Zkušenosti žen po mimoděložním těhotenství.

zuzan
8. bře 2007

Když tu tak pročítám různé příběhy, napadlo mě zeptat se, z jakého důvodu podstupujete umělé oplodnění? Mám za sebou lednové mimoděložní těhotenství, takže je asi brzy dělat nějaké předčasné úsudky a hypotézy, ale i s touhle variantou počítáme...Zajímala by mě statistika úspěšnosti, případně jaké máte zkušenosti s přirozeným početím po odstranění jednoho vejcovodu.

jarka.09
13. říj 2010

Ahoj holky,
El: trochu se divím, že jste tu rychlou nezavolali nebo nejeli na pohotovost, vždyť víš, že tohle není žádná sranda. Tak držím všechny pěsti, ať už máš konečně klid! 😉

pettrraa
13. říj 2010

@absti hm tak to jsi měla opravdu velké štěstí hlavně že jsi v pořádku a určitě už se to u tebe nebude opakovat 😉 😉

absti
13. říj 2010

Holky,
tak snad radši budeme myslet na něco pozitivního, ne? 🙂
Jinak já jsem ještě v jedné skupině a to snažilky podzim 2010. S holkama si píšeme od září a už tam máme těhulky 🙂 někomu to vyjde hned a krásně.. taky se nám to jednou určitě stane
😉

pettrraa
13. říj 2010

@absti jasně určitě se brzo dočkáš moc Ti to přeju 😉

zuzka.o
13. říj 2010

Ahoj holky 🙂
Moc vás zdravím. Doufám, že se máte co nejlépe. Všem snažilkám po mimoni přeju hodně trpělivosti a hlavně to štěstíčko, aby to co nejdřív vyšlo. Moc vám držím palce.
@eleanthis Ty brďo, takové drama! Já už bych asi rychlou volala. Snad už tě nic takového nepotká. A jestli takhle bolí cysta, tak potěš noha!!!!

Tady jste se ptaly, jestli bolí mimoň....tak mně vůbec nic nebolelo. Měla jsem // na testu, ty nesílily, pak jsem začala špinit, tak jsem zašla k doktorovi a ten zjistil po delším čase, že jde asi o mimoděložní těhu. Pak honem do nemocnice pod kudlu. A otěhu se mi povedlo v srpnu, mimoň byl koncem ledna.

Něco trošku mimo mísu.... představte si, co se mi dneska stalo. Dvojčátka ještě nejsou oočkovaná ani první vakcínou synflorix, pořád to nešlo ze zdr.důvodů nebo měla doktorka dovču (dneska třeba onemocněla).... tak mi řekla, že si mám na VZP zažádat o prodloužení lhůty na očko. (má být oočkováno do 7.měsíce dítěte všechny 3 dávky a prckům bude v sobotu půl roku). Tak tam letím v pondělí s potvrzením od doktorky (samo že nemají výtah, takže si musím sehnat drncala na kočár), tam mi řeknou, že to až co řekne revizní doktor, že bude ve středu v 9ráno, tak si zase musím sehnat drncala, revizáci si to přihasili až v 9,40, ..... no řekli mi, že tohle je záležitost doktorky, že to je jen admin.práce a proč to jako vyřizuju já, že oni se takovou prkotinou nebudou zabývat. Revizačka volala mojí pediatře, ta tam nebyla, tak mlluvila se sestrou, že na to přece mají formuláře, tak aby to vyplnily...zavěsila a pak mi řekla, že jí sestra řekla, že to očko oddaluju schválně já!!!! No viděla jsem rudě! Ihned jsem na sestru naběhla, seřvala jí co si to dovoluje mě pomlouvat.... ona tvrdila, že to neřekla, že si to revizačka vymyslela...takže slovo proti slovu... mlela to pořád dokola až jsem se otočila na patě a odešla! Doma jsem zbodla celou Milku na nervy a už je mi líp. To je.děs!!!!!!!!!!!!!!

