Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

maova
9. zář 2007

Přeji všem hezkou neděli, určitě všechny hezky odpočíváte 🙂 Já jsem dneska uvařila jenom špenátovou polívku, vyprala prádlo, chvíli žehlila a jinak si pletu a háčkuju 🙂

Blani moc děkuju 🙂 Jsem ráda, že dneska už tě bříško nebolí, já už mám naštěstí taky docela klid, jenom chvílema malinko zabolí, ale to už nic není 🙂 Tak ať ti jde hezky učení a jestli se ti podaří sehnat hezké těhu džíny, tak budu ráda, když mi poradíš, protože taky pořád žádné nemám 😉 Chystám se tenhle týden do Letňan do toho H&M, tak snad tam budou nějaké mít 🙂

romcatko
9. zář 2007

Ahoj holky, tak dělám něco na počítači a mám trochu volněji. Od pátku do včera jsme měli "půjčené dítě" - 5ti letého cvrčka od sestřenky. Docela jsem se vzájemně užili. Dnes odpoledne jsme se vypravili na výstavu Zrzavého. Mocc pěkné.
Ještě podám zprávu, co je teď u nás - V úterý 4.9. jsme byli v Podolí na vyšetření imunologie - proti spermatu, embryjku atd. Výsledky budou ale až za měsíc - tj.5.10. Takže teď zvažujem, zda do IVF jít (obvykle se před 1. IVF imuno nedělá, mě ho navrhli z mateřské naděje (ne gyndař nebo CAR) po tom mimoděložním). Nebo zda to ještě odložit, počkat.... je to docela dilema. Mám cca do 15.9. na rozmyšlenou. Bud risk, s tím, že imunologická příčina bývá málokdy a IVF vyjde (nebo nevyjde z jiné příčiny) a nebo počkat na výsledky, které mohou znamenat odklad IVF nejmíň 4 měsíce (měsíc čekání + 3 měsíce léčba)... a stejně není jisté, že IVF vyjde (někdy se imunita prostě nevyřeší). Ale zatím se přikláním k názoru, že ten měsíc počkáme. A přitom si dáme část léčby předběžně sami - pouze chráněný styk. Pokud by výsledky imuna byli na hraněně, tak budem rozvažovat co dá.

mila30
9. zář 2007

Ahoj holky.
Teď jsme přijeli od našich, byla tam i nejstarší sestra s malým, je to pěkný éro 😀 😀 .
Blani a Marti, doufám, že už záda a bříška nebolí a je dobře 🙂 .
Romí, s tím co píšeš naprosto souhlasím, asi bych to udělala úplně stejně. Lepší mít co nejdřív vyšetření za sebou, než si pak říkat, měli jsme tenkrát ten měsíc počkat...Určitě všechno dopadne dobře a třeba na to IVF ani nebudete muset 😉 .
Lucí a jak ty? Je ti dobře nebo tě prcek ještě občas potrápí? 🙂
A Nino jak je tobě? Co krk?

maova
9. zář 2007

Romcatko, já se v těch vyšetřeních sice vůbec nevyznám, ale je dobře, že vás takhle posílají a brzy se miminko doufám podaří 🙂 Tak ať už se teď rozhodnete jakkoliv, držím pořád moc palečky 🙂

Mílo, to jste měli určitě hezký den 🙂

ninouch
9. zář 2007

Ahoj holky, v krku už mě bolí mín, od rána pojídám halsky, tak je to lepší, jinak u nás je střídavě, chvíli zataženo, pak zase svítí sluníčko, ale fouká vítr jak blázen.A víkend za námi a zase do práce... ☹

ninouch
9. zář 2007

Ted jsem byla Milo o stranku pred a vsimla jsem si ze jsi pasala uz brzy rano, ja vstavala dnes az v 11h 😉 😉 šla jsem včera totiž pozdě do hajan a navíc se mi špatně spalo, vždycky když jsem sama doma, tak je to takový divný, pořád něco slyším, ale to mám z těch filmů, miluju totiž thilery, ted nevim jestli jsem to napsala dobře, a včera dávali dobrej...No a pak jse měla problémy usnout 😀 😀

