okna huráááá 😉 😉

zuzka.o
4. říj 2010

Ahoj ahoj ahoj....
zdraví¨vás vaše ztracená mimoňka 😀 Moc se omlouvám, občras najuknu, jak se máte, ale nestíhám psát. Tak se to teď pokusím napravit.
V září jsme byli s dvojčátkama na rizikové poradně u primáře, prcci jsou naprosto v pořádku, už tam nemusíme (jupí), dohnali svojí měsíční nedonošenost, vpbec to na nich není ani motoricky poznat. Do té doby se jim na bíškách moc nelíbilo, ale od kontroly je to jejich oblíbená činnost. I po papkání šup na bříško a blééééé..hned blindí. Tak je musím hlídat. Pořád ještě nejsou naočkovaní první hexou, snad ve středu. Pořád nám do toho něco lezlo...ať nemoc nebo nepřítomnost doktorky. Tak nestihneme lhůtu (pitomou) do 7měsíců musí být naočkované všechny 3 dávky a mezi sebou musí mít měsíc odstup! Takže si budu žádat kvůli nedonošenosti o výjimku na pojišťovnu, protože bych musela platit za vakcíny na mimčo 3.500kč!!! A krát dva je to masakr!Jinak si žijeme pořád stejně, od papání k papání, od čisté plínky k posrajděné.... no vždyť vy to všechny brzo poznáte.
Zítra má Eliška svátek, tak to bude mini oslavička (samo že bude muset něco dostat i Davídek)
Koukám, že se máte všechny dobře.

@eleanthis ELE, moc na tebe budu myslet,je dobře, že jsi šla s podezřením na gyndu ...ono se to už konečně pohne k lepšímu. A píšeš to skvěle, nenechat se už odbýt! A koukám, že plánujete svatbičku.... to je nádhera. To už budeš těhu nevěstinka, co?

@luciemar Jejda, záda! To musí bolet. Jen lež, ono je to otrava, ale musí to být.A co miminečko? Už máš nakoupenou výbavičku?

@pettrraa Jsi statečná, už to máš za sebou. Já se na znamínko chystám už pár let, ale nějak mi nezbývá čas(se vymlouvám). A co práce? Už jsi nastoupila nebo kdy nastoupíš?

A nemáte zprávičky o DENNISCE? Má jít na to umělko na podzim, ne?

seb
4. říj 2010

ahoj holky, víc jak před rokem, jsem sem taky chodila, někdo si mě možná ještě bude pamatovat, chci vás jen povzbudit, měla jsem taky mimoděložní a s jedním vejcovodem jsem po mimodělotním otěhotněla bez problémů, řekla bych líp než předtím (rychle) a teď už má malej 7 měsíců 😉

luciemar
5. říj 2010

@eleanthis Ele, je mi líto, že zase nějaké problémy, ale z toho co píšeš, cítím optimismus...a to je dobře 🙂 Je fakt, že ten osud člověka občas musí někam popostrčit, aby se věci hnuly správným směrem. Konečně se něco bude dít...všechno to zkontrolují a budeš připravená na otěhotnění...super!!! Budu na tebe moc myslet a držet palce!!!

@pettrraa Moc díky, jsi zlatá! No vidíš, jsi šikulka...Já si pamatuju, jak jsem byla ve 14 letech na vyndavání znaménka o velikosti pětikoruny. Dělali to s lokálním umrtvením a nebylo to nic příjemného. Doktor se se mnou bavil a ptal se mě, čím chci být...lanařil mě do doktořiny 😀 😀 Vyndali mi velký kus kůže, takže mám teď docela dozlezlou jizvu. Ale co, vždyť už jich mám (slepák, laparka,...) 😉

