Zpoždění MS, hormonální porucha. Máte někdo zkušenost?

zuzkka88
1. kvě 2012

Ahoj, zajímá mě prosím, jestli jste některý měla/máte podobný problém jako já. HA jsem vysadila v lednu 2011. Od té doby mám MS jen trošku nepravidlnou, v průměru délka 27, 28 dní. Jen dvakrát 26 dní a dvakrát 31 dní (to hned po vysazení). Tento cyklus však začal menstruací po pouhých 24 dnech a do 12DC jsem potom špinila. Šla jsem s tím na gyndu, doktorka mě dole zkotrolovala, udělala ultrazvuk a prý tam žádná cysta není, že to bude asi hormonální (pak jsem jí ještě řekla, že ve stejný den, kdy přišla ms, jsem měla horečky a celý další týden (nejvyšší 39,1), prý to může být příčinou dřívější ms). Předepsala mi asi Norethisteron (nebo takového něco). Jenže než jsem se dostala k tomu, abych si to vyzvedla, tak špinění ustalo (asi do dvou dnů), tak už jsem si to nevyzvedla (i doktorka říkala, že už mám teda počkat na další cyklus). Tento cyklus ms dřív nepřišla, pro jistotu nepřišla vůbec (zatím). Jsem 33DC. Už před několika dny (asi víc jak před týdnem mě bolely prsa, to se mi občas stává těsně před ms), asi 5 dní (mimo včerejšek) mě pobolívá v podbřišku, to mi taky dělá před ms, ale v den kdy má přijít, max den předtím. A pořád nic. Několik měsíců jsem měřila BT, ovu probíhá. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak to váš doktor řešil? Co se dělo? A ještě by mě zajímalo, jestli nevíte, zda při takovém prodloužení cyklu dochází k ovu třeba v obvyklý termín a prodlouží se luteální fáze, nebo při této poruše je LF stejná (jak má být) a ovu se posouvá? Test jsem si dělala asi před dvěma hodinama a negativní. Doktorka říkala, že mám počkat do 40 DC a pak přijít.

Děkuji kdo dočetl až sem a děkuji tomu kdo mi odpoví

chcememimi
6. kvě 2012

@rena1410 no tak zápřah to byl, to nepopírám...ale zase jsme si k sobě s malým udělaly úžasnou vazbu a je to můj brouček a je to samá máma, máma 🙂 ale občas už mě přehlídne a raději dělá kraviny s přítelem, ale na auví je stále jen máma :D

rena1410
6. kvě 2012

@chcememimi My jsme na sobe zavislaci oba s Dadou. A manzel taky. Ale nerikam, ze bych si nekdy rada neodskocila do prace 😀

chcememimi
6. kvě 2012

@rena1410 tak to já mám taky někdy nutkání si sama odejít aspon na procházku 🙂 a vim, že bych i mohla, ale malý mi už po chvíli, i když je u babí strašně chybí, tak si užívám každý okamžik, co nejvíc to jde 🙂

rena1410
6. kvě 2012

@chcememimi to je hezky. je fakt ze strasne rychle vyrostou. ale nekdy je to narocny ten stereotyp a taky kdyz se vzteka 🙂

chcememimi
6. kvě 2012

@rena1410 no rostou šíleně, zrovna nedávno jsme koukali na fotky , když byl miminko, a sama jsem řikala, že to už snad ani není možné, jak ten čas letí 🙂 no a vztekat se umí náramně, když na to přijde, to zrovna podědil po svém tátovi, je to šílený nervák a malý to má také, ale jinak je to strašně hodné dítko, až někteří nechápou a má strašně rád dětičky, vždy chce hned všechny líbat, mazlit se a hrát si a dal by jim i první poslední, i kdyby si měl sám hrát se vzduchem nebo nic nejíst...jen doufám, že na to jednou v životě nedoplatí 🙂

rena1410
6. kvě 2012

@chcememimi Tak Dada je spis introvert. Ale se starsima detma si hrat umi. A leti to desne. Za chvili mu budou 3roky a jestli nebudu v tom, posupajdim do prace. Fuj!! A to ho jeste nevzali do skolky ☹

chcememimi
6. kvě 2012

@rena1410 no co jsem slyšela, tak se školkama je to hodně špatné :( já jsem si malého nahlásila už letos a k zápisu půjde příští rok...tak aspon tak...ale já si myslím, že ji ani nebudeš potřebovat, že bude doma s tebou a sourozenečkem 🙂 uvidíš za pár dní 😉

bjoucik.15
6. kvě 2012

@rena1410 mimčo chci a moc, jen jsem teď nastoupila do nové práce takže je to takový že se nesnažíme naplno.