pettrraa
13. říj 2010

Ježiš Zuzi no to je teda síla to si ta sestra snad dělala srandu né to je drzá koza 😲 dobře jsi udělala že jsi jí vynadala.Tak snad vás pak naočkují v pohodě 😉

katapola
14. říj 2010

Ahoj holky, po 4 letech snažení a po 4 umělých pokusech se nám podařilo otěhotnět přirozeně. Jenže na ultrazvuku 40. den cyklu nic vidět nebylo a je podezření na mimoděložní těhotenství. Vzali mi znova krev a výsledek je pozitivní, ale hodnota jen 1260. Můžu se zeptat, jak to všechno v nemocnici probíhá, jak dlouho trvá hospitalizace, jak dlouho musí být žena doma na neschopence, zda vždy při laparoskopii odebírají i vejcovod?☹ Jak se rozezná mimoděložní těhotenství od neprosperujícího? Na tu laparoskopii se objednává nějak dopředu nebo mám čekat, že mě gyndař pošle do nemocnice rovnou? Nerada bych, aby se něco zanedbalo a zároveň bych nerada přišla zbytečně o vejcovod.

eleanthis
14. říj 2010

katapola - to je mi lito, i kdyz si rikam, ze mimodelozni pri hcg kolem tisice praska, takze to uz by jsi videla... zadne bolesti nemas? treba mas jen posunutou ovulku a mimi je jeste maly, aby bylo videt... jinak hospitalizace byva dva az tri dny, pak jsi kolem sestitydnu doma, jak kdo se citi. No a jeste bych si nechala znovu zmerit hcg treba po trech dnech, u mimodelozniho velmi pomalu narusta, ja jsem mela kolem 30 DC jen 214 bodiku a za dva dny jen 275 nebo tak nejak. pokud ti to bude rust geometrickou radou, neni se ceho bat. Muze jit i o zmlklej potrat bohuzel, ze zarodek proste zanikne, to pak bud potratis driv sama, nebo je to taky videt na UTZ a hcg, ktery klesa. Neves hlavu, jeste neni vsechno zabity, pokud nemas zadny bolesti jeste bych bojovala za normalni tehu. Kamaradce se ukazalo mimi na tehu testu az po trech tydnech od terminu menstruace, proste posunuta ovulka. nech si znova zmerit hcg (na pozadani to stoji myslim 2-300) a budes moudrejsi. taky muzes zkusit ambulanci nemocnice, vic hlav, vic vi.

mne se holky cas krati, dneska si jdu koupit veci do nemocnice :( uz zacinam mit nervy... zitra tam jdu odevzdat papiry. mrcha se uracila 32DC s plnou vervou, tak se pro zmenu valim s krecema v zadech :D ale uz se jen smeju, ze nebudu s mrchou v nemocnici 🙂

Zuzi - to je masakr teda... si taky zazijes... clovek kolikrat nestaci, nez koukat... asi maji spatny zkusennosti. nektery lidi jsou prdli.

slunickoa
14. říj 2010

Ahoj, mohu se ještě na něco zeptat. Po operaci jsem již odkrvácela a teď čekám na první MS. Nevíte o něčem, co by ji přivolalo?

katapola
14. říj 2010

@eleanthis Bohužel normální těhotenství to není. 33.den cyklu jsem měla hcg 650 a 41. den jen 1260, takže je jasný, že hcg neroste tak, jak má a navíc v děloze ten 41. den na ultrazvuku nebylo nic vidět. Buď je to neprosperující těhotenství nebo jak se tomu říká anebo mimoděložní. Snad se dnes odpoledne u doktora dovím víc.

katapola
14. říj 2010

@eleanthis A těch 6 týdnů doma mě teda děsí. To bude průser v práci a já asi zcvoknu nudou. No hlavně abych už byla fit.

slunickoa
14. říj 2010

@katapola Já jsem po operaci dva týdny a chodím už do práce, ale zatím jen na dopoledne.

