Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

maova
19. črc 2007

Taky si myslím, že obden stačí určitě a je to i lepší. My jsme se dokonce snažili dva dny před ovu a taky to vyšlo 😉

lucikpetik
19. črc 2007

ahojky holky, vy tu krasne povidate, ja to posledni dobou nejak nestiham...dneska nam prijede rodina z francie, tak doufam, ze v tom vedru nebudou chtit moc vyletkovat...
jinak jsme vcera rodili, zacli v 6 odpoledne a skoncili v 6 rano, osm stenatek, vsichni cerni jak boty, jeden kluk a sedm holek....
o vikendu se chystame zase na chajdu asi uklizet venku, v pondeli nam prijdou delat elektrinu, tak se to snad pohne...zuzi na fotky to jeste neni, je to zricenina 🙂)
marti dodatecne vse nej k svatku...omlouvam se, driv jsem tu nebyla....
romcatko krasnou dovolenou....
milo ty uzivej jeste recke dny..
zuzi ty nesmutni,takove 4 botky, to musi na mesic zalepit...ja taky budu cekat asi pristi tyden MS, jak je to s teplotou, nevite nekdo? ona je vysoka, kdyz jste tehu? nebo klesa? stoupa?
no ta masaz se nedelala pres konecnik, jen sahala na tu kostrcovou kost...a rovna se to i pres stydkou kost - paradicka....
tak doufam, ze to pomohlo, vickrat by me na to asi nikdo nedostal...

blanuleplus
19. črc 2007

Ahoj Luci, ty mas teda nabite dny... To u vas musi byt ted veselo, osm prcku 🙂
Teplota se drzi po ovu vysoko a v den MS normalne klesa. Kdyz ne, tak jsi tehule. Ja byla vzdycky uplne ledova, mamka tvrdila, ze kdyz na ni sahnu, ze se vzdycky lekne, ze pro ni prisla "Smrt" a ted mam porad pres den 37,4 (mereno vaginalne) 😅 Rano jsem mivala po ovu 36,8 - 37,1.
To sis teda fakt musela uzit na te masazi. Me uz takhle nikdo nemuze dostat na napravovani krku.

lucikpetik
19. črc 2007

aha, asi to mereni nebudu resit, stejne ted nemohl byt sex, tak z toho nic nebude, ted jsem si uzila psich mimin, tak to mi musi stacit... 😢
no s tim krkem to taky musi byt zazitek, ale jestli to pomohlo...

maova
19. črc 2007

Blani, ty ještě pořád měříš teplotu?
Luci, moc děkuju za přání. A s tou teplotou je to jak píše Blanka, ale jestli jí neměříš celý měsíc, tak to podle mě moc nemá cenu, protože nevíš jaká teplota byla před ovu 😉 Zkus to třeba po MS celý měsíc a za chvíli budeš vědět jaké máš teploty a pak už třeba stačí i občas 🙂

maova
19. črc 2007

Luci a moc gratuluju ke štěňátkům 🙂

lucikpetik
19. črc 2007

ja to merim tento mesic poctive, ale nevim nic moc co mi ty hodnoty jako maji rikat... 😅

zuzan
autor
19. črc 2007

Holky, jste zlatíčko...moc děkuju za podporu, kterou jsem teď fakt potřebovala, protože jsem věřila, že to vyšlo a ono nakonec ne... Ale manžel jel teď na stavbu, tak se za mnou zastavil v práci a jen tak mi přivezl krásnou kytičku růžiček, tak mi udělal radost...
Luci, tak nám pošli aspoň fotky štěňátek 🙂 To musí být nádherný medvíďátka... Jinak o té nápravě kostrče taky uvažuju, ale po tvém popisu z toho mám docela strach...rozhodla jsem se začít se sebou konečně něco dělat a pokud by to přineslo nějaký výsledek, tak do toho rozhodně jdu... Můžu se ještě zeptat, v jakých cenách se to narovnání pohybuje?
Romčo, ty si užij parádní dovolenou, odreaguj se a na všechny starosti zapomeň 🙂
Blani, tobě přeji, ať se ti co nejdřív udělá líp...ach jo, musí to být náročný a je mi tě moc líto, ale přesně jak píšeš, pro miminko je třeba vydržet všechno...
Marti, Ivuš a Blani, necháte si říct pohlaví miminek, nebo se necháte překvapit?