mila30
10. zář 2007

Ahoj holky,
nejdřív vám chci popřát moc hezký den 🙂 .
Teď vám napíšu jak mě vypekla MS 😠 .Měla jsem to dostat někdy v pátek nebo v sobotu. V pátek mi už klesla i teplota na 36,8 bolelo mě břicho, tak jsem si říkala, tak a zítra je tady, ale zase přesně za 28 dní skoro jako vždycky. No a v sobotu teplota 37,1 😕 a mrcha nikde, celý den nic a při tom bolesti pořád.V neděli teplota 37 a bolesti žádný....už jsem si myslela že...ale test jsem si nedělala. Rozhodla jsem se, že si ho udělám až dnes odpo pokud to nedostanu..No a ráno teplota 36,8 a začala jsem špinit a opět mě bolí břicho ☹ ☹ ☹ .Takže zase nic...a nálada na bodu mrazu...
Jediné co mě uklidňuje je, že by snad tenhle měsíc měla být ovu na pravé straně, takže prostě do toho bušit co to dá 😀 😀 .
Nevím proč mě takhle ta příroda zkouší...už jsem z toho docela mimo... ☹ 😒

zuzan
autor
10. zář 2007

Krásné pondělní ráno všem 🙂 Nino, vítám tě mezi námi - zase se stav vyrovnal na 4:4, tak musíme zabojovat, ať všechny přeskočíme mezi těhulky 🙂)) Blani, doufám, že vaše výročí dopadne podle tvých představ a taky že manžel už je v pořádku a bříško nebolí...stejně tak tebe, Marti...musím kouknout na ty fotky 🙂 Romčo, taky bych radši počkala...přece jen hrazené pojišťovnou máte jen 3 pokusy IVF a lepší mít výsledky všech vyšetření v pořádku, než si to pak vyčítat... Ještě bych se tě chtěla zeptat...když jsi absolovovala všechna ta vyšetření, posílal tě dr. na laparoskopii??? Já se tam mám objednat, ale moc se mi do toho nechce...původně jsem si myslela, že je to jen na zjištění průchodnosti, ale když jsem pak mluvila se setřičkou, tak povídala, že ho rovnou profouknou a spousta ženských pak otěhotní jen díky tomu...tak jsem nás objednala ještě do centra asistované reprodukce na 5.října, abychom se poradili ještě s jiným dr. a slyšeli jeho objektivní názor...taky bych uvítala, kdyby udělali nejdřív i jiný vyšetření a vyloučili jinou možnou příčinu, než do mě rovnou řezali...
Koukám, že jste se za víkend pěkně rozpovídaly, tak z toho mám radost 🙂))
Jinak můj víkend byl takový, že jsem ho strávila u plotny 🙂)) Měli jsme totiž na stavbě zedníka s tchánem a dělali nám schody, takže sotva jsem udělala oběd, doběhla s ním na stavbu, tak jsem pádila domů dělat svačinu, pak večeři a takhle to bylo dva dny 🙂)) Domů chodili nejdřív o půlnoci, tak jsem si manžela za tenhle týden opravdu užila 🙂))) Viděla jsem ho akorát při servírování jídla a pak když jsem ráno vedle něj vstávala 🙂)) Ale na příští týden už máme plány, že si hezky užijeme jeden druhého, pojedeme někam na výlet...prostě si budeme užívat pohodičku 🙂)))
Mílo, ty tvé teploty si s tebou opravdu pohrávají...uvidíš, jestli to dneska zůstane jen u špinění, nebo jestli se rozjede menstruace... Mě od pátku taky teplota klesala o stupínek, včera klesla na 36,8°C, tak už jsem z toho byla celej den smutná a čekala, kdy ta potvora dorazí, ale světe div se, dneska jsem 28.DC a teplota 37,0°C...žádné závěry z toho ale nedělám, protože měřím v 6,15 hod. a dneska jsem byla ve 4 hod. na záchodě, tak mohla vyskočit jen díky tomu...i tak dneska čekám, že MS dorazí...test budu dělat nejdřív o víkendu, ale myslím, že nebude třeba...
Taky už jsem si při tom včerejším poklesu říkala, jestli by mi nebylo líp bez měření, ale zase vědět dobu ovulace je fajn...tak nevím...ráda bych přestala, ale zvědavost je nějak silnější 🙂