pettrraa
14. říj 2010

@katapola ahojky moc mě to mrzí že máš takové problémy.Mě při prvním mimoděložním si hned dr nechal v nemocnici protože na utz nic neviděl a prostě řek že mě domů nepustí (mě břicho vůbec nebolelo)vím že to byla středa a čekali jsem do soboty jestli na utz něco bude vidět hcg mi od středy do soboty kleslo a na utz stále nic takže to mimoděl bylo vzali mi pravý vejcovod.No a za 9 měsíců jsem měla druhé mimoděložní měla jsem cystu za dělohou 9cm velkou prorostlou do tlustého střeva a už jsem měla krvácení do břicha ale to mě taky nic moc břicho nebolelo jen na té levé jsem měla malé tlaky ale fak nic hrozného a vůbec jsem netušila že bych byla zase těhu jsme se moc nesnažili.U toho prvního jsem to tušila že jsem těhu bolela mě prsa test jsem si dělala ještě než jsem měla dostat ms ta měla přijít až asi za 3 dny.
A doma pak jsem byla těch 6 týdnů je to asi lepší pořádně si odpočinout a nabrat sílu ale chápu že na psych je to hrozné já mám naštěstí dva synáčky takže jsem to díky nim zvládala celkem v pohodě.
Moo moc přeji jsi byla brzo v pořádku
slunickoa bohužel nevím co by napomohlo k tomu aby jsi ms dostala dříve 😖

katapola
14. říj 2010

@eleanthis Tak mám nové výsledky, dnes 1706m předvčerem 1263,je jasný, že to roste někde blbě☹ Za dvě hodiny jedu na ultrazvuk.

@pettrraa Já děti ještě nemám a tedy ta historka o opakovaném mimoděložním mě děsí. No snad to dopadne dobře a podaří se nám mít aspoň jedno děťátko.

pettrraa
14. říj 2010

@katapola Ježiš to jsem něchtěa tě vyděsit dvakrát se to stane máááálo komu a v mém případě už je to "jedno" když už máme děti.Nevěš hlavu třeba na utz něco bude vidět moc držím pěstičky 😉 😉 😉
u prvního syna mě děsili že mám bezplodové těhu protože dr nic neviděla no a tak jsem jela do nemocnice kde mají lepší utz a oni tam něco málo viděli a za týden už bylo vidět krásně.
tak tfuj tfuj tfju 😉 😉

katapola
14. říj 2010

@pettrraa díky díky, já to nějak zvládnu. Za chvíli vyrážíme na ultrazvuk.

pettrraa
14. říj 2010

tak moc doufám že to dopadlo dobře ??

pettrraa
15. říj 2010

ahojky tak copak asi Katapola?? doufám že je vše ok
mě dorazila ms a teda bolí mě břicho jak čert jsem si musela vzít i prášek od toho května to mám pokaždé předtím jsem to nikdy neměla ach jo ☹

eleanthis
16. říj 2010

hmm.. tak koukam, ze Katapola nikde uz dva dny, jestli si ji tam chudinu nenechali :(

ja nastupuju zitra holky... cysty jsou kolabovany (praskly), tak jak jsem si myslela. doktorka vcera byla dost protivna, tak doufam, ze tam zitra potkam nejakyho vetsiho nadsence, kterej me vic podpori... uz zacinam stresovat a bat se... v jednu tam mam byt, tak mi to snad do pondelni operace utece. drzte mi palce. partnerovo spermio nedopadlo zrovna ukazkove, tak doufam, ze aspon u mne to bude dobry.

papa a ozvu se zatim se tu drzte 🙂

pettrraa
16. říj 2010

Ele tak at to máš brzo zasebou a máš tam lepší dr než včera.Tak tfuj tfuj tfuj 😉

katapola
17. říj 2010

Ahoj. Lítala jsem čtvtek pátek po doktorech. Ve čtvrtek večer si mě doktor chtěl nechat v nemocnici, ráno hcg vystoupalo na 1700, večer mírně kleslo, na ultrazvuku doktor nic neviděl samozřejmě. Podepsala jsem reverz, že přijdu ráno, zas mi vzali krev, hcg okolo 1600, doktor napsal diagnozu zamlklý nevypuzený potrat s tím, že mám v úterý přijít na kontrolu. Mimoděložní nemohl vyloučit, ale říkal, že je pravděpodobnější ten zamlklý potrat. Nejspíš mě nemine revize dělohy a to by byl ten lepší scénář. Zatím se bojím, jak to dopadne.