maova
19. črc 2007

Luci, a máš někde nakreslený graf? Třeba nám ho ukaž a my ti poradíme 😉
zuzko, tak to jsi musela mít velikou radost z kytičky 🙂
A pohlaví miminka? Kažou chvíli jsem říkala něco jiného a tak nevím. Ale já si to asi říct nechám, jenom nevím, jestli to prozradím ostatním a nebo ne 😉

lucikpetik
19. črc 2007

zuzi ja ti odepisu do IP, ale ted na to nejak nemam cas, ale neboj napisu...jak to probihalo..a stalo to 600,- a byla jsem tam dve a pul hodiny...

blanuleplus
19. črc 2007

Marti, uz nemerim. Stejne jsem pak vstavala hrozne brzy, tak to nemelo cenu. Ale zjistovala jsem si, kolik mam ted teplotu normalne, abych poznala, kdybych byla nemocna...
Zuzko, tvuj manzilek je milej... Ja dostala kyticku snad nekdy pred rokem (i svatebni jsem si objednavala sama 🙂 ). Ale ja vzdycky dostavam kyticky na terasku a to mam ted vybrano tak na pet let dopredu 😅 MM je totiz lito, stejne jako me, kdyz kyti uvada. Ale stejne je to krasny pocit kytku dostat... 😉 Ale po minule kontrole jsem dostala Rafaelo (sice ho snedl skoro cele MM, protoze na sladky ted nemam moc chut, ale taky mi to udelalo velkou radost...).
Ja jsem zvedava, tak si to rict necham. Nejak ale verim "tete vedme", ze bude vse ok a bude to kluk 😅 MM to pry vedet nechce, ale on to stejne nevydrzi 😀 U nas je to jedno, protoze ani jeden by si neumel zvolit pohlavi, i kdyby to slo. A bude to stejne prekvapeni i kdyz nam to na utz reknou...

ivusa1
19. črc 2007

Ahoj holky.
Romčátko přeji krásnou dovču a abys přijela jako těhulka 🙂 my sme se snažili někdy ob den a někdy rozmezí 3 dnů a taky to vyšlo, prý to obden úplně stačí 😉
Zuzi mi si necháme říct co to bude a podle toho pak budem nakupovat 🙂
Blani a ty každý den zvracíš? Mě je občas nevolno, ale zatím jsem nezvracela, vždy mě to chytne kolem oběda (hrůza). Myslíte že je dobré když vůbec nezvracím? Někde jsem četla že kdo zvrací má pak pěkně krásné tlusťoučké zdravé miminko, tak to já budu mít pěkně hubenoučký 😨
Taky bysme chtěli víc kluka, dokonce mi příde že jsme nevědomky nakoupili samé bodíčka pro kluka 😀 tak jsem zvědavá, manžílka zlobím, že to nakonec budou dvě holčičky.
Všem přeji krásný den🙂

blanuleplus
19. črc 2007

Ivus, tobe taky hezky den. Zatim jsem zvracela jen jednou a trochu, ale pocit na zvraceni mam porad, ve dne i v noci... Ani prupovidky, ze budu mit pekny miminko nepomahaji, protoze jsou to nesmysly 😉 Na zacatku mi bylo spatne tak od 17 do 10. Ted se toho uz 10 dni nemuzu zbavit.
Vy uz jste nakupovali?

blanuleplus
19. črc 2007

Je, Ivus, mame stejna bodycka 🙂 Ty s rybickou dostal MM k svatku.

mila30
19. črc 2007

Ahoj holky.
Romčátko přeji vám úžasnou dovču, na Krétě jsem byla a bylo to strašně fajn, takže se ti tam bude určitě líbit 🙂 .
Marti, dodatečně vše nej k tvému svátku a miminko v bříšku taky moc pozdravuju.
Zuzi je mi líto, že jsi to dostala, byly jsme na tom asi stejně, já taky tajně doufala že to třeba tenhle měsíc vyjde a ono...zpozdila se MS o jeden den, tím se mé šance ještě zvýšily a ani břicho nebolelo no a pak jsem to dostala, no nedá se nic dělat, musíme doufat že to vyjde jindy 🙂 .
Blani, ty přetrvávající nevolnosti mě mrzí ale zase jsi těhulka a to je super, takže když zrovna není úplně nejhůř, tak se mimíska v bříšku užíváš nebo je ti pořád zle?
Jinak se mame holky tady moc fajn, včera jsme byli na výletu, říká se tomu 8 div světa, bylo to hezký, ale ty vedra jsou neskutečný 😎 . Jídla je tady mooooc a už ho nemůžeme ani vidět 😀 .
Jo a těhulky jak vůbec zvládáte to strašné vedro? pijete hodně a jíte hodně ovoce a zeleniny? Doufám, že jo a mimísek je u vás spokojený 🙂 .

