Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

denousek
23. bře 2011

@rizecek08 jo ale ja jsem mela ms i pred zakrokem .. ☹( jako posledni ms se mi pocitala jako 14.3... ale pak po afolutinu byla silna MS a cisteni 7.3.... pak 17.3, laparka a 19.3. zase ms takze myslim ze mam splneno... ale ted se stejne este necitim..neni kam spechat a nechci nic podcenit... takze ted se bude odpocivat 😉

saronka
23. bře 2011

@denousek ja to mela jako ty.to kdy se budes snazit je na tobe.doporucuji 3 mes.ale kazda znas dela jak uzna za vhodne 🙂 telo vi nejlepe kdy je na tehu nachystane

larri
24. bře 2011

@merrel ,já jsem po mimoděložním musela dodržovat šestinedělku a protože to bylo v červenci,nesměla jsem se koupat na koupališti,v bazéně ani v řece.Jde přesně o to,aby jsi nedostala nějaký zánět.Jinak po 4 týdnech jsme sexovali,u nás je bohužel problém,že bych otěhotněla zázrakem.A další IVF dělají až po 3 měsících,takže jsem dodržela dobu,kdy přijít do jiného stavu.

denousek
24. bře 2011

@saronka jj no zatim se jeste necitim 😀 takze ted je to stejne fuk... 😉

papa mejte se holky

martinakl
24. bře 2011

@rizecek08 O s´vatbě jsme se bavili, ale prsten jsem pořád nedostala... 🙂 Teď jsou nějaké finanční problémy, ale ty od začátku dubna pominou, tak asi pak... Ale o řecka chci tak jako tak, takže buď to bude i se svatbou nebo ne 😎

rosnatka
30. bře 2011

Ahojte, zdravím Vás všechny.
Jsem tu poprvé, ale už pár týdnů si pročítám diskusi na "koníku". Chodíme s přítelem dva roky, ale vlastně od začátku se snažíme o mimčo. Po 9 měsících, kdy už jsem prosila gynekologa o nějakou pomoc (bude mi letos 38 a mám pocit, že není na co čekat) mi napsal nějaké stimulující prášky na ovulaci. Nezabrali tak, jak čekal a proto mě poslal na krev, kde zjistili, že čekám mimčo. Ani jsem se nestačila začít radovat a sestřička s doktorem už mě usměrňovali, že to asi nebude vše OK, protože na utrazvuku není nic poznat. Bohužel měli pravdu a po pár dnech sledování jsem šla do nemocnice. V osm večer, den před narozeninami, operace. Mělo to být laparoskopicky a představte si, jaký byl můj údiv, když jsem se probudila a zjistila jsem, že mě znovu "párali". (Dcera se narodila před 13 lety císařem).Laparka nebyla nakonec možná, protože jsem byla plná srůstů. Navíc jsem se dozvěděla, že jsem kromě vejcovodu přišla i o část dělohy, protože to bylo těhotenství v rohu děložním. Bylo mi hrozně. Bolest uvnitř se mísila s depresí. Snažila jsem se na vše vyptat a názory se různily, např. s čekáním na další pokus to bylo od tří měsíců do třlčtvrtě roku. Vydrželi jsme téměř půlrok. V květnu mě čeká mé smutné výročí. "Nemyslet" na mimčo se mi nedaří. S přítelem se vídáme jen o víkendech (velká vzdálenost) a to ještě ne pokaždé. Začínám hledat CAR, kam bychom zajeli, mám strach, že už není moc času, abych ještě stihla mít mimčo a nebo když bychom nakonech opravdu museli využít služby CARu, abych to stihla do čtyřicítky, dokud na to přispívá pojišťovna. Vlastně ani nemám žádný dotaz, snad jen , jestli máte nějaké doporučení na CAR ve Východních čechách. Asi se jen potřebuji vykecat z toho, co mi leží na srdci, na duši a mám pocit, že někdy i na mozku.

