Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

maova
2. lis 2007

kiiive, tak to je mi moc líto ☹ Doufám, že nejsi moc smutná. Je dobře, že si s tím tělo poradilo a je všechno v pořádku a máte zase hned další šanci.

kiiive
2. lis 2007

jo o taky to tak myslim...ale kdybych rekla ze me to nevzalo tak bych lhala....diky za podporu 🙂

maova
2. lis 2007

To je jasný, že tě to vzalo, přece jenom už jsi se trochu určitě těšila, i když jsi věděla, že to zatím není jisté. Tak posílám moc moc štěstí pro příště 🙂

martina26
2. lis 2007

Maova, jojo chlapi to asi berou jinak. Však až budu v lázních, tak si to třeba uvědomí, i když mi bude smuutno po Tomáškovi. Ale pomalu ho na to připravuju a ujišťuje mě, že to tady zvládne. Tak se mi trochu ulevilo. 😉

maova
2. lis 2007

Marti, někdy to asi neuškodí, na chvíli být každý zvlášť a tohle pro tebe bude krásný relax. A je dobře, že už na to Tomáška připravuješ, určitě to zvládne 🙂

martina26
2. lis 2007

Jo je to šikula a tak tomu začínám pomalu věřit. Stejně bych ale na druhou stranu radši jela dřív, aby mi to navazovalo na neschopenku. Takhle to dopadne tak, že sotva se vrátím do práce, půjdu znova na měsíc na kontrolku. To tam ze mě budou mít asi radost.

maova
2. lis 2007

Snad tohle v práci pochopí. Aspoň to pro tebe potom nebude takový šok, po tak dlouhé době se vracet do práce 😉
Já se dneska loučím, jdu s kamarádkou na kafčo a nakouknu zase až večer 🙂

martina26
2. lis 2007

Tak si to pěkně u kamarádky užij 🙂 to na chmury pomáhá. Já nevím, že mám dneska takovou smutnou náladu. Asi je to tím počasím a do toho Dušičky.Je to jedno s druhým. Jdu připravit nějakou véču a mrknu taky zas až večer.

lucikpetik
2. lis 2007

ahoj holky, tak se hlasim, jsem zpet doma...bylo to fajn, hezke, ale jsem rada, ze uz jsem zase doma...
a tady koukam spousta novinek...
zuzi drzim palecky, aby byl vejcovod v poradku, dej uricite vedet...
marti26 vitam, ikdyz ve smutnem tematu..
meggi ahoj, co ty tady delas.pryc z tohoto tematu...mimodelozni to nebude, vse bude ok a gratuluji k tehu...ja byla na prvni kontrole asi jako ty a nevideli nic...pak jsem byla v 6+5 a uz tam byl flicek..neboj
blani ja ti tu skolu nazavidim, nechapu, jak zvladas jeste psat a ucit se...
marti jsem rada, ze je ti obcas lepe..to bude lepsi a lepsi...
milo, holky nechci na nikoho zapomenout, tolik info najednou....vsechny moc zdravim..

maova
2. lis 2007

Ahoj Luci, vítám tě zpátky 🙂 Je dobře, že sis to užila, ale doma je vždycky nejlíp 😉

lucikpetik
2. lis 2007

presne jak rikas, a co ty, jak se mas? jak bylo u kamaradky?

lucikpetik
2. lis 2007

zuzka nepsala jak dopadla?

maata1
2. lis 2007

Ahoj holky, narazila jsem tady na tu stránku úplně náhodou a jsem fakt ráda... Mám obrovskou radost z toho, co tady píšete... já jsem po dvouch operacích mimoděložního těhotenství. Nejdřív se mi pokoušeli zanechat vejcovod, ale něco tam zůstalo, tak mi ho museli vzít... Taky mi říkali, že se to povede jednou za dva měsíce... Ale to, co tu píšete mě moc potěšilo... Před 14-ti dny jsem se vrátila z Františkovejch a připadám si jak šílená... Přála bych si otěhotnět co nejdřív... Ale jelikož ten můj na to moc není, musím počítat plodný dny.. No blázinec... Máte s tím někdo nějakou zkušenost?

