Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

b_martina
20. črc 2016

@misula29 mně se taky trefovali do starých jizev 🙂 jojo už aby to bylo hurá na to 🙂 a tou fobií tě chápu, taky mi teď doktoři lezou krkem :D :D tak at se daří 🙂

misula29
26. črc 2016

@b_martina díky 🙂 Můžu se tě zeptat , tobě dělali i revizi při té laparce? Mě tentokrát ne ,že to bylo jasný už jsem odkrvácela ,ale test je pořád pozitivní.Jak dlouho se ti drželo hcg ?

kateryynka
26. črc 2016

Ahoj holky, je to měsíc, co jsem po laparce a revizi, dnes jsem ze zvědavosti zkoušela těhotenský test a je slabě pozitivní. Těhotná určitě nejsem. Je normální, že HCG hlesá tak pomalu? Na žádný kontrolní odběry mě už nezvali.

misula29
26. črc 2016

@kateryynka já to teďkom taky řeším, revizi mě tentokrát nedělali, v neděli jsem dokrvácela a dneska test pořád pozitivní.Za chvilku jdu na gyndu tak uvidím co mě řeknou. Jinak jsem v květnu měla to stejný,ale dělali mi ii revizi a test negativní do dvou týdne. Zajdi si na odběr raději

hancicka84
26. črc 2016

Tak jsem si sla tez radeji udelat test. Je negativni. Operovali me 30.6.

misula29
26. črc 2016

tak mě doktor řekl,že do další ms by se to mělo všechno odbourat

hancicka84
26. črc 2016

@misula29 Ja na MS stale cekam. Uz tyden me tak nekdy poboliva bricho, ze si rikam, ze UZ a stale nic. Ale pry do 6 tydnu bych to mela dostat. Tak snad.

kateryynka
26. črc 2016

Tak uvidím, někde jsem četla, že HCG může klesat až několik týdnů. Na kontrole po revizi mi doktorka říkala, že histologie vyšla jasně - embryo ve vejcovodu. Ten je pryč, v děloze snad nic nebylo, tak to zatím nechám být. Taky čekám na MS jako na smilování.

hancicka84
26. črc 2016

Mne uz tyden poboliva v podbrisku. Ale takova zvlastni bolest, pichani... jeste to neznam. Dnes teda picha ukrutne vpravo, kde mi vzali vejcovod. Tak uvidim, snad to ale nic neni.

b_martina
27. črc 2016

@misula29 revizi mi nedělali ani jednou, poprvé nebylo potřeba protože jsem dost krvacela a bylo jasne ze je to v levem vejcovodu, podruhe taky ne, nebo mi nikdo nic nerikal, krvacela jsem vzdy az tak cca 6-8 tydnu po laparce. Me hcg podruhe strasne pomalu klesalo, chodila jsem do nemocnice na testy jeste i v dobu co jsem uz chodila do prace (byla jsem doma cca mesic) takze celkove me hlidali skoro dva mesice, nechtelo mi to klesnout a mela jsem jeste nejakou tekutinu a podobne, ale nastesti me jen hlidali, tekutina se vstrebala a hcg kleslo 🙂

martinka8686
1. zář 2016

ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho jste zkoušeli otěhotnět než jste to začali nějak více řešit (strava, hormony, doktoři, umělé oplodnění)

misula29
1. zář 2016

@martinka8686 řekli mě 2 ms a otěhotněla jsem hned po první

pegi27
6. zář 2016

@nikdo17
@racerunner Tomu se říká povzbuzení... Já už myslela, že nenajdu nikoho kdo přišel o vejcovod a i tak otěhotněl přirozenou cestou.
Je mi 37let, měla jsem před 2 roky a 9 měsíci mimoděložní a přišla o pravý vejcovod. Mimo to mi byla před 5 lety zjištěna leidenská mutace. Teď se již pod dohledem mého gynekologa snažíme již 9 měsíc. Co holky berete na podporu od svého gynekologa? Zvažuji CAR