zuzan
autor
10. zář 2007

Marti, moc ti to na svatbě slušelo 🙂)) I bříško už se ti hezky kulatí, musíš na něj být moc pyšná 🙂))

Jinak přikládám svůj graf, protože už jsem z něj taky trošku jelen 🙂))

http://www.fertilityfriend.com/home/1ba036

lucikpetik
10. zář 2007

dobre ranko devcatka...vcera jsem se sem nedostala, varila jsem, pak jsme byli na hribech - neprinesli nic, domluvili jsme se s hribkama, ze jim davame termin do stredy 🙂 a pak byli v kine na Medvidka....doporucuji, je to opravdu vyvedeny film....
taky mi padly do oka fakt krasne podzimni botky, ale kdyz jsem videla tu cenu, tak si musim nechat zajit chut...
blani 13 cm v pase uz navic? teda, tak to se nezda, ale brisko pekne roste, bobes se ma dobre...a marto ty? vy jste prece jenom s blankou tak stejne...
zuzi a kdy cekas mrsku? uz mela prijit? moc bych ti drzela palecky, abys uz nikde na zadne vysetreni nemusela...
Romi tomu co popisujes vubec nerozumim, urcite se rozhodnes spravne a taky brzy....
a co nina? zdrava?

lucikpetik
10. zář 2007

zuzi podle me grafik krasa, teplotky se drzi nahore, ale radeji uz nic nerika...

mila30
10. zář 2007

Zuzi, teplotky máš super, tak tfuj tfuj aby vydržely ... 🙂
Já zatím jen jednou trošinku špinila, takový světle růžový to bylo a zatím nic, jelikož mě ale bolí břicho, tak se to dnes nebo zítra 100% rozjede ☹, tak to u mě bývá vždycky 😉 .

lucikpetik
10. zář 2007

milo ale me taky bolelo bricho, holky ja vam tak drziiiiiiiiiiim palce...

mila30
10. zář 2007

Jj,Lucíku, ale já už špinila víš...a to je u mě vždycky tak... ☹ Ale jinak díky, určitě to vyjde jindy 🙂 ...

mila30
10. zář 2007

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
tak a to je můj " starý " graf ... tak pěkně vypadal ☹

blanuleplus
10. zář 2007

Ahoj holky 🙂
tak dnes tu taky moc nebudu. Uz mam s tou skolou na male... 😒
Teda holky, vy nas s tou teplotou napinate, neprestavam drzet palce 😉 Taky me bolelo bricho na MS a priblizne v dobe MS jsem dva dny slabe spinila...
Hezky den, jdu pocitat. Uz jsem z toho tak zblbla, ze se mi o ty zkousce i zdalo a normalne jsem se rozbrecela, kdyz mi profesor ten papir sebral, ze to stejne nema cenu 😅

lucikpetik
10. zář 2007

blani tak uz mas i nocni mury... 😅 to zvladnes......
milo nebudeme o tom radeji mluvit a uvidime,at nic nezakrikneme...

