Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

luciemar
3. zář 2009

Omlouvám se, jsem tu poprvé, takže se tu zatím moc nevyznám...
Aha teprve teď čtu, že v tomto tématu jsme na tom stejně...

zuzka.o
3. zář 2009

Luci, my všechny jsme o ten jeden vejcovod přišly. Jukni mi do alba do tabulky....povětšinou jsme přišly o pravý vejcovod.

A děkujuuu...snad už tentokrát bude vše v pořádku 🙂

Napiš nám něco o sobě, jestli budeš chtít. Tady se můžes v klidu vypovídat 😉 🙂

luciemar
3. zář 2009

Ahoj Zuzko,

moc díky...Jsem teprve čtvrtý den po operaci, takže je všechno hrozně moc čerstvý...
Právě teď jsem zase po jednom záchvatu pláče...Moc mě to mrzí, vím, že tím nic nevyřeším, ale ty emoce musejí ven...
Moc mi pomáhá, když čtu, že se to ostatním napodruhé povedlo...
Jinak...je mi 25, máme rok od svatby a v lednu jsem vysadila HA, pokoušet jsme se začali asi od května.
Doktor nám říkal, že druhý vejcovod i oba vaječníky vypadají zdravě, takže moc doufáme, že po půl roce pauzy se začneme snažit a brzy se zadaří...Musím důvěřovat tomu druhému vejcovodu 😉
A co ty, Zuzko, kdy od operace ze zadařilo vám? Kdy jste se začali snažit? Jak dlouho se rána hojila a jak dlouho ses šetřila?
Já vím, že teď máš plnou hlavu radosti a vracet se do minulosti pro tebe asi nemá smysl, jestli nechceš neodpovídej, ale moc by mi jakékoli informace pomohly...Asi víš, jak se cítím...
Moc díky! L.

zuzka.o
3. zář 2009

Nene, vracet k minulosti mi vůbec nedělá problém.... je dobře o všem donekonečna psát, člověku se uleví. Teď jsi teprve pár dní po operaci a věř mi, bude to těžké. Ne fyzicky, ale psychicky. Ale přicházející MS budeš nadšeně vítat a těšit se na snaženíčko. 🙂 😉 Nám doktoři řekli, že se můžeme snažit už po 1.MS.... naneštěstí jsem chytla velký zánět, tak se snažení oddálilo. LPS byla 26.1..... snažení od 22.3.... a podařilo se. (tedy doufám, že je vše v pořádku).
Je mi 29 (ještě 😀 )
Šetřit by ses měla to šestinedělí, kdy bys neměla mít sexík. Já jsem po týdnu od zákroku byla v práci, ale jsem v kanceláři, tak to šlo.

luciemar
3. zář 2009

Moc díky za všechny ty informace...Nám doktoři říkali, že bychom měli tak 4 - 6 měsíců počkat. Zvláštní, asi každý říká něco jiného 🙂
Taky jsem někde na diskusi četla, že holky po tomto zákroku měly nárok na lázeňský pobyt ve Františkových lázních a moc jim to pomohlo...Tak si říkám, že bych si to taky možná nechala líbit. Tedy pokud by mi to pojišťovna přiklepla. Jen si nedokážu představit tak dlouhé odlouční od manžílka...
Je zlatej, všechno to se mnou prožívá a moc mě podporuje.
Já ještě studuju a do práce chodím jen občas, takže zatím nikam nemusím 😉
V tom šestinedělí se chci určitě šetřit po všech stránkách. Za měsíc jedeme s manželem na výlet do Říma, takže to bude trochu náročnější na chození, ale to už, myslím, bude v pohodě.
Měli jsme totiž v neděli (den po zákroku) odjíždět na dovču do Bulharska, takže jsme to museli stornovat...Tak jsme si hned museli sehnat něco místo toho... 🙂 Snažím se pořád vymýšlet nějaký program, abych na to tolik nemyslela...
Ale doufám, že těch pár měsíců uteče jako voda a budem se moct zase snažit a že nám to vyjde, jako vám.
Moooooc moc ti držím palečky, ať první UZ vyjde dobře a ať je malinké v hnízdečku!!! 🙂

