Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

hejanda
2. lis 2010

@kastanek nechceš raději počkat dýl, ono nic neuspěcháš, já po minulé zkušenosti raději počkám o něco dýl než jak říkají tři měsíce.

hejanda
2. lis 2010

@jitulka1970 tak to je super, že jsi tam měla takovej luxus, s tím jídlem to je normální, člověk tam jde hladovej a hladovej odchází. Tak ted přeji hodně štěstíčka at se co nejdřív zadaří.

konik28
2. lis 2010

@kastanek, ahoj, pár holek , co se jim to povedlo dříve tady myslím je. My na to taky jdeme dřív cca po 2 měsících od operace tomu dáme volnej průběh. Nic mě nebolí a moje rekonvalescence trvala asi týden,takže si to trochu zkrátíme.

kastanek
2. lis 2010

@hejanda No, já to vidím určitě na ty 3 měsíce a pak se uvidí. Zatím musím počkat, až se tělo rozmyslí a správně nastartuje. Je fakt, že spěchat se má pomalu...

zuzka.o
2. lis 2010

Ahoj 🙂

Jenom k tomu čekání na snaženíčko. Myslím si, že si tělo prostě řekne, kdy je ten správný čas k otěhotnění. Od LPS bych počkala šestinedělí do první MS, pak na druhou a šup na snaženíčko. Já jsem sice začala po 2.MS, ale dočkali jsme se až v srpnu (lps koncem ledna).

@jitulka1970 Jitulko... paráda že už máš po všem.A moc mi těší ten elán a optimismus, který máš. Vlítněte na to a mco ti budu držet palce, ať se to mimísko konečně povede. Není důvod proč by to nemohlo vyjít. Jsi v pořádku a to je hlavní. Tfuj tfuj... ať to je brzo 🙂

@hejanda Nebuj, určitě se brzo dočkáš. Musím říct, že jsem byla dost netrpělivý člověk...no a mimoň a čekání na mrchy, ovulajdy, těhulení, testy v těhu, ultrazvuky,.... mi naučily trpělivosti. A je fakt, že když na to nebudete tak moc myslet, povede se to. Já si chtěla ten měsíc co to vyšlo dát od snažení na pár měsíců pauzičku a jak jsem to chtěla oddálit, hned to vyšlo. Je to ohrané, ale psychika dělá hodně.

@kastanek Misa otěhu hned měsíc po, takže určitě to vyjde. Ale rozhodně se k tomu neupínej, pak můžeš být zklamaná. Prostě si užívej snaženíčka, choď se bavit, vylij si hlavu, jdi na koncík, do kina, divadla.... dopřej si zábavu. v těhu a po porodu už to bude úplně jiný život. Vše se bude točit kolem mimíska a na sebe nebudeš mít moc času. Tak se hýčkej, kup si něco hezkého a brzo se dočkáš prcíčka v bříšku.

zuzka.o
2. lis 2010

@konik28 Taky jsem po lps šla do práce po týdnu. Bylo mi fajn, takže nebylo co řešit. Doma bych se zbláznila. Taky ti moc držím palce.

Holky, jste všechny moc statečné! Držte se a žádné smutnění... bude lílp!!!! 😵 😵 😵

buffinko
3. lis 2010

ahojte 🙂 môžem sa opýtať - mal niekto spojenú laparoskopiu s kyretom? som 5ty deň po a mám stále trochu bolesti v podbrušku, v podstate ich viac cítim až teraz, keď už som doma z nemocnice. ale tam som bola stále pod liekmi, teraz si dám tak raz za deň ibalgin. neviem, či je to z kyretu alebo laparky, sú mierne bolesti ok?

maac
3. lis 2010

@buffinko ahojky, já sice neměla spojenou laporoskopii s kyretáží, ale nejdřív mi udělali kyretáž a po 2 dnech laparku.A taky po propuštění z nemocnice jsem měla bolesti.Takže si myslím, že pokud jsou ty bolesti jen mírné, tak je to tím,že je to ještě čerstvé a tvé tělo se pomaličku dává do kupy.

