Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

andree01
10. srp 2009

Holky,
tak stav po vikendu: spinim porad jen lehce, dneska rano mi je blitno, stav a bolest jakoby se mi rozjizdela mrcha, jenze zatim jen to mini spineni...teplotu mam porad vyssi - 36,9°, testy zatim jen ty slabounky //, dneska po praci si koupim novy. porad chodim na zachod kontrolovat, ten pocit mam jakobych mela silny krvaceni ...
...me zase do sebe nezapada vubec nic...

dneska si udelam znova test a kdyz tam bude slaba, tak zitra volam dr at se na me co nejdriv podiva.
ach joooooo - ja chci bejt chlap 😀

zuzka.o
10. srp 2009

Ahoooj holkyyyyy 😵 😵 😵

Teda, tady je ale novinek, ani nemím, kde mám začít.....

Andree: je divný, proč máš pozitivní testy... a tolikrát .... kámoška takhle měla krátkou MS a zjistila až když nedorazila druhá MS, že je těhu. Tak třeba to bude i tvůj případ. V každým případě bude lepší, když se na tebe ta doktorka jukne. Pro klid duše....

Jarko: držím palce na dnešní kontrole u mudr, doufám, že bude u tebe vše v pořádku a bude teo "jenom" zánět močáku. Ten se dovede natrápit!!! Dej pak prosím vědět 🙂

Ele: Pejsek je teda šikulka, činí se od rána..... bílej výtok může svědčit o těhu, lítostivost taky. Snad brzo odezní ty tlaky ve vejcovodu. Jůůů, ty jsi učitelka v amteřince? To je hezký povolání. Já jsem úča na 2.stupni ZŠ, ale nedělám to.

Groowy: taky si nemyslím, že toje mimoděložní těhu. Ale zajdi si k doktorovi, ať ti nabere HCG.

Luci: gratuluju k mrše, i když ty jsi teď v Bulharsku a užíváš si moříčka... závidííííííím 🙂

zuzka.o
10. srp 2009

Denni: moje kamarádka dělá ve Fortuně v Písku, teď jí kolegyně odjela na dovču a ona tam musí být 3týdny v kuse každý den, fuj. Nezávidím ti to.

ratatooy
10. srp 2009

ahoj všem už jsem tady strášššně dlouho nebyla,ted pro mě byli aktualnější stránky beremese,už ale zase budu chodit sem,koukám co je nového?

andree01
10. srp 2009

holky, mam bolesti podbrisku jak s*ina... , jeste do toho obcas takovy rezani...☹ a krev uz mam taky. neni to jako normalne, ale stoji to za to...☹ do toho tam mam snad bublinky nebo co...
denni, tys mela u toho potratu taky silny bolesti? mela jste nektera ms v tehotenstvi? sla bych k dr, ale nemam ke komu. muj bude az zitra odpo... ☹ musim vydrzet

zuzka.o
10. srp 2009

Andree: to je mi líto,co se děje, ach jo .... ale vydrž, dopadne to dobře.
Já jsem si jeden měsíc myslela, že jsem těhu. Bylo mi blbě,divně,.... a pak mrcha dorazila načas, ale byla o dost silnější a jiná než předtím. Doteď si myslím, že to klidně mohlo být minitěhu, spont.potrat. Ale testy jsem si nedělala, tak nevím. Třeba to u tebe Andree je stejn. Někde jsem četla, že skoro každá ženská prodělá potrat aniž o tom ví, že to je v úplném začátku a vajíčko odejde s MS.
Ale kamarádka, jak jsem tady psala, je těhu, vše je ok a ms jí proběhla jako normálně, jenom byla kratší a když jí vynechala druhá, tak teprve testovala a zjistila, že je těhu. To bylo překvápko! Byla už asi v 10tt. Jinak žádný příznaky.

misa1982
10. srp 2009

Ahoj holky jak se tady mate a jak uzivate leta?

misa1982
10. srp 2009

andre ja si myslim ze mas normalni mesicky jen o neco opozdene nektere testy totiz ukazujou slabou carku pred menstruaci proto doktori radi delat tehotensky test at po tydenim vynechani mesicku nechci delat chytrou ale.....

eleanthis
10. srp 2009

andree - to je mi moc lito! o to vic, ze nemas, kam zajit, protoze si dokazu prestavit tu paniku a strach, co to znamena - mit carky a pri tom krvacet... taky muze jit o zamlkly tehu - v podstate ses tehu, hcg roste a najednou zacne samo klesat a dojde prave jakoze k potratu nebo k MS, vetsinou je to, kdyz ten plod neni geneticky v poradku... i tak je treba dohled doktora. Zitra se vyprdni na sluzebku a jdi k doktorovi, i kdyby jsi mela jit v jinym meste nekam na ambulanci... lepsi byt dvakrat za idiota nez jednou prijit pozde...

ja zatim nic. test rano negativni... takze to vzdavam a cekam cervenou... nehodlam se testovat, dokud nebude mrcha dlouho na dovoleny :D a pocitam zatim s jejim prijezdem... v noci i ted pri cviceni v posilce bolesti jako na MS... takze bud prijde, nebo neprijde, uvidime.