zuzan
autor
10. zář 2007

Lucíku, díky za pozvbuzení a tobě Blani taky...budu držet všechny palečky...ale víš co, negativní sny většinou znamenají, že vše dobře dopadne...kdy jdeš na další pokus???
Holky, teď mi volala moje nejlepší kamarádka, že se s ní po 8 letech rozešel přítel...ona kvůli němu opustila rodinu, práci, šla na druhý konec republiky a najednou je po všem...on jí vyhazuje z bytu...jako důvod uvedl jen to, že už jí nemiluje, že to mezi nimi přestalo jiskřit... Já nevím, ale myslím si, že po 8 letech už je v každém vztahu trošku stereotyp...Jinou prý nemá... Teda, vůbec si nedovedu představit, že by mě mělo něco podobnýho potkat...Je mi jí moc líto...

maova
10. zář 2007

Ahoj holky, vy jste se hned po ránu rozepsaly, snad na nic nezapomenu 😉

Mílo, teda ta teplota si s tebou ale zahrává 😒 Tak uvidíš, jestli se MS rozjede a jinak příští měsíc ovulace na dobré straně, tak to je fajn 🙂

zuzko, úplně jsem mi připomněla zase naše stavění a to, že já jsem doma vařila a chlapi stavěli a vůbec jsme se neviděli, jedině, když jsem jim pak už mohla pomáhat. Ale píšeš, že už děláte schody, hezky vám to pokročilo, tak ještě chvíli vydrž a potom už budete jenom spolu v krásném novém bydlení 🙂 A s tím měřením jsem to měla stejně, kolikrát už jsem si na konci měsíce říkala, že měřit už nebudu, ale skončila MS a já jsem měřila dál, prostě ta zvědavost a jistota, kdy je ovulace byla silnější 😉
A zuzko, moc děkuju za pochvalu fotky, bříško roste pomalinku, ale když si vezmu třeba úzký svetr, tak už je myslím hezky vidět. I když v autobuse nebo metru si toho nikdo nevšimne 😀
A ještě k tvému grafu, myslím, že vypadá moc hezky. Škoda, že ta dnešní teplota se nedá moc brát, protože jsi před tím vstávala, tak se tím možná rozhodila. Dneska máš ale 13 DPO, stejný den, kdy minule MS dorazila, tak uvidíš a když nepřijde, tak myslím ukáže zítřejší teplota 🙂

Luci, včera jsem viděla v televizi pořad o Medvídkovi a taky se mi to zalíbilo, že bych ráda zašla do kina 🙂 Tak děkuji za dobrou radu 😉 Mě jinak bříško tak moc rychle neroste. Neměřila jsem ho teda od začátku, tak nevím přesně o kolik vyrostlo, ale od té doby co ho měřím, asi tak dva měsíce jsou to jenom 4 cm 😉

Mílo, tvůj graf vypadal krásně. Ale oni tak bohužel vypadají všechny a vlastně se ukáže až úplně na konci, třeba poslední den ☹ Škoda, že to není poznat už z průběhu toho grafu. Někdy teda prý ano, ale to musí být nějak trojfázový a to je asi opravdu náhoda 😉

Blani, držím moc palce, aby ti šlo učení a hlavně ať zvládneš dobře zkoušku 🙂

Zuzko, tyhle reakce chlapů taky vždycky nechápu. Co čeká po osmi letech? To přece nikdy nebude ta zamilovanost jako první rok. Je mi jí taky moc líto, tak ať to holka zvládne co nejlíp a snad má kolem sebe dost kamarádů, kteří jí pomůžou.

lucikpetik
10. zář 2007

Jejda Marto, to jsem si pocetla...
no jo, v metru nebo autobuse to brisko nikdo nevidi ani v letnich satech v 9 mesici...nekteri jsou fakt bezohledni...
jo, jo ja na medvidka taky chtela jit po tech ukazkach v televizi, co byly o vikendu...
zuzi kamaradky je mi lito, ale treba jen "blbne" kamaradce se to stalo loni po 7 letech a jsou zase spolu, treba to chce jen na chvili od sebe si odpocinout nevim...