@zuzka.o Zuzi, to jsem ráda, že o tobě zase slyšíme. Už jsem se chtěla ozvat. Je skvělé, že jsou dětičky v pořádku, to je vždycky radost. S tím očkováním...to jsem tedy nevěděla, že je to takhle limitované...snad to ale vyjde s tou výjimkou, to by jinak byl nepříjemný výdaj. Nojo, koukám, že je Elišky, tak že jí odsud z Koníka všechny přejeme vše nej nej!!! Hezky si to oslavte! A Dáda na konci roku, viď...to vím, páč se tam jmenuje můj bráška...
Výbavičku nakupuju a pořád zjišťuju, co je ještě potřeba. Něco už máme doma, něco má přijít a něco budu teprv kupovat nebo objednávat...Je toho mraky, to by člověk nevěřil !!! 😝 A tys to, kočko, všechno musela obstarávat dvakrát !!! No, klobouk dolů 😅

Jinak, holky, ten klid a teplo asi fakt zabírá...dnes je to o dost lepší, tak to nechci zakřiknout....Ale budu se pořád poctivě šetřit...
O Dennisce bych také ráda slyšela, snad sem občas nakoukne a až bude mít trochu času, tak napíše, jak jde život 😉

jarka.09
5. říj 2010

Ahoj holky,
pár dnů tady nejsem a takový dramata tady! El: tak to je pech, ale fakt je, že se to hne a to už by bylo, aby to nebylo!! Držíme všechny pěsti! V pondělí jdeš na zákrok? Tak to na tebe budeme myslet, už je na čase, aby se tu spustila další těhotenská vlna, zájemcům předávám štafetu 😉
Seb: to víš, že si tě pomatuju, a jsem strašně ráda, že tady takový příběhy slýcháme, stejně jako příběh od Marcelli, zázraky se prostě dějou a to je na tom světě strašně fajn.
Luci: o zádech mi nemluv, já jsem jak přelomená vejpůl, ale paradoxně mi pomáhá různorodý pohyb, když doma jen tak a zevluju, nebo celý den sedím v práci, tak to nic moc, takže musím popocházet a měnit polohy. Jinak s výbavou jsi teda dobrá, já občas chytám stavy, že jsem v tom trochu moc pozadu, ale minulý týden jsem si navezla nějaké věcičky od známých a taky jsme objednali kočár, tak jsem zase na chvíli klidná 😀

pettrraa
5. říj 2010

ahojky Luci tak to jsem ráda že dnes záda bolí méně tak snad už to bude stále jen lepší 😉
Jaruško tebe at záda také moc nebolí 😉 a copak budete mít za kočárek??
Zuzi to je super že jsou dětičky v pořádku a nejsou nějak pozadu 😉 jsou to šikulky ty jo to očkování snad vyjde a nebudete to muset platit to by bylo peněz 😲 Elišce přejeme vše nej k svátekču a posíláme s klukama pusinky 😉
Na denisku také moc myslím a doufám že jim mimi vyjde a nejlépe rovnou dvě 😉 😉
Seb to víš že si tě pamatujeme a malej je moc krásný klučina roste jak z vody 😉

lechovicezan
6. říj 2010

ele: držím pěstičky ať ti všechno dopadne dobře 🙂

jarka.09
6. říj 2010

Peťo, mezi širokou nabídkou kočárů z Polska a Číny jsme zvolili Polsko, kočár Bambi Ozon: http://www.veronika7.cz/index.php?id=3 tak doufáme, že budeme spokojení.

luciemar
6. říj 2010

@jarka.09 Jojo, já už se taky těším, až zase budu moct chodit na nějaké cvičení nebo plavání, tohle mě neba...Ale doktor říkal, že v té akutní fázi to chce prostě klid. Ale vidím to dobře, oproti víkendu je mi teď blááááhově. Tak ať to nezakřiknu. 😉
Jo, z výbavičky toho už mám docela dost, ale člověk pořád zjišťuje, co je ještě potřeba. Chci to právě obstarat dřív, protože před těmi Vánoci bude všude takový frmol a davy lidí, že na to opravdu nejsem zvědavá... 😒
Kočárek jste vybrali moc hezký. My máme objednanou německou značku - Teutonia Spirit - trojkolku, trojkombinaci. Měl by být někdy v listopadu...tak uvidíme.