no a kde je ta jarus? vsechny nas tu vyschyzuje a pak si neprijde!

eleanthis
10. srp 2009

zdravim misu a ratatooy

jarka.09
10. srp 2009

Čau holky!
Andree: to mě mrzí!!! Ale nepropadej panice, třeba to je normální MS, ty testy můžou být někdy fakt neprůkazný, je důležitý, kdy je ovulace a jestli je trochu později, tak se tím v tom daným cyklu moc nedá řídit. Zajdi někam k doktorovi, budeš klidnější. A nenech se odradit, nemusí to přece vyjít hned, hlavně, že se to povede někdy. A ono se to povede!!! 😉
Jinak já si dnes dala kolečko po doktorech, tak jsem hnedle klidnější. Vypadá to na nějaký zánět, ale pro jistotu mi nabrali krev na HCG, abysme měli klid. Ale sliznice normální, takže to mám vyřešený 😒
Výsledky krve budou zítra, tak uvidím.
El: to jsem zvědavá, jak dlouho ti to netestování vydrží 😀 ?

kalimero11
10. srp 2009

Ahoj holky,
teda tady se dějí věci... 😒

Andree, myslím na Tebe a držím pěsti. Jako bys popisovala úplně přesně pocity, které doprovázely mé mimoděložní těhu. 😠 Ale některé holky tyto pocity měly i při prosperujicím zdravém těhotenství, tak věřím, že to bude i Tvůj případ.

Misa, Ty už jsi třicátý týden? 😲 😲 😲 Tý jo, to letí! A jak se Ti vede? 😉

Jaruš, přeji brzké uzdravení.

Tak já jdu holky zítra dopol. pro ostel, tak si na mne vzpomeňte. Bojím se jak malé děcko. Že uslyším něco, co nechci. 😔

kalimero11
10. srp 2009

Jdu pro ortel, překlep, no... 😀

misa1982
11. srp 2009

kalimero:ahojky ja se mam dobre no uz se mi to krati zatim je vsechno vporadku a zatim jsem pribrala 7kg uzivam si to,ted o vikendu jsem prala mimi vecicky tak uz to jen vyzehlit a je to nachystane ......radeji dopredu at mam klid.Preji vam at se brzo zadari! 😉 😉

zuzka.o
11. srp 2009

Ahoj Miso, týýý jo, ty už jsi 30tt???? 😲 😲 😲 Uf, to je ale fofr, zachvilku budeš mít svýho mimíska u sebe 😵 7kg je super 😉

Ahoj Ratatooy 🙂 Ty ses vdávala? A máš na beremku albíčko, ráda bych se jukla 😵

zuzka.o
11. srp 2009

Jarko: uf, spadl mi kámen ze srdce, že jsi v pořádku a je to "jenom" zánět 🙂

Kali: zítra na tebe budu mooooc myslet, koukej nám hned dát vědět ať se s tebou můžeme radovat 😵 (protože to určitě dopadne dobře) 😉

larri
11. srp 2009

Ahoj holky,zdravim vsechny.Vcera jsem se vratila po 14 dnech od maminky 😉 ,tak ted musim vsechno postupne docitat.

Zatim preji krasny den,ja se byla uschopnit a zitra jdu do prace.

zuzka.o
11. srp 2009

Ahoj Larri: a užila sis opečovávání u maminky? Určitě sis odpočinula a načerpala jsi sílu na nové snaženíčko a už žádné "vejce bez vody" 😀

larri
11. srp 2009

AHOJ Zuzi,to vis,ze uzila.To ja vzdycky mamku rozmazluji,kdyz prijedu.Nedovolim ji nic platit,chodime na jidlo do restauraci,aby nestala cely den u plotne.Ted hlida synovce o prazdninach,tak jsem si jich uzila i ja.

Ja se snazit nemusim 😠 ,ja mam vejce bez vody,tak musim na ivf a to az v listopadu.Ted se budeme muchlovat jen z lasky.My mame pri oplodnovani jinou erotiku,ja to napr.prospim v narkoze. 😉
Omlouvam se,ze to takhle zlehcuji,ale jinak bych byla v Bohnicich.

zuzka.o
11. srp 2009

Aha..... tak až v listopadu? Uf, to je ale ještě dlouhá doba. Hm, ono to moc romanticky to IFV nezní, ale co se dá dělat ..... Ono teda IVF při svíčkách si neumím představit 😀 A je rozhodně lepší, když si z toho děláš srandu než když by ses tím pořád zaobírala a nervovala se, že to nejde a tak. Smích léčí a být v pohodě je základ úspěchu ve všem. 😉

jarka09
11. srp 2009

Ahoj larri, to je fajn, že sis to užila. Však si to zasloužíš! Taky se přikláním k tomu "zlehčování" a vtipkování, člověk to tak musí brát, jinak se z toho zcvokne.
Jinak já si dneska volala na ty výsledky, tak hcg 0, tak to mám jasný, zdá se, že mrcha už se rozjíždí, tak máme zase vystaráno!!
😉

larri
11. srp 2009

Ale aspon mam utechu v tom,ze mi dvakrat odebiral vajicka mlady a pohledny doktor.Mela jsem na neho stesti napodruhe a slibil,ze se bude snazit aby jich nasel co nejvic a ja byla tehotna.No zacatek hezky,konec nic moc.
On ceka dvojcata s manzelkou a ma starosti,pry jim vzdycky k Apolinari dovezou ty nejhorsi pripady,tak se toho trochu boji.

