Zpoždění MS, hormonální porucha. Máte někdo zkušenost?

zuzkka88
1. kvě 2012

Ahoj, zajímá mě prosím, jestli jste některý měla/máte podobný problém jako já. HA jsem vysadila v lednu 2011. Od té doby mám MS jen trošku nepravidlnou, v průměru délka 27, 28 dní. Jen dvakrát 26 dní a dvakrát 31 dní (to hned po vysazení). Tento cyklus však začal menstruací po pouhých 24 dnech a do 12DC jsem potom špinila. Šla jsem s tím na gyndu, doktorka mě dole zkotrolovala, udělala ultrazvuk a prý tam žádná cysta není, že to bude asi hormonální (pak jsem jí ještě řekla, že ve stejný den, kdy přišla ms, jsem měla horečky a celý další týden (nejvyšší 39,1), prý to může být příčinou dřívější ms). Předepsala mi asi Norethisteron (nebo takového něco). Jenže než jsem se dostala k tomu, abych si to vyzvedla, tak špinění ustalo (asi do dvou dnů), tak už jsem si to nevyzvedla (i doktorka říkala, že už mám teda počkat na další cyklus). Tento cyklus ms dřív nepřišla, pro jistotu nepřišla vůbec (zatím). Jsem 33DC. Už před několika dny (asi víc jak před týdnem mě bolely prsa, to se mi občas stává těsně před ms), asi 5 dní (mimo včerejšek) mě pobolívá v podbřišku, to mi taky dělá před ms, ale v den kdy má přijít, max den předtím. A pořád nic. Několik měsíců jsem měřila BT, ovu probíhá. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak to váš doktor řešil? Co se dělo? A ještě by mě zajímalo, jestli nevíte, zda při takovém prodloužení cyklu dochází k ovu třeba v obvyklý termín a prodlouží se luteální fáze, nebo při této poruše je LF stejná (jak má být) a ovu se posouvá? Test jsem si dělala asi před dvěma hodinama a negativní. Doktorka říkala, že mám počkat do 40 DC a pak přijít.

Děkuji kdo dočetl až sem a děkuji tomu kdo mi odpoví

zuzkka88
autor
1. kvě 2012

Nevíte někdo náhodou? ☹

rena1410
1. kvě 2012

Tak treba jsi mela ovulaci dyl a test jeste neukazal tehotenstvi. Me cyklus podobne blbnul posledniho pul roku (dokonce jsem to dostavala jednou po 19 a pak po 14dnech). Pak jsem zase mivala zpozdni, ale max. 5dnu. Menses jsem mela delsi, taky jsem dlouho spinila. Pry to mohlo byt stresem nebo cimkoliv, proste se to stava. Minuly cyklus mi podle priznaku dokonce prislo, ze jsem mela ovulaci 22DC. A to mivam normalne 28denni cyklus a ovulaci okolo 12DC. Tak pockej jak rika dr. do toho 40DC a uvidis. Me dr. rikal, ze normalni zpozdeni je do 35DC. Test si zas udelej treba za 2-3dny, pokud to nedostanes.

chcememimi
1. kvě 2012

@zuzkka88 ahoj já mám ted uplně stejný problém...taky jsem 33 DC a těhotenský test zatím negativní a ovu byla bud 14.4. a nebo 28.4. dle BT sama jsem z toho zmatená a radili mi tu udělat si test ještě později, že hcg může stoupat pomaleji...taky jsem z toho uz vyřízená

rena1410
1. kvě 2012

ja uz tu ovulaci ani na sobe nepoznam. dr. mi rekl ve ctvrtek ze ji budu mit dnes. no ale ja nemam zadny hlen ani me neboli vajecniky, proste nic. teplotu teda nemerim. pred tou poruchou cyklu jsem ji ale na sobe poznala. tak jako teda nevim kdy se mame snazit. asi furt 🙂

zuzkka88
autor
1. kvě 2012

@chcememimi já tento měsíc neměřila, tak vůbec nevím, kdy byla ovu. ☹ Pokud by byla šance na těhu, musela by být nejdřív 18 DC, tzn. 16.4. Tak nevím no. Bojím se, že to bude ta hormonální porucha. A ty máš jinak cyklus pravidelný? Kolik dní normálně trvá?

