Zpoždění MS, hormonální porucha. Máte někdo zkušenost?

zuzkka88
1. kvě 2012

Ahoj, zajímá mě prosím, jestli jste některý měla/máte podobný problém jako já. HA jsem vysadila v lednu 2011. Od té doby mám MS jen trošku nepravidlnou, v průměru délka 27, 28 dní. Jen dvakrát 26 dní a dvakrát 31 dní (to hned po vysazení). Tento cyklus však začal menstruací po pouhých 24 dnech a do 12DC jsem potom špinila. Šla jsem s tím na gyndu, doktorka mě dole zkotrolovala, udělala ultrazvuk a prý tam žádná cysta není, že to bude asi hormonální (pak jsem jí ještě řekla, že ve stejný den, kdy přišla ms, jsem měla horečky a celý další týden (nejvyšší 39,1), prý to může být příčinou dřívější ms). Předepsala mi asi Norethisteron (nebo takového něco). Jenže než jsem se dostala k tomu, abych si to vyzvedla, tak špinění ustalo (asi do dvou dnů), tak už jsem si to nevyzvedla (i doktorka říkala, že už mám teda počkat na další cyklus). Tento cyklus ms dřív nepřišla, pro jistotu nepřišla vůbec (zatím). Jsem 33DC. Už před několika dny (asi víc jak před týdnem mě bolely prsa, to se mi občas stává těsně před ms), asi 5 dní (mimo včerejšek) mě pobolívá v podbřišku, to mi taky dělá před ms, ale v den kdy má přijít, max den předtím. A pořád nic. Několik měsíců jsem měřila BT, ovu probíhá. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak to váš doktor řešil? Co se dělo? A ještě by mě zajímalo, jestli nevíte, zda při takovém prodloužení cyklu dochází k ovu třeba v obvyklý termín a prodlouží se luteální fáze, nebo při této poruše je LF stejná (jak má být) a ovu se posouvá? Test jsem si dělala asi před dvěma hodinama a negativní. Doktorka říkala, že mám počkat do 40 DC a pak přijít.

Děkuji kdo dočetl až sem a děkuji tomu kdo mi odpoví

zuzkka88
autor
6. kvě 2012

@chcememimi jeee tam se chystáme v úterý 🙂 Ještě jsem tam nebyla, tak jsem zvědavá.. uděláme si tam výlet s přítelem, jeho bráchou, mojí mamkou a ségrou.. Ale hlavní náplní dne je zkouška a snad i koupě svatebních šatů.. tak snad to klapne 🙂

chcememimi
6. kvě 2012

@zuzkka88 tak to doufám, že si vybereš 🙂 kdyžtak pošlu foto 🙂 já svatby zbožňuji 🙂 chtěla bych se tomu věnovat...v lete jdeme i na svatbu přitelovo sestře 🙂.a v zoo je to krásné a veliké...tak si to tam hlavně užijte 🙂

chcememimi
6. kvě 2012

@zuzkka88 pošly foto 😀 😀

zuzkka88
autor
6. kvě 2012

@chcememimi pošlu jak je budu mít doma 🙂 do zoo se těším, určitě užijem 🙂

chcememimi
6. kvě 2012

@zuzkka88 a kdy máte termín?

zuzkka88
autor
6. kvě 2012

@chcememimi 7. 7.

chcememimi
6. kvě 2012

@zuzkka88 tak to už je za chvilinku 🙂

rena1410
6. kvě 2012

@chcememimi merila,byla 36,3. Vcera 36,4. Ma to tak byt? Ale dnes ze me vytekl takovy tahly hlen, ja uz jsem z toho jelen ! Uz se asi moc pozoruju. Minuly cyklus me taky bolelo hodne bricho 18DC (jako na menses a v krizi a do ledvin) a pak jem mela ten tahly hlen 22DC. Tak se v tom vyznej. Proste co jsem zacla mit tu hormonalni poruchu cyklu, tak to takhle mam. Predtim jsem proste mela okolo 12DC tahly hlen a bolely me vajecniky a byla to ovulace. Ted fakt nevim. Ale asi se mam spolehnout spis na tu teplotu ne?

rena1410
6. kvě 2012

@chcememimi je byli jste v Praze? Ja v Praze bydlim 🙂 Ta zoo je nadherna, ze?

rena1410
6. kvě 2012

@zuzkka88 Tak at to klapne ta koupe svat.satu? Ja ted zrovna po sobe prodavam...je to ale velikost XS, na velmi stihlou postavu. V barve champagne, splyvave, satenove. Jsou opravdu krasne. Mela jsem je na sobe pouze 4hod., takze jsou velmi zachovale.