lucikpetik
2. lis 2007

ahoj maata, tak s tim mame asi vsechny nejakou zkusenost..ja, kdyz jsem se vratila z lazni, tak jsem mela pocit, ze musim otehotnet hned a neslo a neslo, ale nakonec se povedlo...tak se neboj..
a jak jsi spokojena s laznema? myslis, ze ti neco daly?

blanuleplus
2. lis 2007

Ahoj holky, to se to tu rozjizdi... Moc novych clenek ale nechceme, koukejte byt poradny tehulky a nezlobte s mimodeloznim 😉 Ale jinak vas samozrejme vitam...
Luci, Zuzka psala, ze uz je doma a vse vypada v poradku. Jen male srusty, ktere by nemely nicemu vadit. Takze se do toho taky poradne vrhne 😉 Vitam te doma 🙂

martina26
3. lis 2007

Hezké ranko,
maata1- tak tě vítám a jsem ráda, že se tu objevil někdo kdo byl ve Frankovkách. Já jsem také po operaci, také mi byl odebrán jeden vejcovod, kůli tomu, že jsem měla velký zánět v břiše. Jsem 14 dnů po operaci a včera jsem na doporučení doktorky taky zařídila lázně. Na VZP mi bylo řečeno, že je teď všude plno a tak pojedu nejdřív v lednu. Jaké to tam bylo? Co procedůry? Mě se bude odjíždět asi hůř, kuli Tomáškovi /4 roky/, ale doktorka mě straší sterilitou, srůsty ☹ tak si myslím, že ty lázně nejsou od věci.

mila30
3. lis 2007

Hezké i když i trošku uplakané ráno holky moje, venku prší a prší.
Já jsem skoro celý víkend v práci, máme inventuru 😒 .
Kiive, je mi moc líto jak to dopadlo, ale zase je to "lepší" než kdyby to bylo mimoděložní. Takhle víš, že otěhotnět můžeš a to je super 🙂 😉 .
Marti 26, jsem zvědavá jak se ti bude líbit v lázních, určitě ti pomůžou a až přijedeš budeš těhu ani nebudeš vědět jak 🙂 . A v té práci...vím, že to je takový divný být na neschopence a pak ještě jet do lázní, ale zdraví je jedno jedno, tak si ho musíme opečovávat.
Lucííí, vítáme tě doma a jsme rádi, že jsi zase tady mezi námi 🙂 .
A jak píše Blanka. Zuzka psala, že vše je ok, jen na malé srůsty a že tedy může podstoupi první IUI a ani přirozenému početí nic nebrání 🙂 . Takže krásné zprávy 😵 .
Holky, mějte krásný víkend a skočím sem asi až v pondělí ráno. Tak páááá 🙂 .

martina26
3. lis 2007

Mila30 - tak ať ti to v práci jse od ruky a hlavně ať to utíká 😉 U nás tak prší a prší. Díky za podporu, jde to fakt, zdraví je jen jedno a kór to naše 😉 .Tak se do těch lázní celkem těším, Tomika na toho pomalinku připravuju. Je fakt, že bych jela radši hend, aby mi to pěkně navazovalo, ale co se dá dělat.

mila30
3. lis 2007

To ti Marti26 věřím, že by jsi jela raději hned a taky by si to měla alespoň dřív za sebou. Ale ono to uteče a za půl roku už ani nebudeš vědět, že jsi byla v lázních a už budeš mít pěknej pupík 😵 . Do těch lázní jeď určitě, mě je doporučili taky, měla jsem dvě mimoděložní během 1 měsíce a to druhé bylo 5 minut po 12, už jsem málem nebyla...Kdybych asi nebyla tak stýskavá jela bych, ale já dělala vše pro to abych nemusela a řeknu ti, že někdy lituju, že jsem se do toho nedokopala, protože si říkám, že bych třeba i díky lázním už byla těhu. No co...už je to přes rok, bojuju dál a určitě to všem nám někdy vyjde. Musíííí !!!! 😵

martina26
3. lis 2007

Mila30, taky si říkám že bych si to jednou mohla vyčítat a děkuji za pěkná slova, je to povzbuzení. Já jsem teď nějak pořád bez nálady, i když vím, že jsou na to hůř. Doufám, že s tím pupíkem to nám všem brzo vyjde. 🙂 a budeme si posílat fotky miminek 🙂 Bez boje se taky určo nevzdám.