blanuleplus
10. zář 2007

Na zkousku jdu pristi pondeli a fakt je to pro me strasnej strasak...
Zuzko, kamaradky je mi lito, snad se to urovna nebo se z toho co nejdric dostane. Ja jsem byla s prvnim klukem pres 6 let a ted uz jen lituju toho, ze jsem nebyla schopna ukoncit to hned, jak nastaly problemy, ale ze jsem se dva roky trapila a zbytecne...
Luci, taky jsem z tech cm navic zaskocena... To muselo hodne naskocit behem poslednich 14ti dnu, protoze ted uz se do stejnych rifli nevejdu 😅 MM se meril kvuli objednavce surf vybavy a ja tak ze srandy to zkusila taky a bestacila se divit...

zuzan
autor
10. zář 2007

Taky si myslím, že se z toho dostane 🙂)) Ona je taková "do světa", takže předpokládám, že se z toho dostane a co nevidět bude šťastná vedle někoho jiného 🙂 Nakonec pojede odpoledne se mnou k nám, tak si večer uděláme dámskou jízdu a to bylo, aby nepřišla na jiné myšlenky 🙂
Blani, tobě budu moc držet palečky, ale věřím, že teď už to určitě vyjde 🙂 A z jakého předmětu to je zkouška??? S tím měřením bříšek to musí být nádherný pocit 🙂 Snad se taky jednou dočkám 🙂
Mílo, z toho tvého grafu jsem taky dost zmatená...kdyby se z něj tak dalo něco vyčíst...takhle je to pořád 50 na 50 a přiklánět se asi nedá ani k jedné variantě...buď počkat na MS, nebo počkat, co řekne zítřejší teplota 🙂 No, jaký to pak má smysl, vstávat i o víkendu jako v týdnu jen kvůli měření, když jediný spolehlivý ukazatel je ovulace 🙂)) Ale aspoň to je dobrý vědět 🙂
Jinak, Luci, MS čekám dnes - tj. 28. den cyklu...mívám jí celkem pravidelnou-cca 27-29 dní, tak uvidíme 🙂
Marti a jak ty si užíváš volno doma? Ještě ti to není dlouhý?

lucikpetik
10. zář 2007

blani cm neres, hlavne ze je mimi v poradku...
zuzi uzijte si s kamaradkou damskou jizdu, ono to je fajn obcas takhle u vinka pokecat. a na mrsku nemysli.... 😉
tak jsem zase telefonovala s misou...tak bobik nema rad ani rajskou... 😀

zuzan
autor
10. zář 2007

Luci, to je mi líto...aspoň už teď víš, kdo bude ve vaší domácnosti generálem 🙂))

mila30
10. zář 2007

Zuzi, jelikož už je to 100% MS, tak už to nemá cenu řešit a já jsem se rozhodla tak, že budu vždy měřit do ovu až se mi ukáže kdy byla tak přestanu a hotovo, pak budu bez nervů 😀 .
Té tvé kamarádky je mi líto, já se rozešla se svým klukem po 6,5 letech a nikoho jiného jsem neměla a bylo mi 27 let, během 2 měsíců jsem ulovila manžela 😀 ,takže neházet flintu do žita a hlavně koukat kolem sebe a nenechat to na chlapech!!! Kdybych to tenkrát nechala na manželovi, tak jsem ještě svobodná 😀 😀 😀 .A hlavně, je lepší pokud se s ní rozešel dřív, než kdyby si začala dělat velké naděje a pak jí řekl že to nemá cenu i když i tohle je dost dlouhá doba...
Blani, ke zkoušce držím moooooc palečky a určitě to dopadne dobře 😉 .Můj manžel dnes dělá zkoušku ze španělštiny.
Zuzi, pořád na tebe myslím...tfuj tfuj 😉

lucikpetik
10. zář 2007

je milo, tak ty jsi manzela vlastne sbalila 😉 .
a co manzel, co zkouska?
zuzi tak generalem, jo? no to se jeste uvidi 😉