slunickoa
7. říj 2010

Ahoj, moc se omlouvám, že vám sem takto vpadám. Jen bych vás chtěla poprosit o info. Jsem týden po operaci - odstranění vejcovodu kvůli mimoděložnímu těhotenství. Třetím dnem krvácím. Nic mě nebolí, žádná slabost. Revizi dělohy mi nedělali. Je to samočištění dělohy od sliznice nebo je to regulérní MS a další přijde za 4 týdny? Kdy jste dostali MS po operaci vy? A za jak dlouho po operaci, vám doktor řekl, že můžete mít sex? Předem moc děkuji za přípané reakce.

eleanthis
7. říj 2010

Ahoj holky, vsem dekuju za povzbuzovani, operace bude az 17.10. prepadly me bacily 🙂 ale uz se skoro nemuzu dockat, boli to jak prase, zvlaste, kdyz nelezim, ale snazim se neco delat, nedeboze musim-li nekam jit... uz aby to bylo cele za mnou... jinak i ten "propagacni material k operaci" zni velmi optimisticky a desne se cloveka snazi naladit na budouci tehuleni, tak snad konecne...

Slunickoa - je to jen samocisteni, mrchu cekej do 40 dnu 🙂 a drz se holka, je to boj, ale vicemene ho nakonec vsechny zvladneme... at uz jakkoliv

pettrraa
7. říj 2010

ahojky Ele chudáku to musí být nepříjemné už abys to měla holka zasebou 😉
Slunickao moc mě mrzí co tě potkala a moc přeji aby se to už neopakovalo.Jak píše ele asi tak do 40dní by měla být ms a sex asi až po šesti nedělích.Tak se drž papa
jaruško moc krásný kočárek jste vybrali a určo bude dobrý 😉
Luci to děláš správně že už tak nakupuješ pak bude fakt frmol a lidi jak blech všude 😉
také moc pěkný kočárek jsem si ho našla 😀
tak holky mám už umytá okna hurá.A dnes budeme vybírat brambory bléé 😠

luciemar
7. říj 2010

@slunickoa Ahoj, to mě moc mrzí, že tě to také potkalo...Já jsem tedy po operaci nekrvácela, ale může to být čištění...Po operaci se mi nechtěl rozjet cyklus, tak jsem šla na vyvolávačku. Jinak, sex, jak říká Peti, doporučuje se dodržet klasické šestinedělí.

@eleanthis Teda kočko, ty si vytrpíš... ☹ Ty cysty jsou fakt mrchy, když to takhle bolí. Tak jsi aspoň doma? Hlavně hodně odpočívej na nenamáhej se! Uteče to a za chvilku to budeš mít za sebou! Drž se! 😉
@pettrraa Teda ty jsi šikulka, že máš umytá okna....Já zrovna polemizuju s myšlenkou, že si na to pozvu nějakou firmu. Fakt se mi nechce lézt po oknech a šúrovat... 😉

slunickoa
8. říj 2010

Díky za odpovědi, holky. Samozřejmě budu ráda, když zareagujete ještě i vy další. 🙂 Já jen doufám, že tohle krvácení není nic špatného a je to v pořádku a jsem zvědavá, kdy pak tedy přijde klasická MS.

elana
8. říj 2010

@slunickoa je to úplně v pořádku, na děložní sliznici působily těhotenské hormony, dlouho rostla, i když v ní mimi nebylo, musí se přece nějak dostat ven. Já začala krvácet v úterý, operace byla v pátek, prostě vyloženě jak klesly hormony, tak se sliznice vyloučila. Další menses dorazily do 6ti týdnů, přesně jak to má být 😉

slunickoa
8. říj 2010

Moc díky. Já už MS měla normálně v termínu po otěhotnění, ale zjistilo se to až pak, že jsem těhu. Když mě dr. propouštěl z nemocnice, tak mi nic neřekl a já se v tom fofru nezeptala na nic. Je to jen krev a ani tam nejsou nějaké kusy... A nevíš, prosím, jak dlouho asi bude to krvácení teď trvat? Je to otrava. ☹