maova
3. lis 2007

Ahoj holky, vy jste hezky upovídaný 🙂 Já jenom nakukuju a jedu ke kamarádce.
Luci, včera s kamarádkou bylo fajn, poplakaly jsme si spolu, protože měla zrovna taky smutné zprávy a moc mi zase pomohla.

maata, taky tě tady vítám 🙂 I když v takovém neveselém tématu, ale snad se všechny brzy přesuneme i jinam 😉 Mám stejný pocit jako ty, že bych potřebovala otěhotnět co nejdřív, ale manžel moc nechce, takže taky nevím jak to dopadne.

Mílo, ať ti v práci inventury rychle utečou a máš všechno brzy hotové 🙂 A taky na tebe pořád myslím, dneska jsem si i v noci na tebe vzpomněla 😉 a pořád držím palečky 🙂

martina26
3. lis 2007

Maova, tak to máš krásný program na sobotu. 🙂. Já mám manžela na baráku a tak jsme s Tomikem doma sami.Jinak tam jezdíme samozřejmě s ním, ale když jsem na neschopence a ještě se stejně moc necejtím. Tak jsem mu udělala alespoň pořádnou sváču.To počasí je dneska teda zase děs.

mila30
3. lis 2007

Marti díky moc, že na mě tak myslíš 🙂 .
A jak je tatínkovi?Už je to lepší?

zuzan
autor
5. lis 2007

Ahoj holky, hezké pondělní ráno 🙂 Jsem ráda, že jsem tady zase s vámi 🙂)) Musím se přiznat, že vždycky než stihnu všechno dočíst, tak zapomenu, co jsem četla na začátku 🙂))
Ale dneska určitě začnu Romískem, protože z tebe mám velikánskou radost a jsem moc ráda, že všechno je tak, jak má být 🙂))
Marti, je fajn, že si užíváš společný čas s kamarádkami a společně to překonáváte 🙂 Je to určitě lepší, než být sama doma a trápit se 🙂 Je mi líto, že máš takové trable s manželem, ale určitě to bude zase dobrý, napadlo mě, jestli bys třeba taky nechtěla do lázní? Neuvažovala jsi nad nimi? Nebo nenabízel ti je dr.? Víš, u nás je to přesně opačně-manžel má potřebu o všem mluvit a hloubkově rozebírat a já se zase radši se všema starostma nejradši srovnávám sama v sobě a nerada mluvím o svých pocitech, nebo je nějak rozebírám...Takže já to spíš beru z pohledu opačného a když se mě manžel snaží nutit do slovního rozebírání něčeho, co mě trápí, tak se uzavřu ještě víc a tím spíš o tom nemluvím... Musím dospět sama k tomu, že si o tom chci povídat a možná stejně tak to cítí tvůj manžel... Třeba to chce ještě čas-přece jen je to teprve měsíc, tak to možná ještě všechno vstřebává...
Marti26, Tomík je šikulka a určitě to s taťkou, babičkami a školkou všichni dohromady zvládnou a ty taky!!! Máš pravdu, že by ti to pak mohlo ležet v hlavě a vyčítat si, žes tenkrát nejela...
Kiiive, taky je mi líto, jak to dopadlo, ale jak už zmiňovaly holky, ber to z té lepší stránky - otěhotnět můžeš, máš všechno potřebné, oba dva vejcovody, tak nic nebrání tomu, aby to příště dopadlo lépe 🙂
Mílo a jak je tobě? Nemáš toho už po pracovním víkendu plný kecky??? MOOOOC na tebe myslím a držím pěstičky 🙂))
Lucíku, tebe vítám zpátky a omlouvám se, že jsem ti neposlala taky SMS, ale nevěděla jsem, kdy se vrátíš, tak jsem si říkala, že bys nevěděla, o čem je řeč a dřív že si to přečteš tady 🙂)) A kde jsi vlastně byla? Je paráda, že sis to užila a doufám, žes aspoň trošičku odpočívala 🙂))