mila30
10. zář 2007

no jasně, že jsem ho sbalila 😀 on mě z té výšky ani neviděl,má 192cm a já 160cm 😀 .Dělá tady u nás IT, no a mě se líbil, tak jsem mu drze napsala na MSN jako jeslti nechce jít na rande, jenže jsem tenkrát zjistila,že je o 3 roky mladší a já se ještě do toho rozcházela s tím bývalým, tak to přestalo. No a na vánoce mi to nedalo a napsala jsem mu sms k vánocům a on mi odepsal a už to jelo 😀 .Zkoušku teprve teď dělat bude, tak snad.... 😉

zuzan
autor
10. zář 2007

Mílo, je mi to líto, ale zas na druhou stranu, aspoň jsi blíž k tomu velkému kroku pomoci přírodě 🙂 A já věřím, že to vyjde hned napoprvé 🙂 Jinak tvé seznámení s manželem je moc hezký, musím říct, že máš odvahu 🙂 Já bych jí asi nesebrala i kdyby se mi nějaký chlap líbil sebevíc 🙂 Asi by zvítězil strach z odmítnutí 🙂)) Já byla před manželem s přítelem 7 let, ale neklapalo to už od té doby, kdy jsme spolu po 3 letech začali bydlet a viděla jsem věci, které jsem předtím neviděla nebo vidět nechtěla (trávil každou možnou chvíli v hospodě, ve svých 30 letech se vyžíval v navštěvování diskoték) a já už jsem chtěla být někde jinde 🙂 Ale asi ta setrvačnost ve vztahu není nijak vyjímečná 🙂)) Jde o to udělat ten první krok a říct si tak a teď už toho všeho bylo dost 🙂)) Takhle teoreticky je to ale mnohem jednodušší, než to udělat v praxi 🙂)) Ta moje kamarádka právě už rok čekala, kdy jí požádá o ruku, protože se o svatbě několikrát bavili a teď mi i řekla, že po ní chtěl několikrát, aby přestala brát prášky, tak s nimi chtěla skončit před Vánoci a dát mu to jako dárek... Ale co se dá dělat, život jde dál 🙂)) Manželovi držím všechny palečky, španělština musí být asi hodně těžká... Tak já se dneska loučím, jdu "pařit" 🙂 Hezký zbytek dne všem...

ivusa1
10. zář 2007

Ahoj holky.
Vy jste se tak krásně rozepsali, že ani nestíhám vše číst. Já teď skoro pořád pracuju nebo někde jsme, ale hned jak je chvilka času tak jdu sem k vám. O víkendu jsme byli nakupovat v Praze a už jsme miminku vybrali tapetu 🙂 je s medvídkama oranžovo žlutá, tak se snad hodí pro holku i pro kluka. Bude ji mít v ložnici za postýlkou, komodou a přebalovacím pultem, uděláme mu nebo jí, takový malí koutek. 😉 Jak pak se máte vy? Snažilkám moc držím palce aby se už povedlo nebo to alespoň bylo na lepší cestě a těhulkám ať vám rostou krásně bříška. Mě už trošku roste, uvažuji o koupi nějakých těhu kalhot. Jaké máte vy?
Mějte se moc krásně, zachvilku pojedem nakoupit papání, všechno jsem o víkendu snědla 🙂 Za 14 dnů mám také dovču a tak se pojedem kouknout za hranice do Polska prý tam mají spoustu věcí a hlavně o hodně levnější věci na miminka, tak jsem zvědavá (prý i kočárky,oblečení postýlky...)
🙂

mila30
10. zář 2007

Zuzi,můj bývalý také pořád chodil do hospody, nechtěl se vůbec přizpůsobit tomu, že já měla jiné koníčky než on a přitom já se jeho vždy snažila přizpůsobit. Stavěli jsem už barák a měli hypotéku, ale stejně jsem ho v tom nechala. Když jsem si představila, že budu doma s mimčem a budu chodit pro něj do hospody a tahat ho ožralýho domů, tak mi běhal mráz po zádech 😠 .
Ivuš, je fajn, že si těhu užíváš a moc ti to přeju 🙂 .