elana
8. říj 2010

já to měla docela dlouho, ne moc silně, ale já silný menses nemívám, ale fakt dlouho. A hlavně bylo to skoro jak očistky, měnilo to postupně barvu, světlalo a pak to bylo hnědý, pak žlutý, bílý...takový prostě jiný, nebyl to typický cyklus. Ale to může mít každá jinak. Otrava to je, ale ber to tak, že je třeba se pořádně vyčistit a tělo ví, co dělá, má to tak být a neni na tom nic špatnýho. Stejně o další těhotenství se můžete pokusit nejdřív za tři měsíce, tak co a sex a koupání bys měla taky 6 týdnů vynechat...

eleanthis
11. říj 2010

holky, tak vcera centimetr od zachranky... vecer jsme si dali veceri, cajik, sedli k harry potterovi a najednou z niceho nic silena bolest, neco jak menstruacni krec, ale absolutne nechtela povolit. po par minutach jsem se uz valela po zemi a dychala jak o zivot. pritel, ten byl na mrtvici, chtel volat sanitku, ja jsem porad rikala, ze to bude dobry. kdyz jsem si skusila stoupnout, okamzite mi zaclo busit v usich, mzitky pred ocima, zavrat a silena bolest po celym podbrisku, takze jsem padla na kolena a opet si lehla na zem. nevim, jak dlouho jsem se pak jeste valela stridave na zemi a v posteli v agonii, to uz jsem regulerne brecela a volala maminku... bylo mi strasne, jen jsem vedela, ze nechci zachranku a nechci do nemocnice... nakonec jsem se dobelhala do vany a dala si horkou lazen. krece asi po 15 minutach ve vode uspoupily a bylo lip... jestli je tohle prasknuti cysty s naslednym vylitim do bricha, tak uz podruhy dam asi prednost operaci... rano uz pohoda. neco malo v brise citim, mozna prdla jen jedna nebo proste jen boli ten nabourany vajecnik...

ted nevim, na cem jsem. jediny, co vim, ze jsem 30 DC a mrcha nikde. bricho boli neboli, jak se mu chce. tak jsem fakt zvedava, jak to se mnou do konce tydne bude...

pettrraa
11. říj 2010

Ele teda holka to jsi si užila ale myslím že jsi rači měla tu záchranku zavolat měla bys to aspon za sebou tak doufám že už to bude ok než nastoupíš do nemocnice. 😉

luciemar
12. říj 2010

@eleanthis No teda, to snad néééé! Ty máš teda zážitky ☹ To muselo být hrozné. Taky se divím, že jsi radši tu záchranku nezavolala. A to jako nevadí, když ta cysta v břiše praskne? Vždyť to může být nebezpečné, nebo ne??? 😨

pettrraa
12. říj 2010

Tak holky před čtyřma rokama jsem právě chodila po porodnici a čekla kdy začne probíhat porod v 9h ráno mě dali provokovačky a ve 12h mi stále nic nebylo až v 15h mi píchli vodu a kolem 17h začali kontrakce a ve 21.16 byl Jakoubek na světě
je to tak neuvěřitelné už jsou mu 4 ROKY 😲

absti
12. říj 2010

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, ale už jsem zase tady.
21.května 2010 jsem byla na lapor. s mimoděložním těhotenstvím.Museli mi vzít i pravý vejcovod.
Minulý týden jsme již mohli zkoušet pracovat na miminku.. S manželem jsme to vzali vážně a pylně na něm pracovali 😀
Jenže teď mě pobolívá zase v podbříšku a já se bojím, že jsem zase mimo.těhu.. už si nepamatuji, kde přesně mě bolelo.. nepamatujete si to??
Je možné , že bych cítila bolest už po týdnu??

pettrraa
12. říj 2010

@absti Já bohužel mělě dvakrát mimoděložní loni v srpnu a to mi vzali praví vejcovod a letos v květnu a to mě pobolívalo na levé straně kde vejcovod ještě byl ale u toho prvního si nepamatuji že by mě na pravo nějak bolelo nabo píchalo.A nevím zda by to bylo poznat po týdnu to ti neporadím 😒
moc přeji aby jsi neměla další mimoděložní

absti
12. říj 2010

Děkuji, já si taky říkám jestli třeba nějak neplaším, ale určitě z vlastní skušenosti víš, že na to ženská musí furt myslet, aby se "to" už neopakovalo...