No vidite,je to doktor a chlap a ma strach. 😉

Ale doufam,ze vy se tady budete snazit poradne a zadne ulejvani.

kalimero11
11. srp 2009

Ahoj holky, 🙂

Larri, do listopadu to uteče určitě rychle, zvlášť když se budete často muchlovat z lásky. 😅 A má to i jednu výhodu, IVF se uskuteční ve vhodnou dobu, my to miminko plácali, aniž bychom si byli jisti ovulací...

Jarka, jak je? Ještě máš bolesti? A čeho máš zánět - močáku? Na to jsou prý výborné sušené brusinky.

Mísa, dík za držení palečků, už se zadařilo. 🙂 Jsem 7+2tt.

Zuzi, já byla u Mudr. dneska. Ty zprávy, které jsi ráno četla byly zřejmě včerejší. 😀 Takže mimís je tam, kde má být, tak velký, jak má být a srdeční akce potvrzena. 2.9. mne čeká první těhotenská poradna. Tak doufám, že ten první trimestr dotáhneme úspěšně ke konci. 😎

Denni, kde se touláš? 😉

jarka09
11. srp 2009

ulejvání se tady vůůůbec netoleruje 😀

jarka09
11. srp 2009

Kalimero, tak to je SUPR zpráva!!!! Moc gratuluju!!! 🙂 To je bomba!!!!

Jojo, močák, pořád to bolí, piju brusinkový čaje, brusinkový džusy, ale už se to lepší. Doktorka říkala, že když plánujem dítě, tak nedoporučuje antibiotika, tak to mám zkusit bez nich, ale myslím, že to půjde.

zuzka.o
11. srp 2009

Kali: hm, jsem nějakej mimoň a nepřečetla jsem si datum ...hihihihihihihihi .... tak aspoň už dneska vím, že jste s mimouškem v pořádku,... paráda .... dobrý zprávy tady čtu nejradši 😉 Mooooc gratuluju k srdíčku 😵

Tak tak, ulejváky tady nestrpíme 😀

Ajaj, močák už se mi taky natrápil, Jarko, lituju tě. Já jsem jednou dokonce i močila krev, fuj, hnusně se to tenkrát rozjelo a léčila jsem to antibiotikama, jinak to nešlo. Ono když se to chytne na začátku, dá se to léčit i bez nich. No a tenkrát jsem byla na brigádě a ten pocit, že musím každých 5min čůrat nebo se po .... , byl strašnej.

eleanthis
11. srp 2009

jari - zkus ten urinal - muzou to i tehule a mne to vazne pomohlo, je to taky z brusinek,a le silnejsi koncentrat a pomuze i pri zanetu.

jinak ja jsem dneska zacla spinit - jsem 29DC, takze mrchu cekam dneska vecer 🙂 tudiz jsem dalsi, kdo je pro tento cyklus z kola venku 🙂 beru to sportovne, v lednici uz mesic chladim naprosto skvostny ruzovy vino a po poradny runde piv uz mam taky silnej abstak :D takze se fakt tesim, az mrcha rozjede naplno a ja to oslavim :D

andree nikde, jsem fakt zvedava, jak dopadla u doktora.

ahoj larri, budu drzet palce.

kalimero - velky gratulace !!! zaslouzis si ho!

kalimero11
11. srp 2009

Holky, děkuji za gratulace. 😉 Já se moc těším, až v dalším kole budu gratulovat já vám... 🙂

Andree se chystala k Mudr. odpoledne, tak snad se do večera ozve. Chuďátko, takovéhle stresy. ☹

Jari, ještě urologický čaj je k tomu dobrý a používá se i k léčbě těhulí.

Ele, růžový víno? To zní báječně. Mně se chladí od svátku (byl v červenci) v lednici šapmus. 😀 Jenomže na svátek jsem objevila dvě čárky, tak jsem šampíčko zatím neotevřela, ale možná si večer s manžou symbolicky připiju, na ten dnešní úspěch.

andree01
11. srp 2009

Ahoj holky, ja jeste nic. k dr jdu zitra v rano.

kalimero tobe velka gratulace, tak ti dr nakonec potvrdil co jsme vsechny tusily...🙂 ty se maaaaaas, ono je asi lepsi nic poradne nevedet a pak byt uz v tak pokrocilem tydnu, tak hodne stesti a bud na sebe hodna 🙂

kalimero11
11. srp 2009

Ahoj Andree, děkuji. Hlavně to štěstí, to budeme potřebovat všechny. Čeká na nás tolik nástrah. 😒
Jak Ti je? Je ti líp, že jsi doktora odložila až na zítřek?