chcememimi
1. kvě 2012

@zuzkka88 no pravidelný od revize rozhodně nemám, ale nejdelší byl 31 DC a ted mám 34 DC a stále nic ...a zatím ani jedno ...tak nevim...ještě počkám a jinak naběhnu na gyndu

rena1410
1. kvě 2012

A jeste mi dr. rikal, ze za normalni se povazuje dostat po 21-22dnech. Drive uz to znaci nejakou poruchu.

zuzkka88
autor
1. kvě 2012

@rena1410 normálně mívám ovu asi 15-17DC, mám trošku kratší luteální fázi (cca 12-13 dní), teď bych ji měla hodně později.. právě nevím, jestli je i při případné hormonální poruše ovu později, nebo se prodlužuje luteální fáze a ovu je stejná jako v jiné cykly. S testem počkám a zkusím kdyžtak teda pozítří.
Tak se snažte pořád 🙂 Nebo si kup třeba ovu testy.

rena1410
1. kvě 2012

@chcememimi No tak jestli jsi mela ovulaci 28.4., tak to fakt na testu jeste nemuze byt videt tehotenstvi. Preju, aby to vyslo 🙂

chcememimi
1. kvě 2012

@zuzkka88 ovu se může měnit každý cyklus, já jí třeba jednou měla už 10 DC a jindy až 23 DC a to jsem ji měla pravidelnou 🙂

zuzkka88
autor
1. kvě 2012

@rena1410 tak aspoň že tak, tak jsem to neměla zas tak krátké, horší bylo asi to špinění do 12 DC.
@chcememimi a do kdy budeš asi tak čekat? Já tam naběhnu kdyžtak zezačátku příštího týdne. Ale snad to nebude nutné, vyvolávačku nechci, nikdy jsem ji nepotřebovala ☹ Já taky měla nejdelší 31, ale to jen dvakrát před rokem po vysazení.. jinak normálně tak 27, 28 dní

chcememimi
1. kvě 2012

@rena1410 to já vím....ale nejsem si tím jistá...podle čípku ale byla kolem 16.4., podle ovu testu 20.4. a podle BT 28.4. tak nevim...já jí na sobě sama nepoznám...snažím se teprve na vše přijít, ale jestli to ted nevyjde , tak to uz zkoumat nebudu a zkusime to bez tech veci, proste ob 3 dny 🙂)

chcememimi
1. kvě 2012

@zuzkka88 čekat budu do 40 DC kdyby ta ovu byla opravdu až teď a mezitím si možná zkočím i na krev a to se pak zrčitě zjistí...a když se těhotenství neprokáže, tak tam naběhnu

rena1410
1. kvě 2012

@zuzkka88 Tak porad to taky nejde 🙂 Ja si myslim, ze pri poruse muze byt klidne ovulace v jiny nez obvykly den anebo taky vubec. My se snazime uz pul roku okolo ovulace, ale prave tak dlouho mam tu poruchu cyklu. Takze buhvijestli jsem ji vubec mela anebo byla v uplne jiny den cyklu.

rena1410
1. kvě 2012

@chcememimi proste holky presne tak, na zadnou metodu mereni ovulace asi nelze spolehat, proto je nejlepsi snazit se porad...jenze kdo na to ma mit taky porad chut 🙂

chcememimi
1. kvě 2012

@rena1410 no právě ta chuť, kort když mě malý přes den třeva vyždímá :D ale bude to nejjistější a zda ovu probíhá, tak jí takhle nemůžeme minout 🙂

rena1410
1. kvě 2012

presne, taky mam dva a pul roku prcka a vecer mam dost 🙂 no proste nekdy to vyjit musi

zuzkka88
autor
1. kvě 2012

@chcememimi zatím jsem měla ovu dost podobně, ale to i délku cyklu, tak se uvidí no.. test jsem si dělala první dnes večer. A krev se platí že? Asi spíš počkám, jestli se něco neukáže na testu a za týden stejně půjdu k doktorce tak jako tak... jsem zvědavá, jestli mě bude nějak kontrolovat nebo rovnou píchne injekci nebo co
@rena1410 ovu byla si myslím, měla jsem plodný hlen, ale právě že v dobu obvyklou pro kratší cyklus (okolo těch 28 dní).. a včera a dnes jsem si měřila BT a hodnoty byly vysoké jako po ovulaci.. tak to zkoušejte celý cyklus třeba ob tři dny a máte větší jistotu 🙂

rena1410
1. kvě 2012

tak si udelej test spis z ranni moci, ta je koncentrovanejsi nez vecer ....