buffinko
3. lis 2010

@maac, ďakujem za odpoveď. nie je to extra intenzívne, trochu ma pichalo pri vaječníku čo zostal, vyľakala som sa 😝 budem veriť, že to tehu fakt doktori našli naľavo a vybrali správny vaječník. mala si nafúknuté bruško?
hm - ak sa môžem opýtať, kedy budete skúšať ďalšie mimi? ja som mala v júli spontánny potrat v 5tt, bez kyretu a terz mimomat. a mám teda fakt strach, aby sa extrauterina neopakovala...mám taký pocit, že ak má mať niekto takú smolu, budem to ja 🙄

kastanek
3. lis 2010

@buffinko Ahoj, já jsem si taky jeden den absolvovala kyretáž a na druhý den laparo. Po týdnu, když jsem byla vytáhnout stehy jsem si stěžovala na bolesti na pravé straně a po vyšetření mi doktorka řekla,že se nediví, protože našla malou cystu. Takže zítra jdu znovu a doufám, že se vstřebá a nebudu muset znovu pod nůž. Takže, možná raději zajdi ke svému lékaři, ať tě pohlídá. Držím pěsti, ať je vše OK.

maac
3. lis 2010

@buffinko tak to mě opravdu mrzí, že sis nejdřív zažila potrat a pak mimoděložní těhotenství ☹ ☹ ,ale pevně věřím, že do třetice všeho dobrého.Určitě se zadaří a bude vše ok. Ze všeho nejdřív se tvé tělo musí zahojit.Jestli jsem to tedy správně pochopila,tak ti odebrali levý vaječník?A tebe to pobolívá na pravém vaječníku?Jak už jsem psala, měla jsem taky bolesti a dokonce střídavě jednou vlevo, podruhé vpravo, ale pokud ty bolesti u tebe budou přetrvávat, určitě zajdi k doktoru.Pro jistotu a hlavně pro tvůj vnitřní klid.A co se týče bříška , měla jsem ho taky nafouklé.
Mě nejdříve doporučovali, abychom si dali pauzu 4 -6 měsíců, ale při poslední kontrole mi doktor pověděl, že si to můžu zkrátit na 3 měsíce.Za 12 dní mi končí šestinedělí a znovu se snažit a zkoušet můžem začít po novém roce.No,uvidíme jak se budu cítit, myslím si,že se tělo ozve samo.Nechci nic uspěchat, takže ty 3 měsíce určitě počkám.Přiznám se, že mám také jako ty velké obavy a šílený strach z toho, aby se to neopakovalo, ale s tím se musím sama vnitřně srovnat a doufat, že příště už to bude dobré. 🙂

buffinko
4. lis 2010

@kastanek, @maac diky 🙂
ono to bolo len trochu - mozno prebehla ovulacia, akurat v tomto case mavam a dr spominal, ze pravy vajecnik je ok a je tam folikul. zajtra idem na stehy, tak sa opytam, ci nebol pred dozretim....zatial ziadne cysty ani ine problemy nebolo vidno. teraz ma pichne tu, tam, no ale je to este dost cerstve a telo sa musi zahojit.
nam odporucaju pauzu 3mesiace a potom sa zacat snazit...kludne by som pockala aj viac, mam uz teda fakt dost strach a hoci by sme babo velmi chceli, neviem ako by som sa vyrovnala s dalsim sklamanim. ale zas dr odporuca sa zacat snazit po pauze, jednak sa nemusi hned podarit, s cim aj ratame a za druhe, kym je ten pravy vajecnik zdravy...kazdopadne to vidim tak, ze po 3ch mesiacoch sa zajdem dat skontrolovat a potom to nechame plynut...vidim tu dost zien, ktore sa uz v tejto smutnej teme tesia z noveho babatka, dodava mi to nadej. a ako pise maac, strach zostane a treba sa s nim snazit bojovat...tak si drzme navzajom palce, nec hje dalsi pokus uspesny a v ramci moznosti co najskor 😉

hejanda
4. lis 2010

@buffinko ahojky, tak tvůj příběh je úplně stejný jako ten můj, nejdřív jsem v létě potratila a na podzim mimoděl. těhu, taky se strašně moc bojím něco uspěchat, ale ještě to jednou určitě zkusíme a kdyby to nedej bože dopadlo zase špatně, tak už ne, už ted nabírám sílu a cítím se ze všeho hrozně mizerně, naštěstí už jednu holčičku máme akorát by mě bylo moc líto, že by byla jedináček, to jsem nikdy nechtěla, taky mě napadla adopce, ale manža se na to moc netváří, tak čas ukáže

buffinko
4. lis 2010

@hejanka 😀 aj my máme hočičku a manža mi na adopciu povedal, že to je zložité a museli by sme ju veľmi zvážiť...a bolo po debate, moc sa mu do toho nechce.
my budeme skúšať, kým to pôjde a budem mať maternicu 😅 ak to nepôjde normálne, som ochotná ísť do IVF...mám pocit, že ešte ma tam niekde bábo čaká a ja budem bojovať. len chcem nechať telo a dušu odpočinúť trocha a hurá na to.
v nemocnici bola hospitalizovaná kočka, čo mala na silvestra mimomaternicové a teraz je 18tt (po IVF, ale mala viac gynekologických problémov, IVF sa podarilo na 1x). takže aj to je cesta...