zuzan
autor
5. lis 2007

A teď k samotnému vyšetření 🙂 Na příjmu mě sestřička odvedla do místnosti s názvem: filtr pacientů (v překladu šatna) - parádní dřevěné vestavěné skříňky a celkově celé zařízení nemělo nic společného s nemocničním typem - prostředí na mě působilo jako v hodně útulném hotelu, všichni moc milí, ochotní, příjemní 🙂 Převlékla jsem se do vlastní noční košile a šly jsme na pokoj se 4 postelema s barevným povlečením (já vím, že to jsou detaily, ale na psychiku moc dobře působící 🙂)) Zalezla jsem pod peřinu a sestřička přinesla štos časopisů, formuláře jak se mám po operaci chovat k podepsání a pak už jsem jen čekala... šla jsem na řadu poslední, protože ostatní tři holčiny šly jen na odběr vajíček, což šlo rychle 🙂 Operační sál byl hned vedle toho pokojíku a dveře matně prosklené, takže jsem sledovala obrysy osob a problesky světel na sále a uteklo to docela rychle, přestože jsem čekala cca hodinu, než na mě přišla řada, nejdřív si mě zavolala sestřička na sesternu, změřila tlak, oznámila mi, že se strašně bojím (jako bych to sama nevěděla 🙂)), tak jsme si chvilku povídaly, řekla jsem jí, že nemám strach ani z narkózy, ani z výkonu, ale z výsledku a dospěly jsme k tomu, že je přece lepší vědět, na čem jsem, že s tím se dá vždycky něco dělat, než být v nejistotě a trápit se třeba zbytečně, proč to nejde... Musela jsem jí dát za pravdu 🙂)) Následovat pohovor s anesteziologem - ten byl docela vtipálek, ale pak jsme přešli na sál a vtipy mu došly, když se mi 4x pokusil napíchnout žíly, aby mě uspal a ani jednou se mu to nepodařilo, tak po nějakých 10 minutách usoudil, že už mě nebude trápit a napíchne mě až potom, co mě teda uspí plynem (když jsem se probudila, měla jsem na ruce 10 vpichů a slité modřiny od loktů k prstům na obou rukách, takže se na mě opravdu vyřádil a teď vypadám jak největší feťák 🙂)) Probudila jsem se zase na tom pokojíku a všichni se mě chodili ptát, jestli to nebolí a jestli nechci prášek na bolest, ale necítila jsem vůbec nic, jako by se ani nic nedělo, takže to byla paráda, jen jsem byla po narkóze unavená a ospalá 🙂)) Pak přišel doktor, aby nám všem řekl výsledky, tak jedné spolupacientky mi bylo moc líto, protože stimulovala na IVF a po odběru jí řekli, že jí sice odebrali 4 vajíčka, ale nakonec to byly jen prázdné obaly (bez vajíček uvnitř), tak z toho byla moc smutná...Mě povídal, že všechno v pořádku, vejcovodem tekutina volně protekla, takže je průchozí, akorát že ho neviděl celý, jen první a poslední třetinu a že mám v dutině menší blanité srůsty po předchozí laparoskopické operaci, které ale nebrání ani přirozenému početí, ani IUI... jen můžou, ale nemusí způsobit zpomalení postupu vajíčka vejcovodem a následné mimoděložní těhotenství (ale to mi řekli už u toho prvního, že je zvýšené riziko, že se to bude opakovat)... Nicméně mnohem větší šance je ta, že to dopadne dobře a můžu otěhotnět přirozeně, což pro mě bylo prioritní 🙂)) Když jsem se ptala, jestli je možné a vhodné nechat si ty srůsty nějak odstranit, tak jsem se dozvěděla, že možné to je, ale bylo by to naprosto zbytečný a hlavně by to nebyl nebylo moc efektivní, protože by to šlo jen laparoskopicky a každá další operace prý srůsty způsobí sama o sobě, takže by sice odstranili ty, co tam jsou, ale jiné by díky operaci vznikly, což by opravdu moc velký efekt nemělo... A hlavně je to prý zbytečné...
Kolem půl dvanácté si pro mě přijel manžel a jeli jsme domů - ta cesta autem mi teda moc dobře neudělala, ale hlavně že jsme byli doma 🙂 Pak jsem celý den prospala, v sobotu už jsem vařila oběd a celé dopoledne normálně fungovala, jen jsem pak byla unavaná, tak jsem si šla odpoledne zase lehnout a včera už mi nebylo vůbec nic, takže dopoledne taky vaření a odpoledne jsem šla s manželem na stavbu-ale nic jsem tam nedělala, abychom něco neuspěchali 🙂)) Za týden mám přijít na kontrolu, jestli se všechno správně zahojilo a protože jsem dneska dostala MS, tak od středy začínám stimulovat na IUI 🙂
Ajajaj, koukám, že jsem zase napsala pěkný román, takže končím...jen jsem vám to musela prostě všechno říct 🙂))
Tak hezký pondělní den 🙂))