misa1982
3. zář 2009

Ahoj Zuzi ja jsem rada ze se konecne trochu ochladilo a jsem na tebe zvedava uvidis ted uz bude vse v pohode a nejvic jsem zvedava jestli to budou ty dvojcata!Ja jsem ze ctyrcat a nastesti mam jen po jednom diteti ale prej se to dedi obgeneraci tak jsem zvedava nase syny! 😉 😉 Jinak s tim chozeni na zachod je to stejne jak na zacatku pak budes mit klid a na konci tehotenstvi budes chodit taky nekolikrat za noc a ja ted navic ani nevim jak si porad lehnout! 😉

misa1982
3. zář 2009

luciemar:ahoj ja jsem jedna s mala ktere zustaly oba vejcovody ja mela mimodelozni na vajecniku tak to jen s toho vajecniku odstranily a mam vsechno puvodni doktori nam doporucovaly 3mesice pauzu laparku jsem mela 19.12.2008 no a nejak nam to ujelo a ja jsem v unoru zjistila ze jsem tehotna a vsechno je vporadku nastesti... 😉 😉

misa1982
3. zář 2009

Takze jsem otehotnela koncem ledna zacatkem unora vedela jsem ze nam to ujelo ale nedavala jsem tomu zadnou vahu protoze pred mimodeloznim nam to trvalo 5mesicu a necekala jsem ze se hned zadsari byla jsem dost prekvapena...a taky jsem se bala ze mi doktor vynada ale jen rekl aspon vidite ze to jde!

luciemar
3. zář 2009

Jééé, Miso to je moc radostný příběh...Hned to člověku dodá trochu naděje.
Je to jen pár dnů, takže ta psychika zatím nic moc, ale každá takováhle zpráva mi udělá moc dobře!!!
Moc držím palečky, ať je vše v pořádku a chlapeček zdárně roste!!!
L.

eleanthis
3. zář 2009

teda holky, vy me fakt stvete? jak ma tady normalne clovek vydrzet se plane netestovat, kdyz vy se tu testujete jak o zivot a to jeste pred terminem a jeste ke vsemu mate carky, takze druhej aby se zblaznil!!!

zuzka me minule tak dostala se svyma carkama (moc preju 🙂 ) ze jsem byla uplne v depresi dva dny a musela jsem si jit proste koupit test a udelat si ho, i kdyz jsem vedela, ze 20 DC asi sotva neco uvidim...

ted jsem se premluvila na nedeli a vy tu zase testujete jak sileny, tak jak to mam kruci vydrzet?!

ja nevim, dneska je mi nejak divne, vcera jsem to prehnala a zvedla asi 3 decka a hned me zaclo bolet v podbrisku, dneska od rana tam neco citim a ted me i trochu picha asi tak 2 cm od prostredka stydke kosti uplne dole... modlim se, aby to bylo jen boureni se tehu briska nad tou namahou, ale bojim bojim dalsiho mimotehu... zadny extra priznaky nemam, snad curani - ale ja jsem uchcanda v podstate porad... :( spis na me jde deprese nez teseni z testovani...

vcera jsem byla na masazi i s tim modrakem a pani me nepotesila, na prdeli mam milion pet hrbolu z toho padu a dokonce jsem si prej zrejme pohla s tim esickem - spojem mezi panvi a pateri... coz mi fakt nedela radost - mam s tim problem uz nekolik let a ted jsem si to jeste vic zbortila... se na to fakt vykaslu...

misa - ty jo 33 tt - to uz jsi jak balon ne? to se nekdo ma 🙂 doufam, ze se ti vede dobre.

