Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

martinakl
2. srp 2014

@nikdo17 No, já bych řekla, že rozhodně otěhotnět můžeš.....i v šestinedělí před první MS. Ovulace být může. Takže doporučuju udělat test a přeju hodně štěstí, ať je to jakkoliv 🙂

nikdo17
2. srp 2014

No, ja to tak brala ze nemuzu a uz cekam na to az to dostanu, at to mam uzavrene a muzu "jit dal". Takze to porad netrpelive ocekavam, kdy to prijde🙂

martinakl
2. srp 2014

@nikdo17 To tak brala spousta žen, že dokud to nedostanou (např. po porodu při kojení), tak jsou v pohodě, a kolik je z toho dětiček 😀 Uvidíš...

nikdo17
2. srp 2014

😀 to je asi fakt. ale stejne spise cekam stale az to dojde

nikdo17
3. srp 2014

holky, je tu nejaka, ktera mela laparo bez revize?

elana
7. srp 2014

@nikdo17 já. Ne teda laparo malou, ale velkou laparotomii (mimoň mi praskl), ale revizi nedělali, nebyl důvod.

martinahost
13. srp 2014

Ahojte, prosím vás holky chtěla by jsem se zeptat. Jak je to s ovulaci když má žena jen jeden vejcovod? To má ovulaci jen každý druhý měsíc? Snažíme se o mimčo, ale mám jen jeden vejcovod po MT a minulý mesíc jsem si delala ovu test který byl pozitivní a ovu byla 13 DC a dneska je to zase 13 DC od poslední mestruace a OVU nikde, tak jsem z toho trochu zmatená... 😒

moldanubia
13. srp 2014

@martinahost Ahoj, taky jsem to teď s doktorem řešila 🙂, ovuluješ na obou vaječnících. Ne každý cyklus je ovulační, takže je možné, že jsi neovulovala, což je normální. Navíc každý vaječník Ti může ovulovat jiný den. Otěhotnět můžeš z obou vaječníků, protože může dojít k tzv.vnitřnímu přeputování vejce - že ti vajíčko z vaječníku, kde nemáš vejcovod, přeputuje ke straně, kde je vejcovod. Je to jev docela častý, takže pravděpodobnost otěhotnění s jedním vejcovodem je menší pouze o nějakých 15 - 25 % a ne 50, jak si lidé často myslí...

elana
13. srp 2014

@martinahost přesně jak Moldanubia píše. Akorát to vajíčko nepřeputuje, pokud spadne do břišní dutiny, tak se tam prostě ztratí, zanikne...ale děje se to tak, že vejcovod na straně, která neovuluje, je přitahován k ovulujícímu vaječníku a svým rozšířeným koncem vajíčko při ovulaci nasaje. Prostě zázrak 😵

každý cyklus skutečně není ovulační, takže může být. Anebo bude ovulace později. Anebo už byla...prostě cokoli jako kdyby tam vejcovod byl.

martinahost
14. srp 2014

@elana
@moldanubia Aha dekuji holky, jsem zase o něco moudrejší 😉

helahonza
18. srp 2014

Ahoj holky, jste tu některá po mimoděložním těhotenství, která nemůžete otěhotnět jako já? V říjnu mi odstranili pravý vejcovod a stále se mi nedaří otěhotnět.

janes14
23. srp 2014

Ahoj holky, před cca 5 lety jsem prodělala mimoděložní těhotenství, nemohla jsem otěhotnět a po lečbě clostil.se zadařilo, bohužel tedy mimoděložně. Byl mi odstraněn pravý vejcovod. Jelikož ani následující roky jsem otěhotnět nemohla, následovalo umělko, otěhotněla jsem hned , bohužel jsem ve 23.týdnu potratila, z neznámé příčiny. Dále jsem už neměla sílu, začali jsme vyřizovat adopci - za necelé tři roky na to jsem přirozeně otěhotněla, bála jsem se mimoděložního, ale bylo to v pořádku. Po ultrazvuku, kde mi potvrdili, že těhotenství není mimoděložní mi následující den volali z adopce, že mají pro nás dítko. Musela jsem z pravdou ven a tak se dítko nekonalo, já to mooc obrečela, tolikrát jsem si ten okamžik představovala , bylo to jediné co mě drželo při životě. No a nyní, následující týden mě čeká ten tenkrát osudný 23.týden a strach který mám nelze slovy popsat. Píši vám to proto , abych vás podpořila a ukázala jak jsou cesty páně někdy hodně zajímavé. Držte mi pěsti a držte se , vždy je nějaká cesta..

