Zpoždění MS, hormonální porucha. Máte někdo zkušenost?

zuzkka88
1. kvě 2012

Ahoj, zajímá mě prosím, jestli jste některý měla/máte podobný problém jako já. HA jsem vysadila v lednu 2011. Od té doby mám MS jen trošku nepravidlnou, v průměru délka 27, 28 dní. Jen dvakrát 26 dní a dvakrát 31 dní (to hned po vysazení). Tento cyklus však začal menstruací po pouhých 24 dnech a do 12DC jsem potom špinila. Šla jsem s tím na gyndu, doktorka mě dole zkotrolovala, udělala ultrazvuk a prý tam žádná cysta není, že to bude asi hormonální (pak jsem jí ještě řekla, že ve stejný den, kdy přišla ms, jsem měla horečky a celý další týden (nejvyšší 39,1), prý to může být příčinou dřívější ms). Předepsala mi asi Norethisteron (nebo takového něco). Jenže než jsem se dostala k tomu, abych si to vyzvedla, tak špinění ustalo (asi do dvou dnů), tak už jsem si to nevyzvedla (i doktorka říkala, že už mám teda počkat na další cyklus). Tento cyklus ms dřív nepřišla, pro jistotu nepřišla vůbec (zatím). Jsem 33DC. Už před několika dny (asi víc jak před týdnem mě bolely prsa, to se mi občas stává těsně před ms), asi 5 dní (mimo včerejšek) mě pobolívá v podbřišku, to mi taky dělá před ms, ale v den kdy má přijít, max den předtím. A pořád nic. Několik měsíců jsem měřila BT, ovu probíhá. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak to váš doktor řešil? Co se dělo? A ještě by mě zajímalo, jestli nevíte, zda při takovém prodloužení cyklu dochází k ovu třeba v obvyklý termín a prodlouží se luteální fáze, nebo při této poruše je LF stejná (jak má být) a ovu se posouvá? Test jsem si dělala asi před dvěma hodinama a negativní. Doktorka říkala, že mám počkat do 40 DC a pak přijít.

Děkuji kdo dočetl až sem a děkuji tomu kdo mi odpoví

rena1410
9. kvě 2012

@chcememimi Jo? aha, to jsem nevedela, dobra rada 🙂 Me dr.rikal, ze mam brat vitaminy pro planovani tehotenstvi, ne samotnou kys.listovou, ze je dulezite brat vsechny ty vitaminy najednou. Mam si ji teda koupit jeste zvlast?

rena1410
9. kvě 2012

Ted jsem pocitala kamosce podle cinskeho a ji to nevyslo, tak to me teda potesilo 🙂

chcememimi
9. kvě 2012

@rena1410 to me zase ne :D

rena1410
9. kvě 2012

@chcememimi 😀 😀

chcememimi
9. kvě 2012

@rena1410 jj kup i magnesium 🙂 obojí stoji kolem 30 kč 🙂 magnesko je primo na udrzovani a pri bolestech a kys. ke vybprna taky 🙂

rena1410
9. kvě 2012

@chcememimi Jj, dnes pujdu do lekarny, tak koupim zrovna test a to magnesko a kys.listovou. Me ti je divne, mota se mi palice, ale to snad jeste nemuzou byt priznaky ne? Ja uz jsem tak zblbla, to je tim, ze se sleduju.

chcememimi
9. kvě 2012

@rena1410 no a nemas vysoky tlak , u nas se dnes hrozne zmenil a taky to na sobe citim, beru na tlak i leky...takze pocitim jaky kolliv sesup teplot a nebo tlaku venku...muze se ti to stat...a nevim zda je to brzo kamoska to mela uz 3 den od oplodnění a nevěřila tomu a nakonec se to potvrdilo 🙂

rena1410
9. kvě 2012

@chcememimi Ja mam tlak spis nizky. Ale to jsem citila vcera,byla jsme dost unavena. No, Dada je nemocny,tak mozna jsem to chytila od nej.