vitam luciemar 🙂 drz se holka, bude lip a za chvili tu budes s nama testovat jak diva 🙂 teda doufam, ze my uz budeme mit dotestovany, ale budou tu dalsi holky.

jarusko - baracek krasnej, aspon mas porad co delat, to je taky dobry... ja lezu jen z prace do prace a fakt uz toho mam dneska uplne po krk... prisla jsem pred pul hodinou (je sedm vecer), vlezu do vany a jdu spat.. rano zase v pet.. fakt jak do fabriky... uz aby tu bylo tehu :D

andrejko uzij si dovolenou, kdyz uz mas carku pred terminem, je to dobry! a urcite bude! budem ti drzet palce, tak az prijedes, dej hned vedet!

lucbra06
4. zář 2009

elea to jsi napsala hezky 😅 já bych taky testovala,ale mam minimálně ještě 5dní čas na MS 😕
Jinak pořád zkoumam prsa,bolela mě včera,večer nic a dnes ráno jen jedno bolí 😅 to je tak asi jedinej muj příznak,ale co bude to za měsíc za dva za tři 😠 😀

misa1982
4. zář 2009

eleanthis jj pripadam si jak vorvan! 😉 😉 muj priznak kdyz jsem byla tehotna byl takovy bili vytok kremovy....jinak mi nic nebylo ani nebolelo....

lucbra06
4. zář 2009

Ten výtok jsem měla taky jako příznak těhu asi ty splašený hormony.
Fuj dneska je fakt jako podzim 😒

misa1982
4. zář 2009

Jo a jeste si vzpominam ze nez jsem si delala test asi tyden po moji mdivne menstruaci ktera trvala asi den a bylo to jen spineni porad jsem cekala ze se to rozjede a ono potom nic tak mi to nedalo a testla jsem tak jsem nemela vubec chut na sex!

zuzka.o
4. zář 2009

Ahoooj holky moje 😵
Tak teda chuť na sexík nemám vůůůbec žádnou! V noci mi bolí břicho jako na mrchu, pak taky chvilku ráno. Přes den tak nějak nic. Jenom teda ty záda v kříži! Ale zatím je brzo na příznaky, dneska jsem 4tt+0.

Dneska je fakt hnusně! To jako už skončilo léto??? 😲 😖 😠

Ele, moc jsem se pobavila, jak hezky jsi to napsala. Chechtám se ještě teď. .... 😀 😀 😀
Je mi líto, že jsi se tak moc potloukla a to máš hnutou kostrč nebo co? To je naprd!!! ☹

Miso: no, teda čůrat běhám každou noc, to mi teda nebaví! A nějak už moc nemusím ležet na břiše, to je moje oblíbená poloha. Výtok nemám.

Lucbra: já taky neměla vůbec žádný příznaky, tak neházej flintu do žita 😉

lucbra06
4. zář 2009

Taky mě bolí břicho na mrchu 😖 až dnes když jsem přišla ze školky.
Já to měla 7.8 takže dneska 4týdny já už chci mrchu,ježiš já to nepřežiju 😅

zuzka.o
4. zář 2009

Já měla mrchu taky 7.8. .... a testila jsi?

lucbra06
4. zář 2009

Netestila,já tim dlouhym cyklem mam ovulajdu později.Musim vydržet tak do neděle nejlépe do pondělka na test.Jůů to by jsme těhulili stejně i na dny 😀 😀 no to by byl další zázrak 😀

zuzka.o
4. zář 2009

To by bylo supeeeeer .....tak se snaž, ať to vyjde, ju?