romcatko
5. lis 2007

Ahoj holky, jdu vás pozdravit.
Zuzi, to jsem ráda, že zrávy z operace jsou nakonec docela dobré. A s IUI máte naději, že se zadaří a dočkáte se miminka.
Marti, musí to být hodně těžké, ale je fajn, že máš okolo sebe lidi, kteří tě dokážou pochopit a pomoci. Přeji moc a moc síly.
Ostatní moc zdravím a přeji, abyste se brzy mohly přesunou i do jiného tématu.

lucikpetik
5. lis 2007

ahoj holky, jdu vas jen pozdravit, protoze jak dneska zasednu k praci, tak skoncim asi v patek...to jsou hromady....
jinak diky za privitani, Zuzi byli jsme za rodinou v Parizi...
a jsem moc rada, ze uz to mas za sebou a je vse v poradku...ted jedu k doktorovi, tak se loucim, mejte se...

mila30
5. lis 2007

Ahoj Zuzi a holky 🙂
Lucíku, moc to s tou prací nepřeháněj!!! Musíš na sebe dávat pozor 🙂 .
Romí, z tebe mám také radost, že se zatím má vše tak jak má být 😵 .
Marti a Blani, kde jste vy? Taky Martina 26 ???
U mě nic nového, po víkendu jsem docela unavená, ale inventura dopadla dobře, takže to mi tu únavu vynahradí 🙂 .
Holky přeji krásný den. U nás svítí sluníčko 😵 .

martina26
5. lis 2007

Hezké dopoledne holky 🙂 ,

Zuzi, jsem ráda, že máš tak dobré zprávy, to je fajn a určitě mimnko na sebe nenechá dlouho čekat. 😉

Mila30, taky u nás svítí sluníčko, tak mám hend trošku lepší náladu.

O víkendu na mě padla nějaká deprese, no asi to bylo taky těma Dušičkama a tím počasím. Včera jsme oslavovali manželovu babičku. Měla 80. A tak se tam samozřejmě probírala moje operace. Tchýně to začala pěkně dramatizovat, až ji manžel musel přibrzdit. Švagrová po mě hodila jenom soucitný pohled. Jako jediná pochopila, že pro mě není příjemné to nějak dopodrobna popisovat. Nakonec jsem to nějak přežila a večer jsem fakt byla ráda, že už je ta oslava za mnou.

Mějte všichni krásný den. 🙂

mila30
5. lis 2007

tak jsem to holky dostala ☹