hejanda
5. lis 2010

@buffinko tak to přemýšlíme fakt stejně, taky se do toho nechci moc rychle hrnout, říkal mě mudr v nemocnici, že když se nám nezadaří do půl roku, tak to můžem řešit uměl. opl. taky nejsu proti tomu, je mě jedno, jestli to půjde normálně, nebo nám doktoři pomůžou, ale hlavně aby bylo mimi.

pettrraa
5. lis 2010

ahojky holčiny všem moc držím pěstičky at se tělo a dušička brzo uzdraví a můžete se snažit dále o mimi. 😉 😉 a věřím že se všechny brzo dočkáte 😉 😉

buffinko
7. lis 2010

@pettrraa ďakujem za všetky 🙂
trošku som si tu počítala - tebe sa to stalo 2x? ☹ to mi je strašne ľúto...tiež sa toho bojím.
rozhodli ste sa predsa len pre umelé? alebo už to nechávate tak?

buffinko
7. lis 2010

@pettrraa ďakujem za všetky 🙂
trošku som si tu počítala - tebe sa to stalo 2x? ☹ to mi je strašne ľúto...tiež sa toho bojím.
rozhodli ste sa predsa len pre umelé? alebo už to nechávate tak?

pettrraa
7. lis 2010

@buffinko kočko neboj se musíš doufat že tobě se to nestane po druhé.
No já tuhle říkala manželovi co takhle za dva roky zkusit to umělé ale říkal že asi už né že kluci nám stačí 😒 Tak nevím no ale já se řídím heslem nikdy neříkej nikdy 😀 Ted teda bych do toho také nešla měla bych strach že se to zase nepovede a to zklamání je pak velké i když už mám ty moje dva klučíky.I dr mě to rozmnouval že je to dost na psychiku náročné a stejně bychom na to mohli jít až v květnu prý rok po mimoni.Nevím proč tak dlouho ale já to měla podruhé náké horší. ☹
Ale opravdu děvčata vůůůůbec si nepřipouštějte že by se Vám to po druhé opakovalo 😉 já jsem nějaká vijímka co musí mít vše 😀

luciemar
8. lis 2010

Holky, nepropadejte zoufalství !!! Nesmíte si připustit, že by se to mohlo stát podruhé, i když vím, jak moc je to těžké.... ☹
Chci vás všechny moc podpořit...Taky jsem po mimoni byla zoufalá a hrooozně se bála, že se to bude opakovat. Ale podívejte....rok uběhne jako voda a mě už se v bříšku mrská malej chlapeček.... 🙂 😉
Neklesejte na mysli!!! Vyjde to! Musí!!!!! 😉 😉 😉

buffinko
8. lis 2010

@pettrraa, @lucimar vďaka za povzbudivé slová 🙂 keď ja som tiež taký smoliar, že si vždy všetko zlé zlíznem 😝 😀
no ale keď nevyskúšame, nebudem vedieť, že áno..ešte som len týždeň po operácii, za tri mesiace zas bude inak 🙂
pettrraa, možno si to ešte manža rozmyslí, do mája ešte pol roka...no na psychiku je to náročné určo, na druhej strane si môžeš povedať, že ak sa nevydarí, máš dvoch krásnych synov a keď sa nebudeš na výsledok veľmi upínať, možno práve preto sa podarí.
luciemar želám pohodový zvyšok tehotenstva, už zachvíľu máš malinkého pri sebe 🙂 veľa zdravíčka obom.
dúfam, že po čase napíšem do tejto témy dobré správy 😉

pettrraa
8. lis 2010

ahojky
@buffinko Nic jiného než dobré zprávy tu nečekáme prostě všem se zadaří zdravé miminka a hotovo !!!! 😀