A kdepa je Anree.... testila znova?

halpa
4. zář 2009

luciemar - já jsem přesně ten případ, na který jsi narazila - po mimoděložním, bez pravého vejcovodu, po lázních ve Františkách, takže jestli máš nějaký dotaz tak se klidně ptej. 😉
Holky testovatelky, držím palce. 😉
larri - co lázně?

lucbra06
4. zář 2009

andrea jede na tu dovču dnes,tak má asi velký balení.Nebo už je na cestě.
Zuzko já se snažim 😀 a budu se snažit i dále 😀 já už to chci mít fakt za sebou ten ortel.
Včera říkam manžovi at mě hodí do lékárny a on proč?Tak jsem se jen usmála a hned věděl a říká proč to nenecham že jsem pak nervozní:Ale testíky mam doma 😅 ale nesmim,nesmim nechci být zklamaná.

zuzka.o
4. zář 2009

Lucbra: to zklamání znám až moc dobře. Ale kdybych ty testy měla doma, tak prostě neodolám 😅

Jede do Chorvatska, tak to by měla vyrážet až tak večer..... to by se tady mohla zastavit a poreferovat výsledky testíků.....

Ahoj Halpa ...jak se s Ondráškem máte? Co výsledky, dopadlo to dobře?

halpa
4. zář 2009

Ahoj, ještě máme vše před sebou, teď měl božatko zánět nosohltanu s horečkama, ale už je na tom líp.

luciemar
4. zář 2009

Ahoj Hlapo,

myslíš, že ti ty lázně pomohly? Četla jsem názory některých holek, že si mylsí, že jim to pomohlo se zregenerovat a pak otěhotnět? Jak se ti tam líbilo? Jak se o lázně žádá???

Zuzi: Kdy jdeš na kontorlu?

andree01
4. zář 2009

Holky, netestete...🙂 ja si dneska nedala pokoj a tu carku mam stejnou jako vcera, nezesilila ☹ takze klid mi to nedodalo... :.-(

lucbra06
4. zář 2009

Andree jsi třeba v začátku,tak to jde pomaleji,ale určitě bude sílit 😉
Já právě nechci testovat kvuli tomu,ale jsem teda jak špagát.A čárka tam nebude a já padnu 😕 budu na to vejrat za všech stran jako u mimo.A furt se sledovat 😝

andree01
4. zář 2009

jinak jedu az vecer, jeste jsem v praci, ale za chvli jdu dom, balit.
jsem testila...nesili, porad jen stinek, tak nevim...ze by dalsi biochemicky? to uz by bylo divny a znacilo by to spis na nejakou nerovnovahu v hormonech, jak se jmenuje - progesteron? je to ten diky nemu se tvori zlute telisko a zahnizdi vajicko? asi bych sla pak k dr, no porad doufam, ze 4 dny pred ms, ty hormony roztou jeste pomalinku a nedosahuji ani te hodnoty 25, na kterou tu testy uz reaguji. nebo jsme mela pozdeji ovuli a nebo ze by dalsi mimon? No radsi toho testovani necham a pockam po pondeli jestli dorazi nebo nee. 🙂
tak s etu mejte pekne a az se za tyden sem podivam, tak doufam, ze tu apson jedna tehulka bude zase navic...🙂

andree01
4. zář 2009

jeste ze tu holky mate ty testiky, ted jsem se divala na testiky Kali a jsme se trochu uklidnila...
Zuzko, fakt tu tvoji dalnici nechapu...jak mohla byt tak vyrazna ve 25 DC...asi cekas slona 😀 😀 😀

lucbra06
4. zář 2009

Andree tak si to tam krásně užij,přijed odpočátá a s miminkem v bříšku 😵 😉
Zuzka bude mít dvojčátka tak proto 😀 😀

halpa
4. zář 2009

luciemar - já na lázně nedám dopustit, je to nejlepší psychická i fyzická pomoc a ještě si šáhneš na Františka a tím to dokonáš 😀 . Doporučení ti dá gynekolog, pár řádek napíše obvoďák a zaneseš na pojišťovnu. Jedeš na 28 dnů a taky jsem nechtěla jet kvůli manželovi, ale uteklo to jako voda a hlaně stálo za to. 😉