Já si pamatuji, že mě bolelo břicho fakt hodně, ale nepamatuji si za jak dlouho od snažení...
No mám dostat červenou příští čtvrtek, takže mi nezbývá nic jiného než čekat..ach jo ☹

Koukám, že máš dvě děti.. Chtěla by jsi ještě jedno,jo??? 🙂

eleanthis
12. říj 2010

no zatim se citim dobre 🙂 blby je to, ze mrcha porad nikde a test snehobily... me to fakt stve, fakt nechci do nemocnice s mrchou...
Absti, ja jsem citila mimotehu uz 5 dni po oplozeni, silena bolest, jsem se klatila v pase, brecela... desny. pak to ustalo a do konce cyklu, resp, do carky na testu uz jen pichani, boleni ve vejcovodu... ale muzu te uklidnit, po laparce boli vejcovody normalne... mne jeste rok a pul po zakroku tak, ze co mesic plasim, ze mam mimodelozni a pak normalne prijde mrcha... je to des

pettrraa
12. říj 2010

@absti Jojo mám už dva synáčky chtěli jsme holčičku 🙂 ale bohužel no při prvním mimoděložním jsem prý měla srůsty možná prý kůli císaři který jsem měla ale už před 7 lety. A abych řekla pravdu ani ve snu by mě nenapadlo že se mi to bude opakovat ☹ ☹ .O mimi jsem se snažili pak nějak mín a já dostala ms a po týdnu když skončila jsem zase začala krvácet tak mi napsal nějaké prášky ale ty mě nezabrali a krvácela jsem tak jako ob den a pak mě poslal na utz a tam zjistili že mám za dělohou jako cystu a dr se mě ptal jestli nějsem těhu fakt jsem si myslala že ani náhodou né a prd test byl pozit ale bylo to mimo takže mi vzali i druhý vejcovod.mimi bychom mohli mít uměle ale manželovi se do toho moc nechce a já si ted taky nejsem nějak jistá no uvidíme časem stejně dr řekli že až tak za rok tak to je v květnu.
Ele tak snad to bude dobré

absti
12. říj 2010

aha, takže také zajímavé.
Já chodila měsíc po doktorech. Mysleli si, že mám náběh na slepáka či gyn.zánět. Bohužel jsem nějak nezaregistrovala, že jsem to nedostala, protože jsem celou dobu dost špinila.
Pak jsem si hledala na internetu z čeho mě může takto bolet břicho a k tomu to špinění, hned mi vyjelo, že toto jsou příznaky mimoděložního těhotenství. Cestou z práce jsem si koupila těhotenský test a ještě ten večer jsem si ho udělala. Během chviličky tam byly dvě čárky. Druhý den jsem jela na pohotovost, protože břicho mě bolelo fakt dost, tak jsem jim řekla, že jsem měla pozitivní test a doktora to nějak moc nezajímalo. Řekl mi, že si mám druhý den dojít na krev a další den, že mě objedná ke kolegovi což bylo na pátek.
V pátek jsem přišla. Doktor mi dělal ultrazvuk, do toho volal doktorku , aby to mohl zkonzultovat a ty pak ještě volali primáře. No a výsledek bylo mimoděložní těhotenství. Během hodiny mě operovali a výsledek byl ten, že mi vejcovod už praskal..tak ho odstanili.takže to bylo za pět minut dvanáct.
Po operaci se mi děsně ulevilo od bolesti!