chcememimi
6. kvě 2012

@rena1410 jj teplota řekne vše, ale hlen kdyžtak pojistěte🙂 nic tím nezkazíš...být tebou tak se ted snazím ob den 😉 ale teplotka roste,to je dobře...ale stále jí měř 🙂 jen at to vyjde...jj v praze jsme často a do zoo jezdíme rádi a ted uz to vnímal i malý, tak to byla paráda, jen se zamiloval do tygra a chtěl ho domů 🙂 a pak bylo uplně vše čiči 😀 a máš fotku těch šatiček. to je totiž má velikost :D

rena1410
6. kvě 2012

hm,tak to jsme vcera prosvihli,tak musime dnes 🙂 Jo,takze teplota by ted mela byt porad vysoka az do menses? Nebo jak to je? Tak to by jsme se nekdy mohli sejit 🙂 A odkud jsi, primo z Teplic? Jj,v tomhle veku uz zviratka vnimaji. My tam byli nedavno, Dadovi je 2 a pul a byl primo nadsenej. Ale hlavne teda z masinky a hriste 🙂 Fotku prikladam. A ty jeste nejsi vdana?

chcememimi
6. kvě 2012

@rena1410 nn nejsem vdaná ....nu teplota by ti ted mela stoupat a drzet se nahore...a před ms by měla narazově klesnout, tak doufám, že ti zůstane hore a brzy ti vyleze tak k 37 🙂 ano my jsme z Teplic a sejít bychom se mohli 🙂

rena1410
6. kvě 2012

@chcememimi a vdavat se nechces? 🙂 ze bych udala saticky... 🙂 jsou fakt moc krasne...

chcememimi
6. kvě 2012

@rena1410 no tak my jsme o tomhle ještě nějak nemluvily 🙂 krasne jsou taky se mi libi, nejsou to ty přeplacane široké 🙂

rena1410
6. kvě 2012

@chcememimi presne, nechtela jsem preplacane siroke. Tohle byl nahodny kup a uplne si mi strefily do vkusu. Byla jsem za ne strasne rada. No ja se taky vdavala, kdyz byly malemu 2roky 🙂

chcememimi
6. kvě 2012

@rena1410 a krasne ti i seděly 🙂 no za dva měsíce jedeme na svatbu přítelovo sestře, tak jsem na to zvědavá, zda budou nějaké narážky, a hlavně i na to, zda by se teda povedlo, tak na miminko, nikdo netuší, že se snažíme a bylo by to první vnoučátko pro jeho rodiče 🙂

rena1410
6. kvě 2012

a Robínka nemas s pritelem ?

bjoucik.15
6. kvě 2012

ahojky holky. Ráda slyším že holky co byli 35DC to dostaly a mají klid. já jsem 37 DC a nic. občas mě zabolí břicho, nechutná mi jídlo (žádné- ani svíčková kterou tak miluju) připadám si furt najedená a přitom hladová a jsem na všechny nervní ☹ Taky už bych byla ráda aby přišla MS. Dělali jste pro to něco?? Už mě to nebaví 😠

rena1410
6. kvě 2012

@bjoucik.15 A nejsi v tom? Delala jsi si test?

chcememimi
6. kvě 2012

@bjoucik.15 ta samá otázka...dělala jsi si test? ja kdy byla ovu víš? možná ti to protáhla zrovna ona 🙂

chcememimi
6. kvě 2012

@rena1410 nn otec Robínka nás opustil hned jak se dozvěděl, že jsem těhotná a do dneška se neozval...byla jsem na tehu sama, pak jsem si teda někoho našla,ale skončilo to katastrofou... kdykž bylo malému skoro 5 měsíců tak jsem odešla, nenechám si před ním nadávat .a ted mam tohoto, se kterým jsme rok a spokojený 🙂 a hlavně má rád Robínka a Robínek jeho 🙂

bjoucik.15
6. kvě 2012

@rena1410 nedělala, protože se necítím těhotně 😒 minule jsem si dělala každou chvilku a nic, negativní. tak se nechci klamat. spíš si myslím že se mi to zpozdilo. minulý měsíc jsem měla MS 30DC. Normálně mívám 23DC, tak nevím. testnu pokud to nedostanu tak asi až příští týden, teď celý jedu v kuse v práci tak aby mě to nějak nerozptylovalo.

rena1410
6. kvě 2012

@chcememimi Tak to je super, ze to takhle dopadlo. Nektery chlapi jsou fakt na ranu ☹

rena1410
6. kvě 2012

@bjoucik.15 Tak uvidis. A mimco chcete?

bjoucik.15
6. kvě 2012

@chcememimi toť otázka. podle příznaků bolestí břicha jsem měla ovu 18tého dle hlenu kolem 20tého. dle čípku taky 20-23 ale jinak nevím... teď se to nějak netváří.... a mazlení bylo dá se říct plus mínus jeden ´den.

chcememimi
6. kvě 2012

@rena1410 no to teda....jj jsem ráda jak za sebe tak hlavně za malého, ptže ten si k sobě chlapa zaslouží 🙂

chcememimi
6. kvě 2012

@bjoucik.15 a ovu test? a nemáš náhodou nějaký ovu test doma?

rena1410
6. kvě 2012

@chcememimi tak to rozhodne. a ty taky. s mimcem byt sama si neumim predstavit.

chcememimi
6. kvě 2012

@bjoucik.15 a jinak ovu je tak celkem 5 dní, to jsou plodné dny, takže s tím co jsi psala, by mohla být v tom termínu a hlen je nejdůležitější 🙂 BT jsi meměřila?