@chcememimi ovu test nemám, ještě jsem si nikdy ovu test nedělala. A BT jsem taky neměřila. Minulý cyklus byla BT 37 a 36,9 a pak při ovu 36,3 😒 A pak se mi držela nahoře až do MS . Čekám právě kdy mi dorazí MS abych mohla začít pít kontryhel a ono nic ☹

chcememimi
6. kvě 2012

@bjoucik.15 a těhu testík máš? já si myslím, že už kontryhel ani nebudeš potřebovat BT máš krásné 🙂 a už je to opravdu dlouho 🙂

bjoucik.15
6. kvě 2012

@chcememimi nemám. Přítel říkal že mi ho zítra koupí, já mám bohužel až do večera práci takže to nestíhám. Ale nevím jestli testovat teď, protože kdybych náhodou byla, strašně by mě to rozptyovalo v práci a tento týden mám zrovna krom úterka celý týden ☹

chcememimi
6. kvě 2012

@bjoucik.15 já si myslím, že čím dřív tím líp 🙂 a jestli máš novou práci a nějak náročnou tak taky, aby vše bylo ok 🙂

rena1410
6. kvě 2012

@chcememimi Tady v Praze to nejde hlasit deti dopredu. Je tu velky naval a tyhle male trilete neberou vubec.

chcememimi
6. kvě 2012

@rena1410 oni davaji přednost předškolákům, že? Je to v tomhle na houby...

bjoucik.15
6. kvě 2012

@chcememimi dělám operátorku, zas tak náročná není. no přítel mi ho zítra koupí.

rena1410
6. kvě 2012

@chcememimi Presne. Meli vzit 28deti,ale 8 predskolaku melo odklad. Takze jic hvzali 20. Ale predevsim 5lete, 4lete....

chcememimi
6. kvě 2012

@bjoucik.15 tak dej vědět 🙂

chcememimi
6. kvě 2012

@rena1410 no tak snad příští rok 🙂 a nebo také až jako předškoláka 🙂

rena1410
6. kvě 2012

@chcememimi Ne ☹ Ja chci aby sel do skolky mezi deti. Potrebuje to. Taky si uz od sebe potrebujem obcas odpocinout 🙂

bjoucik.15
6. kvě 2012

@chcememimi dám neboj. teď jsem si měřila teplotu a mám 37,2 tak nevím co to znamená.. touhle dobou jsem vždy mívala nižší.. možná jsem nemocná...

chcememimi
6. kvě 2012

@rena1410 to chápu, já to chci s malým taky tak 🙂 aby si zvykl na děti, aby z něj náhodou časem nebyl samotář a pak se dětem nestranil ..

rena1410
6. kvě 2012

@bjoucik.15 nebo tehotna 🙂

chcememimi
6. kvě 2012

@bjoucik.15 no to je docela normální 🙂 nemaluj si čertíka na zeď a uvidíš, že vše bude ok 🙂

rena1410
6. kvě 2012

@chcememimi presne. maly je introvert a cim driv pujde do skolky tim lip. doma se kolikrat nudime, maly neposloucha...potrebuje uz taky jine autority. hlavne ve skolce bude mit program a zabavu. a potrebuje si zvykat i na jine deti.

bjoucik.15
6. kvě 2012

@chcememimi nemaluju jen si nepřipouštím 🙂

chcememimi
6. kvě 2012

@rena1410 tak zlobení známe, ale ted jsem mu koupila ty foukací fixy , sice fouká mamina, ale Robínek z toho má ohromnou radost a maluje mi do toho voskovkami 🙂 no a zvládá to i na zeď 🙂 snažím se stále něco vymýšlet, ale někdy už sama nevím, ptže se začne u všeho stekat a jako na potvoru prší.... 😠

rena1410
6. kvě 2012

Tak ja tady piju vinko, tak myslim, ze dnes nic nebude. Asi padnu do postele a usnu 😀

chcememimi
6. kvě 2012

@bjoucik.15 bude lepší, když budeš věřit, než být pesimistická 🙂 a pak to půjde samo... 🙂

rena1410
6. kvě 2012

@chcememimi Tak me maly hodne kouka na pohadky. A ja aspon neco doma udelam. Ale neni to dobre, to vim. Kdyz me tak nebavi si hrat 🙂 Jako chvili jo, ale za chvili zas musim jit delat neco jineho. Nejradsi jsem s nim venku, tam je spokojenej. Jedem treba vlackem nebo na kole....

chcememimi
6. kvě 2012

@rena1410 no mě to taky baví jen chviličku a pak musím uklízet...jsem strašný puntičkář, ale u hraček a spol jsem to už vzdala 🙂 on je nejraději venku na houpačce a nebo když je hezky tak v bazénku, ale mám o něj šílený strach ve městě, když chce jít po svých, nožičky má ještě takové šmatlavé, tak aby nespadl a něco si neudělal, všichni mi říkají, že to strašně přeháním, ale já prostě vidím všude nebezpečí i na dětském hřišti, že tam bude pitomý kámen a on si třeba rozbije hlavičku.... 😖

bjoucik.15
7. kvě 2012

@chcememimi ja vim, ale ono se to rekne.