Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

annna79
7. lis 2014

Ahoj je tady někdo kdo otěhotněl po mimoděložním a za jak dlouho.
V ćervenci jsem měla SP v záři bio.těh. A nyní jsem po laparoskopii mimoděložního, vzali mi pravý vejcovod.
Ještě jsem se neptala kdy se můžeme snažit, ale mám strach .Pry se mimoděložní může opakovat.Pak už by byla nahraná.Znova bych to nepřežila.Je to psychicky náročné.
Díky

ptjj
7. lis 2014

@moldanubia @kacaba1212 holky, ty vaše pocity jsou naprosto oprávněné, úplně to chápu, měla bych to stejně....a věřím, že i vám to brzy vyjde!!!

ptjj
7. lis 2014

@annna79 Ahoj, jasně, je nás tu takových dost, komu se to po GEU povedlo, zkus si projít diskusi. Já osobně jsem měla loni v září SP a v dubnu GEU a teď jsem v 19tt. Bohužel ta pravděpodobnost opakování se zvyšuje z 1% na 10 oproti normální populaci, ale musíš věřit, že se to prostě nestane!!! Držím pěsti 😉

annna79
8. lis 2014

@ptjj
Prosim tě co je GEU?dík

ptjj
8. lis 2014

@annna79 mimoděložní těhotenství 😉

martinakl
10. lis 2014

@annna79 je mi lito,cim prochazis.. ja jsem také potratila 3x. Po mimodeloznim jsem otehotnela 3x a pokazde na prvni snazeni. Drzim palce a hlavu vzhuru 🙂

annna79
11. lis 2014

@martinakl
A kdy po mimoděložním jste začali zkoušet?Po fyzické stránce jsem ok.Po psych.špatně.Bojím se, že se to bude opakovat,,ale na druhou stranu chci mimi co nejdříve.Nejlépe letos po stromeček.

martinakl
11. lis 2014

@annna79 My jsme začali až po 5 měsících, ale doktor říkal, že můžem po 3.

ptjj
14. lis 2014

@annna79 my zacali taky po 3 mesicich........zalezi, jestli ti delali i revizi nebo ne

annna79
21. lis 2014

Ahojky byli jsme poprvé v Pronatalu, kde nám udělají nějaké testy a doktor nám ŕekl, źe se máme snažit dál.Druhý den jsem šla na gyndu a říká doktorovi co nám řekl a on, no a proč ne? snažte se a hodně.Tak mi se poprvé tulili po 16 dnech od laparoskopie a zrovna jsem měla na ovu testech obě silné čárky.Mám strach hrozný, ale říkám si že to po 4 už musí vyjít .Přece nemůžu mít stále smůlu .No když to nevyjde tak po 1 MS jdu na hysteroskopii.

martinakl
23. lis 2014

@annna79 Tak hodně štěstí, ať to klapne co nejdřív 😉

nathy80
6. pro 2014

Ahojda, jsem dalsi v rade po MT a bez jednoho vejcovodu pred 3 dny. Nastesti jsem o tomto tehotenstvi nevedela a tak me to ani psychicky neslozilo. Pred pul rokem po SP v 10 tydnu to bylo tisickrat horsi.
Chtela jsem se zeptat. Za jak dlouho jste dostaly menstruaci a zda zůstala zachovana delka cyklu? Ja ted budu na cekane a pak zacnu merit BT, abych mela aspon prehled. 🙂 S otehotnenim jsme nastesti problemy nemelu, tak snad u toho zustaneme.

nonacek
6. pro 2014

ženy zajímalo by mne kolik z vás po MT.. otěhotněla spontánním zpusobem☺?

martinakl
6. pro 2014

@nonacek Po MT jsem otěhotněla 3x na první snažení..
@nathy80 Já už přesně nevim, ale myslím, že až ke konci šestinedělí. Délka cyklu pořád stejná, cca 30 dní plus minus.

annna79
7. pro 2014

@nathy80
Včera 1Ms po mimoděložním 32 dní po zákroku.A vánoční snažení ( doufám).

nathy80
7. pro 2014

@annna79
@martinakl. Diky za odpoved. 🙂 Budu vyckavat. 😀

annna79
7. pro 2014

Chci se zeptat zda ovulace je každý měsíc, když mám oba vajíčníky.