rizecek08
30. bře 2011

@rosnatka Ahoj, to je teda smutný příběh čekání na mimčo. Ale hlavu vzhůru, určitě se to povede. Já mam kamarádku ve východních Čechách, ale řešili problém s početím v Brně, to je ale možná blíž Praha.Ale máte to tedy náročný s tím, aby vám zrovna do víkendu vyšla ovulace. To bych doktotům asi neprozradila, nechali by vás určitě ještě nějakou dobu se snažit. Tak držím palce a přeji hodně psychické pohody.

denousek
31. bře 2011

@rosnatka ahojky to je smutne.. ☹( prvni takovy dotaz... odstranili ti ty srusty?jestli ne tak je tam mas tudiž neotehotnis nebo se muze mimodelozni opakovat! dej se vysetrit at jsou srusty pryc.. ☹ drz se doktori ti jiste pomuzou mit vysnene miminko..

rosnatka
31. bře 2011

@denousek
Díky za podporu všem. Po operaci mi řikali, že spoustu srůstů odstranili, ale nikdy nemůžou zaručit, že se neudělají nové. Byla jsem objednaná na průchodnost vejcovodu kontrastní látkou (protože laparoskopie po operaci nebyla ještě možná), ale nakonec mi to primař gynekologie rozmluvil. Prý ať nepanikařím a vydržím do jara a pak už bude laparoskopie možná. Hlavně se prý nemám soustředit na milování jako na "vyrábění dětí". No, vzhledem k tomu, jak málo se s přítelem vidíme, se o nějakém vyrábění nebo nucení ani mluvit nedá.🙂. Vím, že na těchle stránkách je spousta mnohem smutnějších příběhů, ale každého z nás někonec stejně trápí právě ten jeho problém.

rosnatka
31. bře 2011

@rizecek08
Ahoj řízečku, copak ovulace, ale jsem na mrtvici, když na tu dobu zrovna vyjdou mesicky...

rizecek08
1. dub 2011

@rosnatka No vidíš, to mě ani nenapadlo 🙂

maac
3. dub 2011

ahoj holky, už jsem tu delší dobu nebyla.V říjnu jsem prodělala mimoděložní těhotenství, nejdříve mi dělali kyretáž a poté laparoskopii, odstranili mi levý vejcovod. 4 měsíce jsme se chránili a v únoru tomu nechali volný průběh s tím, že jsem se přestala sledovat, neměřila jsem si bazální teplotu a milovali jsme se dle chuti a libosti.A právě proto by mě ani ve snu nenapadlo,že to vyjde hned na poprvé.Máme s přítelem šílenou radost 🙂 .Byla jsem děsně překvapená a nemohla tomu uvěřit když jsem na testu objevila vytoužené //.Ale pořád jsem byla v nejistotě, měla jsem obrovský strach z toho,aby se mi mimod. těhu neopakovalo.Navíc jsem měla bolesti především jen na jedné straně a slabé špinění.Když jsem zašla k lékaři, tak na ultrazvuku nic neviděl jen gestační váček, takže jsem musela čekat další týden.Pak se mi tam ten můj mimísek ukázal.Už jsem dostala i těhotenskou průkazku, zítra budu v 10 tt.Ale pořád mám obavy, aby všechno probíhalo v pořádku.

maac
3. dub 2011

Vám všem snažilkám ze srdíčka přeji hodně síly, hodně pozitivní energie a určitě se vám to také podaří. 🙂 Takže držím pěstičky pfuj , pfuj, pfuj , hooooooddddněěěě štěstíčka 🙂 😉 🙂

petula5
3. dub 2011

@maac jé, tak to moc gratuluju to je úžasný 🙂 přeju ať je všechno tak jak má 🙂

saronka
3. dub 2011

@maac juu to je bomba.. moooooooooooc gratuluju 🙂))

konik28
3. dub 2011

@maac Ahojky také moc gratuluji a neboj se určitě bude vše v pořádku, chce to hlavně pohodičku a věřit tomu. Vím o čem mluvím! 🙂

maac
3. dub 2011

holky moc vám děkuji za gratulace, opravdu díky , díky, díky a hodně štěstíčka 😉 🙂

maac
3. dub 2011

@konik28 ahojky,také gratuluji a zároveň i děkuji.Ano máš pravdu, chce to pohodičku, budu se snažit.A vy dva se též opatrujte 🙂

saronka
6. dub 2011

Holky mam dotaz mate nektera jiny prubeh MS jako s ohledem na ovulujici vajecnik?