chcememimi
9. kvě 2012

@rena1410 no tak se hlavne nadopuj radeji paralenem, kdyby nahodou tak at to neuskodi miminku

rena1410
10. kvě 2012

Ahoj, tak dnes v puse 36,4 a dole 37,1. Vcera jsem si koupila test, ale musim vydrzet 🙂 A na tu listovku i magnesium jsem zapomela 😀

chcememimi
10. kvě 2012

@rena1410 ahoj 🙂 no jeste vydrz 🙂 to jsou docela teplotni rozdily 🙂 ale uz jsi po ovu, když je to nad 37,1 dole 🙂

rena1410
10. kvě 2012

@chcememimi no to doufam 🙂 tak uvidime 🙂

crawler
10. kvě 2012

@chcememimi
@rena1410 holky jen jsem náhodou nakoukla - teplota dole během dne není bazální teplota - bazální teplota se musí měřit po spánku, kdy je tělo dlouho v nečinnosti - jinak to nemá žádnou výpovědní hodnotu - to i před ovulací ji můžeš naměřit nad 37 😉

chcememimi
10. kvě 2012

@crawler ale já mám za to, že si jí měří ráno 🙂 dnes určitě...já jí měřím v 6:00 pro jistotu, když jde přítel do práce 🙂

chcememimi
10. kvě 2012

@rena1410 jj jsem zvědavá 🙂

rena1410
11. kvě 2012

@crawler merim rano v 8, po probuzeni, no teda jsem uz dyl vzhuru, ale lezim. dneska 36,7 (dole 37,1).

crawler
11. kvě 2012

@chcememimi
@rena1410 holky pardon - já to blbě pochopila - normálně už trubkovatím 😅 😝 😀

chcememimi
11. kvě 2012

@crawler to je v poho 🙂 to se stane každému 🙂

rena1410
12. kvě 2012

Ahoj, tak dneska 36,8 (dole 37,5). Ale mam anginu, tak je to asi zkreslene.

chcememimi
12. kvě 2012

@rena1410 jeee to je blby....ty nemoci ted pekne litaji......:(

rena1410
12. kvě 2012

@chcememimi Jj, i malej je nemocnej. A jak se mate vy?

chcememimi
12. kvě 2012

@rena1410 nám se to naštěstí zatím vyhybá...malý jee v porádku, byly jsme ted na 18ti měsíční prohlídce...jinak stále jsme byly venku, ale dnes se to pěkně pohnojilo....a jak dlouho už takhle marodíte? Já vím, že jsi mi psala že na malého to už tzv. padlo, ale ty jsi byla ok :( hlavně ať jste brzy ok....

rena1410
12. kvě 2012

@chcememimi Jak jsem psala nekdy ve stredu ze je mi divne, tak to mi uz zacinalo. No snad to bude zitra uz lepsi. Jo hnusne je, asi budem cely den doma. To se tu asi zblaznime 🙂

chcememimi
12. kvě 2012

@rena1410 taky dnes asi budeme doma a maly se tu uz strasne nudi, chce ven 🙂 tak to bude taky zajímavý den...

rena1410
12. kvě 2012

@chcememimi Tak my byli v krame a je tam pekna kosa. Tak uvidime, jeslti odpo pujdem na prochazku.

chcememimi
12. kvě 2012

@rena1410 tady docela sviti slunicko, ale je to takove zradne...

rena1410
12. kvě 2012

Na to ze hlasili cely den dest, tak se to docela umoudrilo. Ja asi testovat zitra jeste nebudu. Pockam jestli prijde MS. Zadne priznaky nemam, tak si myslim, ze je to zbytecny.

chcememimi
12. kvě 2012

@rena1410 dobře tak počkej 🙂 ta má přijít kolem 15. vid?

rena1410
12. kvě 2012

@chcememimi jj v utery....

chcememimi
12. kvě 2012

@rena1410 tak to uz je za chvilinku 🙂