chcememimi
1. kvě 2012

@zuzkka88 no tak zkoumat by to rozhodně měla a za krev se platí, ale kolik to přesně nevím...no já zkusím tu krev, jestli nemam pomalejší hcg, ptze i před tím mi rostla pomaleji, ptže mimi se ukazuje u 1000 mlU a to bylo vidět až skoro v 8 týdnu...

rena1410
1. kvě 2012

tak vam holky drzim palce. no ja to mam dostat az tak za 14dnu. tak uvidime. jinak jak psala zuzka ze ma vysokou BT, tak to taky muze znacit tehotenstvi ne ?

zuzkka88
autor
1. kvě 2012

@rena1410 jj vím, test jsem si koupila až dnes odpoledne, tak to dřív nešlo.. ale zítra ráno na to asi kašlu, když tam nebylo nic dnes večer tak zítra ráno pravděpodobně taky ne.. spíš asi počkám na čtvrtek třeba
@chcememimi to jo ultrazvuj ukazuje později, ale zase mi přijde, že mezi těhu testem a testem z krve není takový rozdíl, vlastně jen 5 jednotek. I za jeden den to naroste o víc.

zuzkka88
autor
1. kvě 2012

@rena1410 děkujeme 🙂 no tak napůl s tou teplotou... den před nebo v den ms mám teplotu třeba 36,9, 37, ale i 37,2 a může se to změnit ze dne na den. Včera a dnes jsem měla 37,3. To může znamenat cokoliv. Nejvyšší teploty jsem zaznamenala 37,5 a 37,4, ale to jen těsně po ovu. Tak těžko říct no.

chcememimi
1. kvě 2012

@zuzkka88 no ultrazvuk má ukazovat už i 6 tt klidně a moje mamina má to samé s bráškou se jí to ukázalo až 10 den po zpoždění a kámošce až 14 dní...tak uvidím, ale příznaky tomu odpovídají...absolutně mi nesedí nějaká jídla, pálí žaludek a jakmile se trochu rozčílím, tak šílená bolest břicha...ale prsa zatím nic :D třeba to je jen z nervů

zuzkka88
autor
1. kvě 2012

@chcememimi no já jen to co jsem psala.. citlivá prsa (ale teď míň jak před týdnem) a pobolívání v podbřišku.. to mám taky před ms, ale jen těsně před ní. A včera nad ránem jsem se probudila s divnou chutí v puse, nezvyklou, nevím, k čemu to přirovnat, ke kovu ale asi ne... ale jinak nic

rena1410
1. kvě 2012

me teda prsa pri prvnim tehot. nebolely vubec. ja si teda holky myslim, ze jste tehotne.

chcememimi
1. kvě 2012

no já si tím u sebe nedávám zbytečné naděje....něco v hlavině mi říká, že ne a že každým dnem nastoupí MS...možná jsem až moc pesimistická, ale lepší je počítat s tím tzv. horším 🙂

rena1410
1. kvě 2012

to jsem teda zvedava, tak pak napiste jak jste dopadli 🙂

chcememimi
1. kvě 2012

napíšu, jen nevím zda ještě zkoušet teď někdy test a nebo počkat až na tu krev...a nebo čekat na MS

rena1410
1. kvě 2012

no jo, tak to vyjde priste, musime to tak brat. my se uz taky pul roku snazime i pres tu poruchu cyklu. ted by to uz snad melo byt ok, tak uvidime jestli to vyjde. pri prvnim synovi to bylo hned napoprve. stejne s tim clovek nic neudela a trapit se kvuli tomu nebudu.