eleanthis
17. říj 2010

katabola, drz se, i tohle mam bohuzel za sebou. neni to tak zle, sla jsem rano a vecer uz me vyhodili domu, pak tyden docela krutejch bolesti a pak uz docela dobry. tak to zvladni...

pettrraa
17. říj 2010

ahojky Katapola tak to mě mrzí ale pokud je to zamlký potrat tak je to lepší než mimoděložní moc držím pěstičky at to máš brzo za sebou 😉

luciemar
18. říj 2010

Tada holky, chvilku tady nejsem a tady se dějou taková dramata ... ☹
Chjo, je to trápení. Moc vám oběma přeju, ať do dobře dopadne. Ten zamlklý potrat by byl opravdu lepší variantou. A ty, Ele, asi už to máš za sebou, viď...Doufám, že to proběhlo bez problémů a že budeš brzy v pořádku!!! 🙂

pettrraa
18. říj 2010

ahojky Tak doufám že Ele to máš už za sebou a je vše v pořádku.
Luci a jak je tobě ? to je zima venku co brr

luciemar
18. říj 2010

@pettrraa Mě je fajn...V sobotu jsme se vrátili z relaxační dovolené, takže jsem krásně odpočinutá. Bylo to super, i když většinu aktivit, které jsme měli v balíčku (masáže, perličkové koupele, sauna, apod.) jsem samozřejmě nemohla absolvovat. Ale i tak jsem si to moc užila! Chytli jsme ještě poslední hezké počasí. Teď už je to fakt hrůza...by člověk zmrznul!!! 🤐 Záda jsou, musím to zaklepat, v pohodě. Tak mám radost.
Bříško roste snad každým dnem a malinkej kope jak o závod 😀 Nakupujeme výbavičku...dnes přišla postýlka, tak jsem na ni zvědavá 😉
A co ty? Už jsi nastoupila do práce? Jaké jsou první dojmy?

pettrraa
18. říj 2010

Luci tak to jsem ráda že jste si dovču užili a že záda tě nebolí parádička 😉 😉
No prosímtě s prací je to zatím takto: prý zatím mají málo klientů(důchodců) takže nástup stále posouvají 😖 dnes mě psala kamarádka co tam budu pracovat je zdravotní sestra a už tam dělají uklid a připravují to že prý snad od 1.11 vezmou zatím jednu pomocnici (to budu i já) a pak až bude více klientů že vezmou ty další dvě pomocnice.No tak jsem jí psala že mě asi klepne jestli mě nevemou hned od toho 1.11.Já tam volala min středu paní mi právě řekla že fakt ještě neví ten nástup ale at se nebojím že prostě se mnou na 100% počítají tak mě trošku uklidnila.No ale dnes mě ta kámoška tím vykolejila pak mi psala at přijedu že mě vezme přímo za staniční sestrou která vlastně rozhodne koho veme hned od 1.11 tak jsem za ní byla, moc milá paní tak jsem jí řekla že prostě už jsem rok bez práce a že fakt už se i do práce těším že doma mě to samotnou nebaví že děti jsou ve škole a školece a že klidně mi můžou zavolat ze dne na den a já že prostě nastoupím 😀 No a tak prý dají vědět no.Pak zase psala kámoška že za ní paní byla a prý a vy se znáte? to je fajn začíná se nám kolektiv pěkně rozrůstat tak že si kámoška myslí že mě vezme od toho 1.11 😉 .
Holky pardo že jsem se tak rozepsala ale musím se vykecat 😀 😀 Tak mi kočky držte pěstičky at mi to vyjde fakt už mě to doma nebaví 😉