ivusa1
19. črc 2007

Blani už jsme pár věcí nakoupili, jen pár oblečků,ty co se nám líbili a když jsem to teď fotila a vyndala, tak jsem zjistila že je všechno béžové nebo modré 🙂chi tak snad to bude kluk a když ne nevadí, budem nakupovat sukně a šatičky 😉

ivusa1
19. črc 2007

Milo to vedro je hrozný, celý den jsem unavená vyčerpaná chce se mi spát, večer hned usnu, ale pak se snad 20x za noc vzbudím, takže se nevyspím a pořád dokola, nejsem schopná ani poklidit, nádobí třeba meju na 2x, už se těším na dovču až budu jen plavat a ležet na lehátku pod slunečníkem a jíst 😉 snažím se vypít 3 litry, tak snad bude mimi v pořádku

maova
19. črc 2007

ivus, v noci jsem na tom podobně, taky špatně spím tím vedrem, až dneska to bylo teda trochu lepší, ale teď je tady zase strašně 😒 A taky vůbec nejsem schopná něco doma udělat. Mám tady plno prádla na žehlení, nádobí v myčce a nejsem ani schopná ho teď vyndat.

Milo, moc děkuju za přání 🙂 Pít se snažím, i když tři litry asi určitě nevypiju a s tou zeleninou a ovocem je to horší, ale trochu se taky snažím 😉 Mějte se na dovolený pořád tak krásně 🙂

Blani, tak to jo, já myslela, že měříš teplotu pořád dál. To už by byl asi dlouhý grafík 😉 Já jsem jí teda takhle ani nezkoušela měřit.

Já holky jinak zatím nic nenakupuju, tak ani nic nemám. Něco mám slíbeno od kamarádek, něco budeme mít doma po ségře a zbytek dokoupím, ale asi až pozděj. Zatím mám jenom krásný dáreček od Zuzky 🙂 Já vám ho musím vyfotit a dát taky do alba 🙂

ivusa1
19. črc 2007

Tak jsem dostala výčitky protože zeleninu a ovoce také moc nepapám, tak jsem si připravila k večeři šopský salát, balkánský sýr těhulky můžou že jo?Včera jsem měla sýrovou pizzu a byla tam niva a pak jsem zjistila že se nesmí (teda pečená nebo v omáčce asi jo) ale stejně jsem měla divný pocit 😒

maova
19. črc 2007

ivus, balkánský sýr taky jím, ten podle mě můžeme. Já myslím, že se nesmí jenom ty zrající a pozor na saláty. Včera zase našli v některých listeriozu 😖 Já taky jím zeleninu hlavně v salátech, ale abych si jen tak dala třeba rajče, tak to moc ne. Spíš mě pořád drží ty sladkosti a teď v těch vedrech zmrzliny 😀

ivusa1
19. črc 2007

Já jím taky sladký pořád, teď docela i musli tyčinky 🙂 já rajče a jablko sním, ale nic jiného 😒

mila30
19. črc 2007

Holky, tak to jsem ráda, že se snažíte hodně pít a dlabat ovoce a zeleninku, tak je to správné, tak to musí být 😀 .
A ty sýry, ty zrající by těhulky opravdu neměly, takže na ty pozor a taky na majonézové saláty, v tomhle vedru je to nebezpečné pro všechny 😉 .