racerunner
6. zář 2016

Určitě to půjde, jen je to pakárna. Já v tu dobu nebrala nic, je mi to až hloupý přiznat, ale zpětně jsem si jistá, že mi pomohl pocit štěstí a optimismu. Změnila jsem práci, partner začal aktivně mluvit o adopci a mě najednou bylo líp na duši. Prostě- mě to vždy tak štvalo, když mi radili nemyslet na to. No, ale ta psychika je mocná. Chodila jsem k psycholozce, a to je jediná moje zdravotnít podpora početí 😀
@pegi27

pegi27
6. zář 2016

Asi máš pravdu, ale vytřískat to z hlavy mi nějak nejde když mi biologické hodiny tikají. Už jsem si říkala, že se na to vykašlu a žádné mimi nebude, ale nedá mi to. Mám přítele o dost mladšího, který nemá děti a celých 6 let se pečlivě stará o moje puberťáky. Asi bych časem hodně litovala, že jsem se tolik nesnažila a pak i takový drobek byl moc fajn pro mě. Určitě by to bylo jiné než mít prcka v 20 letech, ale myslím, že tím víc bych si to vše užila ☺

nikdo17
7. zář 2016

@pegi27 ja si myslim ze jsem dokonce otehotnela z vajecniku, kde vejcovod nebyl. trvalo to ale rok a brala jsem jen utrogestan a mela jsem tri mesice clostilbegyt, ale asi pomohlo az to kdyz jsem byla na ,,profouknuti,, toho zbyleho vejcovodu ptz potom jsem otehotnela hned. ja jsem ale az tak nespechala, bylo mi 24 let

mendy84
22. zář 2016

Dobrý den tet 13.9 sem byla na operaci dělaly mi laparoskopii byla sem mimodelozne ptala sem se sviho gynekologa a ten mi řekl že ten jeden vejcovod musí ovulovat tak já nevim jestli mám šanci otěhotnět jemi 32 a deti este nemám tohle sem mněla první :(

mendy84
22. zář 2016

Chtěla bych vědět kdy můžu zkoušet o další miminko můj gynekolog mi nic neřekl :(

b_martina
22. zář 2016

@mendy84 Zdravím, mně řekli čekat 3 měsíce v obou případěch (měla jsem 2x mimoděložní)....ale záleží doktor od doktora 🙂 myslím že teď bych začla klidně dřív 🙂

hancicka84
22. zář 2016

@mendy84 zalezi, kde jsi byla MT. Mne vzali pravy vejcovod a dr. rekl, ze jelikoz to nebylo v deloze (nebyla poskozena), tak klidne muzem zkouset po prvni MS.

mendy84
22. zář 2016

Mně vzaly levej vejcovod

mendy84
22. zář 2016

@hancicka84 Mně vzaly levej vejcovod a deloha je pořádku ale este sem nedostala měsícky nevim no

mendy84
22. zář 2016
mendy84
22. zář 2016

@mendy84
@b_martina a tobě vzaly vejcovod

hancicka84
22. zář 2016

@mendy84 ja je dostala po 31 dnech. Mas cas 6tydnu. Druhy MS mela zpozdeni 3 tydny (pichali mi agolutin)

mendy84
22. zář 2016

@hancicka84 Tak snad to dostanu a doufám že po druhé se to povede🙂

b_martina
22. zář 2016

@mendy84 jj mně vzali levý vejcovod při prvním mimoděložním a tři měsíce nato - hned jak jsme se mohli začít snažit, tak se hned napoprve zadařilo a já měla mimoděložní v rohu děložním (asi 1cm část dělohy kde to nesmí být) a tak mi brali dokonce část dělohy, u mě to bylo trošku komplikovanější.... a potom zase tři měsíce nic a zatím se nedaří, ale pořád doufáme 🙂

mendy84
22. zář 2016

@b_martina Držim palce povede se 🙂

pasvo
22. zář 2016

Mě doktor řekl že se máme snažit hned, že to mám brát jako "normální" potrat asi týden po zákroku jsem znovu otěhotněla,dnes jsem v 16.týdnu a vše jev naprostém pořádku...takže bych na nic nečekala. První dítě jsem taky měla 2 týdny po spontánním potratu,narodil se zdravý zcela bez komplikací

mendy84
22. zář 2016

@b_martina Držim palce povede se 🙂
@hancicka84