elana
23. srp 2014

@janes14 no jéje, tak to je silný příběh...moc držím palce ať miminko donosíš, přijď se pak pochlubit 🙂

veronika_119
26. srp 2014

Ahoj holky,v roce 2005 se nám narodil syn, přirozeně a na první pokus jsem otěhotněla,ale druhé dítě se nám nedařilo. P. doktorka mi předepsala Clostilbegyt, ten zabral 3.měsíc, kdy jsem brala zdvojenou dávku.Při krevních testech na potvrzení těh, jsem ale měla nízkou hodnotu HCG, takže mě s diagnózou mimoděl. těh. okamžitě přijali do nemocnice. 4 dny mě sledovali, neměla jsem žádné potíže, ale HCG nerostlo, diagnózu změnili na zamlklý potrat, udělali mi revizi dělohy a pustili mě domů.Po týdnu mě manžel přivezl do nemocnice znovu s obrovskými bolestmi, doktoři se dohadovali co se mnou a nakonec mě další den vzali na laparoskopii. Našli mim. těl. ve vejcovodu, ale ten už byl tak zničený, že mi ho museli vzít. Po 9 měsících jsem opět po Clostíku našla na těh. testu // a narodila se nám dcera, která právě oslavila čtvrté narozeniny. Ovšem příběh nekončí....V lednu 2013 jsem přirozeně otěhotněla znovu, chtěli jsme třetí dítě. Vše vypadalo v pořádku, dokonce jsem mimi viděla na sonu. V osmém týdnu chtěla p. doktorka prověřit srdeční ozvy, ale žádné nenaměřila, v děloze bylo jen pseudo těhotenství a to pravé i s bijícím srdíčkem našla v rohu děložním, tudíž vzácná forma mimoděložního těhotenství...........Bez šance na dobrý konec....Operovali mě hned. Po roce jsme se mohli opět snažit otěhotnět, i když s vědomím rizikového těhotenství, ale stále nic a právě držím v ruce recept na Clostilbegyt, takže uvidíme jak to u nás dopadne 🙂

martinakl
27. srp 2014

@veronika_119 Na všem špatném je něco dobrého.. tím, že to druhé bylo v rohu děložním, máš ještě šanci přirozeně otěhotnět 🙂 Držím moc moc pěsti!!

moldanubia
2. zář 2014

@veronika_119 pane jo, máš toho za sebou dost...já měla mimoděložní těhu letos v dubnu, vejcovod mi též vzali a teď už jsme se mohli druhý měsíc znažit, ale nevyšlo to:(, takže asi tento měsíc také nasadím clostilbegyt... můžu se zeptat, zkoušelas to i bez něho - nějakou dobu?

veronika_119
2. zář 2014

@moldanubia Před prvním nasazením Clostilbegytu jsme to zkoušeli rok a půl přirozeně.Nic.Pak 3. měsíc Clostík zabral,ale bylo to bohužel těh. mim..No, a když jsme se opět mohli snažit a 2 měsíce zase nic, tak jsem si ho nechala napsat, myslela jsem, že mě to trochu uklidní, když vím, že to funguje. A taky jsem moc nevěřila tomu, že ten jeden vejcovod, který mi zbyl, dokáže nasát vajíčko z druhého vaječníku. ....prostě jsem nechtěla ztrácet čas a jen čekat......A jak jsem již napsala povedlo se nám to opět 3. měsíc a vše v pořádku 🙂 Po 3 letech jsem otěhotněla zcela přirozeně, ale opět bohužel mimoděložně. Teď se 4 měsíce snažíme, bez úspěchu. Vím, že Clostík dokáže zázraky, ale myslím, že větší roli hraje psychika, to je potvora!!!!! Nesmíme z toho udělat střed našeho vesmíru!!!!! Je to sakra těžké, to sama vím, ale je kolem nás spousta úžasných věcí, za které bychom měli být vděčni, užívat si je a nesoustředit se jen na těhotenství. Vnitřně se uklidnit a nebýt v křeči. A mít si s kým o tom všem promluvit 🙂 Díky, že jste a nebojíte se svěřit 🙂

moldanubia
5. zář 2014

@veronika_119 díky moc za odpověď, jj psychika je potvora, já jsem naštěstí zatím v klidu, ale manžel začíná trochu panikařit 🙂 a když jsem mu řekla, že budu brát hormony, tak to zas nechce, aby mi to neublížilo 🙂, tak jsem stejně clostík nasadila a za týden jdu na injekci pregnylu, tak uvidíme 🙂. A jestli se tě můžu zeptat, měla jsi nějaké nežádoucí účinky? U mě zatím dobrý, mám ho třetí den 2 denně....