bublenudle
6. dub 2011

Ahoj holky....chtěla bych se vas na něco zeptat...jsem ted po mimoděložním těhu,byli mi odstraneny oba vejcovody...tohle bylo přirozene těhu,pred tim jsem byla 2xIVF a 1x KET...chtěla bych se zeptat,po jake době mužu jit na IVF...jak se vše dlouho hoji,ted mám šestinelělí...děkuji vám za odpověd....pěkný den..

rosnatka
7. dub 2011

@saronka
Ahoj, ja jsem vypozorovala, že jednou mám měsíčky téměř přesně za 28 dní a podruhé začínám tak tři dny před špinit a má to pomalejší nástup. Kdy je to z které strany, to nevím, ale podezřívám, že mě zlobí právě ta strana, kde mi ho odstranili.
Pěkný den.

saronka
7. dub 2011

ta
@rosnatka tak to je přesný ted najednou 2 dny špiním a čekám kdy přijde regulerní MS, tak ale nevím zda to byla ovu z vajíčka kde nemám vejcovod nebo ne.. já totiže nemám při ovu bolesti..

rosnatka
7. dub 2011

@saronka
Můžu Tě uklidnit, že já taky ne 😵 Obdivuji holky, které vědí přesně, kdy ovulaci mají.

rizecek08
7. dub 2011

Ahoj holky, ja bolesti sice pri ovulaci mam, ale nejake nepravidelnosti pri menstruaci jsem nevypozorovala. Jenom mam ms mnohem slabsi a jen par dni. A ted pevne doufam, ze ms mit hodne dlouho nebudu 🙂 pri upozdeni ms jsem si delala tento tyden test a je pozitivni 🙂. Akorat se jeste moc neraduju, protoze me porad picha na te zdrave strane a k doktorovi jsem objednana az na 21.4. na den mych narozenin, to by mohlo dopadnout dobre, ne? Tak ted mam pred sebou 14 dni doufani, ze je vsechno tak, jak ma. Drzim palce i vam vsem ostatnim... 🙂

rosnatka
8. dub 2011

@rizecek08
Ach jo, závidím, ale i upřímně gratuluji. I k těm narozkám 🙂

saronka
10. dub 2011

@rizecek08 gratuluju,urco bude vse tak jak ma!

petula5
10. dub 2011

@rizecek08 gratuluju 🙂 moc moc držím pěstičky, aby vše bylo jak má 😉 🙂

konik28
11. dub 2011

@rizecek08
Gratuluji, mě taky hodně píchalo na jedné straně, už si teda nevzpomínám jestli na té, kde je vejcovod nebo na druhé, ale bylo všechno v pořádku. Tak se vůbec neboj, všechno bude dobrý.

rizecek08
12. dub 2011

Ahoj, děkuji za gratulace. Mám potvrzeno, že mimi je v děloze a vypadá to zatím v pořádku, ale až 21.4. jdu na kontrolu, kde už by mělo být vidět srdíčko. Tak teď jen pevně doufat.
Jinak mám názor dalšího gynekologa optimisty, šance na otěhotnění je každý měsíc, ikdyž nepatrně snížená, prý si vajíčko cestu najde. Takže snažit se pilně každý měsíc 😀. Držím palce všem ostatním, ať je víc dárečků pod stromečkem 🙂 .

saronka
12. dub 2011

@rizecek08 juu super zprávy..moc gratuluju.. a díky za info o šanci na otěhotnění hihi..