zuzan
autor
20. črc 2007

Milo, tak to je mi taky moc lito, ze to nevyslo... Musime tedy doufat v dalsi mesice... Holky, taky mivate opakující se stavy v průběhy cyklu? Já vždycky v týdnu MS jsem hrozně zklamaná a těžko se s tím vyrovnávám, ten týden po skončení MS jsem plná euforie, energie a těším se na polovinu cyklu, že to třeba vyjde, ale pak ty další dva týdny čekání na výsledek jsem hrozně podrážděná, vynervovaná... Už si připadám jak blázen a začínám mít obavu, že je chyba někde jinde...na září se objednám k dr. a uvidím, co se bude dít dál, protože už na to nějak nemám nervy 🙂 Asi taky zkusím tenhle měsíc měřit teplotu, ale jsem trošku lajdák, tak jsem zvědavá sama na sebe, jestli to vydržím aspoň celý ten měsíc 🙂))

zuzan
autor
20. črc 2007

Holky, ještě mi prosím ve stručnosti vysvětlete, jak to s tím měřením je??? Začíná se až po skončení MS? A nejdřív se teploty drží dole, po ovulaci vyskočí nahoru, tam se drží a když má přijít MS, tak prudce klesnou??? Jsem úplný laik, tak vůbec nevím, jak to je... Luci, ty už jsi nějaký bližší info někde získala? Díky za každou radu 🙂

maova
20. črc 2007

Ahoj holky,
zuzko, je to vlastně tak jak píšeš 🙂 Začneš měřit po MS (můžeš měřit i během ní, ale přijde mi to zbytečné 😉), každý den si budeš teploty zaznamenávat do grafu, ze začátku budou nižší a po ovulaci ti stoupnou a budou se držet výš. A v den MS teplota opět klesá (někomu třeba moc ne, někomu víc) a nebo neklesá a jsi těhulka 🙂 Mě to přijde fajn, že podle toho poznáš, kdy přesně ovulace byla a taky víš, že určitě probíhá 🙂 Jinak se zkus podívat tady na diskuzi Měření BT, tam ti všichni poradí 🙂 Já jsem zaznamenávala teploty do grafu na fertilityfriend.com, hezky ti ovulaci ukáže 🙂

blanuleplus
20. črc 2007

Krasne patecni rano 🙂
Holky tehulky, mate muj obdiv, ze dokazete chodit do prace. Ja jsem fakt nepouzitelna. 😖 Vcera jsem musela do knihovny a asi jsem si trosku namohla pupik, tak jsem dostala od MM vynadano...
Zuzko, ty vykyvy jsou myslim uplne normalni. Ja to mela taky a vykyvy v nalade jsou diky hormonalnim zmenam i u holek, ktery mimi nechteji. U nas je to jeste znasobeny tim ocekavanim, ze to dobre dopadne...a ono to taky dobre dopadne! 😉 To mereni ti schvaluju. Ja si nebyla jista, jestli mam dostatek progesteronu po ovu a jestli nekam pujdes pro rady, tak par tabulek pro ne muze mit velkou cenu. Ja si poridila digitalni teplomer a vzdy jsem se zmerila, vypla ho a pak teprve rano koukla do pameti a zapsala. Takze te to pak uz ani moc nevzbudi.
Milo, priste to URCITE vyjde! Diky, ze na nas myslis. 🙂 Ovoce se snazim jist hodne. Vyhovuji mi nektarinky a hroznove vino. Jen s tim pitim mam trochu problem. Musim pit po malych davkach a bez jidla. Jinak me to provokuje na zvraceni jeste vic.

blanuleplus
20. črc 2007

Jeste pridavam pro Zuzku stranky Len, ktera je tu asi nejvetsi odbornice a pise i rady holkam do fora: http://www.merenibt.xf.cz/index2.html

lucikpetik
20. črc 2007

ahoj holky, dnes jen v rychlosti zdravim....vcera nam prijela rodina z Francie, tak nas dneska ceka vylet - hornicke muzeum, rozhledna a zoo, mam nesmirnou radost v tom vedru....
jinak s tou teplotou zuzi jsem na tom asi tak....zatim merim od konce MS a zapisuju, ale hodnoty jsem nezkoumala, ted se mi asi drzi teplota porad nahore...cca 36,9 tak jestli zacne klesat, tak je to v haji...ale tento mesic neresim, protoze v te dobe, kdy byl aktivni tyden 😀 jsme nemohli...tak to by to byl jedine zazrak....

zuzan
autor
20. črc 2007

Holky, moc vám všem děkuju za rady, na info od Len už jsem koukala, tak snad to nějak zvládnu 🙂
Luci, užijte si výlety v rámci možností co nejlépe 🙂
Všem vám přeju krásný víkend a já se tu ukážu zase až v úterý (v pondělí nám montují okna 🙂, tak pa pa

blanuleplus
20. črc 2007

Hezký víkend, holciny 🙂