@luciemar ty už to máš těhulinko za pár vid už se moc těšíš že? a já se těším na fotečky toho malého zlatíčka 😉
moje sestřenice čeká každým dnem mimi mají mít třetího klučíka už se nemůžu dočkat až se na něj pojedu podívat 😵 😵
já to fakt těd neřeším nechám to uležet a pak se prostě za dva roky uvidí sice mě bude 34 ale co to budu ještě mladice 😀 😀
Co pak Jaruška doufám že se ještě ozve než porodí 😉
A moc myslím na Denisku doufám že se nám taky brzo ozve a zdělí jen tu nejkrásnější zprávu že je těhulka 😉 strašně jí to přeji taky toho zažila dost smutného 😒

luciemar
8. lis 2010

@pettrraa Jojo, hrozně to letí...Byli jsme na posledním UTZ ve 30tt, tak maličkej je hlavičkou dolů a váží zhruba 1650g, což je prý úplně tabulková váha 😀 Tak máme radost.
Už se na něj moc těšíme! Dokupuju poslední věci do výbavičky a pomalu začnu prát a žehlit oblečení. Taky tu zrovna mám úklidovou službu na takový ten gruntovní uklid bytu, jako mytí oken a tak. Aby maličkej přišel do čisťoučka 😉
Přesně, Peti, nech to uležet a ono to nějak dopadne. Třeba za rok bude manža smýšlet jinak... 😉
Taky myslím na Jarušku, ale ona říkala, že nebude na internetu. Uvidíme, snad se ozve.
O Denisce bych také ráda slyšela nějaké pozitivní zprávičky...

pettrraa
8. lis 2010

@luciemar tak to je fajn že ti firma pěkně uklidí.A prát ty věcičky a žehlit to mě vždy bavilo 😉 za to ted ty velké věci to je něco 😒
já rodila Tomíka ve 37tt ale císařem a Kubíka ve 37+5tt normálně byli malinkatý měli 2750g a 46cm 😀 malý králíčci ale aspon vydrželi dlouho jako miminko 😀 kámošky mě záviděli ty měli děti kolem 3800g 😉

luciemar
8. lis 2010

@pettrraa Tak jsi měla oba dva takové drobečky 🙂 No, uvidíme, jak budeme velcí. Snad tak akorát 😉 Ale mám taky kámošky, co měly děti třeba 4500g, což je tedy síla...

hejanda
8. lis 2010

@pettrraa to je mě hrozně líto, že jsi to prožila dvakrát, to je na tom světě fakt nesprvedlnost!
Můžu se tě zeptat, vzali ti oba vejcovody? Jestli jo, oni ti při úprvním nekontrolovali jestli je ten druhý vejcovod v pořádku? Nezlob se, že tak vyptávám,mě řekli, že mě ten druhý vejcovod zkontrolovali, ale nevím přesně co kontrolovali, jestli je průchozí, nebo jestli tam taky není mimi.
Hlavně, že máš už dvě děti, ty ti tu bolístku rychle zahojí.

hejanda
8. lis 2010

holky, chtěla jsem se zeptat, já jsem 3 týdny po laparo. a občas mě pobolívá na levé straně, tam jak mě vzali vejcovod, nemáte to taky některá, nevím jestli mám jít k mudr, nebo jestli je to normální.
V sobotu jsme šli k sestře, bydlí na kopci, tak přemýšlím, jestli jsem si to nenamohla.

konik28
8. lis 2010

@hejanda ahoj, já mám po operaci 7 týdnů a občas mě tam taky ještě píchne. Takže si myslím že je to normální. Ale záleží jestli je to jen chvilkové píchnutí, nebo je to nějaká delší bolest.

hejanda
9. lis 2010

@konik28 ne jenom občas, mě tam píchne, třeba když udělám nějakej blbej pohyb.

eleanthis
9. lis 2010

@hejanda to je v pohode, po 3 tydnech teprve se nemuzes divit, jsou to zmeny v tele, kazdy to proziva jinak, ja jsem mela bolesti jeste hodne dlouho, casem to vymizi, neboj 🙂
@pettrraa koukam nova fotecka 🙂 jak se dari, Peti?

holky ja ve viru predstavetbniho zarizovani, rozhodla jsem si uz ukoncit PN a pristi tyden hura do prace, fakt uz verim, ze neni, co resit. vajecnik jeste obcas cejtim, ze si popichne, ale taky to nehodlam nijak prehanet, s nekym se nosit nebo tak...

Taky by me zajimalo, co Jaruska... nejak nam tu na to kasle :D :D
@luciemar moc gratuluju k zdrave se vyvijejicimu miminku, uz taky chystas, co 🙂 ted toho bude povic. se pak moc tesim na fotky :D