nathy80
7. pro 2014

@annna79 Jojo, ovulace je kazdy mesic. Tak si jen prat, aby byla casteji z toho, ktery ma vejcovod. Slysela jsem, ze pokud je vejcovod dost dlouhy, tak se dokaze natahnout i k druhemu vajecniku. Ale co je na tom pravdy vubec netusim. 🙂 Tak preji hodne zdaru. 🙂

krtekk
7. pro 2014

Ahoj holky. Ja jsem mela mimodelozko 2012 v cervnu. Jelikoz mam pruchodny jeden vejcovod tak nevim ale trvalo to. Loni jsem mela jeste problem s cipkem,tak jsem byla na konizaci. Letos se zadarilo a jsem ve 25tt. Tak nezoufejte,ale kamaradka mela problem jako ja a ji se podarilo hned. Budu vam drzet palecky 🙂

annna79
7. pro 2014

@nathy80
Dík.Ještě jak poznám, že je na levé straně tam kde mám vejcovod 🙂
Teď byla ovulka po lapar.asi na pravo.Ovu test ukázal pozitivní, ale bohužel nic.Tak budu doufat, že tento mésíc bude na té správné straně.Ale to by mohl vidět ultrazvuk, ne?

aaababy
7. pro 2014

Ja po MT za 7mes a pak jeste 2x to nema nic s plodnosti jen se musi tvorit folikuly v tom vajecniku co ma vejcovod.

nathy80
7. pro 2014

@annna79 v tom jedinem u nas vidim problem, ze clovek netusi, na ktere strane to zrovna probiha. 🙂 ale na Utz by to doktor poznal. Ja si to, az budu mit od dr snazeni povolene, nebudu radsi nechavat zjistovat. Mohla bych se pak trapit, ze ovulace byla na spravne strane a stejne nic. K tomuto pristoupim kdyztak az po nejake delsi dobe. Si rikam, ze pokud to nepujde, tak to muzu svadet na tu blbou pravou stranu. 😀

ptjj
7. pro 2014

@nonacek u nás po MT na první dobrou (po tříměsíční pauze), teď jsem ve 23tt.... @nathy80 já jsem přesvědčená že.se opravdu vejcovod "natáhl" pro vajíčko z protějšího vaječníku

nathy80
8. pro 2014

@ptjj Tak to moc gratuluji! 🙂

ptjj
8. pro 2014

@nathy80 určitě budu brzy gratulovat i já 😉

nathy80
8. pro 2014

@ptjj Jj, ja tomu verim. 🙂 Ted si jen ctvrt roku pockam, dam telo dokupy, a pak uz jen budu vyckavat. 🙂

nathy80
9. pro 2014

Holky a mam jeste jeden dotaz... Jak dlouho po operaci jste krvacely? Ja stale krvacim, ale je to celkem slabe, zadny velky dramo. Cekala bych, ze 6 dni po zakroku budu uz jen spinit... Zitra jdu na vyndani stehu ke svemu dr., tak se pozeptam... 🙂

annna79
9. pro 2014

Tak v pátek hystetoskopie prý naruší sliznici a snažit se až po MS .Tak tento rok mám vrátka zavřená.Trochu smutek, ale nic s tím neudělám.Byl tu někdo na tomto zákroku?

annna79
9. pro 2014

@nathy80
Tak já krvácela trochu už 10 dní předem 4.11.14 operace a 6.11.14 trochu víc krvácela .Řikali mi, že přijde MS .No jestli to byla ms tak jeden den a pak už jsem vůbec nekrvácela až za 32 dní dorazila ms.

nonacek
9. pro 2014

tak ženy jsem také po mimo děložním tehu...... a krvacela jsem necelých šest neděl. ale chtěla jsem vam jen říct ze nic není nemožné Já sama jsem toho příkladem..
otěhotněla jsem mimo děložně o plakala to a modlila se ať se my pote podaří otěhotnět.... v nemocnici na zákroku jsem byla 14 dni dostala jsem do te jizvy infekci......... když mne pustily domu tak asi po týdnů jsem omdlela zvracela........... ta jsem po šesti neděli šla na kontrolu a víte co objevily?? šesti nedělní plod kterému je dnes 7let.
Ginekolog nemohl věřit vlastním očima a sám rek , že se s tim nikdy nesetkal.
mam dojem ze sem si to tenkrát vymodlila😇😉😉😉😉
přeji všem hodně štěstí 😉