marcelllllka
22. zář 2014

Ahoj holky. Jsem po operaci mimodelozniho tehotenstvi, jeste lezim ve spitale a dost solidne mi z toho hrabe. Musim porad premyslet nad tim,jestli se to podari znovu,a jestli se mi na podruhe nestane to stejne. Vzali mi levy vejcovod s tim, ze nebyl uple pruchodny a proto to nevyslo. Za jak dlouho jste se pokouseli znovu o miminko ?diky za odpovedi

elana
22. zář 2014

@marcelllllka u laparoskopie stačí 3 měsíce, pokud Ti to prasklo a museli jít velkým řezem, tak 6m. A neboj...když namátkou projedeš tuto diskuzi, kde jsme všechny někdy GEU měly, a koukneš do pasů, tak uvidíš, že snad všechny jsme se nakonec dětí dočkaly.

marcelllllka
22. zář 2014

Uz jsem koukala,dekuju. Delali mi jen laparo, ale uvidim co mi zitra reknou. Je to tady hruza :'(

camuska
22. zář 2014

@marcelllllka ahoj kočko, naprosto ti rozumím, já jsem teď 14 dní po mimoděložním a laparoskopii a i když jsem ležela v naprosto suprový nemocnici se skvělým personálem, tak jsem se už nemohla dočkat až půjdu domů. Operoval mě primář a pak když mě propouštěl tak mi říkal, že jeho mamka taky měla mimoděložní - 4 měsíce než počala jeho, tak jsem mu říkala, že bych to brala mít pak za pár měsíců takhle šikovnýho syna 🙂

marcelllllka
22. zář 2014

@camuska : to zni skvele. Kez by se nam to taky takhle zadarilo,ze? jak dlouho budes mit neschopenku? Ted jsme meli sice ,,velkou'' vizitu,ale bylo to tak hrozne rychly, ze jsem se ani nestihla zeptat co a jak bude dal. Jinak to ze se mi dneska za celej den na to bricho ani nekoukli,me taky docela zarazi. Ale co uz asi 😀 mozna jsem si od velke vizity predstavovala moc 😀

camuska
22. zář 2014

@marcelllllka zadaří se nám, uvidíš! Mám dodržovat v podstatě šestinedělí bez sexu, sportu a jelikož mám fyzicky trochu víc namahavou práci (dělám masáže a lymfodrenáže), tak jsem si přeobjednala klientky, tak abych teď odpočívala a pracovat začnu zas až v říjnu. Zvláštní, že ti při vizitě na břicho nemrkli, to by měli, jinak přeci nemůžou vědět, že se to dobře hojí.

marcelllllka
22. zář 2014

@camuska taky mi to prijde divny,ale uvidime. Zatim se nic nedeje,bolesti nejak extra nemam, tak treba zitra ran o se neco dozvim...o 6tydnech bez sexu mi rikali hned kdyz me brali.dojela jsem totiz pry dost na posledni chvili v sobotu v noci..

camuska
22. zář 2014

@marcelllllka tak to je nejdůležitější, že tě to nijak zvlášť nebolí, to tě určitě brzy pustí! Mně to den po laparoskopii taky nijak zvlášť nebolelo, jen mi to pak rozbouřili následnou transfůzí, tak to pak bylo víc bolestivý jak jsem byla překrvená, ale pořád to šlo. Nakonec jsem je pak čtvrtej den překecala ať už mne pustí domů 😎 teď jak už mám i stehy venku, tak je to úplně v poho.

marcelllllka
22. zář 2014

@camuska tak to je supr 🙂 snad me pusti brzy. Ale jsem zvedava,jak dlouho budu muset byt jeste doma..vubec to nedavam kdyz musim lezet. Aji tady,to je neco na me. 😀

martinahost
24. zář 2014

Ahojky, chtela by jsem se na něco zeptat. Už je to vyše roka co jsem prodělala mimoděložní těhotenství a odstranili mi pravý vejcovod, ríkali mi že ten levý je uplne v pořadku, bez srustu a že uplne v pohode mužem zustat tehotná. Ted se snažíme o miminko a já jsem jen tak nahlédla do lekářsky správy a všimla jsem si že je tam napsaná diagnoza "N994 Srusty pánevní pobrišnice po výkonu" pred tím jsem si to nejak nevšimla, tak jsem se na to neptala a na preventívku mám jít až v lednu. Nevíte náhodou nekterá co to znamená? A muže to být problém pri otehotnení? Jen podotýkam že dcerka je narozená cisárskym rezem. Mám strach že kvuli tomu se nám nebude darit otehotnet. Děkuji.

moldanubia
26. zář 2014

@martinahost a nemohou ty srůsty být po tom císaři?.....prý se tvoří po každé operaci....tomu nejde moc zabránit, jsou sice nějaké gely a tak, ale....

marcelllllka
26. zář 2014

tak konečně doma ze špitálu. 🙂 a doktoři mi řekli, že po 2 měsících se můžem začít opět snažit o miminko. 🙂 není to moc brzy??? co myslíte??? díky