Zpoždění MS, hormonální porucha. Máte někdo zkušenost?

zuzkka88
1. kvě 2012

Ahoj, zajímá mě prosím, jestli jste některý měla/máte podobný problém jako já. HA jsem vysadila v lednu 2011. Od té doby mám MS jen trošku nepravidlnou, v průměru délka 27, 28 dní. Jen dvakrát 26 dní a dvakrát 31 dní (to hned po vysazení). Tento cyklus však začal menstruací po pouhých 24 dnech a do 12DC jsem potom špinila. Šla jsem s tím na gyndu, doktorka mě dole zkotrolovala, udělala ultrazvuk a prý tam žádná cysta není, že to bude asi hormonální (pak jsem jí ještě řekla, že ve stejný den, kdy přišla ms, jsem měla horečky a celý další týden (nejvyšší 39,1), prý to může být příčinou dřívější ms). Předepsala mi asi Norethisteron (nebo takového něco). Jenže než jsem se dostala k tomu, abych si to vyzvedla, tak špinění ustalo (asi do dvou dnů), tak už jsem si to nevyzvedla (i doktorka říkala, že už mám teda počkat na další cyklus). Tento cyklus ms dřív nepřišla, pro jistotu nepřišla vůbec (zatím). Jsem 33DC. Už před několika dny (asi víc jak před týdnem mě bolely prsa, to se mi občas stává těsně před ms), asi 5 dní (mimo včerejšek) mě pobolívá v podbřišku, to mi taky dělá před ms, ale v den kdy má přijít, max den předtím. A pořád nic. Několik měsíců jsem měřila BT, ovu probíhá. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak to váš doktor řešil? Co se dělo? A ještě by mě zajímalo, jestli nevíte, zda při takovém prodloužení cyklu dochází k ovu třeba v obvyklý termín a prodlouží se luteální fáze, nebo při této poruše je LF stejná (jak má být) a ovu se posouvá? Test jsem si dělala asi před dvěma hodinama a negativní. Doktorka říkala, že mám počkat do 40 DC a pak přijít.

Děkuji kdo dočetl až sem a děkuji tomu kdo mi odpoví

rena1410
17. kvě 2012

@chcememimi Jj, dala....tak uvidime. Ukazalo mi to tam jako 1DC druhy den menses, ptz prvni den jsem jen spinila. No asi je to tak dobre.

chcememimi
17. kvě 2012

@rena1410 jj to je ok 🙂 a držíš se zatím na stejných teplotách? ms ještě je?

rena1410
17. kvě 2012

@chcememimi jo byli stejne dva dny (36,7), pak 3DC jsem zapomela zmerit a dnes 4DC taky, tak jsem to zmerila o pul hodky dyl a to uz jsem tu litala po byte a byla 36,8. A dnes uz jen spinim, takze posledni den MS.

chcememimi
17. kvě 2012

@rena1410 no tak ms to neni tak strašný když zapomeneš, ptže je máš dost vysoký....já se na to zaměřila kvůli tomu , že byly nízko 😅 ted by se ti to takhle mělo držet nějakých 6 dní a pak by měla jít pomalu dolu...🙂 a to si pak dávej pozor už na čajík 🙂 mě to asi posunul nějak moc 😀

rena1410
17. kvě 2012

@chcememimi aha...ty jo tak se ho bojim pit....jsem myslela, ze to prave srovna a ovu bude...

chcememimi
17. kvě 2012

@rena1410 jj srovná neboj se 🙂 ale ja ho piju druhý měsíc, tak mi to asi rovná a posunulo mi ji to hned na začátek...což je skvele jinak jsem ji mela tak 28 DC, takhle to zraje rychleji a budeš mít silnější dělohu 🙂

rena1410
17. kvě 2012

@chcememimi no tak to aby jsme na to hupsli co nejdriv 😀 😀 😀

rena1410
17. kvě 2012

@chcememimi a jak casto ho pijes? ja 2xdenne takovy vetsi hrnek

chcememimi
17. kvě 2012

@rena1410 no má se pí tak 2 - 3x denně 🙂 a nejlepší je ho dělat do skla a nesmí s to míchat kovovou lžičkou...prostě do skleničky a vyhýbat se všemu kovovému 🙂 to ty bylinky nějakým způsobem mění na neúčinné 🙂a do normílní skleničky ( kávový hrnek )

rena1410
17. kvě 2012

@chcememimi hm delam do hrnku a micham kovovou lzickou 😀 no jeste ze jsi mi to napsala.... 🙂

chcememimi
17. kvě 2012

@rena1410 a máš sypaný nebo sáčkový?

rena1410
17. kvě 2012

@chcememimi sypany nastesti

rena1410
17. kvě 2012

@chcememimi no a hlavne ze ty sitka na caje jsou kovova 😝

chcememimi
17. kvě 2012

@rena1410 proto mám plastový 🙂 ne přímo čajový :D

chcememimi
17. kvě 2012

@chcememimi no tak ja musim padit k dr....padla na mě nějaká střevní viroza....zvracim i to co nesnim... 😖 tak tenhle měsíc opravdu nic 😢

rena1410
17. kvě 2012

@chcememimi je tak to je mi lito, tedka ty nemoci radi. Tak at je brzy lip 🙂

chcememimi
17. kvě 2012

@rena1410 no doufam...je to šílené....

rena1410
17. kvě 2012

@chcememimi strevni chripky jsou vzdycky desne...to ja znam 😝 A jeste do toho se starat o prcka

chcememimi
17. kvě 2012

@rena1410 no právě....kort když mi blbne i tlak...nechutná mi ani pitomá lehká cigaretka 😖

rena1410
17. kvě 2012

@chcememimi jo? tak to ja teda nekourim...me to nechutna 😀 😀

rena1410
17. kvě 2012

Jak je?

chcememimi
17. kvě 2012

@rena1410 ahoji....no dr. tam nebyla, tak jdu zitra..vlastně dnes 😅 ale j to stále stejné, akorát mě navíc bolí podbřišek a mám zvláštní výtok, když to tak musím napsat... 😒

rena1410
18. kvě 2012

@chcememimi no jestli ty nejsi tehotna ? 😀

chcememimi
18. kvě 2012

@rena1410 to pochybuji, spis zanet....:-/

rena1410
19. kvě 2012

@chcememimi Tak co jak jsi dopadla?

chcememimi
19. kvě 2012

@rena1410 no dnes mi BT stoupla o 0,5 stupne a mam jeste vetsi bolest bricha a prsou...ale nvm...necham to zatim byt, graf stale ukazuje ovu na 10.5. Jinak zaludek stale na vode,ale uz ne tolik, tak ta viroza odezniva...a co ty?

rena1410
20. kvě 2012

@chcememimi Ty jo, no jestli to byla viroza ???A jestli te boli prsa, to mozna budes v tom. Kdy to mas dostat?

missaaak
21. kvě 2012

Holky, mam dotazek, dnes mam cyklus 41 dni a stale nic, test jsem si delala dvakrat v rozmezi asi tri dnu a oba negativni...bolely me prsa a celou dobu me poboliva bricho, i mi neni nejlip, jakobych nebyla ve sve kuzi, ale to uz mam asi vsugerovany...podporte me nekdo, jinak mi svihne🙂)))))

chcememimi
21. kvě 2012

@missaaak ahoj a kolik mas spozdeni? A vis kdy byla ovu?

chcememimi
21. kvě 2012

@rena1410 no ovu jsem mela 10.5. A ms se ma dostavit za tyden, tak uvidime...mozna i driv vzhledem k brzke ovu...kez by to tak bylo;) a co ty?