jitulka1970
18. říj 2010

ahojky všem, tak se po delší době zase hlásím 😖 Dneska jsem byla (na den přesně po půl roce) opět "navštívit" svého doktora, abysme se, konečně, domluvili, co a jak dál. Přece jen čtyřicítka v trapu a mimísek pořád nikde! ☹ Do pátku se mám rozmyslet a vybrat si ze dvou možností: buď LPSK s profukem stávajícího vejcovodu nebo okamžité doporučení na CAR (ovšem s tím, že i tam mi, možná, bude nejdříve doporučena LPSK). Každopádně v pátek s sebou "vzoreček" od chlapa, aby se kouknul, jestli se ty "potvůrky" mají k světu nebo to "mají na háku". 😀 No, tak jsem mu sdělila (po zkušenostech některých z vás), že na 80% to vidím nejdřív na tu první možnost, ať to zbytečně neprotahujeme a vyzkoušíme všechno, co jde. Uff, sice to znova znamená jít si lehnout na pár dnů do nemocnice, ale když s tím budu počítat, tak se na to nějakým způsobem psychicky připravím a bude to ok. Hlavně, aby to klaplo a bylo to v pohodě! Z toho mám tak trochu strach! ☹ Ale věřím, že to dopadne dobře a že, nakonec, třeba ani to IVF nebudeme potřebovat a zkusíme to nejdřív opět jen přes IUI 😉
El a Katapola: holky, doufám, že jste obě v pořádku a že tady co nejdřív všechny rozšíříme řady těhulek! 😉
Pettrraa: Peti, tobě držím pěsti, ať ti to, konečně, klapne s tou prací, ale hlavně, ať jsi v ní spokojená, baví tě a najdeš tam skvělý kolektiv! 😉
Těhulkám: berušky, opatrujte se, dávejte na sebe (i mimísky) pozor a užívejte si těhulkování! 😉
No a všem ostatním: hlavu vzhůru, ono se to určitě povede!!!! 😉 😉 😉
Tak zatím pa pa a v pátek se určitě ozvu, co a jak. 😉

konik28
19. říj 2010

Ahoj, před měsícem jsem podělala mimoděložní těhotenství při kterém mi odebraly pravý vejcovod. Pročítala jsem si vaše diskuze a tak přidávám jen pro upřesnění, že nemusí vždy být HCG nízké a stagnovat nebo dokonce klesat.Mě přijali do nemocnice poté, co jsem měla bolesti a začala krvácet, měla jsem pozitivní testy, které sílili. Takže mi udělali ultrazvuk, kde nic neviděli. Nechali si mě v nemocnici a vždy ráno odběr krve poprvé 2500 HCG- na ultrazvuku znovu nic, další den 3700HCG na ultrazvuku nic, třetí den 4600HCG na ultrazvuku opět nic. Takže rozhodnutí primáře- laparoskopická operace. Gravidita ve vejcovodu 3cm + 5 cm žluté tělísko- vejcovod byl pro jistotu odstraněn. V břišní dutině bylo trošku krve, takže i revize.Po operaci hrozná bolet, ale druhý den už v pohodně a třetí den po operaci jsem byla už doma. V nemocnici mi řekli, že bych měla býtt týden doma , já jsem si to ještě o týden prodloužila ale to už na vlastní žádost,ale už jsem byla v pohodě. Mám jen dotaz je to 4 týdne MS nikde, za jak dlouho vám naběhl cyklus popř kdy mám jít k lékařce na vyvolávačku? Díky

kaciatko81
19. říj 2010

ahojte, sa vam sem votriem... v decembri 2009, som mala diagnosticku laparoskopiu, vsetko v poriadku, vsetko priechodne, ziadny problem... otehotnela som po 3. iui v aprili 2010... hcg krasne stupalo, akurat podla prvej krvicky vyzeralo, ze sa mimi zavrtalo neskoro... citila som pichanie na pravej strane, tak dr. vyslovil podozrenie na mmt. pri hodnote 1184 ma uz poslal do nemocnice. nakolko hcg stale pekne rastlo, tak sa cakalo, ale ostavala som v nemocnici. operovali ma pri hodnote okolo 3000 (skoro na den presne po prvej lsk) ked uz hcg rastlo pomaly, takze sme vedeli, ze to nie je ok. ms dosla 5 tyzdnov po operacii. hematologicka sa vyjadrila, ze to mohlo byt kvoli trombofilii (zistili mi ju az neskor). teraz chceme skusit znova, dr ma prehovaral na iui, ja sa bojim, ze sa to zopakuje... hovori mi, ze to sa moze aj pri ivf, ale mam teoriu, ze ked to emryjko musi preplavat vajcovodom, tak je vyssia sanca, ze sa tam zasekne, ako keby sa malo stratit z maternice...